Dodaj do ulubionych

kto kandydyje w Serocku?

10.04.12, 10:35
czy już wiadomo?
Obserwuj wątek
  • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 10.04.12, 12:17
   na podstawie zarejestrowanych komitetów wyborczych prawdopodobna lista kandydatów wygląda tak:
   - Serock:
   1. Mariusz Śledziewski
   2. Ireneusz Mróz
   3. Grażyna Woźnicka
   4. Tomasz Pszczoła
   5. Kandydat Forum Samorządowego (?)

   - Zegrze:
   1. Leszek Bielowicz
   2. Adam Lipowski
   3. Kandydat Forum Samorządowego (?)

   Tak jak napisałem powyżej, nie jest na 100% pewne, że wszystkie te osoby wystartują.
     • johnywalker69 Re: kto kandydyje w Serocku? 10.04.12, 20:04
      cieszy mnie niezmiernie że kandydat Forum Samorządowego ma zamiar rozwijać komunikację ....
      szkoda tylko że szef nie bardzo w tym kierunku chce działać poważnie...
      a budowa centrum z basenem to naprawdę chwalebny zamiar....
        • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 08:37
         mackowy1 napisał:

         > nie znam nikogo z tych ludzi, chyba woźnicka była niegdyś radną i zrezygnowała
         > z kandydowania ostatnio, nie? dobrze kojarzę? ona chyba taka konkretna opozycjo
         > nistka???

         W takim razie najwyższy czas się przedstawić!

         Szanowni Państwo,

         nazywam się Tomasz Pszczoła i kandyduje w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Serocku.

         Mam 26 lat, od dwóch lat jestem żonaty, a w lipcu na świat przyjdzie mój syn - Filip.

         Jestem absolwentem Instytutu Nauk Społecznych Akademii Podlaskiej w Siedlcach na kierunku Politologia. Ponadto ukończyłem studia magisterskie w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego z Europeistyki oraz na Wydziele Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW na kierunku Stosunki międzynarodowe.

         Obecnie jestem słuchaczem Podyplomowych Studiów Menadżerów Samorządu Terytorialnego na SGH, gdzie teŻ pracuję.

         Od urodzenia mieszkam w Serocku. Tu ukończyłem szkołę i tu też będą wychowywać się moje dzieci. Może właśnie dlatego tak bardzo zależy mi, aby nasza gmina poza pięknym krajobrazem, pięknym nadbrzeżem Narwi i Bugu, mnóstwem miejsc do wypoczynku i spaceru, była przyjaznym miejscem do życia oferującym łatwy dostęp do lekarza, dobrze wyposażone szkoły na wysokim poziomie, dobry i szybki dojazd do pracy, czy dostęp do Internetu dla wszystkich mieszkańców. To nie jest lista pobożnych życzeń. To sprawy, które sąsiednie gminy dostrzegły już dawno i uznały za swój priorytet inwestycyjny!

         Kandyduje w wyborach do Rady Miejskiej, ponieważ złości mnie, że tak wiele środków i energii jest marnowane na inwestycje, które w ograniczonym stopniu ułatwiają życie zwykłych mieszkańców. Nikt nie przekona mnie, że budowa parku miejskiego, nowa koncepcja zagospodarowania plaży miejskiej czy projekt budowy w Serocku amfiteatru są ważniejsze, niż dostęp do lekarza bez konieczności stania w kolejce od 6.00 (!) rano. Nie dam się przekonać, że nowe chodniki i fontanna na rynku to lepsza inwestycja niż komputery w szkołach, czy większa liczba miejsc w przedszkolach.

         Marzenia? Niekoniecznie! Z zadowoleniem obserwuję batalię grupy radnych o komunikację w gminie. Śledząc protokoły z posiedzeń Rady i Komisji natknąłem się na wypowiedź Burmistrza Zająca, w której stwierdza, że mieszkańcy nigdy nie zgłaszali potrzeby uruchomienia komunikacji w gminie!!! Można więc rzec, że problem nie istnieje! Ze zgrozą dochodzę do wniosku, że ekipa, która rządzi naszym miastem od 20 lat nie dostrzega problemów mieszkańców! A takich jest więcej.

         Szanowni Państwo!
         Od kilku już lat regularnie biorę udział w dyskusjach na tym forum i niezależnie od tego, czy uda mi się zdobyć mandat Radnego czy też nie, w dalszym ciągu będę to robił. Ale chciałbym zrobić coś więcej niż tylko dyskutować na forum. Już wkrótce wystartuje moja strona internetowa www.tomaszpszczola.pl Chciałbym, aby pojawiały się na niej m.in. projekty uchwał, jakie będą głosowane na poszczególnych sesjach Ray, tak aby każdy, kto będzie chciał wziąć w nich udział w charakterze gościa wiedział, o czym jest mowa.

         Zapraszam Państwa także na mój profil na Facebooku. Już wkrótce zaprezentuje Państwu szarzej mój program wyborczy i priorytety, którymi chciałbym się zająć jako Radny. Nie będą to jednak suche hasła. Każdy z punktów programu wyborczego chciałbym szczegółowo zaprezentować na forum i stronie internetowej, tak abyście Państwo mieli nie tylko możliwość zobaczenia mojego punktu widzenia, ale także abyście podzielili się Państwo swoją opinią.

         Wybory już 20 maja. Będę wdzięczny za każdy głos oddany na moją osobę. Niezależnie jednak od tego, czy zechcecie Państwo wesprzeć moją kandydaturę, zachęcam do głosowania. Akurat te wybory mogą mieć znaczący wpływ na to, jak do końca kadencji będą rozkładać się akcenty w Radzie Miasta. Wszystko w Państwa rękach!

         Z poważaniem,
         TOMASZ PSZCZOŁA
          • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 16:28
           wybory mają to do siebie, że proponuje się wyborcom rodzaj umowy społecznej. Wy zagłosujcie na mnie, a ja będę zajmował się tym, czy tamtym. Trudno zatem dziwić się kandydatom, że składają obietnice. To czy dany kandydat realizuje swoje zapowiedzi po wyborach, to jakby inna sprawa.

           Mellaverde wspomniał/-a o kiełbasie wyborczej. Informując Państwa czym chciałbym zająć się w Radzie wskazuje na rzeczy, które żywo mnie interesują.
           Dla przykładu - ukończyłem serocką podstawówkę i gimnazjum, więc mam pewnego rodzaju pogląd jak wyposażone są te szkoły. Z drugiej zaś strony moja żona pracuje w gimnazjum na Białołęce, w którym zamiast tablic kredowych są takie, na których pisze się flamastrami. W każdej z sal lekcyjnych jest komputer dla nauczyciela z Internetem. W każdej klasie jest wyświetlacz multimedialny. Nauczyciel geografii nie musi nosić za sobą map, bo ma google earth?, itp. Szkoła wyposażona jest w klimatyzację, a z łazienek nie śmierdzi na pół piętra. Także wiele młodszych osób miało tak jak ja okazję uczyć się w Liceum im. R. Barbosy w Warszawie - szkole, gdzie na korytarzach są dymany a w każdej klasie telewizor.
           Chciałbym aby tak wyglądały szkoły w naszej gminie, bo to nie tylko komfort pracy nauczyciela, ale także uczniów. Nie da się tego zrobić w ciągu jednego roku, bowiem w gminie jest 7 szkół, a Serock to nie Białołęka. Ale inwestując sukcesywnie już za kilka lat możemy mieć dobrze wyposażone szkoły.


           Innym moim priorytetem jest ośrodek zdrowia w Serocku. Jeżeli ktoś obudzi się rano z anginą, to aby dostać się do lekarza musi od 6:00 warować pod ośrodkiem. Ok 7:00 otwierane są drzwi, a o 7:30 zaczyna się rejestracja. Ok 8:30 nie ma już co liczyć na wizytę u lekarza. Ktoś powie - "tak jest wszędzie". Otóż NIE! W mieście Ciechanowiec na Podlasiu, gdzie często jeżdżę, a które powierzchnią i liczbą mieszkańców zbliżone jest do Serocka, istnieją 3 niepubliczne ośrodki zdrowia, które konkurują między sobą o pacjentów, a każdy z nich ma podpisany kontrakt z NFZ oraz świadczy usługi płatne Aby zapisać się danego dnia do lekarza trzeba zwyczajnie zadzwonić i się umówić - w zależności od ilości pacjentów wizyta jest za pół godziny lub za 2-3 godzi. Pacjent, który zgłasza się do przychodni ma w między czasie badane ciśnienie krwi. Rzecz jasna bezpłatnie.

           Piszę o tym, ponieważ nie chcę obiecywać, że będę robił rzeczy na których się nie znam. Jednak są sprawy, na których mi zależy i o które będę walczył, bo wiem, że inni znaleźli dobre rozwiązanie.

           Bezpieczeństwo w gminie jest bardzo ważne, jednak ja nie jestem na tym polu specjalistą. Nie będę Państwu opowiadał dyrdymałów, skoro moja wiedza w tym temacie jest niewielka. Dziś mogę szczerze odpowiedzieć, że krytycznie odnoszę się do funkcjonowania Straży Miejskiej w Serocku. Moim zdaniem jest to formacja, która w niewielkim stopniu wpływa na bezpieczeństwo czy porządek w gminie. Przede wszystkim dlatego, że na służbie jest 2 strażników na całą dwunastotysięczną gminę. Problem z funkcjonowaniem tej formacji dostrzegło już Legionowo, które chcę zastąpić Straż Miejską inną jednostką. Jednak to jest temat na dłuższy wątek. Chciałbym, aby miejsca szczególnie niebezpieczne, o których z resztą jest watek na forum, były częściej patrolowane przez policję. Ale w chwili obecnej nie wiem w jakim stopniu jest to możliwe. Stąd nie wypowiadałem się na temat bezpieczeństwa w gminie. Nie mówię jednak, że ten temat mnie nie obchodzi.

           Podsumowując: Kampania jest okresem wzmożonych obietnic, których czasem nie sposób spełnić (tak na marginesie, jeżeli Burmistrz i reszta Rady nie będę podzielać moich opinii nawet w najmniejszym stopniu, to mogą sobie krzyczeć do woli). Ja wolę skupić się na rzeczach, o których coś wiem lub mam na nie pomysł. Ale nie zjadłem wszystkich rozumów i chętnie wysłucham opinii Państwa.

           Pozdrawiam,
           Tomasz Pszczoła
           • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 16:49
            Przepraszam za literówki w tekście, ale zauważyłem je dopiero po wysłaniu.

            Chciałbym bardzo mocno podkreślić jeszcze jedną rzecz: Zależy mi aby wygrać te wybory. Jednak ani teraz ani wcześniej w życiu nie kierowałem się zasadą - cel uświęca środki. Jeżeli przegram to ze świadomością, że moja kandydatura nie okazała się dla większości dobra.

            Uważam jednak, że jestem dobrze przygotowany do zadania, jakie przed sobą stawiam. Nie tylko ze względu na swoje wykształcenie czy dotychczasową doświadczenia. Ale także dlatego, że nosząc się z zamiarem kandydowania do Rady podjąłem decyzję o podnoszeniu swoich kompetencji w dziedzinie samorządu terytorialnego i postawiłem sobie za cel dobre przygotowanie.

            Niezależnie od wszystkiego bardzo serdecznie zachęcam do głosowania na moją osobę smile
           • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 17:01
            Pełen szacunek i podziw za szczerość wypowiedzi. Jestem pod wrażeniem.
            Wprawdzie nie zagłosuję na Pana z bardzo prostej przyczyny, otóż jestem mieszkanką Zegrza i z tego względu mój głos na pewno otrzyma kandydat również z Zegrza.
            Fajnie, że dba, no... chce Pan dbać, o ośrodek zdrowia w Serocku, o szkoły w Serocku (byś może w tej siódemce mieści się też zegrzyńska szkoła, nie wiem), w każdym razie mi osobiście zależy na np. wyremontowaniu głównej drogi na osiedlu w Zegrzu, a nie nakładaniu kolejnych łat na te już istniejące, a będące w zaniku; na zagospodarowaniu przestrzeni Jordanka - Serock sieknął sobie remont parku miejskiego za koszmarne pieniądze (z resztą jakoś chyba mało, poza burmistrzem, kogo to cieszy), a w Zegrzu na Jordanku syf, kiła i mogiła. przystanki - strach się bać. wyliczać mogę bez końca.... proponuję aby każdy z szanowanych kandydujących, jak i już wybranych, łaskawie spojrzeli nieco dalej niż czubek własnego noska.. wyborcy są i tu i tam, sztuką jest dotrzeć do tych, którzy są tamsmile

            pozdrawiam, miłego popołudnia
            Mellaverde (ona, nie on)

            • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 17:05
             a już tak zupełnie na koniec.... jaki problem jest z tablicami kredowymi?

             wydawanie pieniędzy (dość wirtualnych tak BTW) na taki cel w obliczu, chociażby, braku dobrej komunikacji? czy to jest na prawdę taki priorytet? poza dziećmi i ich rodzicami, do których to zapewne ma SKUTECZNIE przemówić taki właśnie argument, są jeszcze ludzie, dla których wyimaginowany problem tablic kredowych nie istnieje!

             a teraz zmykam z psem na spacersmile
             • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 18:06
              odpowiem w odwrotnej kolejności.
              - używanie kredy jest przyczyną pylicy. W przypadku nauczycieli jest ona chorobą zawodową. Bardziej jednak martwię się o dzieci, np. te które siedzą w pierwszych ławkach przez kilka godzin dziennie, np. ze względu na słaby wzrok. Dlatego w nowych szkołach nie montuje się już tablic kredowych. Wymiana tablic nie jest jednak dla mnie najważniejszą smile Ale jest ważna. Tak samo będę się upierał przy tym, że szkoła w Serocku powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bo fakt, że dziś w tej szkole uczy się jedno dziecko niepełnosprawne nie oznacza, że za rok lub dwa takich dzieci nie będzie 5 czy 6. A nie ma nic bardziej poniżającego dla osoby niepełnosprawnej jak brak możliwości skorzystania z toalety, gdyż jest ona za mała, aby wjechać do niej wózkiem...

              - nie jestem mieszkańcem Zegrza, ale znam drogę biegnąca przez osiedle. Wielokrotnie w czasie wpisów na tym forum podkreślałem, i będę się przy tym upierał, że w naszej gminie inwestuje się ogromne pieniądze w rzeczy, z których korzysta niewielka liczba osób. Osławiony park jest tego przykładem. Trzymam kciuki, aby Zegrze wybrało radnego na miarę Pana Pakuły. A sam również obiecuję, że zwrócę się do Radnych, których znam, aby mieli na uwadze problem dogi przez osiedle. Tyle mogę zrobić dziś. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł zrobić więcej. Choć ktoś już chyba na forum pisał, że Zegrze wciąż niestety jest traktowane przez władze po macoszemu...
              • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 10:15
               pylica? litości.... ile z nas, szanownych forumowiczów, zakładdam, że znakomita większość miała do czynienia w czasach szkolnych jednakowoż z tablicami kredowymi, a nie flamastrowymi, a więc ilu z nas zachorowało na pylicę? nie szukajmy dziury w całym.
               a podjazdy i inne udogodnienia dla niepełnosprawnych są potrzebne tak samo w serocku, jak i w zegrzu. i jeżeli zostaną one wprowadzone w serocku, a w zegrzu nie, będę pierwsza, która rozpęta wojnę o to.
                 • tomik.w Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 10:45
                  To ja chcę oświetlenie mojej ulicy wink najlepiej natychmiast. Przecież dzieci nie mogą ze szkoły chodzić w zimie po ciemku i chodniki i asfalt i kanalizację i wszystko co się da.

                  Zacznijcie patrzeć i domagać się ważnych dla wszystkich rzeczy, a nie patrzeć na czubek własnego nosa " bo oni maja to ja też chcę". Oczywiście przydałoby sie wiele, ale budżet jest jaki jest i więcej nie będzie ( chyba, że zaczniemy płaciś wieksze podatki ). Ja do Serocka przeprowadziłęm się niedawno i dopiero poznaję społeczność i lokalne władze. Miałem też okazję spotkania się osobiście z burmistrzem. Nie wspominam tego spotkania miło. Wiem o czym mówią ci wszyscy ludzie - arogancja i władztwo ale w ostatnich wyborach nie było nikogo kto mógłby zastąpić obecnego burmistrza - może w następnych. Niektóre inwestycje też nie zadowalają mnie. Wydawanie pieniędzy na park - pomyłka, fontanna - niepotrzebny zbytek, nowy samochód - też by mi się przydał, itp.
                  • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 10:54
                   czubek własnego nosa? o czym Ty piszesz?
                   serock ma fontannę i park, a w Zegrzu przejazd główną ulicą osiedla to walka o przeżycie dla Ciebie i dla miski olejowej Twojego samochodu...

                   na co mam patrzeć? może zastanowić się nad wymiana klamek w ratuszu?
                   tym razem sieknijmy sobie pozłacane, coby szlachetne dłonie burmistrza i innych urzędasów, nie musiały dotykać nieszlachetnych metali..
                   • tomik.w Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:13
                    nie neguję, że droga jest do poprawki. Nie znam tej drogi i wierzę na słowo, że jest tak dziurawa. Powiedz mi ile osób zabiega o poprawę tej drogi? Coś na piśmie wyladowało u burmistrza? Jeśli nie to uwierz mi wiele nie zdziałasz sama. Ja i sasiedzi nie mamy asfaltu i jeszcze długo nie będziemy mieli, ale po napisaniu prośby z podpisami wszystkich mieszkańców po 6 miesiacach droga została utwardzona na tyle, że da się nią dojechac do domu smile Uwierz mi wszelkie zbytki w urzędzie będę piętnował i ogłaszał wszem i wobec. To my ich utrzymujemy, a nie oni nas.
                    • monikabanaszek Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:47
                     gratuluję, szczerze, sukcesu.
                     ja niestety tracę wiarę w moc sprawczą "pisaniny".
                     przez pół roku pisałam wnioski, skargi i inne do serockiej ppolicji (sprawa włamań), rezultat?
                     ok, mięli kontrolę ze stołecznej, tyle. dalej zajmują się robieniem NICZEGO.

                     a sądząc po forumowych ocenach działań burmistrza, nie wierzę w jego dobre chęci (małe liter zamierzone). niech zgadnę, mieszkasz w Serocku? może dlatego się udało. a Zegrze jest traktowane jak czarna owca i zło konieczne.
                • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 10:53
                 i w ten oto sposób dochodzimy do wniosku, że komputery z internetem w szkołach też są niepotrzebne, bo w naszych czasach używaliśmy liczydła...
                 Wspomniałem o tym, że chciałbym aby nasze szkoły (wszystkie!) były nowoczesne i dobrze wyposażone, bo to procentuje na przyszłość. Można się w tym momencie spierać, że jak ktoś chce się uczyć, to będzie to robił w małej wiejskiej szkółce bez ogrzewania, a jeśli ktoś nie chce, to nawet w najnowocześniejszej szkole nie będzie. Racja. Tylko mówimy o przypadkach skrajnych między którymi jest jeszcze całkiem spora grupa "zwykłych" uczniów. Dla nich interesujące lekcje z wykorzystaniem interaktywnych map, itp. mogą być znacznie ciekawsze i inspirujące, niż korzystanie ze zwykłego podręcznika.
                 Takie jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

                 Pozdrawiam,
                 Tomasz Pszczoła
                 • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 10:59
                  hola, hola..... nie popadajmy w skrajności.. i czytajmy ze zrozumieniem. już wczoraj napisałam, że jestem jak najabradziej za komputeryzacją szkół.
                  jednak, pomysł z wprowadzeniem tablic flamastrowych w miejsce kredowych, w sytuacji gdy droga do szkoły jest niebezpieczna (vide zegrze i lawirujące samochody starające się omijać dziury w dziurach, a tuż obok, na chodniku gromadki dzieci), tak więc w takiej sytuacji ów nowoczesne tablice to nic więcej jak, wspomniana już wczoraj, kiełbasa wyborcza.
                  nie mydlmy nikomu oczu, nie sztuka jest napisanie "ja bym chciał........", sztuką jest szczere napisanie "co ja mogę".
                  • tomik.w Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:21
                   Dajcie spokój z tymi tablicami. Przecież to można szybko rozwiązać i bezboleśnie. wystarczy, że kazdy z uczniów zamiast przynosic kwaity dla nauczyciela z okazji "...." kwotę przeznaczoną na kwiaty przeznaczy na biała tablicę. Przy założeniu , że na kwiaty każdy wydaje ok 30zł i w klasie jest 20 uczniów jedorazowa akcja załatwia problem tablic.
                   Cena tablicy trzyskrzydowej wys 100cm, szer 340cm to tylko 523zł
                   ws-szkola.pl/Tablica_biala_tryptyk_340-6798.html
                   I po problemie smile
                  • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:21
                   mellaverde napisała:

                   > hola, hola..... nie popadajmy w skrajności.. i czytajmy ze zrozumieniem. już wc
                   > zoraj napisałam, że jestem jak najabradziej za komputeryzacją szkół.
                   > jednak, pomysł z wprowadzeniem tablic flamastrowych w miejsce kredowych, w sytu
                   > acji gdy droga do szkoły jest niebezpieczna (vide zegrze i lawirujące samochody
                   > starające się omijać dziury w dziurach, a tuż obok, na chodniku gromadki dziec
                   > i), tak więc w takiej sytuacji ów nowoczesne tablice to nic więcej jak, wspomni
                   > ana już wczoraj, kiełbasa wyborcza.
                   > nie mydlmy nikomu oczu, nie sztuka jest napisanie "ja bym chciał........", sztu
                   > ką jest szczere napisanie "co ja mogę".

                   Jeżeli zatem chodzi o ścisłość, to o tablicach flamastrowych wspomniałem opisując to jak wyglądają choćby szkoły w Warszawie. Ale wymieniałem też komputery z internetem w każdej sali, czy projektory multimedialne. Nic nie wspomniałem o tym, że chce wymieniać wszystkie tablice we wszystkich 7 szkołach w gminie! Potem odpowiedziałem na pytanie czym różnią się tradycyjne tablice od tych, na których się pisze flamastrem.
                   Czytajmy ze zrozumieniem i szanujmy się wzajemnie.

                   Pozdrawiam serdecznie,
                   Tomasz Pszczoła
                   • fischi-kella Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:41
                    warto w tym momencie wspomnieć o programie Omnibus, dzięki któremu w gminnych szkołach prowadzone są zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych.
                    z tego co wiem, wszystkie te urządzenia po zakończeniu programu zostaną w tych placówkach.
                    po zainteresowaniu dzieci takimi zajęciami widać, jak bardzo przydałoby się unowocześnić prowadzenie zajęć.
                   • tomik.w Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:42
                    rozumiem i również jestem za komputeryzacją szkół. Nikt nie watpi, że komputery, projektory itp. to już standard w wielu szkołach. Z tablicami to był przykład jak szybko da się to rozwiązać. Przecież w ten sposób można sfinansować np. zakup komputera czy czegoś innego. Dla rodziców koszty się nie zmieniaja. Chodzi o pomysł.
                   • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:51
                    z powyższego wynika, że o tablicach wspomniałeś ot tak sobie... by the way.....bez tematu.
                    no chyba jednak nie.
                    a jak juz wymieniać to dlaczego tylko w Serocku? dlaczego nie wszędzie?
                    na zasadzie : zróbmy dobrze jednym a drugich olejmy?

                    nie bądźmy hipokrytami!
                    • tomik.w Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:57
                     Może być nawet w całej Polsce smile Jeśli zachodzi potrzeba to czemu nie. Jak wiesz, że w szkole twoich dzieci są tablice kredowe, a przydały by się flamastrowe to porozmawiaj z rodzicami i dyrektorem i zamiast kwiatków kupcie tablice. Jak jest tablica, a potrzeba coś innego to niech tak bedzie. Kwiaty zaraz zwiedną, a pomoce w szkole posłuża jeszcze długo smile Ja bym tak zrobił smile
                     • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 12:03
                      zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłoścismile
                      tym bardziej, szafowanie tymi nieszczęsnymi tablicami jako kiełbasą wyborczą to dość marny pomysł. Ty, rozwiązanie znalazleść ptaktycznie "od ręki".
                      są problemy, które wymagają interwencji radnych i właśnie one winny być poruszone w programi wyborczym.
               • di-laila Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 10:45
                strasznie mnie zawsze denerwują argumenty 'za moich czasów', albo 'wychowaliśmy się na... i nic nam nie było'. dziś są inne czasy, mnóstwo dzieci ma dziś alergię, poza tym kreda bardzo szkodzi nauczycielom, o czym się nie mówi.

                szanuję mieszkańców zegrza i też jestem za tym, żeby nie było pomijane w różnego rodzaju rozwiązaniach, no ale to Serock jest miastem gminnym i wszelkie udogodnienia winny być wprowadzane najpierw tutaj, a dopiero w dalszej kolejności w pozostałych miejscowościach.

                jeszcze co do kwestii przystosowania placówek i w ogóle różnych miejsc na mieście dla osób niepełnosprawnych, to przy okazji poruszę temat totalnego niedostosowania miasta - małej miejskiej architektury - do potrzeb małych dzieci, wożonych w wózkach. Brak podjazdów lub w przypadku wodnika - zniszczone podjazdy uniemożliwiające wjechanie do sklepu. no ale za sklepy urząd nie odpowiada, więc trudno się czepiać. natomiast np. brak podjazdu dla wózków na nadbrzeżu. o ile da się zejść przy plaży, to potem nie ma jak podjechać pod górę- idąc w kierunku zegrza nie ma ani jednego podjazdu dla wózków. A, przepraszam jest- przy ostatnich schodkach, ale tak bardzo zniszczony i stromy, że trzeba być nie lada odwagi i siły, by samej wepchnąć pod niego wózek z dzieckiem.
                tymczasem wszędzie, gdzie są schody powinny być też zjazdy dla wózków. w tej chwili wybierając się na spacer nad wodę trzeba zejść od strony plaży, przespacerować się i zawrócić, by podejść tym samym zjazdem/wjazdem.

                jedynie trakt spacerowy jest pod tym względem ok- jest zjazd przy schodach.
                a warto byłoby porobić podobne - przy zejściach nad wodę (szczególnie przy tym wcześniejszym wychodzącym na początek ul. Retmańskiej, bo po pokonaniu ostatnich schodów nad nadbrzeżem napotkamy jeszcze jeden problem- słup na środku chodnika, którego w żaden sposób nie da się ominąć wózkiem, trzeba wychodzić na jezdnię, a akurat jest w tym miejscu niebezpieczny zakręt) i dalej tam przy ul. wyzwolenia, czy wcześniej w wąwozie koło szkoły średniej.
                • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:03

                 >
                 > szanuję mieszkańców zegrza i też jestem za tym, żeby nie było pomijane w różneg
                 > o rodzaju rozwiązaniach, no ale to Serock jest miastem gminnym i wszelkie udogo
                 > dnienia winny być wprowadzane najpierw tutaj, a dopiero w dalszej kolejności w
                 > pozostałych miejscowościach.
                 >


                 mam nadzieję, że to co wyżej Pani napisała, to jedynie kiepski żart..
                 a jeżeli nie, to proponuje, abyśmy, jako Polacy, przez najbliższe 20 lat inwestowali wyłącznie w Warszawę, ostatecznie to stolica, wizytówka naszej ojczyzny, tak?
                 zróbmy tak siatkę połączeń metra, kupmy nowy tabor autobusowy, tramwajowy itd. cała kasa na stolicę. a za 20 lat pomyślim o miastach powiatowych, czyli legienowo, później (za 30 lat?) wrócimy może do tematu Serocka...

                 o czym mówisz kobieto? Fontanna to udogodnienie??? ja mówię o podstawowych sprawach, jak bezpieczna droga.
                 • di-laila Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:37
                  nie będę wchodziła z Tobą w dyskusję, która do niczego nie prowadzi, poza tym jesteś arogancka, a ja bezczelności nie znoszę.

                  wszystkie miasta gminne, powiatowe, wojewódzkie mają pierwszeństwo w NAJWAŻNIEJSZYCH inwestycjach. nigdzie nie napisałam o fontannie, to jest twoje dopowiedzenie, zupełnie nie wiem czemu poruszasz w ogóle ten temat. Odniosłam się do Twojej wypowiedzi, cytuję: a podjazdy i inne udogodnienia dla niepełnosprawnych są potrzebne tak samo w serocku, jak i w zegrzu. i jeżeli zostaną one wprowadzone w serocku, a w zegrzu nie, będę pierwsza, która rozpęta wojnę o to. , pisząc, że Serock ma pierwszeństwo w tego typu inwestycjach, a dopiero potem inne miejscowości, ale nie neguję, że tam nie są potrzebne. Natomiast no w Serocku jest więcej mieszkańcow, turystów i to Serock najpierw powinien być dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Tym bardziej, że KKWR rozszerzyło teraz swoją działalność o opiekę nad osobami upośledzonymi, co prawda umysłowo, ale daje się zauważyć coraz większe grupy osób niepełnosprawnych fizycznie także.

                  i czytaj ze zrozumieniem naprawdę, bo widzę, że to u Ciebie kuleje.

                  uczepiłas się tej drogi i teraz będziesz w każdym poście o tym mówić. jestem przekonana, że w niedługim czasie wyremontują tę drogę i będzie bezpiecznie.

                  pozdrawiam!
                  • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:55
                   di-laila napisała:

                   > nie będę wchodziła z Tobą w dyskusję, która do niczego nie prowadzi, poza tym j
                   > esteś arogancka, a ja bezczelności nie znoszę.
                   >
                   > wszystkie miasta gminne, powiatowe, wojewódzkie mają pierwszeństwo w NAJWAŻNIEJ
                   > SZYCH inwestycjach. nigdzie nie napisałam o fontannie, to jest twoje dopowiedze
                   > nie, zupełnie nie wiem czemu poruszasz w ogóle ten temat. Odniosłam się do Twoj
                   > ej wypowiedzi, cytuję: a podjazdy i inne udogodnienia dla niepełnosprawnych
                   > są potrzebne tak samo w serocku, jak i w zegrzu. i jeżeli zostaną one wprowadzo
                   > ne w serocku, a w zegrzu nie, będę pierwsza, która rozpęta wojnę o to.
                   , pi
                   > sząc, że Serock ma pierwszeństwo w tego typu inwestycjach, a dopiero potem inne
                   > miejscowości, ale nie neguję, że tam nie są potrzebne. Natomiast no w Serocku
                   > jest więcej mieszkańcow, turystów i to Serock najpierw powinien być dostosowany
                   > dla osób niepełnosprawnych. Tym bardziej, że KKWR rozszerzyło teraz swoją dzia
                   > łalność o opiekę nad osobami upośledzonymi, co prawda umysłowo, ale daje się za
                   > uważyć coraz większe grupy osób niepełnosprawnych fizycznie także.
                   >
                   > i czytaj ze zrozumieniem naprawdę, bo widzę, że to u Ciebie kuleje.
                   >
                   > uczepiłas się tej drogi i teraz będziesz w każdym poście o tym mówić. jestem pr
                   > zekonana, że w niedługim czasie wyremontują tę drogę i będzie bezpiecznie.
                   >
                   > pozdrawiam!


                   najłatwiej przy braku argumentów oskarżyć interlokutora o bezczelnośći arogancję, no jest to JAKIŚ sposób, czy elegancki i z klasą, to zapewne rzecz mocno dyskusyjna i subiektywna.
                   wskaż, proszę, miejsce w mojej wyppowiedzi, gdzie byłam bezczelna i arogancka, gdzie, jak robisz to Ty, obraziłam swojego rozmówcę - obiecuję, że posypię sobie głowę popiołem.

                   wszystkie miasta gminne, powiatowe, wojewódzkie mają pierwszeństwo w NAJWAŻNIEJ
                   > SZYCH inwestycjach - mam nadzieję, że potrafisz podeprzeć się w tym co napisałaś jakimś zapisem prawnym, bo slogan to tylko slogan,, nic więcej.

                   również pozdrawiam zycząc miłego dnia
                  • mellaverde Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 11:57
                   di-laila napisała:

                   >
                   > uczepiłas się tej drogi i teraz będziesz w każdym poście o tym mówić. jestem pr
                   > zekonana, że w niedługim czasie wyremontują tę drogę i będzie bezpiecznie.
                   >

                   jesteś pewna??? a to wyborny żartsmile dla Twojej informacji, remontują ją od 10 latsmile

                   > pozdrawiam!
           • verso.5 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 17:11
            serock2 napisał:
            <Problem z funkcjonowaniem tej formacji dostrzegło już Legionowo, które chcę zastąpić Straż Miejską inną jednostką. >

            To był żart prymaaprylisowy.
            www.gazetapowiatowa.pl/artykuly/Zlikwiduj%C4%85-stra%C5%BC-miejsk%C4%85-w-Legionowie---w-zamian-specjalna-jednostka-,1244.html
            • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 18:11
             Cóż, muszę przyznać się do błędu. Nie wiedziałem, że artykuł ma charakter żartu smile co oznacza, że żart się udał smile
             Do tematu straży miejskiej chętni wrócę, choćby dlatego, że nie podoba mi się, że Straż Miejska zajmuje się w naszej gminie wszystkim...
        • serocczanka Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 09:41
         mackowy1 napisał:

         > nie znam nikogo z tych ludzi, chyba woźnicka była niegdyś radną i zrezygnowała
         > z kandydowania ostatnio, nie? dobrze kojarzę? ona chyba taka konkretna opozycjo
         > nistka???

         Konkretna opozycjonistka przed wyborami, po - już mniej konkretna wink
          • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 10:10
           verso.5 napisała:

           > serocczanka napisała:
           > >"Konkretna opozycjonistka przed wyborami, po - już mniej konkretna ">
           >
           > Tak też może być w tym przypadku. Ręka/władza Pana Burmistrza sięga daleko!

           W tym przypadku na pewno tak nie będzie! smile Jestem zdecydowanym oponentem polityki prowadzonej przez Pana Burmistrza Sokolnickiego, a już na pewno stylu jej uprawiania. Wierze głęboko w to, że wybory w 2014 roku przyniosą daleko idące zmiany.
  • johnywalker69 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 16:52
   Ponieważ Tomasz Pszczoła już się ujawnił, więc mogę powiedzieć, że o ile mi wiadomo jest jedynym kandydatem posiadającym poparcie większej części tzw. opozycji w radzie... jako jedyny w/g mojego rozeznania rokuje dobrą współpracę i chęć zrobienia czegoś konkretnego dla mieszkańców...
  • zabullidor Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 18:24
   Ad vocem wcześniej napisanej wypowiedzi-informacji P. Tomasza ( bo nie będę pisał kolegi serock2 – skoro się przedstawił, to nie wypada używać loginu ) .
   Myślę że pozostawienie nazwiska nieodmienionego bądź też zastosowanie niewłaściwej formy odmiany jest niegrzeczne, jest nietaktem wobec Pana samego .
   Odmienia się prawie wszystkie nazwiska ( wyjątki to wyłącznie nazwiska obce ).
   Pszczoła jako nazwisko żeńskie zakończone na samogłoskę -a odmienia się jak pospolite rzeczowniki rodzaju żeńskiego . Formy są następujące – liczba pojedyncza: M. Pszczoła, D. Pszczoły, C. Pszczole, B. Pszczołę, N. (z) Pszczołą, Ms. (o) Pszczole.
   Jako że liczba mnoga w nazwiskach też występuje , życzę wszystkim mieszkańcom Gminy Serock żeby w przyszłej Radzie więcej było takich Pszczołów ( ale nie Trutniów jak teraz w przewadze ) .
   Moje sprostowanie podyktowane jest wiarą w to ,że Pana nazwisko w przyszłości będzie odmieniane jako dobry przykład , choć może przez niektórych Państwa Trutniów ( nie Trutni – niewłaściwa odmiana ) z odrobiną paniki i lęku .
   • di-laila Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 18:33
    też jestem przewrażliwiona na punkcie odmiany nazwisk, ale jest jeden wyjątek od reguły, że odmienia się wszystkie, które się dadzą - jeżeli nazwisko jest zarejestrowane jako nieodmienne w ewidencji ludności.
    dla przykładu mam koleżankę, która po mężu powinna nazywać się Górna- zgodnie z odmianą - natomiast w el. zastrzegła sobie, że będzie nosiła nazwisko Górny w formie nieodmiennej.
    Oczywiście i tak większość osób odmienia, bo skąd mogą wiedzieć o tym, że ona nie chce by je odmieniać, ale jak mówię jest taka możliwość i wówczas nie jest błędem nieodmienianie nazwiska smile
   • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 18:33
    Niewątpliwie należy przyznać Panu rację. Jednak kiedy ktoś odmienia moja nazwisko czuję się jak... owad smile Choć muszę przyznać, że swoje nazwisko bardzo lubię smile Nie tylko dlatego, że wywołuje ono ogólną wesołość (a ja także jestem wesołym człowiekiem), ale nade wszystko ze względu na fakt, że jest łatwo zapamiętywalne. Zdarza się, że ktoś pamięta jak brzmi moje nazwisko, a nie wie jak mam na imię smile
    Wezmę sobie jednak głęboko do serca to, co Pan napisał. W szczególności zaś uczynię wszystko, aby w Radzie Miasta nie być Trutniem!

    Życzę przyjemnego wieczoru,
    Tomasz PSZCZOŁA
   • verso.5 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 21:42
    Pan Tomasz w swoim programie wyborczym porusza tematy, na które forumowicze już zwrócili uwagę. A może coś od siebie?
    Tyle się mówi o opozycji w Radzie. A jak wygląda to w praktyce? Otóż na ostatniej sesji, gdzie głosowano zmianę w budżecie dotyczącą przeznaczenia 140 tys. na komunikację (temat ważny według większości, nad którym pracuje grupa radnych) wyglądało to tak: 2 radnych zagłosowało przeciwko tej zmianie budżetowej, 2 wstrzymało się od głosu, reszta była "za" czyli 11.
    Przeglądając protokoły z sesji tak jest we wszystkich przypadkach. Przeciwko uchwale jest 1, 2 radnych. Gdzie tu opozycja?!
    • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 21:55
     Jako Radny Rady Miejskiej w Serocku pragnę w sposób szczególny skupić swoje działania na kwestiach szczególnie ważnych dla mieszkańców:
     - ułatwieniu dostępu do lekarzy w serockim ośrodku zdrowia i zwiększeniu oferty medycznej tej placówki;
     - wyposażeniu szkół, aby nasze dzieci uczyły się w nowoczesnych i bezpiecznych placówkach;
     budowie miejskiej pływalni;
     - dostosowaniu szkół do potrzeb osób niepełnosprawnych;
     - przeniesieniu siedziby i rozwoju Biblioteki Miejskiej w Serocku;
     - rozwoju inwestycji gminnych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego;
     - zwiększeniu wykorzystania środków z UE na gminne inwestycje;
     - zwiększeniu dostępu do szybkiego Internetu w całej gminie;
     - budowie miejskiej pływalni;
     - utworzeniu żłobka przez gminę lub w porozumieniu z partnerem prywatnym;
     - rozwoju komunikacji wraz z dojazdem do SKM w Legionowie.
     • verso.5 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 22:11
      serock2 napisał:

      > Jako Radny Rady Miejskiej w Serocku pragnę w sposób szczególny skupić swoje dzi
      > ałania na kwestiach szczególnie ważnych dla mieszkańców:
      > - ułatwieniu dostępu do lekarzy w serockim ośrodku zdrowia i zwiększeniu ofe
      > rty medycznej tej placówki;
      > - wyposażeniu szkół, aby nasze dzieci uczyły się w nowoczesnych i bezpiecznych
      > placówkach;
      > budowie miejskiej pływalni;
      > - dostosowaniu szkół do potrzeb osób niepełnosprawnych; - nowy pomysł
      > - przeniesieniu siedziby i rozwoju Biblioteki Miejskiej w Serocku;
      > - rozwoju inwestycji gminnych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego;
      > - zwiększeniu wykorzystania środków z UE na gminne inwestycje;
      > - zwiększeniu dostępu do szybkiego Internetu w całej gminie;
      > - budowie miejskiej pływalni;
      > - utworzeniu żłobka przez gminę lub w porozumieniu z partnerem prywatnym; -nowy pomysł
      > - rozwoju komunikacji wraz z dojazdem do SKM w Legionowie.


      Życzę powodzenia w realizacji planów!
     • bimm Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 22:14
      Panie Tomaszu przedstawia Pan dosyć szeroki wachlarz swoich propozycji, ale jednocześnie identyfikuje się Pan mocno z opozycją wobec burmistrza. A niestety czy tego Pan chce czy nie bez współpracy z burmistrzem i większością rady Pana postulaty zostaną pustymi obietnicami na forum. Musi Pan pamiętać, iż to wójt i jego urzędnicy mają instrumenty a radni wskazują kierunki.
      Proszę więc o informacją, jak zamierza Pan współpracować z radnymi większości oraz z burmistrzem by Pana swoją drogą słuszne postulaty miały szansę realizacji.
      • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 22:39
       Niestety z racji tego, że pracuję w Warszawie, rzadko do tej pory miałem sposobność uczestniczyć w posiedzeniach Rady Miasta. Ale zarówno z protokołów, które czytam na bieżąco, jak również z ostatniego posiedzenia, na którym byłem odnoszę wrażenie, że wiele osób woli grę pojedynczą niż zespołową. A tak się nie da. Jestem całym sercem z radnym Tyką, który bije się o ważne sprawy, ale mam nieodparte wrażenie, że nie zawsze konsultuje swoje pomysły z innymi radnymi. Odpowiadając na Pana pytanie chciałbym przede wszystkim, aby Radni działali zespołowo, tak jak to miało miejsce w przypadku komunikacji. Pomimo, że nie można w tym temacie odtrąbić całkowitego sukcesu, to przykład ten pokazuje, że możliwe są inicjatywy oddolne, a nie tylko narzucanie tematów przez Burmistrza. W końcu komunikacją zainteresowali się przewodniczący Borkowski i w dużym stopniu radny Lutomirski.
       Nie jestem wariatem i nie zamierzam w pojedynkę bić się o rzeczy ważne, bo wiem, że przegram. Mam jednak dobry kontakt z osobami, które nie należą do Forum Samorządowego, ale jest też co najmniej 2 członków Forum, których mógłbym przekonać do swoich racji. Czy mi się uda? Wierzę, że tak i że istotne problemy (np. ośrodek zdrowia) nie staną się tematem przepychanki na linii opozycja - ugrupowanie rządzące. W Radzie jest wiele osób, które na posiedzenia nie chodzą tylko po to, by podnosić ręce. Jestem głęboko przekonany, że można je przekonać jeżeli nie do przychylności, to chociaż do powstrzymania się od automatycznego głosowania przeciw. A to już dużo.
       Wiem na pewno, że w przypadku otrzymania mandatu będę chciał realizować swoje pomysły namawiając innych radnych do poparcia, a nie od razu poddając wniosek pod głosownie. smile

       Pozdrawiam serdecznie,
       Tomasz Pszczoła
    • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 11.04.12, 22:23
     verso.5 napisała:

     > Pan Tomasz w swoim programie wyborczym porusza tematy, na które forumowicze już
     > zwrócili uwagę. A może coś od siebie?
     > Tyle się mówi o opozycji w Radzie. A jak wygląda to w praktyce? Otóż na ostatni
     > ej sesji, gdzie głosowano zmianę w budżecie dotyczącą przeznaczenia 140 tys. na
     > komunikację (temat ważny według większości, nad którym pracuje grupa radnych)
     > wyglądało to tak: 2 radnych zagłosowało przeciwko tej zmianie budżetowej, 2 ws
     > trzymało się od głosu, reszta była "za" czyli 11.
     > Przeglądając protokoły z sesji tak jest we wszystkich przypadkach. Przeciwko uc
     > hwale jest 1, 2 radnych. Gdzie tu opozycja?!

     Do tej pory przez forum przewinęło się mnóstwo tematów i wątków, w których sam aktywnie brałem udział. Trudno zatem, abym startując do Rady Miejskiej nie deklarował poparcia dla kwestii, o których sam wcześniej dyskutowałem.

     Z całą pewnością nie było wcześniej mowy o ośrodku zdrowia i sposobach zwiększenia dostępności tak do pediatrów jak i internistów, o specjalistach już nie wspominając.

     Inną kwestią, o której nie było tu mowy, jest zwiększenie dostępności obiektów publicznych dla osób niepełnosprawnych. Tu w pierwszej kolejności myślę o szkołach. Bo chociaż urząd miasta stwarza możliwość wjazdu do budynku wózkiem inwalidzkim, to osoba niepełnosprawna nie załatwi sprawy na 1 czy 2 piętrze, nie może też uczestniczyć w posiedzeniach Rady Miasta a tym bardziej nie skorzysta z toalety.

     Jestem także zwolennikiem wykorzystania partnerów prywatnych przy dużych inwestycjach. W sposób szczególny myślę tu o budowie miejskiej pływalni, gdyż w chwili obecnej naszego samorządu nie stać na tak duży wydatek. PPP to taki mały potworek, którego wszyscy się boją, ale przy dobrej konstrukcji prawnej przynosi mnóstwo korzyści. Trzeba tylko przestać się bać smile

     Nie ma również większego entuzjasty ode mnie w dziedzinie budowy szybkich sieci internetowych. Na to są pieniądze z funduszy UE, tylko trzeba po nie sięgnąć. Jako serocczanin mam dostęp do szybkiego internetu co najmniej kilkoma kanałami. Ale mieszkańcy innych części gminy już takiego komfortu nie mają. Projekt informatyzacji gminy wiąże się zawsze z podłączeniem bardzo szybkich łącz do szkół, ośrodków zdrowia czy urzędu. A to już otwarta furtka choćby do porządnego zinformatyzowania serockiej przychodni. Czy chcemy czy nie, e-administracja już wkrótce zapuka do naszych drzwi. Zdaje się, że doskonale rozumie to już starostwo powiatowe, które od kilku lat pozwala rejestrować samochody przez internet. Można powiedzieć, że prędzej czy później większość spraw będzie załatwiana przez Internet. Gdybyśmy zdecydowali się na informatyzację niektórych procedur administracyjnych już dziś, nie tylko zaoszczędzilibyśmy sporo pieniędzy na inne cele, ale nade wszystko czas petentów. W Warszawie już dziś można zapisać dzieci do żłobków i przedszkoli przez Internet. A szkoły już dawno wprowadziły rejestrację online. Czemu nie można zrobić tego u nas?

     To, co proponuję Państwu w swoim programie wyborczym, to przede wszystkim inwestycje w kapitał ludzki, ochronę zdrowia i nowoczesną edukację. Serock bije się o miano gminy nowoczesnej, która stara się przyciągnąć jak najwięcej nowych mieszkańców, szczególnie z Warszawy. W tym celu podążając za kolejnymi budowanymi domami inwestuje się w kanalizację, chodniki czy latarnie. I dobrze. Ale warto nie tylko podążać za ludźmi, ale też wyjść im naprzeciw. To wcale nie takie trudne, a nawet nie aż tak drogie smile

     Pozdrawiam serdecznie,
     Tomasz Pszczoła
     • adamzegrze Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 00:32
      Witam
      nazywam się Adam Lipowski, mam 56 lat i będę kandydował w wyborach uzupełniających do Rady z Zegrza. Wkrótce napiszę coś więcej na swój temat oraz o moich priorytetach - patrząc oczywiście z perspektywy Zegrza, ale Zegrze jest w Gminie Serock czy się to komuś podoba, czy też nie. Nie oznacza to, że ważne sprawy dla innych terenów Gminy są mi obojetne. Na najbliższe 2 lata (wybory uzupełniające, realizacja wielu planów jest oczywiście nierealna, ale mój program jest długofalowy - co najmniej do 2018 - 2020 roku). Program Pana Tomasza jest w wielu punktach mi bliski. Teraz chciałbym odnieść się do poruszonej tutaj przez Pana Tomasza kwestii dotyczącej szybkiej sieci internetowej. Otóż ja także jestem wielkim entuzjastą takiego programu na terenie całej Gminy Serock. Można na takie projekty pozyskać fundusze unijne. W pełni popieram taki punkt widzenia. Byłem przez 12 lat kierownikiem ds. teletransmisji w firmie Polkomtel (operator sieci Plus) i uczestniczyłem w budowie na potrzeby tej Spółki sieci transmisyjnej - w tym optycznej. Wiem, jak Gmina może pomóc w takich inwestycjach i to nie koniecznie zawsze z zaangażowaniem środków budżetowych, choć i bez tego finalnie się nie obejdzie. Patrzę tutaj z perspektywy Zegrza, związanego od dziesięcioleci z wojskami łączności poprzez istniejącą tutaj jednostkę, lecz ubogiego bardzo w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej.
      Na tym wątku telekomunikacyjnym chcę w tym momencie zakończyć, aby poprzeć punkt widzenia Pana Tomasza zbieżny prawie w całości z moim punktem widzenia w tej kwestii. Powrócę tutaj jak już wspomniałem wkrótce (teraz jest już po prostu późno), chyba że należałoby zmienić wątek na "Kto kandyduje w Zegrzu" jeśli uznacie Państwo to za stosowne, choć głos z Zegrza także był w tej dyskusji.
      Pozdrawiam serdecznie Adam Lipowski
     • tomik.w Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 10:25
      Witam Panie Tomaszu
      Z zainteresowaniem czytam ten wątek smile i trzymam kciuki. Podpisuję się również pod postulatami ( za wyjątkiem pływalni ). Cieszę się, że osoba w tak młodym wieku podejmuje się takiego zadania ( oby się udało ) i mam nadzieję, że Pański zapał będzie przekładał się na konkretne incjatywy. Z tego co wyczytałem przygotowanie teoretyczne Pan ma, a praktyka przychodzi z czasem. Zaryzykuję i oddam na Pana swój głos. Będę się uważnie przyglądał Pańskim działaniom. Z doświadczenia wiem, że teoria z praktyką niewiele ma wspólnego, a rzeczywistość wszystko weryfikuje. Mam nadzieję, że wystarczy panu zapału.
      • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 12.04.12, 10:43
       tomik.w napisał:

       > Witam Panie Tomaszu
       > Z zainteresowaniem czytam ten wątek smile i trzymam kciuki. Podpisuję się również
       > pod postulatami ( za wyjątkiem pływalni ). Cieszę się, że osoba w tak młodym w
       > ieku podejmuje się takiego zadania ( oby się udało ) i mam nadzieję, że Pański
       > zapał będzie przekładał się na konkretne incjatywy. Z tego co wyczytałem przyg
       > otowanie teoretyczne Pan ma, a praktyka przychodzi z czasem. Zaryzykuję i odda
       > m na Pana swój głos. Będę się uważnie przyglądał Pańskim działaniom. Z doświadc
       > zenia wiem, że teoria z praktyką niewiele ma wspólnego, a rzeczywistość wszystk
       > o weryfikuje. Mam nadzieję, że wystarczy panu zapału.

       Dziękuję bardzo i będę ze wszystkich sił starał się, aby nie zmienił Pan swojego zdania o mnie. Mam jednak gorącą prośbę do Pana, ale nie tylko. Niezależnie od tego czy wygram wybory czy nie, chciałbym abyśmy pozostali w kontakcie. Będę obecny na facebooku, będzie aktywna moja strona internetowa i ewentualnie adres e-mail. Nie zamierzam również wycofywać się z forum. Tak chyba będzie najłatwiej, choć z przyjemnością spotkam się też "na żywo". Chodzi mi przede wszystkim o to, że są sprawy szczególnie dla mnie istotne, ale może się zdarzyć, że do innych będę np. przykładał mniejszą wagę. Choćby sprawa Zegrza, drogi przez osiedle, itp. Będę wdzięczny za uwagi i podpowiedzi.
       Jeżeli też moja aktywność Radnego nie będzie wg Pana zadowalająca, nie obrażę się za merytoryczną krytykę. Nikt nie jest ideałem. Zależy mi, abyście Państwo mogli na mnie liczyć.

       Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za Pana wpis,
       Tomasz Pszczoła
  • psychomaszyna Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 12.04.12, 06:21
   Panowie Kandydaci, nie zapomnijcie o tym, że Internet i forum to nie wszystko. Warto zainwestować trochę grosza w materiały drukowane - ulotki do rozdania i plakaty do powieszenia. Spora ilość mieszkańców Serocka jednak nie śledzi na bieżąco Internetu i trzeba do nich też trafić.
   Jeśli ktoś nie chce zbankrutować, to polecam poszukać drukarni w Internecie, gdzie można wysłać plik PDF, niedrogo wydrukować w przystępnych terminach, a przesyłka przychodzi kurierem (sam sprawdziłem).
   Warto jednak mieć coś do powieszenia na słupach ogłoszeniowych, czy do rozdania ludziom w sobotę na rynku, czy na jakiejś miejskiej imprezie.

   Trzymam kciuki, aby Wam się udało.
   • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 12.04.12, 08:36
    Podobno za trzymanie kciuków się nie dziękuje, ale mimo wszystko jestem ogromie wdzięczny za miłe słowo i zachęcam do głosowania na mnie.

    Jeżeli chodzi o plakaty i ulotki, to dopinamy wszystko na ostatni guzik i już niedługo wystartujemy z kampanią w mieście. Plan był taki, aby jednocześnie wywiesić plakaty i zaprezentować się w internecie. Jednak ze względu na wątek "Kto kandyduje w Serocku" zdecydowaliśmy o starcie kampanii na forum i Facebooku troszkę wcześniej. Dlatego strona tomaszpszczola.pl jeszcze nie działa indifferent Dziękuję jednak za zainteresowanie i przyrzekam, że mocno biorę sobie do serca Pana rady.
    Jeżeli wszystko się uda, to planuje jeszcze 2 akcje, które zwiększą moją rozpoznawalność na mieście. Ale to na razie tajemnica smile Moi konkurenci i jak już mają ułatwione zadanie :p

    Pozdrawiam serdecznie,
    Tomasz Pszczoła
    • white.kornelka100.1 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 10:09
     Panie Tomaszu czy Pana Mama jest Dyrektorką szkoły w Serocku ?
     Boję się Pana zachwytu Panem radnym Tyką, nie dobrze to wróży.
     Pracuje Pan w Warszawie i obawiam się, że nie będąc na miejscu ma Pan zbyt mało czasu lub tylko z doskoku na zajmowanie się sprawami Gminy jak radny.
     Jest to Pana minus.
     Tu naprawdę nie chodzi o ulotki i kiełbasę wyborczą, ludzie nic przyniesie to żadnych korzyści.
      • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 11:30
       Nigdzie nie napisałem, że jestem zachwycony radnym Tyką. O ile sobie przypominam, wielokrotnie podkreślałem, że w mojej opinii Pan Tyka jest osobą bardzo aktywną, ale też często dąży do bezpośredniego starcia z Burmistrzem czy Przewodniczącym Rady. Nie jestem zwolennikiem takiego zachowania, gdyż to nie tylko powoduje niepotrzebne napięcia, ale przede wszystkim negatywnie nastawia Radnych do projektów prezentowanych przez Radnego Tykę jeszcze zanim zapoznają się z ich merytoryczną zwartością. Rzecz jasna jest to wyłącznie moja ocena. Faktem jest również, że bardziej cenię to, że Radny Tyka dopomina się publicznie o sprawy ważne dla swoich wyborców (dużo stara się robić w dziedzinie sportu), niż pracę Radnych, którzy nie odzywają się wcale. Na tym polu dobrze prezentuje się także Radny Żmijewski.
       Mogę w tym miejscu powiedzieć, że bardzo pozytywnie oceniam pracę Radnej Matuszewskiej oraz byłego już Radnego Pakuły. Po pierwsze są to osoby, które do posiedzeń Rady były zawsze dobrze przygotowane. Po drugie ich wypowiedzi oceniam jako merytoryczne i wyważone. Stąd pewnie sukcesy na ich koncie. Mało kto wie, ale obecną modernizację placu zabaw w Serocku, w dużym stopniu "wydreptała" Pani Matuszewska.

       Pracuję w Warszawie choć, rzecz jasna, wolałbym pracować bliżej. Nie zgodzę się z poglądem, że będę miał mało czasu na sprawy mieszkańców. Udzielając się na tym forum od ponad 2 lat niejednokrotnie udowodniłem, że interesuje mnie to, jak są wydawane publiczne pieniądze, czy jak mieszka się w Serocku. Od ponad roku jestem członkiem Zarządu Wspólnoty w bloku, w którym mieszkam. Mogę pochwalić się, że poświęcam temu zadaniu dużo uwagi i dzięki temu w tym roku przeprowadzimy największy remont od początku jego istnienia.
       Piszę o tym, ponieważ zawsze można mi zarzucić, że za chwilę urodzi mi się syn, pracuję daleko, jestem członkiem Zarządu Wspólnoty, w weekendy studiuje i do tego jeszcze trochę czasu spędzam w kościele. Jest to zupełnie oczywiste. Wszystko jest jednak kwestią dobrej organizacji pracy. Póki co znajduje czas na wszystko i jeszcze raz na jakiś czas uda mi się z żoną skoczyć na basen do Pułtuska, czy zająć się trójką moich niesfornych bratanków smile
       Proszę mi wierzyć, że długo zastanawiałem się nad startem w tych wyborach i zdaję sobie sprawę jakie niesie to ze sobą konsekwencje. Jednak traktuję tę sprawę priorytetowo. Stąd studia podyplomowe dla Menażerów Samorządu Terytorialnego, ale także masa publikacji dotyczących samorządu, które w ostatnim czasie wertuje. W tym budżet naszej gminy, strategia rozwoju i ustawy.

       Te wybory są dla mnie niezwykle ważne. Również z tego względu, że w przypadku pozytywnego wyniku będę miał tylko 2 lata, żeby udowodnić Państwu swoje kompetencje i zaangażowanie. I proszę mi wierzyć, nie zmarnuje tej szansy!!!

       Z wyrazami szacunku,
       Tomasz Pszczoła
       • verso.5 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 12:06
        serock2 napisał:
        >Proszę mi wierzyć, że długo zastanawiałem się nad startem w tych wyborach i zdaję sobie sprawę jakie niesie to ze sobą konsekwencje. Jednak traktuję tę sprawę priorytetowo. Stąd studia podyplomowe dla Menażerów Samorządu Terytorialnego, ale także masa publikacji dotyczących samorządu, które w ostatnim czasie wertuje. W tym budżet naszej gminy, strategia rozwoju i ustawy.
        Te wybory są dla mnie niezwykle ważne. Również z tego względu, że w przypadku pozytywnego wyniku będę miał tylko 2 lata, żeby udowodnić Państwu swoje kompetencje i zaangażowanie. I proszę mi wierzyć, nie zmarnuje tej szansy!!! >


        Panie Tomaszu, czyżby przygotowywał się Pan do wyborów na Burmistrza w 2014 roku?
        • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 12:40
         Dzisiaj przygotowuje się do wyborów uzupełniających do Rady Miasta. Jeżeli mi się uda, będę konsekwentnie udowadniał, że głos oddany na mnie, to dobry wybór. Nie wiem co będzie za 2 lata. Ale jeżeli 20 maja nie uda mi się przekonać wystarczającej liczby osób do poparcia mojej kandydatury, z całą pewnością wystartuję w wyborach do rady w 2014r.

         Pozdrawiam serdecznie,
         Tomasz Pszczoła
       • bhojczyzna Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 21:28
        Panie Tomaszu radny Tyka nie myśli tylko o swoich wyborcach znaczy o mieszkańcach Jadwisina,ale on myśli globalnie biorąc pod uwagę całą gminę. Co do konfrontacji z burmistrzem i przewodniczącym rady to powiem tak, zdarzały się, a teraz coraz częściej zdarzają się ,sytuacje gdzie wyżej wymienione nazwę to ,,stanowiska,, świadczyły swoimi osobami wspólnie i osobno że były Za , za chwilę były Przeciw, coś jest Dobre ale finalnie jest (czytaj w głosowaniu) Złe.Przykre jest bardzo że w poczynaniach tych osób widać tylko prywatne korzyści.
      • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 11:47
       verso.5 napisała:

       > Będąc w opozycji do Burmistrza nie obawia się Pan o los Mamy? Przecież szkoły p
       > odlegają pod samorząd. A może po wyborach zmieni Pan opcję?

       Wczoraj rozmawiałem ze swoją mamą, która mocno przeżywa moją kampanię. Ale nie ze względu na siebie, tylko na mnie smile Moja mama jest zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej w Serocku już jakieś 14 lat. W międzyczasie przeżyła zmianę głównego dyrektora szkoły, co odbieram jako zaufanie do jej osoby i kompetencji. Swoją drogą jestem z niej bardzo dumny!
       Przechodząc do meritum, nie boję się o nią, nie tylko ze względu na fakt, że już niedługo pewnie przejdzie na emeryturę, ale również ze względu na to, że dyrektor główny wyłaniany jest w konkursie po czym wybiera sobie zastępcę. Burmistrz nie ma więc kompetencji w dziedzinie odwołania/powołania zastępcy dyrektora szkoły.

       Ponadto pragnę podkreślić rzecz dla mnie fundamentalną. Moja rodzina jest dla mnie wartością NAJWAŻNIEJSZA i będę jej bronił bez względu na konsekwencje. Jeżeli zaś kiedykolwiek (choć osobiście w to nie wierzę) moja mama byłaby szykanowana czy piętnowana ze względu na moją działalność w Radzie Miasta, to moja odpowiedź będzie natychmiastowa i
       bardzo zdecydowana.
       W tym miejscu pragnę skończyć temat mojej mamy i proszę Państwa o uszanowanie tego.

       Z całą pewnością nie zapiszę się do Forum Samorządowego, choćby dlatego, że już mi to proponowano i nie skorzystałem. Proszę to potraktować jako moje publiczne zobowiązanie. Pan Burmistrz Sokolnicki nie kibicuje mi w tych wyborach. Bardzo nie chciałbym w tym miejscu opisywać doświadczeń wynikających ze spotkań z Panem Sokolnickim, ale mam jasno ugruntowany pogląd dotyczący stylu sprawowania przez niego urzędu i nigdy na tym forum tego nie ukrywałem.

       Pozdrawiam serdecznie,
       Tomasz Pszczoła
        • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 20:56
         mackowy1 napisał:

         > nie wiem, czy to prawda, ale PODOBNO z forum ma startować pan Janusz Plewko...

         Pan Plewko jest moim sąsiadem. Myślę, że gdyby miał kandydować, to ktoś coś by o tym słyszał smile Ale nie mam pewności, że tak nie będzie.
         Jeżeli chodzi o Forum Samorządowe, to słyszałem o dwóch potencjalnych kandydatach. Pan Krzysztof Bońkowski lub Pani Janina Osińska. To wciąż jednak plotki. Jak to mówią - pożyjemy zobaczymy smile
       • bhojczyzna Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 20:51
        Jeżeli wejdzie Pan do rady to ma Pan w jednej osobie z rady na pewno już teraz tarcze i oparcie, mam zapewnienie i jestem tego pewien!. Zgadzam się w stu procentach że sprawy rodziny są najważniejsze!, i nie można ich mieszać do polityki.Z drugiej strony środowisko które sprawuje rządy w Serockiej gminie dwadzieścia parę lat wychodzi z założenia DOIĆ KROWĘ ILE SIĘ DA I PUKI SIĘ DA !.
       • pimpek82 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 20:59
        Ciekawa lektura! Dla mnie Pan Tomasz i Burmistrz są do siebie podobni (czytając, takie odnoszę wrażenie) mają jakieś wspólne cechy. Nie wiem co to jest?. Czy retoryka, upór, konsekwencja w dążeniu do celu, dużo o sobie "w plusach", jednakowy sposób prowadzenia tzw. polityki - jeśli tak to można nazywać (oczywiście inne cele).
        • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 21:10
         pimpek82 napisała:

         > Ciekawa lektura! Dla mnie Pan Tomasz i Burmistrz są do siebie podobni (czytają
         > c, takie odnoszę wrażenie) mają jakieś wspólne cechy. Nie wiem co to jest?. Czy
         > retoryka, upór, konsekwencja w dążeniu do celu, dużo o sobie "w plusach", jedn
         > akowy sposób prowadzenia tzw. polityki - jeśli tak to można nazywać (oczywiście
         > inne cele).

         Do niedawna różniła nas jedna rzecz - Pan Burmistrz miał wąsy a ja nie.
         Teraz to już jesteśmy tacy sami smile

         A tak na poważnie, to myślę, że mam przynajmniej jedną całkiem dobrą cechę - lubię ludzi i zawsze staram się podchodzić do każdego z szacunkiem. Może nigdy nie będę politykiem na miarę Burmistrza Sokolnickiego, ale będę starał się, aby ludzie mnie lubili i potrafili mi zaufać.

         Pozdrawiam serdecznie,
         Tomasz Pszczoła
         • mackowy1 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 13.04.12, 21:23
          myślę, że chodzi o taką, nazwijmy to 'akuratność'- w wydźwięku pozytywnym.
          i choć wiele mogę panu Sokolnickiemu zarzucić jako burmistrzowi, to nie podejmę się oceny jego, jako człowieka, choć jednocześnie jestem przekonany, że i on ma wiele dobrych cech.

          myślę, że po prostu burmistrz już trochę nie nadąża za nowymi trendami, że zatrzymał się na polityce lat 80-90, kiedy trzeba było wszystko budować od podstaw tzw. twardą ręką i zbyt do twardości tej ręki się przyzwyczaił. Że tkwi w przekonaniu, że skoro przez przeszło 20 lat udawało mu się podejmować decyzje narzucające i wolę i rozwiązania mieszkańcom, to i teraz jest to słuszny kierunek.

          Pytanie też, czy jest to domena tylko pana Sokolnickiego, bo przecież na co dzień obserwujemy podobne zachowania w polityce wyższej...

          Myślę, że ta kadencja, to dobry czas dla pana burmistrza, żeby zejść ze sceny niepokonanym. I wcale nie mówię tego ze złości, bo mimo wszystko jakiś szacunek dla niego mam. Wydaje mi się, że po prostu już jako burmistrz się wypalił i jest to jak najbardziej normalne. Że to może dobry czas, żeby spróbować czegoś innego- może na szczeblu wojewódzkim, a może startując do sejmu...

          pan Tomasz ma tę przewagę, że jest młody, że jest dzieckiem tej epoki, że nie jest jeszcze zmanierowany i ma pewnie te same, a może nawet większe problemy niż my, bo przecież młodzi ludzie mają teraz bardzo trudny start w dorosłe życie.
           • piekielko18 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 29.04.12, 15:32
            Wybory bezpośrednie burmistrza były dobrym rozwiązaniem szkoda, że ustawodawca nieograniczył liczby kadencji tak jak jest w niektórych krajach np. w Italii, gdzie burmistrz zaprzyjaźniopnej z Serockiem gminy Celleno Carlo Contichcio musiał odejść po dwóch kadencjach. Sokolnicki w Serocku juz nie zrobi cuydfów, ale to nie znaczy, ze nie mógłby czegoś dokonać w Legionbowie czy Pułtusku.
           • milly85 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 02.05.12, 11:51
            to ja mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: kto za to wszystko zapłaci?
            przypuszczam, że Pan Burmistrz również byłby skłonny wprowadzić różne zmiany, może i takie same lub podobne do idei Pana Tomasza. w czym problem? w pieniądzach. no tak, fajnie, że ktoś chce np. unowocześnić szkoły, ale poza szkołami gmina ma jeszcze szereg innych, ważniejszych wydatków i to nie szkoły są priorytetem.
            w tym momencie, te wszystkie obietnice i chęć zmian to jest trochę taki populizm. oczywiście, byłoby świetnie gdyby komukolwiek udało się to wszystko zrealizować, ale w chwili obecnej, znając co nieco sytuację w gminie, nie za bardzo chce mi się w to wierzyć.
          • your-duzymisio Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 14.04.12, 00:23
           mackowy1 napisał:

           > myślę, że po prostu burmistrz już trochę nie nadąża za nowymi trendami, że zatr
           > zymał się na polityce lat 80-90, kiedy trzeba było wszystko budować od podstaw
           > tzw. twardą ręką i zbyt do twardości tej ręki się przyzwyczaił. Że tkwi w przek
           > onaniu, że skoro przez przeszło 20 lat udawało mu się podejmować decyzje narzuc
           > ające i wolę i rozwiązania mieszkańcom, to i teraz jest to słuszny kierunek.
           >
           > Myślę, że ta kadencja, to dobry czas dla pana burmistrza, żeby zejść ze sceny n
           > iepokonanym. I wcale nie mówię tego ze złości, bo mimo wszystko jakiś szacunek
           > dla niego mam. Wydaje mi się, że po prostu już jako burmistrz się wypalił

           Gdyby tego nie napisał mackowy1 to był pomyślał, że to ja napisałem. Naprawdę się z tym zgadzam. Chyba coraz więcej ludzi tak myśli.
         • pimpek82 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 14.04.12, 16:25
          Wyrażam swoją opinię o Panu Sokolnickim jako Burmistrzu, a o Panu jako Kandydacie na Radnego - a nie o człowieku. Do tego nie mam prawa. Pan podkreśla, że lubi ludzi, czy Pan Sokolnicki lubi? Nie wiem. Myślę, że człowiek jest "zwierzęciem stadnym" i musimy się lubić! Ale to maja opinia i może moja naiwność!
           • ag121 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 15.04.12, 17:58
            Panie Pszczoła jako że jest Pan politologiem z wykształcenia to raczej można przypuszczać,
            że będzie chciał Pan na 100% zostać burmistrzem w 2014 r.
            Wiadomo, że Pan tego nie potwierdzi wprost, ale wszystko co Pan pisze i jakie kroki Pan podjął na to wskazują.
            Studia Menadżer Samorządu Terytorialnego czyli kto .....? czyli Pan jako kolejny Burmistrz Serocka.
            • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 08:02
             Jeżeli kiedykolwiek zdecyduję się kandydować na Burmistrza Miasta i Gminy Serock, to obiecuję publicznie ogłosić to na tym forum. Jednak w chwili obecnej kandyduję do Rady Miejskiej i na tym skupiam swoją aktywność. Miło by mi było, gdyby za sugestiami o moim starcie w 2014r. szło również poparcie z Państwa strony smile Jednak na tym zakończymy dywagacje na ten temat.

             Pozdrawiam serdecznie,
             Tomasz Pszczoła
            • bhojczyzna Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 21:21
             Podziwiam człowieka za odwagę! , szacunek do innych ludzi i za to że potrafi słuchać! Nawet jeżeli ma startować w następnych wyborach to powiem tak niech startuje , a wygra te wybory na burmistrza ja wam to mówię. Co do ciach, ciasteczek itp, to są radzie przysłowiowe i rolada i tort, i co z tego wynika???? tak jak w jednej piosence - Idzie BOS łapki w górę ! heeeej, hoooo, za nim ślepo , w otchłań sznurem heeeej hooooo!
             • your-duzymisio Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 15.04.12, 20:38
              mackowy1 napisał:

              > nam? a w czyim imieniu jeszcze piszesz? ;p

              No właśnie. W czyim imieniu ? Nie forumowiczów raczej, w każdym razie nie w moim. Pan Pszczoła kandyduje na radnego. Czyżby ktoś już dostrzegł w nim zagrożenie ?, hi, hi. W 2014 r. ktoś pewnie stanie na przeciwko obecnego burmistrza. Kto to będzie to się okaże.
              • verso.5 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 15.04.12, 21:30
               your-duzymisio napisał:

               > mackowy1 napisał:
               >
               > > nam? a w czyim imieniu jeszcze piszesz? ;p
               >
               > No właśnie. W czyim imieniu ? Nie forumowiczów raczej, w każdym razie nie w moi
               > m. Pan Pszczoła kandyduje na radnego. Czyżby ktoś już dostrzegł w nim zagrożeni
               > e ?, hi, hi. W 2014 r. ktoś pewnie stanie na przeciwko obecnego burmistrza. Kt
               > o to będzie to się okaże.

               Hej, hej! Wyborcy to nie tylko forumowicze (a jest ich zdecydowanie więcej), więc może darujmy sobie hi, hi! Różnie to może zostać odebrane.
             • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 08:07
              Nie obawiam się czarnego PR ani tego, że moi przeciwnicy będą próbowali mnie dyskredytować. Każdy nas ma swoje słabe i mocne strony. Dlatego postawiłem sobie za cel dobre przygotowanie. I gwarantuję Państwu, że zrobię wszystko, aby być najlepiej przygotowanym kandydatem w tych wyborach!

              Pozdrawiam,
              Tomasz Pszczoła
              • verso.5 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 10:49
               serock2 napisał:

               > Nie obawiam się czarnego PR ani tego, że moi przeciwnicy będą próbowali mnie dy
               > skredytować. Każdy nas ma swoje słabe i mocne strony. Dlatego postawiłem sobie
               > za cel dobre przygotowanie. I gwarantuję Państwu, że zrobię wszystko, aby być n
               > ajlepiej przygotowanym kandydatem w tych wyborach!
               >
               > Pozdrawiam,
               > Tomasz Pszczoła

               Teoria, teoria! Z perspektywy czasu wiem, że dobre przygotowanie nie jest gwarancją wyboru!
               A przy okazji. Stał się Pan już osobą publiczną. Czy tego Pan chce czy nie, będą zadawane pytania - również te, których może nie chciałby Pan usłyszeć, czy są niewygodne. W ich przypadku w swoich wpisach użył Pan stwierdzenia "Jednak na tym zakończymy dywagacje na ten temat" - dla mnie pachnie to dyktaturą. Można to samo w inny sposób a sens będzie ten sam.
               • mackowy1 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 10:59
                zgadzam się, że dobre przygotowanie nie jest gwarancją wyboru. ale patrząc szerzej- no pani woźnicka miała już swoją szansę. pan śledziewski chociaż startuje ponoć samodzielnie, to jest członkiem forum samorządowego, więc wiadomo jak po ewentualnym wybraniu go rozłożą się siły w radzie. o panu Mrozie nie wiem nic, nie znam człowieka, dopytywałem wśród znajomych, ale też nie kojarzą. a pan Tomasz ma przynajmniej odwagę, żeby na forum dyskutować publicznie, pod własnym nazwiskiem.

                Ciekaw jestem, czy pozostali kandydaci zorganizują choć jakieś spotkania przedwyborcze, żeby można było poznać ich i ich program, zadać pytania.

                a i ja bym się nie czepiał słówek. każdy ma prawo wypowiadać się w sposób, jaki mu odpowiada, a nie zgodnie z poprawnością polityczną, która wieje pozorami.
                • white.kornelka100.1 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 15:40
                 Zrobiłam mały rekonesans wśród znajomych.
                 Pan Mróz z tego co mogę powiedzieć to człowiek spokojny, ale bardzo konkretny.
                 Ma opinię gościa skutecznego w działaniu, co w pracy radnego na pewno ma kolosalne znaczenie.
                 Wykształcony (jakieś kilka kier) i na pewno młody, ale nie młokos tylko z kilkunastoletnim stażem pracy.
                 Aha i jeszcze jedno muszę stwierdzić, że przystojny ... hmm smile
                 • johnywalker69 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 17:25
                  nie znam pana Mroza natomiast mój rekonesans wsród znajomych pokazuje coś innego niż Twój i nie chodzi tu o kompetencje kandydata ....
                  oprócz tego mogę Wam moi drodzy przekazać wieści, że spora grupka potencjalnych radnych odwiedziła pokoik z balkonikiem celem uzyskania błogosławieństwa jaśnie nam panującego.... wybór jest naprawdę znikomy, jesli pragniecie zmian jeszcze w tej kadencji, ale to Wasz wybór ... i w sumie najważniejszy jest udział czynny w wyborach oraz namawianie znajomych do oddania głosu ... w poprzedniej kadencji w wyborach uzupełniających wzięło udział zastraszająco mało osób... oby tym razem było inaczej...
                   • johnywalker69 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 18:46
                    nie... to oznacza, że "mało wiemy" o naszych kandydatach a są tylko dwa mandaty i o ile jak dla mnie (jako opozycji względem balkonikowego forum) wybór w Serocku jest jasny, o tyle zostaje jeszcze Zegrze... a tam??????? resztę każdy musi sobie sam sprawdzic i dopowiedzieć ... kto mnie zna służę rozmową, datami i osobami...
                  • ag121 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 18:38
                   johnywalker69 - to mąż Pani Matuszewskiej radnej z Pisu która wyprzedziła Pana Irka Mroza w poprzednich wyborach tylko 8 głosami.
                   Szkoda gdyby nie P. Matuszewska mielibyśmy takie "ciacho" w radzie, a tak mamy także niezłe ciachoooooooo w postaci Pani Justynki.
                   Stąd ten komentarz mężusia Pani Justynki, bo o mały włos by się omsknęło.
                   • johnywalker69 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 18:52
                    ag121 napisała:

                    > johnywalker69 - to mąż Pani Matuszewskiej radnej z Pisu która wyprzedzi
                    > ła Pana Irka Mroza w poprzednich wyborach tylko 8 głosami.
                    > Szkoda gdyby nie P. Matuszewska mielibyśmy takie "ciacho" w radzie, a tak mamy
                    > także niezłe ciachoooooooo w postaci Pani Justynki.
                    > Stąd ten komentarz mężusia Pani Justynki, bo o mały włos by się omsknęło.
                   • johnywalker69 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 18:57
                    ag121 napisała:

                    > johnywalker69 - to mąż Pani Matuszewskiej radnej z Pisu która wyprzedzi
                    > ła Pana Irka Mroza w poprzednich wyborach tylko 8 głosami.
                    > Szkoda gdyby nie P. Matuszewska mielibyśmy takie "ciacho" w radzie, a tak mamy
                    > także niezłe ciachoooooooo w postaci Pani Justynki.
                    > Stąd ten komentarz mężusia Pani Justynki, bo o mały włos by się omsknęło.

                    zgadza się
                    ale ja będę bardziej dyskretny i nie podam kim Ty jesteś skoro nie ujawniasz się osobiście...
                    tylko dwie osoby wiedziały kim jestem więc.. radny Tyka i Ty...
                    pozdrawiam serdecznie a ponieważ już Wszyscy wiedzą można ze mną zamienić słowa a wtedy powiem kto i kiedy....
                   • your-duzymisio Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 17.04.12, 00:22
                    ag121 napisała:

                    > johnywalker69 - to mąż Pani Matuszewskiej radnej z Pisu która wyprzedzi
                    > ła Pana Irka Mroza w poprzednich wyborach tylko 8 głosami.
                    > Szkoda gdyby nie P. Matuszewska mielibyśmy takie "ciacho" w radzie, a tak mamy
                    > także niezłe ciachoooooooo w postaci Pani Justynki.
                    > Stąd ten komentarz mężusia Pani Justynki, bo o mały włos by się omsknęło.

                    Tego typu wycieczki personalne są nie na miejscu, powiem więcej: są chamskie. A postrzeganie kandydatów przez pryzmat "ciacha" świadczyć może o totalnej głupocie, ignorancji albo o niespełnionych marzeniach. O jakich nie napiszę, bo sam byłbym chamski.
                 • rotkappchen2012 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 19:48
                  Cóż, z tego co widać, gdybyśmy mieli wybory Mister Serock 2012 byłoby w czym wybierać, Panu Tomkowi też niczego nie brakuje.
                  Zależy co kto lubi. De gustibus non est disputandum.

                  Pytanie tylko, czego chcemy?
                  Ja chcę kandydata, który nie jest uwikłany w dotychczasowe układy i takiego, który się w te układy nie da wciągnąć, bo to daje szansę na zmiany. Ponieważ jestem "napływowa", poszłam "w miasto" i zasięgnęłam języka u tych, którzy są tutaj od dawna, a niektórzy "od zawsze". I co usłyszałam? -To Ty na Pszczołę głosuj. Reszta albo jest z Forum, albo chce być.
                  • mackowy1 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 20:26
                   to dopiero reklamę zrobiłaś ag121 panu Ireneuszowi.
                   Myślę, że nie będzie zadowolony. Z sensu Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że chciałaś zrobić mu reklamę, a przez atak na johnegowalkera wyszło odwrotnie.

                   nie znam pana Ireneusza, ale dzięki Tobie odechciało mi się go poznać.
                  • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 17.04.12, 08:58
                   Powiem szczerze, że nigdy nie spodziewałem się, że przeczytam o sobie coś tak miłego. To dla mnie bardzo miłe i bardzo dziękuję za każde dobre słowo pod moim adresem. Ale zaczynam także czuć ciężar zobowiązania, jakie na siebie wziąłem. Tego, że Mieszkańcy, nie tylko forumowicze, zaczynają dostrzegać potrzebę zmian i liczą, że wybory taką szansę dają. Wiem jakiego zadania się podjąłem i nie zamierzam Państwa zawieźć!

                   Pozdrawiam,
                   Tomasz Pszczoła
               • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 11:49
                Absolutnie daleko mi do dyktatury. Z przyjemnością będę z Państwem dyskutował na tematy dotyczące kampanii, gminy, itp. Staram się nie uchylać od odpowiedzi na Państwa pytania. Jednak nie potrafię Państwu odpowiedzieć, czy będę czy nie będę startował w wyborach w 2014r., ponieważ dziś sam tego nie wiem.

                Pozdrawiam,
                Tomasz Pszczoła
                • mackowy1 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 20:30
                 swoją drogą taka sugestia do admina, jeśli pozostali użytkownicy forum się zgodzą, żeby może banować osoby, które zdradzają dane innych użytkowników. Wychodzę z założenia, że każdy kto chce publicznie wypowiadać się na forum, albo podpisuje się w podpisie poniżej, albo uzupełnia swój publiczny profil. Inaczej znaczy, że chce pozostać anonimowym i ma do tego pełne prawo, którego nikt nie winien podważać. Upublicznianie jego danych bez jego wiedzy i zgody jest nie na miejscu, nie fair i moim zdaniem powinno być karane banem.
                 • aktywny15 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 16.04.12, 21:39
                  Panie Tomaszu jestem za .Miło mi widzieć kandydata na radnego który ma swoje zdanie . W tym mieście gdzie wrony zawracają jest dużo pracy . mam nadzieję że będzie to punkt zwrotny . To miasto wymaga ludzi z charyzmą którzy potrafią przebić się przez beton 20 -letni stworzony przez obecną 'klikę ' która stworzyła beton nie do ruszenia . Nadchodzi czas na zmiany . Pozdrawiam . Udanych wyborów życzę nam wszystkim.
                 • serock2 Re: Trzeba zadbać o promocję - ulotki i plakaty 17.04.12, 09:07
                  mackowy1 napisał:

                  > swoją drogą taka sugestia do admina, jeśli pozostali użytkownicy forum się zgod
                  > zą, żeby może banować osoby, które zdradzają dane innych użytkowników. Wychodzę
                  > z założenia, że każdy kto chce publicznie wypowiadać się na forum, albo podpis
                  > uje się w podpisie poniżej, albo uzupełnia swój publiczny profil. Inaczej znacz
                  > y, że chce pozostać anonimowym i ma do tego pełne prawo, którego nikt nie winie
                  > n podważać. Upublicznianie jego danych bez jego wiedzy i zgody jest nie na miej
                  > scu, nie fair i moim zdaniem powinno być karane banem.

                  Powiem szczerze, że czytając wczorajsza dyskusję cieszyłem się, że siedzę, bo nie mogłem w to uwierzyć. Przedstawiając się Państwu na tym forum, prezentując założenia mojego programu liczyłem, że będziemy spierać się merytorycznie, że będziemy dyskutować bez cienia wrogości posługując się wspólnym mianownikiem - dobrem naszej gminy i jej Mieszkańców.
                  Tymczasem forum stało się miejscem walki politycznej, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Nie zamierzam brać w tym udziału! Nie zamierzam tworzyć sobie nowych kont i pisać, że jestem równie piękny jak Pan Mróz (bo nie jestem smile albo prosić znajomych o robienie mi pięknych laurek na forum. Popieram pogląd mackowy1 o konieczności banowania osób, które zachowują się w taki sposób.

                  Z wyrazami szacunku,
                  Tomasz Pszczoła
   • bhojczyzna Re: kto kandydyje w Serocku? 17.04.12, 06:50
    Zgrana czwórka radnych nic nie zrobi!? a mi się wydaje że bardzo wiele może zrobić, może być TRĄBĄ PRAWOŚCI ! Można założyć klub radnych, a i ilościowo to może nie czwórka ale okaże się że 7 a i może większość! Bardzo ważne jest żeby być ,,stałym w uczuciach,, i nie dawać się omamić ani zastraszyć , w radzie widać wyrażny trend ,, przejrzenia na oczy,, natomiast powiem to radni myślący jedynie o własnych ......i własnej .............zaczynają szokować w sposób negatywny swoim przywiązaniem nie do wyborców i ich spraw, a do wiemy wszyscy kogo.

   • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 17.04.12, 08:54
    Nie zgodzę się z Panem. Chodzi o 2 miejsca w Radzie. Ponadto uważam, że te wybory są bardzo ważne, ponieważ zawsze ilekroć siły w Radzie zaczynają się równoważyć, a przynajmniej wzrośnie w siłę liczba radnych opozycyjnyh w stosunku do radnych opcji rządzącej, to można zacząć o czymkolwiek rozmawiać. Można zacząć merytorycznie dyskutować o projektach, zamiast od razu przechodzić do głosowania, którego wynik jest z góry przesądzony.
    Dziś jest niestety tak, że wiele sensownych projektów ląduje w koszu, bo Forum Samorządowe ma większość i nie musi liczyć się z Radnymi będącymi w mniejszości. Ponadto zgadzam się z bhojczyzna, że można zorganizować klub radnych opozycyjnych, co zwiększy ich siłę przebicia.
    Można siedzieć i narzekać, że wszystko jest źle, że i tak się nic nie zmieni. A można wziąć się do roboty i próbować rozbić beton choćby głową. Ja nie zamierzam siedzieć i czekać, aż pojawi się super fajny kandydat, który przyjdzie i wszystko naprawi. Dlatego staruje sam i jeśli mi się nie uda, będę mógł mieć pretensje tylko do siebie. A jeżeli nie sprawdzę się jako radny, to wyborcy za dwa lata też mi to dobitnie uświadomią.
    Zobaczymy co zrobią Radni forum, kiedy zaczniemy zgłaszać po kilka sensownych projektów na każdą sesję Rady. Będą blokować wszystko z automatu? Jeżeli tak, to będę publikował w internecie wyniki głosowania w stosunku do każdej uchwały. Z imienia i nazwiska. I niech ludzie wiedzą, że głosowanie w Radzie polega tylko na popieraniu pomysłów Pana Burmistrza i odrzucaniu wszystkiego, co nie ma jego błogosławieństwa! Może ktoś w końcu zacznie myśleć!
  • cowkiller Re: kto kandydyje w Serocku? 17.04.12, 11:51
   Co tam Polska, Serock to dziwne miejsce,już nawet wspólny ,,wróg,, nie jednoczy, ale do rzeczy .Przed poprzednimi wyborami zadałem bardzo aktywnej na tym forum kandydatce pytanie czysto matematyczne o przewagę w radzie potrzebną do zrealizowania baardzo ciekawego programu, zostałem okrzknięty bez mała prowokatorem, to pytanie było tu już zadawane odpowiedż na nie była bardzo wyważona co dobrze o Panu świadczy. Szkoła Panie Tomaszu to dla mnie Nauczyciele z pasją a nie tablice i komputery, Serocka szkoła od baardzo dawna posiada je o czym absolutnie raczej nie świadczy jej obecność w internecie.Na zrealizowanie w przypadku sukcesu, czego życzę, Pańskich obietnic przedwyborczych zostanie ew.1 rok proponuję już teraz wskazać realne cele i przy czy raczej dzięki nim zbierać faktyczne poparcie.Nasz ośrodek zdrowia jest tematem bardzo trudnym, koszty zmian bez jakiejkolwiek formy prywatyzacji pewnie dla naszej Gminy mogą nie być łatwe do przełknięcia.Pogodzenie interesów całej Gminy,nie wystaczy tu zapene kasa z poziomu wodotrysku lub parku pewno nie będzie proste, tak więc jeśli ma Pan dłuższe plany pewnie lepiej byłoby mniej a konkretnie,2 lata szbko przelecą a wpisy może ktoś zacytować. Pozdrawiam.
   • serock2 Re: kto kandydyje w Serocku? 17.04.12, 12:55
    Dziękuję za te uwagi i obiecuję wziąć sobie je do serca.

    Trudno Panu nie przyznać racji. Wyznaję pewną prostą filozofię. Jeżeli chcę mieć w urzędzie sprawnego urzędnika, który nie będzie przychodził do pracy tylko po to, aby odbębnić swoje 8 godzin, tylko będzie pasjonatem swojej pracy, to muszę mu dobrze zapłacić. Bo nikt za "Bóg zapłać" rodziny nie utrzyma.
    Tak samo jest z nauczycielami. Zgodnie z kartą nauczyciela nie da się zwolnić nauczyciela mianowanego czy dyplomowanego, który nie przykłada się do swojej pracy. Ale wynagrodzenie nauczycieli jest tak skonstruowane, że jest część "podstawowa" i np. dodatek motywacyjny. Wniosek jest prosty - ktoś nie przykłada się do swojej pracy - lecimy po dodatku. Tylko to musi też działać w drugą stronę. Nauczyciel pasjonat, który siedzi w szkole od rana do wieczora powinien otrzymywać za to porządne pieniądze. Taki mechanizm sprawi, że będziemy mogli bić się o dobrych pedagogów. Jeżeli np. w Pułtusku czy Legionowie jest nauczyciel z pasją, którego dyrektor nie szczególnie wynagradza za pracę, to dyrektor szkoły w Serocku, Zegrzu czy Jadwisinie powinien mieć możliwość zaproponowania mu dobrych pieniędzy po to, aby mieć go u siebie.
    Zgadzam się, że komputery, mapy interaktywne i inne gadżety nic nie dadzą, jeżeli nauczyciel nie będzie umiał i chciał z nich korzystać. Pasjonat będzie potrafił z lekcji historii czy biologii uczynić majstersztyk nawet bez pomocy komputera.

    Ośrodek zdrowia to dla mnie kwestia fundamentalna. Wg moich informacji ośrodek w Serocku nie ma kłopotów finansowych. To nie jest tak, że musimy oddłużać i zastanawiać się co dalej z nim zrobić. Wg opinii specjalisty ten ośrodek powinien "śmigać" przy 5000-6000 tys. pacjentów. A w gminie Serock korzysta z niego 10.000 osób. Dawniej lekarze mieli dyżur w soboty, a dziś nie ma możliwości dostać się do lekarza w dzień wolny od pracy.
    Gmina Nieporęt ma 2 ośrodki zdrowia, Wieliszew - 3 + 2 filie + szpital. Jabłonna - 3 ośrodki zdrowia. Wkurza mnie argument "jak Panu nie pasuje, niech się Pan przeprowadzi". Ja nie po to płacę podatki, aby zapisywać się do lekarza w innym mieście. Mam wielu znajomych, którzy zapisali dzieci do pediatry w Legionowie.
    Nie dam się zakrzyczeć w tej kwestii! Nikt mnie nie przekona, że jest tak dobrze, chociaż jest tak źle. Mogę zrezygnować z innych punktów mojego programu, ale ten jest najważniejszy! I będę się domagał zmian w sposobie zapewnienia opieki medycznej w naszej gminie!

    Nie liczę na to, że przekonam wszystkich. Nie uważam tez, że mam monopol na prawdę i tylko mój punkt widzenia jest słuszny. Dlatego zachęcam do przedstawiania Państwa punktu widzenia.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Tomasz Pszczoła