Dodaj do ulubionych

Opłaty za szkolne konkursy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.04, 14:48
Wiele lat brałem udział w Kangurze. Jakoś nikomu nie przeszkadzało to, że
należy zapłacić te pare złotych. Raz też była taka sytuacja, ze uczeń nie
miał 6 złotych lecz wtedy nauczyciel sam go zgłosił. Wiec nie róbmy z tego
Afery. To nie jest konkurs organizowany od wczoraj. Nie jest też konkursem
MEN. Wiec nie ma sie o co czepiać. Przecież 6 zł to nie majątek. A jak ktoś
ma zdolne dziecko to nie tylko 6 zlotych da ale jak będzie trzeba to 50. :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Mad-Max Opłaty za szkolne konkursy. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.04, 14:50
      Wiele lat brałem udział w Kangurze. Jakoś nikomu nie przeszkadzało to, że
      należy zapłacić te pare złotych. Raz też była taka sytuacja, ze uczeń nie
      miał 6 złotych lecz wtedy nauczyciel sam go zgłosił. Wiec nie róbmy z tego
      Afery. To nie jest konkurs organizowany od wczoraj. Nie jest też konkursem
      MEN. Wiec nie ma sie o co czepiać. Przecież 6 zł to nie majątek. A jak ktoś
      ma zdolne dziecko to nie tylko 6 zlotych da ale jak będzie trzeba to 50. :)
    • Gość: Nauczycielka Re: Opłaty za szkolne konkursy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.04, 13:51
      Jestem nauczycielką matematyki i mam w swojej klasie grupkę bardzo zdolnych
      uczniów, którzy bardzo chętnie wzięliby udział w Kangurze. Na moje tłumaczenie,
      że nie mogą w tym roku wystartować, bo szkoła nie ma pieniędzy
      odpowiedzieli "my przecież chętnie zapłacimy 6 zł, nie ma problemu". Dla mnie
      jest to problem, czy zapłacić ze swojej kieszeni za chętnych 6 uczniów, czy
      pozostawić uczniów z poczuciem żalu i bezsilności wobec nieżyciowych przepisów
      ministerstwa. Płacenie za udział w konkursach uważam za niewłaściwe, ale nia ma
      żadnego innego ogólnopolskiego konkursu matematycznego dla uczniów szkół
      podstawowych. Popularność tego konkursu jest związana również z nagrodami dla
      uczniów osiągających sukcesy w tym konkursie. Jak wytłumaczyć dzieciom, że nie
      mogą za 6 zł uzyskać szansy na zdobycie nagrody i satysfakcji z własnej wiedzy
      i umiejętności? O bezpłatnym konkursie interdyscyplinarnym wolę się nie
      wypowiadać, zadań z matematyki prawie nie było, za to były błędy w kluczu
      odpowiedzi. O finansowaniu konkursów z Rady Rodziców nie ma co marzyć, wpłaty w
      tym roku szkolnym nie wystarczą na sfinansowanie nawet jednego konkursu. A
      dlaczego rodzic nie może zostać sponsorem własnego dziecka, jeżeli wyrazi na to
      zgodę, dlaczego nauczyciel może sponsorować własnych uczniów, a zabrania się
      tego rodzicom?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka