Dodaj do ulubionych

informacje o władzach

05.03.12, 19:12
czy gdzieś na stronie czy bipie są info o władzach serocka- burmistrzu, zastępcy, sekretarzu, skarbniku- ich życiorysy, kariera, itp? nie mogę znaleźć, a chyba w bipie powinno być?
Obserwuj wątek
          • mackowy1 Re: informacje o władzach 08.03.12, 14:58
            o, a to ciekawe!

Serock: Tajemnicą pozostaje Sekretarz Miasta i Gminy Serock Tadeusz Kanownik. Pomimo próśb UMiG w Serocku nie udostępnił nam tej informacji. Odkąd jednak urząd publikuje oświadczenia majątkowe, czyli od 2003 roku widnieje niezmiennie na stanowisku sekretarza.

nasz urząd jak zwykle się uchylił- ktoś wie czemu?
            po prostu?
            czy mają coś do ukrycia?
            • your-duzymisio Re: informacje o władzach 08.03.12, 18:28
              Dziwne są te tajemnice. W końcu chodzi o osoby publiczne. Szczerze mówiąc wykształcenie nie jest to końca miarą sprawności na stanowisku. Tym bardziej uważam, że w tej sprawie powinna być całkowita jawność. Co tu jest do ukrywania ? Trochę to niepoważne.
              • mackowy1 Re: informacje o władzach 09.03.12, 13:13
                no niepoważne. też uważam, że wykształcenie nie świadczy o kompetencjach, ale z drugiej strony- mamy prawo wiedzieć. dlaczego są informacje o burmistrzu, a nie ma o sekretarzu? dziwne, dziwne.
                  • ser-ock Re: informacje o władzach 23.03.12, 09:18
                    Na stanowisku sekretarza to wykształcenie jest określone w ustawie o pracownikach samorządowych i jeśli burmistrz zatrudnia sekretarza z wykształceniem średnim jest wymagane wyższe to po prostu złamał obowiązujące prawo.
                    • serock2 Re: informacje o władzach 23.03.12, 09:23
                      z tego co kiedyś słyszałem to podobno Pan Kanownik nie zdał matury. Ale to może tylko plotki... Jak widać nie trzeba mieć studiów wyższych, żeby wiedzieć jak robić interesy w gminie. Brawo! (sic!)
                      • mackowy1 Re: informacje o władzach 23.03.12, 10:43
                        Słucham?! Chyba zartujecie z tym wykształceniem. Pamietam jak kilka lat temu, kiedy moja żona starała się o stanowisko w tut. urzędzie sekretarz kręcił nosem, ze ma TYLKO licencjata. Jeśli to prawda, ze nie ma wyższego, lub co gorsza matury to na jakiej podstawie tu pracuje? Nikt nigdy nie kontrolował zatrudnien?
                        Podtrzymuje zdanie, ze nie wykształcenie jest miarą kompetencji, ale akurat stanowiska takie jak burmistrz, wójt, sekretarz, skarbnik nie powinny być obsadzane przez osoby bez odpowiedniego wykształcenia, no ludzie. Jestem zbulwersowany!
                        • ser-ock Re: informacje o władzach 23.03.12, 11:14
                          mackowy1 napisał:

> Słucham?! Chyba zartujecie z tym wykształceniem. Pamietam jak kilka lat temu, k
                          > iedy moja żona starała się o stanowisko w tut. urzędzie sekretarz kręcił nosem,
                          > ze ma TYLKO licencjata. Jeśli to prawda, ze nie ma wyższego, lub co gorsza ma
                          > tury to na jakiej podstawie tu pracuje? Nikt nigdy nie kontrolował zatrudnien?
                          > Podtrzymuje zdanie, ze nie wykształcenie jest miarą kompetencji, ale akurat sta
                          > nowiska takie jak burmistrz, wójt, sekretarz, skarbnik nie powinny być obsadzan
                          > e przez osoby bez odpowiedniego wykształcenia, no ludzie. Jestem zbulwersowany!
                          >
                          Jeśli się łudzisz, że te konkursy może wygrać osoba z zewnątrz to muszę cię wyprowadzić z błędu.
                          • serock2 Re: informacje o władzach 24.03.12, 06:33
                            johnywalker69 ma rację.
                            1. warunek wyższego wykształcenia dla sekretarza reguluje ustawa z 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych art. 6 pkt. 4 ust 2:
                            Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na
                            kierowniczym stanowisku urzędniczym może być osoba, która spełnia wymagania
                            określone w ust. 1 i ust. 3 pkt 2 i 3 oraz dodatkowo:
                            (...)
                            2) posiada wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu
                            przepisów o szkolnictwie wyższym
                            .

2. został on zatrudniony przed wejściem w życie wspomnianej ustawy, a więc zapis ten go nie obejmuje, bo prawo nie działa wstecz. I tu pewien casus prawny - identyczna sytuacja miała miejsce w gminie Duszniki, gdzie Stowarzyszenie Rozwój-Przyszłość postanowiło zawiadomić prokuraturę. Ta odmówiła wszczęcia śledztwa ze względu na fakt, że sekretarz został zatrudniony 1990r., a więc przed wejściem w życie ustawy o pracownikach samorządowych.

No i klops...
                            • johnywalker69 Re: informacje o władzach 24.03.12, 07:47
                              wracając do sprawy to nie przeszkadza mi brak wyższego wykształcenia u sekretarza.
                              ale już połączenie "afery w serocku" i tegoż braku powoduje zastanowienie.... co ten człowiek jeszcze u Nas robi (bo w końcu Serock to nie prywatny folwark Burmistrza), co powoduje że po kontroli NIK nie został odwołany?????????????????
                                • johnywalker69 Re: informacje o władzach 24.03.12, 10:26
                                  a to ciekawe... jesteś dobrze poinformowany... o ile temat wykształcenia nie jest dla mnie novum ... o tyle sprawa kontroli NIK i zaleceń pokontrolnych jakoś do mnie i moich znajomych nie dotarła.... więc skąd ty to wiesz ??? a swoją drogą to całkiem naturalne że przy zbliżających się wyborach uzupełniających aktywizuje się forum, byłoby obłudą twierdzić inaczej. ale to nie zmienia faktów minionych i konsekwencji niewyciągniętych (wobec swoich)... ja osobiście mam nadzieję, że do rady dostaną się dwie osoby opozycyjne wobec Burmistrza co da szansę na zrównoważenie głosów w radzie... bo na chwile obecną zdecydowana większość pozwala użytkownikowi pokoiku z balkonikiem na nieliczenie się z nikim i niczym ... o czym świadczą chociażby inne tematy tego forum....
                                    • cowkiller Re: informacje o władzach 26.03.12, 14:50
                                      Skąd wiem, ano 60x3lub4 /pracownicy urzędu z rodzinami/ + liczna grupka znajomych to nam da pewnie kilkaset żródeł i jak tu można ukryć takie wydarzenie?
                                      Skoro do dzisiaj pracuje sekretarz, to jakaś furtka zgodna z naszym wspaniałym prawem się znalazła, pewnie trafiłem.
                                      • ssoko23 Re: informacje o władzach 29.03.12, 19:42
                                        Tak się zastanawiam, że mam tylko maturę i czy to nie za mało, aby móc zabrać głos w jakże ważnej i MERYTORYCZNEJ dyskusji wśród wielu uznanych i powszechnie szanowanych opiniotwórców.

pozdrawiam
                                        Sokolnicki JR
                                        • your-duzymisio Re: informacje o władzach 29.03.12, 22:50
                                          ssoko23 napisał:

> Tak się zastanawiam, że mam tylko maturę i czy to nie za mało, aby móc zabrać g
                                          > łos w jakże ważnej i MERYTORYCZNEJ dyskusji wśród wielu uznanych i powszechnie
                                          > szanowanych opiniotwórców.
                                          >
                                          > pozdrawiam
                                          > Sokolnicki JR

A ja odpowiem: żeby dyskutować na forum nawet matury mieć nie trzeba. Ważne żeby głupot nie pisać, co się zdarza. Także tym, którzy dzisiaj zaistnieli na forum smile
                                          • bhojczyzna Re: informacje o władzach 29.03.12, 23:48
                                            Trzeba przyznać że wykazał się chłopak odwagą!, a może głupotą że zaistniał na forum a może a może zmobilizowała go do tego nie przymuszona wola?! kto to wie?

Burmistrz nie jest zły tylko ma złych doradców! dlaczego Polak- polakowi wilkiem!??
                                            • ssoko23 Re: informacje o władzach 30.03.12, 09:14
                                              bhojczyzna napisał:

> Trzeba przyznać że wykazał się chłopak odwagą!, a może głupotą że zaistniał na
                                              > forum a może a może zmobilizowała go do tego nie przymuszona wola?! kto to wie?

Masz się nad czym zastanawiać teraz przez jakieś dwa tygodnie pewnie.

Sokolnicki JR
                            • rotkappchen2012 Re: informacje o władzach 30.03.12, 00:27
                              serock2 napisał:
                              "johnywalker69 ma rację.
                              1. warunek wyższego wykształcenia dla sekretarza reguluje ustawa z 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych art. 6 pkt. 4 ust 2:
                              Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na
                              kierowniczym stanowisku urzędniczym może być osoba, która spełnia wymagania
                              określone w ust. 1 i ust. 3 pkt 2 i 3 oraz dodatkowo:
                              (...)
                              2) posiada wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu
                              przepisów o szkolnictwie wyższym.
                              2. został on zatrudniony przed wejściem w życie wspomnianej ustawy, a więc zapis ten go nie obejmuje, bo prawo nie działa wstecz. I tu pewien casus prawny - identyczna sytuacja miała miejsce w gminie Duszniki, gdzie Stowarzyszenie Rozwój-Przyszłość postanowiło zawiadomić prokuraturę. Ta odmówiła wszczęcia śledztwa ze względu na fakt, że sekretarz został zatrudniony 1990r., a więc przed wejściem w życie ustawy o pracownikach samorządowych.

No i klops... "

Nie klops, tylko brak przyzwoitości. Gdybym była na miejscu wymienianego, to albo ustąpiłabym ze stanowiska, albo najprościej - wzięła się za naukę. Wykazanie dobrej woli to juz coś. Każdy zdaje sobie sprawę, że kształcenie musi potrwać. A tutaj nic...

• mackowy1 Re: informacje o władzach 30.03.12, 10:21
                                szczerze? myślałem, że to pojawienie się ssoko wniesie coś nowego. a w tej chwili podpisuję się pod słowami chyba your-duzymisio- lepiej, żeby fachowcy zajęli się PR burmistrza, bo poziom jaki w wypowiedziach reprezentuje ów sokolnicki jr jest tak niski, że odechciewa się czytać, a co dopiero dyskutować...
                                i już chyba lepiej było dla burmistrza, kiedy milczał, bo złośliwością, atakami i agresją sympatyków sobie nie zjedna...
                                • ssoko23 Re: informacje o władzach 30.03.12, 10:26
                                  Hehe na tym forum nie widzę sympatyków i raczej ich nie spotkam. Prowadzicie typową polską retorykę. Nikt się nie na niczym nie zna, poza wami. Takie kółko wzajemnej adoracjismile

@Maćkowy: dalej zaglądasz wszystkim sąsiadom w okna? Czy już z tym skończyłeś?
                                    • ssoko23 Re: informacje o władzach 30.03.12, 11:21
                                      Kozak jesteś przed tym kompem smile)))
                                      Czekam aż mnie spotkasz i powiesz mi to twarz smile))
                                      Ty zostałeś już oceniony przez sąsiadów i mieszkańcówsmile Czemu nie wybrali Cię na radnego?smile Czego za brakło? Więc trochę pokory.

Szkoda, że tego samego Twoi sąsiedzi o Tobie powiedzieć nie mogą smile
                                      Znikam z tego forum! A Wy dalej kreujcie swoją rzeczywistość smile))
                                      • mackowy1 Re: informacje o władzach 30.03.12, 11:50
                                        oj dziecko, dziecko. nie będę z Tobą w pyskówkę wchodził, bo nie mój poziom. skoro nie masz nic konkretnego do powiedzenia, a chcesz się z kims posprzeczać, to znajdź sobie rozmówców na twoim poziomie i w twoim wieku. na radnego nie kandydowałem jeszcze, jakbyś czytał to forum, to byś wiedział, zastanawiam się czy to zrobić w tych wyborach, ale jak sobie pomyślę, że miałbym do czynienia z osobnikami równymi Twojemu poziomowi, to zwyczajnie mi się nie chce.

idź synku do szkoły, bo mniemam, że jakąś jednak kończysz, niech Ci się dobrze wiedzie.
                                      • bhojczyzna Re: informacje o władzach 30.03.12, 22:38
                                        Chłopcze zachowaj się!, imć w miarę swego wystemstwa , konwersacyji wspólnotnej nie racz sobie życzycz!, acz kolwiek ona sama co by cię nie dopasowała do ramyji Twego lechiwego poszanowania Innych!.

Buuuuuuuuuuurmistrz, nieeeeeeeeeee, jeeeeeeeeeest , no właśnie jaki?
                                  • your-duzymisio Re: informacje o władzach 30.03.12, 10:53
                                    ssoko23 napisał:

> Hehe na tym forum nie widzę sympatyków i raczej ich nie spotkam. Prowadzicie ty
                                    > pową polską retorykę. Nikt się nie na niczym nie zna, poza wami. Takie kółko wz
                                    > ajemnej adoracjismile

Czemu Pan Burmistrz nie ma rzecznika prasowego i jego syn musi brać to brzemię na siebie ? Jeśli chodzi o retorykę tego forum, to faktycznie jest typowo polska, bo jaka ma być, niemiecka ? Kolega JR chyba nie do końca brzydzi się kółkiem wzajemnej adoracji, bo jednak pisze na forum, a nawet polemizuje.
                                    • verso.5 Re: informacje o władzach 30.03.12, 14:07
                                      your-duzymisio napisał:
                                      >
                                      > Czemu Pan Burmistrz nie ma rzecznika prasowego i jego syn musi brać to brzemię
                                      > na siebie ? Jeśli chodzi o retorykę tego forum, to faktycznie jest typowo polsk
                                      > a, bo jaka ma być, niemiecka ? Kolega JR chyba nie do końca brzydzi się kółkiem
                                      > wzajemnej adoracji, bo jednak pisze na forum, a nawet polemizuje.

Może to jest właśnie rzecznik prasowy! Przecież my nie wiemy!
                                      • kejt.h Re: informacje o władzach 30.03.12, 17:52
                                        No to jeśli jest TAKI poziom reprezentuje sobą rzecznik Burmistrza i ewentualny synek to chyba tylko pozostaje na mszę dać... Wystawiają sobie świadectwo i to kiepściutkie oj kiepściutkie... studia tu nie pomogą, klasę to się z domu wynosi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka