Dodaj do ulubionych

A jednak Biedronka!

11.05.12, 13:04
www.serock.pl/493-4a02a259f02b9-36995-p_1.htm
Obserwuj wątek
      • bishke Re: A jednak Biedronka! 13.05.12, 17:12
        serock123 - Twoja wypowiedź i życzenie właścicielom sklepów upadku ich interesu to ŻENADA, DNO i 3 METRY MUŁU. Mogę szczerze życzyć Ci żebyś stracił/a pracę (fajnie??), ale nie zrobię tego, nie zniżę się do Twojego poziomu.
        • serock123 Re: A jednak Biedronka! 20.05.12, 00:18
          możesz mi życzyć czego chcesz mam to gdzieś, prawo do nie przepłacania należy się każdemu nawet mieszkańcom Serocka. A zdrowa konkurencja to podstawa. Cieszę się , że coś się w końcu ruszyło.
    • mellaverde Re: A jednak Biedronka! 13.05.12, 09:58
      szkoda tylko, że Biedronka to portugalska firma, zarejestrowana w Portugalii, a więc i podatki płaci tam, a nie tu.

jedyny plus to fakt, że lokalna społeczność będzie miała pracę, chociaż jak obserwuję kobiety, które w takich marketach pchają palety z towarem, to zastanawiam się czy aby na pewno gra jest warta świeczki; zniszczone zdrowie gwarantuje nam jedno.. nie dożyjemy 67 lat, to i emerytury brać nie będziemy. no, ale cóż, zdaniem innych forumowiczów, ważne aby tanio było, aby zamknęli te "wstrętne budy", a lokalne sklepiki upadły... "lubię" tą naszą polską solidarność.
      • krolewnasniezkaa Re: A jednak Biedronka! 13.05.12, 14:30
        Polacy ufają Biedroncewink Oto jaki ranking się ukazał www.emetro.pl/emetro/1,85648,11697003,Ufamy_Winiarom__Ludwikowi_i_Biedronce.html
        Radość Serocka z Biedronki mnie nie dziwi, bo sklep jest dość tani a produkty niezłej jakości.
        Nie życzę jednak innym sklepom upadku. Mam nadzieję, że raczej poczują konkurencję i zawalczą o klientów. Biedronka w Serocku to na pewno duża wygoda, ale ludzie jak można chcieć, żeby komuś się nie powiodło?! Niech wszyscy zbankrutują poza Biedronką!! Na pewno wszyscy będą chętnie stać tam w gigantycznej albo jak w domu bochenka chleba przyblaknie to do Biedronki specjalnie będą biegać. Niedługo się może okaże, że Biedrona będzie jedynym spożywczym w Serocku????? Marzenie???
      • serocczanka Re: A jednak Biedronka! 15.05.12, 21:58
        Myślę, że warunki pracy oraz wynagrodzenie w lokalnych sklepach nie są lepsze niż w Biedronce, szczególnie że w tej ostatniej ponoć znacznie się pod tym względem poprawiło.
        Nie mam ochoty przepłacać za zakupy, marże w miejscowych sklepach są gigantyczne. Teraz właściciele będą zmuszeni coś z tym zrobić, inaczej ich sklepiki nie przetrwają.
        W Biedronce jest masa produktów, których relacja ceny do jakości jest bardzo korzystna. Myślę, że na przykład miejscowe mamy niemowlaków będą zadowolone z tańszych i naprawdę przyzwoitej jakości pieluszek Dada, które można tam kupić. To taki przykład pierwszy z brzegu.
        • mellaverde Re: A jednak Biedronka! 15.05.12, 22:12
          każdy kij ma ddwa końce. niestety, biedronka może pozowlić sobie na stosowanie cen znacznie niższysz niż inne sklepy, ze względu na to, że część produktów pod biedronkową marką są robione przez na ich zlecenie, przez znanych, i dobrych, producentów, jednakże skład produktów "dla biedronki" jest zdecydowanie inny niż tych samych produktów bez brand'u Biedronka na etykiecie. radzę uważnie czytać etykiety.

na moje nieszczęście, niedaleko firmy dla której pracuję, jest biedronka, i cóż....nic się nie zmieniło, przynajmniej jeszcze dzisiaj widziałam tam ekspedientkę, dość drobna kobieta, pchającą paletę, która tak "na oko" ważyła min 5 razy tyle ile owa pchająca Pani.

i odpowiem od razu na niezadane jeszcze pytanie, tak, zdarza mi się kupować w biedronce puszki dla bezdomnego psiaka, który zadomowił się w okolicach mojego miejsca pracy.
          • serocczanka Re: A jednak Biedronka! 15.05.12, 22:40
            ale ja zawsze czytam etykiety. Nie tylko w Biedronce. W Lidlu np pyszny kefir, którego producentem jest Krasnystaw kosztuje 99 gr ( duże opakowanie). Wielu polskim lokalnym mleczarniom dzięki zamówieniom z Biedronki, Lidla itp udało się przetrwać. To przecież też jest istotne.
            Co do warunków -kiedyś byłam świadkiem bardzo złego traktowania ekspedientki przez właścicielkę jednego z serockich sklepów. Wyglądało to bardzo nieprzyjemnie, postanowiłam że nigdy więcej nie zrobię tam zakupów. Ekspedientki jednego z naszych dużych sklepów narzekają na bardzo niskie zarobki. Minimum w Biedronce wynosi obecnie ponad 1800 zł brutto, wątpię czy te panie tyle zarabiają.
            • mellaverde Re: A jednak Biedronka! 15.05.12, 22:54
              hmmm.... na temat zarobków nie wypowiem się, bo nie mam pojęcia iel zarabiają Panie w biedronce czy innych sklepach.

co do tej jakości.... masz pewnie rację, że niektórzy producenci przetrwali dzięki robieniu wyrobów pod danym brandem. jednak nie sądze aby to były te same produkty, z tych samych półproduktów; one są tańsze, a nie sądzę aby na dłuższy czas opłacało się puszczać coś na rynek poniżej kosztów produkcji. kiedyś koszty muszą zacząć się zwracać, a w dłuższym czasie jednak powinny również przynosić zyski. nikt przecież nie uwierzy, że dobry, portugalski Pan postanowił pomóc polakom i zaczął sprzedawać coś za pół darmo, resztę dokładając ze swojej kieszeni. pomijając całe powyższe, zdaję sobie jednak sprawę, że cena to argument kluczowy i wcale się nie dziwię, że mieszkańcy serocka się cieszą.
              • obi_oba_ma Re: A jednak Biedronka! 18.05.12, 19:52
                a propos ludzkich panów -właśnie porównałem cenę pewnego, codziennej potrzeby, produktu żywnościowego - w hipermarkecie w mieście stołecznym opakowanie na dni 7 wystarczające kosztuje ok 13 złotych polskich, a w znanym i uznanym sklepie serockim takie samo opakowanie owych złotych 17, czyli tzw. górka to coś ok 30% wychodzi
                • aktywny15 Re: A jednak Biedronka! 19.05.12, 08:28
                  Według mnie te dyskusje na temat sklepów sieciowych można już zamknąć . Ci którzy potrzebują towarów drogich i dobrych zrobią zakupy w sklepikach na mieście , a ci inni po prostu zrobią zakupy w omawianej Biedronce i też będą zadowoleni . Na całe szczęście będziemy mieć wybór .Mam taką nadzieję że to samo spotka komunikację Serocką , tylko konkurencja może uzdrowić.
                  • gildia72 Re: A jednak Biedronka! 19.05.12, 21:49
                    Drogich? tak, ale dobrych? Przecież to to samo co w Auchan czy Biedronce, tylko te ceny o kilkanaście, kilkadziesiąt procent wyższe... Wcale nie oznacza to, że towar złej jakości, ale po prostu taki sam. Tylko naiwna "warsiafka" , jak przyjeżdża do Serocka, to myśli, że tu zrobi zakupy ekologiczne smile Ostanio widziałam "U Włada" kawę w promocji za 22,90 - tą samą, którą w Auchan kupiłam za 17,90 (bez promocji). Śmiać się czy płakać z ludzkiej naiwności?
                    • grajfrutt Re: A jednak Biedronka! 25.05.12, 09:15
                      Ostanio widzi
                      > ałam "U Włada" kawę w promocji za 22,90 - tą samą, którą w Auchan kupiłam za 17
                      > ,90 (bez promocji). Śmiać się czy płakać z ludzkiej naiwności?

Jakby ktoś z piszących o tych strasznych miał pojęcie o działalności mniejszych sklepów to by wiedział, że Auchan czy inny market kupując produkty w mega ilościach i bardzo często od samego producenta płaci za ten produkt dużo mniej, to i może sprzedac za odpowiednio niską cene. Przykładowo popularna karma dla psa w normalnej hurtowni dostepnej dla zwykłych sklepików kosztuje prawie tyle samo co na półce w markecie. A sklep się prowadzi po to zeby zarobic a nie sprzedawac po kosztach. To jedno. Po drugie jedno jest tańsze w markecie drugie droższe, ostatnio robiąc zakupy w dużym markecie zdziwiłam się ze niektóre produkty sa droższe niż "u włada".
                      Będzie Biedronka- dobrze, żeby nie było też robię tam zakupy, ale tylko określone produkty, wszystkiego sie nie kupi. I naprawdę n ie chciałabym żeby jakikolwiek sklep zbankrutował z powodu pojawienia sie biedronki.
                      • gildia72 Re: A jednak Biedronka! 25.05.12, 14:49
                        Oczywiście, masz rację, tylko niech mi nikt nie wmawia, że w małym sklepie są lepsze produkty i dlatego są droższe. A swoją drogą, to prawda jest taka, że ceny serockie są bardzo wysokie, a latem rosną dodatkowo ze względu na działkowiczów. Pamiętam, że w zeszłym roku arbuz był w cenie ok. 4 zł za kg (w marketach 0,99) - takiej różnicy chyba nie można tłumaczyć kosztami utrzymania sklepu?
    • mackowy1 Re: A jednak Biedronka! 25.05.12, 21:09
      Ale niech sobie będą sklepy, nie życze im upadku. Natomiast biedronka wprowadzi rywalizację o klienta i o to chodzi.

A produkty? W biedronce są tańsze przede wszystkim dlatego, że sieć nie ma podpisanych umów z bankami na płatność kartami, więc nie musi narzucać dodatkowej marży na produkty.
    • dorotammc Re: A jednak Biedronka! 25.06.12, 12:53
      Jeżlei tam się coś dzieje i jest to plac budowy, to ja nie wiem, co jest grane. Stare baraki stoją w najlepsze, zero sprzętu budowlanego, ani śladu zmian na terenie. Wy tam naprawdę coś widzicie? (zaznaczam: obserwacja zza szyby przejeżdżającego samochodu)
    • kankiki Re: A jednak Biedronka! 11.07.12, 23:41
      może przy niej i Rossmann wyrośnie- lubią się w innych miastach.
      Może warto namówić właściciela AStTIPU by wystapił do nich z zapytaniem o możliwość dostosowania lokalu po sklepie meblowym do potrzeb Rossmana- parking jest , metraż super ,pytanie nic nie kosztuje. Rossman wg mojej wiedzy robi remonty i dostosowania za swoją kasę. A ja pozostając wierną klientką MOJEJ ULUBIONEJ DROGERII do Rossmana z chęcią wybiorę się po doskonałe waciki i odzywki dla dzieci. I pieluchy lepsze niż Dadasmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka