Dodaj do ulubionych

Dlaczego w cięciach budżetowych nie ma kościoła?

09.07.09, 14:18
Czy religia musi być aż w dwugodzinnym wymiarze od przedszkola po maturę?
Czy budżet państwa musi utrzymywać aż dwie wyższe uczelnie katolickie?
Czy potrzebne nam jest aż tyle wydziałów teologicznych i tak licznych osobowo
na uniwersytetach?
Czy nie można podnieść podatków od miejsc kultu - w końcu są to żyły złota?
Czy nie można zlikwidować funduszu kościelnego? Powody jego powołania dawno są
nieaktualne?
Czy nie można drastycznie podnieść opłaty skarbowej od ślubu konkordatowego?
Skoro kogoś stać na celebrę w kościele, to chyba może i coś państwu zapłacić,
a papierkowej roboty w tym przypadku jest chyba więcej.
Czy nie można wprowadzić opłat za ustawianie krzyży i zniczy w pasie drogowym
w terenie zabudowanym i niezabudowanym?

Kolejne pomysły mile widziane, jak również odpowiedź rządu na powyższe pytania.
Obserwuj wątek
    • zapijaczonyryj.123456789.12345 Re: Dlaczego w cięciach budżetowych nie ma kościo 09.07.09, 14:32
      l.george.l napisał:

1 Czy religia musi być aż w dwugodzinnym wymiarze od przedszkola po maturę?
      2 Czy budżet państwa musi utrzymywać aż dwie wyższe uczelnie katolickie?
      3 Czy potrzebne nam jest aż tyle wydziałów teologicznych i tak licznych osobowo
      > na uniwersytetach?
      4.Czy nie można podnieść podatków od miejsc kultu - w końcu są to żyły złota?
      5, Czy nie można zlikwidować funduszu kościelnego? Powody jego powołania dawno są
      > nieaktualne?
      6 Czy nie można drastycznie podnieść opłaty skarbowej od ślubu konkordatowego?
      7 Skoro kogoś stać na celebrę w kościele, to chyba może i coś państwu zapłacić,
      > a papierkowej roboty w tym przypadku jest chyba więcej.
      8,Czy nie można wprowadzić opłat za ustawianie krzyży i zniczy w pasie drogowym
      > w terenie zabudowanym i niezabudowanym?
      >
      > Kolejne pomysły mile widziane, jak również odpowiedź rządu na powyższe pytania.

Jestem za pkt 1,2,3,
    • inna57 Re: Dlaczego w cięciach budżetowych nie ma kościo 09.07.09, 14:33
      wystarczy tylko jeden postulat - natychmiastowe wypowiedzenie konkordatu i
      zakończenie pracy złodziejskiej komisji zajmującej się uwłaszczaniem kościoła na
      majątku narodowym.

Polecam wariant norweski, tylko szkoda że chyba nie znajdziemy chętnych do jego
      zrealizowania bo jak na razie u władzy mamy jedynie takich którzy z uwielbieniem
      obśliniają biskupie pierścienie. Od lewej do prawej rządzą nami sami dewoci a
      jedna pani poseł Senyszyn wiosny nie czyni.
      • wos9 Re: Dlaczego w cięciach budżetowych nie ma kościo 09.07.09, 14:39
        inna57 napisała:

> wystarczy tylko jeden postulat - natychmiastowe wypowiedzenie
        konkordatu i
        > zakończenie pracy złodziejskiej komisji zajmującej się
        uwłaszczaniem kościoła n
        > a
        > majątku narodowym.
        >
        > Polecam wariant norweski, tylko szkoda że chyba nie znajdziemy
        chętnych do jego
        > zrealizowania bo jak na razie u władzy mamy jedynie takich którzy
        z uwielbienie
        > m
        > obśliniają biskupie pierścienie. Od lewej do prawej rządzą nami
        sami dewoci a
        > jedna pani poseł Senyszyn wiosny nie czyni.

Masz rację. Niestety...
    • kubala11 Re: Dlaczego w cięciach budżetowych nie ma kościo 09.07.09, 15:59
      l.george.l napisał:

> Czy religia musi być aż w dwugodzinnym wymiarze od przedszkola po maturę?

Musi.

> Czy budżet państwa musi utrzymywać aż dwie wyższe uczelnie katolickie?

Musi.

> Czy potrzebne nam jest aż tyle wydziałów teologicznych i tak licznych osobowo
      > na uniwersytetach?

Jest potrzebne.

> Czy nie można podnieść podatków od miejsc kultu - w końcu są to żyły złota?

Nie można.

> Czy nie można zlikwidować funduszu kościelnego? Powody jego powołania dawno są
      > nieaktualne?

Nie mozna.

> Czy nie można drastycznie podnieść opłaty skarbowej od ślubu konkordatowego?
      > Skoro kogoś stać na celebrę w kościele, to chyba może i coś państwu zapłacić,
      > a papierkowej roboty w tym przypadku jest chyba więcej.

Nie można.

> Czy nie można wprowadzić opłat za ustawianie krzyży i zniczy w pasie drogowym
      > w terenie zabudowanym i niezabudowanym?

Nie mozna.

>
      > Kolejne pomysły mile widziane, jak również odpowiedź rządu na powyższe pytania.

Strzel se w łeb:P
          • inna57 Ale ja prosiłam 09.07.09, 16:30
            o merytoryczne uzasadnienie a nie o tupanie nóżkami niegrzecznego Jasia. Szukamy
            oszczędności i uważam że nic się nie stanie jeżeli również KK zaciśnie pasa tym
            bardziej że akurat tej grupie odchudzanie zrobiłoby bardzo dobrze. Mieliby
            niepowtarzalną szansę na poprawę własnego wizerunku który ostatnio raczej kuleje.
            • kubala11 Re: Ale ja prosiłam 09.07.09, 16:35
              Nie wiem droga Pani co było niemerytorycznego, ale powtórzę. Bo ja tak chcę i
              wybrańcy narodu, którzy chca podobnie sa w wiekszości. Jeśli pani pragnie cos
              zmienić MUSI Pani zmobilizować odpowiednio dużo dorosłych Polaków myslących
              podobnie jak Pani. Prościej nie mogę. Z życzliwym usmiechem pozostaje mi tylko
              życzyć Pani powodzenia.;)
            • 1normalnyczlowiek A jakie merytoryczne uzasadnienie padło ze strony 09.07.09, 17:23
              inna57 napisała: Ale ja prosiłam o merytoryczne uzasadnienie a nie o tupanie
              nóżkami niegrzecznego Jasia.

---> ... wos_wand i innych_57-iu_georgii oprócz tego, że wam się to nie podoba? :)))

> Szukamy oszczędności

---> Jak to mówi Kopacz ( a właściwie, jak łże Kopacz) nie można dawać pieniędzy
              na służbę zdrowia, bo nie wiadomo, czy te co są, są prawidłowo zagospodarowane -
              a więc i nie można obcinać innym, skoro rzą utrzymuje kilkudziesięciu pijarowców
              w jednym departamencie i rezygnuje z dochodów podatkowych od obywateli w stylu
              Grasia lub Palikota ...
      • fredericus Re: Dlaczego w cięciach budżetowych nie ma kościo 09.07.09, 17:51
        kubala11 napisał:

> l.george.l napisał:
        >
        > > Czy religia musi być aż w dwugodzinnym wymiarze od przedszkola po maturę?
        >
        > Musi.

Dlaczego musi być w takim wymiarze i w tym okresie? Bo......?
        argument większościowy?

> > Czy budżet państwa musi utrzymywać aż dwie wyższe uczelnie katolickie?
        >
        > Musi.

Innych uczelni oczywiście nie musi.Końkordat się kłania?

> > Czy potrzebne nam jest aż tyle wydziałów teologicznych i tak licznych oso
        > bowo
        > > na uniwersytetach?
        >
        > Jest potrzebne.

Uzasadnij dlaczego musi być aż tylu nieproduktywnych nierobów,myślałem o
        studentach tych teologicznych wydziałów.
        Jaki pożytek ma kraj z tej "armii szamanów"?

> Czy nie można podnieść podatków od miejsc kultu - w końcu są to żyły złot
        > a?
        >
        > Nie można.

Dlaczego nie można? Uzasadnij....

> > Czy nie można drastycznie podnieść opłaty skarbowej od ślubu konkordatowe
        > go?
        > > Skoro kogoś stać na celebrę w kościele, to chyba może i coś państwu zapła
        > cić,
        > > a papierkowej roboty w tym przypadku jest chyba więcej.
        >
        > Nie można.

Dlaczego nie można?

> > Kolejne pomysły mile widziane, jak również odpowiedź rządu na powyższe py
        > tania.
        >
        > Strzel se w łeb:P

Odpowiedz na moje pytania,tylko nie strzelaj sobie w łeb,przynajmniej zanim nie
        odpowiesz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka