Dodaj do ulubionych

WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!!

18.01.13, 07:00
www.miasto.serock.pl/redir,index?wiecej=1495&wiecej_news=1
Obserwuj wątek
   • choinka14 Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 18.02.13, 10:11
    Moi drodzy, jeśli chodzi o WOŚP w Jadwisinie, to zauważyłam radnego, który zaszczycił i uświetnił swoją osobą tą imprezę, brawo, Panie Rafale. Szkoda tylko, że na terenie szkoły podstawowej wykazywał się Pan zręcznością rozlewania wódki z kolą sobie i kolegom pod stolikiem w kawiarence. A na licytacji już jakoś Pana nie widziałam, może już nie wystarczyło......sad
     • bhojczyzna Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 18.02.13, 20:30
      No co Ty !!!, jaka pepsi z wódką???
      Ja widziałem ja radny Tyka wniósł pod pazuchą 80 litrowy gonsior wina i rozpijał go nie z kolegami ale absolwentami szkoły w Jadwisinie, uczniami obecnie gimnazjum !!
      Potem jakby było mało , prześlizną się nie zauważony (ja go widziałem) do sali biologicznej, i pusty gonsior napełnił substancją do konserwowania eksponatów naukowych!!!
      To też wszystko wypili!!! łobuzy!!!
      Najbardziej dziwi mnie to że po skończonej ,,libacji,, , 11 tortów i torcików które przekazał radny Rafał Tyka na ,, Swiatałko do nieba ,, bezpiecznie zaznaczam BEZPIECZNIE odpalił jego młodszy sześcioletni syn , a potem o zgrozo , odwiózł bezpiecznie z rodzinom do domu!!

      JAK TAK MOŻNA!!!!!

      ,,choinka , choinka weeesooo ooo łaaa,,


        • bhojczyzna Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 18.02.13, 21:12
         Informacje czy PR?
         Stanisław Krzyczkowski zwrócił się do radnych, żeby przypomnieli sobie powody, dla których powoływali tę komisję. Zwrócił się ostrymi słowami do burmistrza, że wielokrotnie zwracał uwagę na nierzetelne informacje na stronie internetowej oraz w gminnym informatorze. Nie zgodził się, by jego nazwisko było używane w podobnych sytuacjach, kiedy sprytnie sformułowany tekst wskazuje, że głosował przeciwko inwestycjom w swoim okręgu. Burmistrz Sylwester Sokolnicki zaprzeczył tym, według niego, absurdalnym zarzutom i poprosił o cierpliwość wobec pracownic promocji. – Na samym końcu szukałbym winnych w dziewczynach – wziął je w obronę Rafał Tyka i stanowczo twierdził, że wszyscy wiedzą, że sekretarz gminy, Tadeusz Kanownik sam zatwierdza teksty pojawiające się na stronie internetowej urzędu. Przypomniał, że informator miejski nie ma być subiektywnym medium, bowiem to informator drukowany z pieniędzy publicznych, a nie prywatna gazeta.
        • verso.5 Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 18.02.13, 21:15
         bhojczyzna napisał:

         > Torty i torciki w sloganie to samo znaczenie co fajerwerki , a że nie wymienili
         > ...........?!
         ......bo się nie udzielałem! Tak jak napisała "choinka".
         Wielka szkoda, że słowa nie idą w parze z czynami. No, ale cóż nie każdy jest doskonały!
      • solitarios Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 20.02.13, 22:13
       Ech, bhojczyzna, można się tylko zastanawiać czy jesteś aż tak głupi, czy tylko aż tak bardzo naiwny. Jeżeli jesteś młokosem, z głową napchaną policealnymi ideałami, które jeszcze nie zdążyły wyparować w trakcie studiów, to z tytułu młodego wieku, tak porażającą naiwność można by wybaczyć. Jeżeli młodość nie jest tutaj usprawiedliwieniem, to cóż, pozostaje tylko współczuć.

       Otóż pan radny (chociaż dla mnie, biorąc pod uwagę efekty jego działań, to bardziej celebryta) odwiedził kawiarenkę w towarzystwie trzech osób. Jedna zbliżona wiekiem do pana radnego, być może kolega z lat szkolnych, dwóch pozostałych panow nieco starszych. Gdybyś nie pamiętał, usiedli przy ostatnim stoliku przy oknie, licząc od stoiska z watą cukrową. Radny z kolegą tyłem do mnie, nieco starsi panowie przodem. To, że radny Miasta i Gminy Serock uzdatniał Pepsi pod stołem, to nie jest żaden wymysł tylko fakt, odnotowany przeze mnie, ale też z tego co zauważyłem po twarzach i gestach, również przez niektóre osoby znajdujące się w pobliżu. Tak, bhojczyzna, było to zachowanie tak żałosne, że naprawdę trudno było przeoczyć konsternację na twarzach osób, które tak jak ja miały okazję to obserwować. Oczywiście, Twoja wiara w szlachetność i nieposzlakowaną uczciwość radnego zapewne podsunie Ci szereg pomysłów, czym to mogł być ten tajemniczy dodatek do Pepsi, że trzeba go było do kubków wlewać pod stołem - sok malinowy, tak to był na pewno sok malinowy, bo przecież było zimno a on dobrze rozgrzewa. Niestety, pomijając już nawet radnego, to jego kompani raczej nie wyglądali na takich, co to się sokiem malinowym rozgrzewają. Przypominam o wstępie dotyczącym naiwności i dodam tylko, że nieokiełznana z wiekiem zamienia się w głupotę i to coraz bardziej bezdenną, z której znacznie trudniej się wyleczyć niż ze wspomnianej młodzieńczej naiwności.

       Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest przychylny WOŚP, wykazując wobec tej akcji w najlepszym przypadku obojętność, czasem niestety pogardę czy wręcz wrogość. W porządku, można gardzić pewną ideą, czy ją lekceważyć. Jednak zachowanie radnego było przede wszystkim lekceważeniem ludzi, którzy włożyli ogrom pracy, żeby tą imprezę przygotować. To nie były imieniny u cioci, tylko otwarta impreza, w której uczestniczyły rownież dzieci, odbywająca się na terenie szkoły. To kilka faktów, które człowiekowi mającemu mózg nieco wiekszy to tic-tac'a powinny dać trochę do myślenia.

       Czy naprawdę tak trudno się czasem pohamować? Nie można było przyjść, wziąć Pepsi i pójść sobie z kolegami wywalić, za przeproszeniem, tą flaszkę w miejscu bardziej do tego odpowiednim? Cóż, widocznie trzeba było pokazać kolegom, jakim to się jest panem na włościach. Jeśli chodzi o szkołę w Jadwisinie, to kozaczyć, panie radny, trzeba było w trakcie głosowania odnośnie obcięcia dotacji na wyposażenie sali komputerowej i nie tłumaczyć się potem, że w ferworze głosowania nie zauważył pan za czym w zasadzie głosuje, nawet jeśli ten głos z racji rozkładu sił w Radzie nie był znaczący. A może po prostu trzeba mniej owej magicznej Pepsi pić? Dla mnie to zachowanie było na tyle żenujące, że dalszy komentarz do tej smutnej historii wydaje mi się zbędny.

       Zaś co do Ciebie, bhojczyzna, to czy to pajacowanie, bo tak odbieram odwarcanie kota ogonem historyjkami o gąsiorach z winem czy formaliną, to tylko jakaś zasłona dymna, czy faktycznie z Ciebie jest taki stuprcentowy pajac. Na dwoje babka wróżyła, chociaż jak sobie poczytałem Twoje wypociny na tym forum, to jakoś nie widzę, żeby stać Cię było na więcej. Musisz popracować nad stylem, trochę ortografią i przede wszystkim nad emocjami, bo mam wrażenie, że wprowadzają w twoich wypowiedziach tylko niepotrzebny chaos i sprawiają wrażenie, że jesteś taką osóbką podskakującą i pokrzykującą na prawo i lewo. Przypomina mi to trochę zachowanie jednego z radnych, co może faktycznie usprawiedliwiać te wszystkie peany na jego cześć - jak to mówią: ciągnie swój do swego. Gratuluję przyjaciół na właściwym poziomie. Ja ciągle szukam, tylko niestety chyba jakby w innym kierunku dążę w tych poszukiwaniach, więc na szczęście pewnie się nie spotkamy. Przy okazji, z Twojego niegramatycznego bełkotu o tortach i światełku nie do końca rozumiem o co dokładnie chodzi, przynajmniej w odniesieniu do roku 2013. Jednakże nawiązując do tzw. "Światełka do Nieba", porządkując swoją i najwyrażniej Twoją wiedzę, nadmienię tylko, że pan radny sponsorował ten element programu w roku 2012, przyspieszając zresztą odpalenie fajerwerków o jakieś pół godziny, bo się najwyraźniej po coś spieszył do sklepu. Być może właśnie to niesamowite zaangażowanie w organizację imprezy w 2012 tak rozochociło radnego, że nawet swego czasu ogłosił się jej głównym organizatorem, ale tak to jest z sukcesami, że lubią mieć wielu ojców.

       Nie ma się co dziwić, że wokół osoby radnego takie różne śmieszno-straszne historie wyrastają jak grzyby po deszczu, bo jak widać po mistrzowsku potrafi sobie na to zapracować nieszczególnie się nawet wysilając.

       Na koniec chcę Ci tylko przypomnieć, że posługujesz się nickiem, który siłą rzeczy do czegoś zobowiązuje. Proszę, staraj się nieco bardziej żeby tym faktem nie urazić ludzi, dla których te trzy słowa jeszcze cokolwiek znaczą. Honor to też umiejętność przyznania się do tego, że postąpiło się w sposób głupi i nieodpowiedzialny. Jeżeli więc faktycznie hołdujesz tym trzem wartościom, którymi się tak lekką ręką podpisujesz, to najwyraźniej musisz popracować nad doborem przyjaciół.


       Adieu,
       Solitarios
        • pimpek82 Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 21.02.13, 10:47
         Dokładnie bhojczyzna to radny Jadwisina, tylko czemu zawsze pisze w trzeciej osobie? Pan radny zrobił to czy tamto, podziękowania dla pana radnego T. itd. Tylko od przechwałek i mówienia a raczej obiecywania nic na razie nie widać.A tylko krytykować innych pan potrafi i nie dopuszcza do siebie tego,że mieszkańcy gminy obserwują pana jako osobę radnego i takim postępowaniem wyrabiają sobie o panu zdanie.
         • ojciec.mateusz Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 21.02.13, 14:08
          Szanowny panie radny, można się kłócić czy jest pan skuteczny, czy też tylko robi pan dużo szumu wokół siebie. Tak czy inaczej pana wizerunek blednie, jak się słyszy o piciu alkoholu na terenie szkoły, w dodatku w takich okolicznościach - podczas finału WOŚP. Warto to przemyśleć i zmienić swoje postępowanie, bo jest pan na drodze do całkowitej kompromitacji, a tego pan chyba nie chce.
       • bhojczyzna Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 22.02.13, 00:18
        PICIE ALKOHOLU w miejscu publicznym jest przestępstwem!.
        KAŻDY obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma konstytucyjne prawo poinformować o przestępstwie odpowiednie instytucje!.
        POMAWIANIE ( nie pierwszy raz zresztą z Twojej strony) jest objęte w kodeksie odpowiedzialnością karną!
        GŁÓWNYMI organizatorami WOSP w Jadwisinie od jej początku są Panie przez DUŻE ,,P,,
        Monika Krajewska i Beata Mularska ,nie radny Tyka, nie Ty , osoba która uważa się za osobę...no właśnie za kogo się uważasz kłamiąc, łżąc oczerniając innych.......etc.
        Co do pana na włościach jak Góral ( radny Tyka dla twojej informacji ), to szary człowiek,który zaczoł działać społecznie mając 12 lat z kolegą Andrzejem Dąbrowskim ,, reanimując między innymi,, świetlice wiejską wraz z innymi kolegami i koleżankami, zakładajac radio- wenzeł w szkole podstawowej w Jadwisinie(koniec lat 8o-tych) itp itd.
        Co do osoby w której się pisze, chyba raczej ważne aby nie obrażać nikogo! i BYĆ SOBĄ JAKO CZŁOWIEK, nie longin !!!!
        Jeżeli kiedykolwiek na tym forum, ,,ktoś,, poczuł się urażony przez zemnie to szczerze PRZEPRASZAM!!!
        Co do sali komputerowej (nie tylko ), również łącznika,świetlicy,zmiany (obwodów- cicho jesteś bo prawo nie działa wstecz i ,,Ciebie,, nie dotyczy!!) ogólnie szkoły w Jadwisinie, a raczej nie szkoły tylko DZIECI bo to o nich mowa w kontekście wyżej wymienionych rzeczy martwych, to pamiętaj jedną bardzo ważną rzecz!-
        gdyby na ,,piętnastu w radzie,ośmiu byłoby takich jak ........,,.........,............., ................( czytaj większość), to byłby łącznik i świetlica w Jadwisinie, chodnik do gimnazjum w Zegrzu,czy dom kultury w Izbicy,fotoradar w Woli Kiełpińskiej,komleks sportowy w Skubiance, plaża w Kani, Jadwisinie,parkingi w Serocku bezpośrednio pod rodzimymi przedsiębiorcami , nie zabrakło by pieniędzy na sport dla dzieci, młodzieży i osób starszych, fitnes , nogi, siatkówki , tenisa i na pewno klubu dla puszystych(nie słuchać plociuchów- egoistuchów , kłamiąc łapią punkty kosztem....), ,,Oni,, już wiele zrobili , ale na pewno nie przeczyta się tego w Informatorze Gminnym, ani na stronie urzędu, no i mało tego , dokonania Ty radnych podważają KŁAMCY!!
        Pisząc z innych kompów pod innymi longinami można komuś zaszkodzić i zrobić komuś przykrość !! co tam że wiele ludzi czyta forum, a syn radnego Tyki ma 15lat i słyszy w szkole że ma ojca pijaka, mało tego pijaka radnego, pijaka który pije w szkole, w szkole w której się wychował i którą KOCHA, a Ty Madziu nie poznasz tego uczucia nigdy, bo z tą Szkoła Trzeba Przeżyć Dzieciństwo!!!
        Odnosząc się do mojego nicku poruszyłaś tylko Honor - jeżeli go masz to jutro o 8-mej pod szkołą.
        Pierwszy w życiu normalnego człowieka jest Pan Bóg, w moim nicku Bóg, gdybyś wiedziała co to znaczy nie pisałabyś takich kłamstw.
        Co do Ojczyzny , to jeżeli przeczytasz ze zrozumieniem Trylogię Sienkiewicza ( ja kończąc Ogniem i Mieczem, zaczynam Potop , ale zaczynając Potop, już mogę czytać Ogniem i Mieczem), powtórzę się, jeżeli przeczytasz Trylogię raz w miesiącu , przez kilkanaście lat, to pogadamy.
        Na koniec powiem tak, nie sposób i nie wypada poruszać pewnych kwestii!
        Nie sztuka jest kogoś oczerniać i nie sztuką jest w efekcie tego się chwalić.
        Sztuką jest być prawym człowiekiem.
        I myślę że większość z nas takimi jest.
        Na koniec stwierdzenie:
        ,,jak każdy normalny człowiek lubię się napić alkoholu,ale na pewno podczas ostatniego finału WOSP w Jadwisinie w 2013 nie piłem alkoholu pod żadną postacią, a każdy kto jest innego zdania może porozmawiać ze mną pod numerem tel, zapraszam pod nr 518-531-426 - Rafał Tyka.,,        • bhojczyzna Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 22.02.13, 01:20
         Przepraszam za składnie i gramatykę!, po prostu po 11-stej wróciłem z pracy-zmęczenie-przepraszam.
         Odpowiedz jest kierowana do solitarios więc ojciec się chyba nie pogniewa!.

         na koniec dla porównania
         solitarios-www.youtube.com/watch?v=TFArNLwncFE

         czy Bhojczyzna-www.youtube.com/watch?v=xAhYxDcPtE4
         -www.youtube.com/watch?v=Qf1JPnLzV9s
         -
         łza się w oku kręci - www.youtube.com/watch?v=_k24j4F2o9w
         i dla takich słów wart znosić te wszystkie świństwa!!!

         -www.youtube.com/watch?v=jDUzMGgjkA0
         • ojciec.mateusz Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 22.02.13, 07:35
          A ja bym Panu proponował spojrzenie w siebie, taki rachunek sumienia. Z jakiś powodów biorą się biorą te podejrzenia, zdaje się nie pierwsze. To nie jest kwestia działań "wiadomych sił", które chcą zniszczyc radnego, to kwestia tego by nie dawać powodów do oskarżeń, nawet do podejrzeń. Wieloletnia praca społeczna pójdzie na marne jak przypną Panu łatkę pijaka.
          Jeśli chodzi o Pana polszczyznę, to rzeczywiście jest fatalna. Trzeba się trochę podciągnąć, nie tylko z Sienkiewicza. Pozdrawiam.
         • fischi-kella Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 22.02.13, 12:10
          Czytać się tego nie da, co Pan Panie Radny pisze. Chciałabym bardzo, żeby na stronie urzędu były nagrania audio, bo słuchacze wreszcie usłyszeliby, w jaki sposób komunikuje się Pan z innymi.

          Osobiście uważam, że funkcja radnego do czegoś zobowiązuje. I na przykład mnie ogromnie raziło, kiedy przed sylwestrem widziałam radnego sprzedającego fajerwerki pod Biedronką... Nie wiem, czy atestowane, czy nie, nie miałam ochoty sprawdzać. Natomiast wydaje mi się, że osoba, która dba o sprawy dzieci i młodzieży nie powinna zajmować się handlem takich niebezpiecznych rzeczy.

          Co do realizacji Pańskich zamierzeń- byłam kiedyś na sesji, podczas której przedstawiane były wnioski do budżetu. Owszem, nietrudno jest przedstawić 50 wniosków- każdy może wziąć kartkę, długopis i puścić wodze fantazji. Natomiast sztuką jest wybrać z tych 50 wniosków trzy możliwe FAKTYCZNIE (mając pojęcie o sytuacji finansowo- gospodarczej gminy i kraju)do realizacji, obronić je i dążyć do realizacji.
          Dlatego ja bardziej sobie cenię-od zawsze zresztą- tych, którzy nie robią wiele szumu wokół wszystkiego dla wszystkich, ale angażują się dobrze w kilka wybranych spraw. Wystarczy spojrzeć na gminy, które górują w rankingach pod względem inwestycyjnym - nie chodzi o to, że w ciągu roku realizują 50 wielkich inwestycji. Sukcesem jest to, że realizują najważniejsze z ogromną starannością, wykorzystując na to choćby środki unijne.

          Wiec Panie Radny- następnym razem pomysły na przedsięwzięcia, proszę poprzeć pomysłami jak uzyskać na nie (konkretnie- jeśli programy unijne, to jakie) fundusze.

          Pozdrawiam.
          I obiecuję, że pod koniec kadencji zadam Panu pytanie, ile z szumnych deklaracji udało się Panu zrealizować, choć jestem przekonana, że będzie się Pan tłumaczył, że NIE POZWOLILI PANU.
          • verso.5 Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 22.02.13, 16:36
           Nagrania z komisji i z sesji będą! Oto fragment wpisu "bhojczyzna" z dnia 2.02.2013 z wątku "NIE BĘDZIE NAGRAŃ....." "następnie radny z Jadwisina złożył deklarację że będzie sam narywał obrady sesji i komisji i będzie publikował je w internecie !!!". Posiedzenia komisji już się odbyły. Czekamy!
        • verso.5 Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 22.02.13, 16:31
         bhojczyzna! piszesz "Co do Ojczyzny , to jeżeli przeczytasz ze zrozumieniem Trylogię Sienkiewicza (ja kończąc Ogniem i Mieczem, zaczynam Potop , ale zaczynając Potop, już mogę
         czytać Ogniem i Mieczem), powtórzę się, jeżeli przeczytasz Trylogię raz w miesiącu , przez kilkanaście lat, to pogadamy"
         . Nie przeczytałeś całej trylogii, więc masz braki. Przeczytaj jeszcze "Pana Wołodyjowskiego". Miłej lektury!
         • trzyosoby Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 22.02.13, 19:15
          Witam,na forum jestem nowy, natomiast sprawy związane z Panem Radnym są mi znane od dawna. Moim zdaniem daje się on ponieść emocjom i podszeptom ludzi którzy zwykle stoją z boku jedynie dolewając oliwy do ognia, sami nie podpisują sie pod niczym. Znam Radnego od lat wiem że tak naprawdę chce dobrze jednak wielokrotnie jego działania odbierane sa niekorzystnie, to prawda ze chwyta sie wielu pomysłów nas raz, macie racje że powinien doprowadzić czy pilotowac te które maja realną szanse na zrealizowanie. Nie zawsze zgadzam sie z tym co On robi i jak sie zachowuje, ale każdy z nas ma wady, co oczywiście nie moze usprawiedliwiać zachowań nagannych. Mam takze nadzieje ze kończąc kadencje bedzie mógł wskazać te projekty, które dla dobra nas wszystkich udało mu sie doprowadzić do końca a nie tylko usłyszymy o tym ze chciałem dobrze a wyszło jak wyszło. Pozdrawiam. Ps. pisanie z telefonu nie jest fajne wink
          • w.iwo Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 24.02.13, 15:25
           mam nieodparte wrażenie, że wśród osób tu piszących jest najwięcej radnych i osób zatrudnionych w urzędzie wink

           podczas ostatnich komisji i sesji daje się wyczuć delikatnie mówiąc duże napięcie… spowodowane jest to żarliwymi kłótniami o diety, o komisję statutową i inne bardziej personalne rozgrywki… przyznam, że taki styl walki jaki zaprezentowano w tym wątku jest "niskich lotów"… podziwiam odwagę i polecam regulamin forum…

           ostatnio na forach powiatu zrobiło się bardzo gorąco… a za niektórymi wypowiedziami w stosunku do niektórych osób publicznych w powiecie, poszły do niektórych administratorów listy od prokuratorów… no cóż, wszystko ma swoje konsekwencje... mając jednak dowody zawsze warto walczyć żeby reprezentowały nas osoby godne stanowiska radnego, jednak jeśli są to oskarżenia bez pokrycia, to niestety tylko obrzucanie się błotem …
  • arbuz332 Re: WOŚP W SEROCKU i chyba ? w JADWISINIE?!! 18.01.13, 20:46
   bhojczyzna,naucz się czytać ze zrozumieniem . Co ty chcesz od tekstu zamieszczonego na stronie gminy.Traktuje oba sztaby WOŚP jednakowo.Są 4 zdjęcia z Jadwisina i 2 z Serocka.Myślę ,że ciekawsza byłaby twoja relacja z ostatniej komisji na której według jej uczestników totalnie się ośmieszyłeś i skompromitowałeś.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka