Dodaj do ulubionych

Co ma do powiedzenia Rada Miejska?

20.04.12, 10:46
Zachęcam do zapoznania się z artykułem w gazecie powiatowej dotyczącego możliwości opiniowania kandydatów na stanowisko Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku.

www.gazetapowiatowa.pl/artykuly/Dyrektor-w-Serocku-%E2%80%93-zastrze%C5%BCenia-do-sposobu,-nie-do-kandydata,1285.html
Obserwuj wątek
    • mackowy1 Re: Co ma do powiedzenia Rada Miejska? 20.04.12, 19:57
      akurat tutaj, to mam mieszane uczucia. z jednej strony fajnie byłoby ze strony burmistrza, gdyby sam wyszedł z inicjatywą przedstawienia kandydatów radnym, wykazałby się szacunkiem wobec radnych, ale z drugiej- no w końcu to do burmistrza należy zatrudnianie pracowników urzędu. a wiadomo, że im więcej opinii, tym gorzej.
      nie mam mu więc za złe tego, że podjął decyzję bez konsultacji z radnymi :]

jedyne, co mnie PRZERAŻA, to zachowanie burmistrza. uderzenie pięścią w stół- co to jest- dyktatura?!
      • bhojczyzna Re: Co ma do powiedzenia Rada Miejska? 20.04.12, 20:59
        Jeżeli mogę to zapytam ,czy pisząc to co napisałeś masz rozeznanie w sytuacji jaka panuje w sporcie naszej gminy, czy znane Ci są bolączki, problemy , sytuacje w końcu które nie miały by miejsca w każdym innym normalnym środowisku związanym z tym tematem, któremu przyświecał by wspólny , jeden zaznaczam cel , czyli DOBRO OGÓŁU, DZIECI I MŁODZIEŻY!!!
        Zarządzać znaczy konsultować ,radzić się i uczyć a na koniec korzystać z tego, a tu kolejność jest odwrócona , ale Ty chyba tego nie zauważasz, nie widzisz i nie akceptujesz!.
        Jeżeli poznasz i poczujesz ten temat od korzeni zmienisz zdanie!.
          • mackowy1 Re: Co ma do powiedzenia Rada Miejska? 21.04.12, 08:34
            bhojczyzna, trochę się orientuję, chociaż nie jestem w tym, więc wiem 'z boku'. i nie zrozum mnie źle- ja rozumiem, że w tej chwili w sporcie jest syf i że są osoby, które chciałyby to naprawić. doceniam to zaangażowanie, tym bardziej, że chodzi o dzieciaki. ale idąc tym tokiem rozumowania, to niedawno był konkurs na kierownika ochrony środowiska. i dlaczego radnym nie przedstawić kandydatów na to stanowisko? jestem przekonany, że znalazło by się i tutaj gro interesantów niezadowolonych chociażby z pracy nad solarami, czy dofinansowania do przydomowej oczyszczalni ścieków.

czemu radni nie uczestniczyli w wyborze kierownika inwestycji, przecież inwestycje są jednymi z bardziej kluczowych spraw w gminie, musi tam zasiadać osoba kompetentna. O każdym z ww. wymienionych decydował ten sam skład.

nie jest tajemnicą, że przełożeni wybierają sobie takich kandydatów, którzy będą spełniali ich wymagania, z którymi widzą nić porozumienia, z którymi będzie się im dobrze współpracowało. i burmistrz jako pracodawca ma tutaj pełne ku temu prawo, więc uważam, że nie ma się co obruszać.

natomiast, jak mówię- plusem dla burmistrza byłoby, że wiedząc jaka jest sytuacja zaproponowałby radnym uczestniczenie w 'wyborze' kandydata.

i proszę nie rzucajcie zaraz argumentów, że urząd różni się od firm prywatnych, bo my jesteśmy podatnikami i mamy prawo wymagać, żeby tam pracowali ludzie, jacy nam odpowiadają...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka