Dodaj do ulubionych

Platforma, bodyguard IPN i Kurtyki. Wstyd i obłuda

01.04.09, 12:59
PO mogłaby uwalić IPN jednym sztychem, poparcie Lewicy i PSL
miałaby jak w banku.

Dlaczego tego nie zrobi ? Z prostej przyczyny.
Bo to co wyrabiają - jednoznacznie kojarzony z PiSem IPN i PiSowski aparatczyk Kurtyka, jest PO na rękę.
Dzięki tym wariactwom zyskuje punkty, może nadal korzystnie się
odróżniać od PiSuaru, a to przeca główny powód tych 49 % w sondażach.
I dlatego dzielnie chroni i ssie IPN ciemnemu ludowi lekceważąco rzucając jakieś głodne kawałki o tym, że "ostrzega i się oburza"

PO okazuje oburzenie gnojeniem Wałęsy, a tak naprawdę temu gnojeniu
sprzyja, bo dzięki niemu to jej przyrastaja punkty. Nie konsekwetnie antyIPNowskiej Lewicy, która nie rozgrywa żadnej cynicznej gierki, właśnie PO, która powołała, ochrzciła, dokarmiała, hołubiła, a teraz jest bodyguardem owego IPNu i jej szefunia. Rozgrywają tego biednego głupka Wałęsę jak uczniaka.

Taka jest prawda. Czy ten kraj naprawdę zamieszkuje 80 % debili, którzy nie widzą, ze ich głos oddany na tych POPiSowych oszołomów i geszefciarzy, to głos stracony ?

Obserwuj wątek
    • a.adas Re: Platforma, bodyguard IPN i Kurtyki. Wstyd i o 01.04.09, 13:11
      Ja mam wrażenie, że nawet nie tyle PO, a samemu Tuskowi, Coraz więcej jego
      decyzji/wypowiedzi to już przygrywka o fotel prezydencki. Nie podobała mi się
      perspektywa jego startu w wyborach prezydenckich jesienią 07, tym bardziej nie
      podoba mi się teraz. Dla mnie tak ostre postawienie na Wałęsę to gra bardziej na
      sprowokowanie Kaczyńskich niż prawdziwe przekonanie.

Co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie znaczna część przyszłorocznej kampanii
      wyborczej rozegra się na polu "polityki historycznej" (to także efekt 20 lecia
      przemian). Mi się to nie podoba. Po pierwsze, to terytorium PiS. Po drugie,
      kłótnie o historię trwają 20 lat, potrwają następne 200 i g... za przeproszeniem
      z nich wynika. Są poważniejsze rzeczy do załatwienia, zwłaszcza jeśli kryzys z
      fazy bardziej psychologicznej na razie, wkroczy w etap głęboko ekonomiczny.

A co do IPN. Instytucja badawczo-archiwizacyjna musi istnieć. Trzeba jednak
      usunąć z niej wszelkie uprawniania quasi prokuratorskie czy też sądownicze. I
      skończyć z fikcją niezależnego politycznie kierownictwa. Albo postawić na niej
      cholera zawodowego polityka z wyższej półki (wtedy przynajmniej będzie wiadomo
      czyje wpływy dominują) albo podpiąć bezpośrednio pod istniejące struktury
      naukowe. I nie wiem, dotować grantami, kasę dawać na projekty itp.
      • grek.grek Re: Platforma, bodyguard IPN i Kurtyki. Wstyd i o 01.04.09, 13:35
        Gdybyśmy mieszkali w normalnym kraju, to bym się nawet z tego
        cieszył, że kampanię POpiS zechce rozegrać w oparach historycznych
        bzdetów.
        Kandydaci spoza tego magla mogliby ich perfekcyjnie wypunktować, bo
        to dzięki i jednym i drugim prawicowym ciołkom w budżecie jest mniej, do euro jest daleko, PiS sprawy gospodarcze olał na ciepło sądząc, że
        wzrost wypracowany przez SLD będzie wieczny, nadwyżekę przeżarł, a PO na antykryzysowe zarządzanie nie ma pomysłu, a jesli ma to taki, z którego cały świat się nabija i poleca Polaków opiece opatrzności, bo opaczność już im wybrała taką, a inną władzę, i taką, a nie inną najliczniejszą opozycję.

Niestety, nie mieszkamy w normalnym kraju, więc masz wielkie szanse mieć stuprocentową rację, bo oszalałe w pogoni za słupkami oglądalności/sprzedawalności/słuchalności media, teraz jeszcze bardziej ogłupiałe, bo dźgane ostrogą kryzysu, pociągną dyskusję własnie na tematy zastępcze, do których jazdę wstępną POPiS z lubością im podrzuci, a potem zadba o to,żeby pod kociołkiem wesoło trzaskał ogień. Reszta zostanie w ciemej d.pie i będzie sobie mogła pogadać o powaznych sprawach w podziemiu.

• indeed4 Bodygaurd swojej taktyki 01.04.09, 13:48
          raczej prawidłowej :

Z sondażu GfK Polonia dla „Rz” wynika, że szczególną ochronę
          biografii takich osób jak Lech Wałęsa popiera ponad połowa
          społeczeństwa. Z drugiej strony 50 proc. ankietowanych przez GfK
          Polonia uważa, że IPN właściwie spełnia swoje zadanie.

www.rp.pl/artykul/15,284933_Dlaczego_PO_walczy_o_Walese.html
          • grek.grek Re: Bodygaurd swojej taktyki 01.04.09, 14:06
            Trzeba przyznać, że Platfusy przejrzeli "gienialego stratega" Jarusia - pomogli PiSuarom wziąć klucze do IPN przeczuwając w jakim kierunku pójdzie cała akcja, a potem usiedli nad brzegiem rzeki i cierpliwie czekali, żeby zacząć się patriotycznie i po europejsku niesmaczyć.

Polityczny spryt trzeba im oddać. A że przy okazji to żenujący pokaz piramidalnej obłudy, to po prostu fakt.
    • a.adas Re: Platforma, bodyguard IPN i Kurtyki. Wstyd i o 01.04.09, 17:03
      No i jest drugi gracz w zabawie o IPN

"Lech Kaczyński jednoznacznie poparł też pozycję prezesa IPN. Według niego
      Janusz Kurtyka nie powinien podawać się do dymisji: - Dam temu wyraz w przyszłym
      tygodniu, w czasie uroczystości związanej z pracownikami IPN."
      wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6453756,Prezydent__Polska__ktora_ma_cos_na_sumieniu_jest_wciaz.html
      to pewnie przejaw spiskowego myślenia, ale czasem mam wrażenie że niektóre ruchy
      zostały umówione przez (nieformalne jeszcze?) sztaby wyborcze dwóch popisowych
      kandydatów, no nie?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka