Dodaj do ulubionych

Polacy wiedzą, że Platforma jest kompetentna w spr

30.10.08, 16:37
Polacy wiedzą, że Platforma jest kompetentna w sprawach gospodarczych. SLD
bazuje na rozdawnictwie, a w PiS poza Natalli-Świat nie ma nikogo, kto by się
na tym znał. Ostatnia odeszła Teresa Lubińska - mówi Rafał Grupiński z PO,
minister w kancelarii premiera.

Co by Kaczyniaki i ich ferajna kombinowała zawsze to będzie PiS.
(Przeproście i Sp)
Obserwuj wątek
   • wikul Re: Jak Mr Jack Rostovsky powiedział, że Polsce 30.10.08, 20:34
    barnacle.bill.the.sailor napisał:

    > kryzys nie grozi, tak nie mamy żadnego kryzysu... ;-PPP


    Za to tobie kryzys zagraża. Zapominasz już języka polskiego.
    To klimakterium czy demencja ?

    dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73497,5838264,Raport__Kryzys_finansowy___Dlaczego_nie_grozi_Polsce.html?as=1&ias=5&startsz=x
  • 1normalnyczlowiek Szczególnie kompetentniChlebowski,Kopacz.Ich długi 30.10.08, 18:34
   porannakawa20 napisała: Polacy wiedzą, że Platforma jest kompetentna w sprawach gospodarczych.

   ---> ... jakie pozostawili po kierowanych przez siebie jednostkach, to kilka milionów złotych ... a może i jeszcze więcej.
   Albo taki J.Merkel, specjalista od cudów, od cudownego znikania:
   "Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku bada, co stało się z blisko 9 mln zł. Pieniądze zniknęły z kont spółek, we władzach których zasiadał Jacek Merkel, współzałożyciel Platformy Obywatelskiej"
   wiadomosci.wp.pl/kat,9912,wid,7884970,wiadomosc_prasa.html?ticaid=16e0a
   • off_nick Ekspert ekonomiczny, 30.10.08, 18:45
    1normalnyczlowiek napisał:
    > ---> ... jakie pozostawili po kierowanych przez siebie jednostkach, to kilk
    > a milionów złotych ... a może i jeszcze więcej.
    > Albo taki J.Merkel, specjalista od cudów, od cudownego znikania:
    > "Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku bada, co stało się z blisko 9 mln zł. Pieniąd
    > ze zniknęły z kont spółek, we władzach których zasiadał Jacek Merkel, współzało
    > życiel Platformy Obywatelskiej"

    wiadomosci.wp.pl/kat,9912,wid,7884970,wiadomosc_prasa.html?ticaid=16e0a    prof.Władysław Bartoszewski dał głos,ufajmy Mu:


    Ludzie, którzy panikarsko grożą i straszą kryzysem, działają w sposób nierozsądny i nieprzemyślany. Jeżeli robią to świadomie - zasługują na potępienie!

    Niestety, niektórzy dopuszczają się tego z pobudek opozycyjnych. Uważam to za skandaliczne, a nawet łajdackie! Uwaga ta odnosi się też do niektórych ludzi mediów, którzy odgrywają negatywną rolę.

    Wszędzie w cywilizowanym świecie panuje zwyczaj, że premierzy, prezydenci, liderzy partii politycznych występują w telewizji oraz innych mediach i starają się tonować nastroje, uspokajać społeczeństwo.

    Jeżeli w Polsce którykolwiek polityk straszy ludzi w sposób świadomy, to działa obiektywnie przeciwko państwu polskiemu! A powinien mieć świadomość, że może się zdarzyć tak, że w przyszłości będzie w tym niszczonym przez siebie wcześniej państwie rządził.

    Teraz wszyscy mają pretensje do rządu Tuska, tak jakby nie było dwóch lat rządów PiS czy wcześniej czterech lat SLD. Politycy, którzy straszą ludzi kryzysem, powinni się zastanowić, co się stanie, jeśli ludzie zabiorą ze swoich kont pieniądze. Ja osobiście oszczędności całego swojego życia trzymam w bankach i nie podjąłem ani jednej złotówki! Dowodzi to mojego zaufania do polskiego systemu bankowego i gospodarczego.

    Nie jestem co prawda ekonomistą, ale ufam tym poważnym ekspertom, których znam, np. Leszkowi Balcerowiczowi czy Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu. Ich zdaniem Polska nie jest dotkliwie zagrożona kryzysem, bo miała małe powiązania kapitałowe z USA i w ogóle z wielkim kapitałem światowym. Paradoksalnie to, że nasza gospodarka, w porównaniu ze światem zachodnim, jest mała i słaba, uczyniło nas mocniejszymi.

    Przypominam, że na wielkim tąpnięciu kilka lat temu w Rosji ucierpieli Niemcy, Francuzi, Amerykanie, zaś Polacy minimalnie, z wyjątkiem sprzedawców przygranicznych, bo nie inwestowaliśmy na rosyjskim rynku. Teraz powtarza się tamta sytuacja w innym układzie.

    Swoją drogą nie martwiłbym się specjalnie o konsekwencje kryzysu w Europie Zachodniej. Nasi sąsiedzi mają takie zasoby bogactwa, że stan, który postrzegają jako alarmowy, u nas byłby uznany za dostatek. Oni panikują, a my o takim poziomie możemy tylko marzyć, przecież np. w Niemczech bezrobotny dostaje zasiłek przekraczający pensję naszego nauczyciela licealnego! By Polska jak najszybciej doganiała pod względem bogactwa kraje Zachodu, nie możemy pozwolić sobie na nieodpowiedzialne straszenie ludzi i powodowanie paniki.    www.efakt.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=37777
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka