Dodaj do ulubionych

Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.....

13.02.13, 18:34
Jakiś czas temu złożyłam wniosek o wydanie Serockiej Karty 3+ w OPS. Będąc w OPS 2 razy przeżyłam szok. Jak można siedzibę takiej jednostki umieścić w takim miejscu, tzn. na piętrze i w takim metrażu. Pan Burmistrz może tańczyć w Urzędzie Gminy, natomiast niech powie jak do OPS mają się dostać osoby niepełnosprawne, schorowane, o kulach lub na wózku. Paranoja!!!! Burmistrz wydaje pieniądze nie na to co potrzeba, całkowicie zapomniał o ludziach, którzy potrzebują pomocy w poruszaniu się. Wybudował nowy Ośrodek Kultury - drugi już (jeden jest przy boisku) tylko z niego mogą korzystać osoby sprawne, a zapomniał, że OPS jest miejscem gdzie najczęściej i najwięcej zgłasza się osób niepełnosprawnych, starych i kalekich, KTÓRYM PORUSZANIE SPRAWIA OGROMNĄ TRUDNOŚĆ. JAK MAJĄ SIĘ ONE TAM DOSTAĆ. A może pan Burmistrz myśli, ze w Serocku nie ma takich osób? są tylko zdrowi, piękni i bogaci! Mam brata na wózku i nie wyobrażam sobie - jak on miałby się tam dostać, nie ma jak nawet powiadomić pracowników, że ktoś taki czeka na dole.
Również pokoik, gdzie składałam i odbierałam Kartę woła o pomstę do nieba, na parunastu metrach kwadratowych 4 panie dwoją się i troją, aby jakoś przetrwać dzień nie wpadając na siebie wykonując swoje obowiązki. Ja jako piąta i już nie było miejsca na nic. Pomyślałam o tych ludziach co przychodzą o pomoc - w jakich warunkach muszą rozmawiać z pracownikami socjalnymi o swoich problemach, zero intymności, a przecież nie dla jednej osoby proszenie o pomoc to krępujące i wstydliwe. P
Obserwuj wątek
  • mellaverde Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 14.02.13, 12:28
   brak słów. na rynku kwietnik na kwietniku i kwietnikiem pogania... na to kasa jest, na rozwiązanie podstawowych potrzeb mieszkańców jak zwykle brakuje.
   cóż, ważne aby na zewnątrz było ładnie, a że w środku zgnilizna to już mało istotne.

   "ważne aby wiedzieć kiedy ze sceny zejść" - z przesłaniem do Pana Sokolnickiego.
  • alicja550 Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 15.02.13, 17:33
   Tak, to prawda - siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej to jakiś absurd. Zastanawiam się czy pan Sokolnicki wie, że on również jest wizytówką naszego miasta. Po wprowadzeniu Kart Rodziny 3 + więcej osób odwiedza to miejsce. Bardzo współczuje pracownikom, że muszą tam pracować, ale pan Burmistrz siedząc w swoim gabinecie - dużym- nie rozumie tego. Oprócz tego, że tam ciasno, to jeszcze brudno i ponuro. Ściany już dawno przestały być białe, progi, przez które można złamać nogę. Tak wiec osoby niepełnosprawne jeśli dostały by się jakimś cudem na góre to jeszcze tam czeka ich tor przeszkód - np.progi. Mamy XXI wiek, gdzie usuwa się bariery a nie je uwidacznia. Przyszły ciężkie czasy dla wielu ludzi, dużo nie ma pracy, jest kryzys na rynku pracy i coraz więcej osób zmuszonych jest odwiedzić to miejsce - w jakich warunkach są przyjmowani i obsługiwani?!!!!!! Chyba najwyższy czas coś zmienić Panie Burmistrzu, nie tylko kwiatki ozdabiają miasto.
  • stanislaw353 Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 16.02.13, 09:36
   Jak tak patrzę co dzieje się w Serocku, to coraz bardziej żałuje że sprowadziliśmy się tu z rodziną. Pięknie zachęcani przez władze Serocka, że tu tak pięknie,kolorowo, bezpiecznie i cicho skusiliśmy się i kupiliśmy mieszkanie. Niestety rzeczywistość okazała się inna. W małym miasteczku trudno o pracę, żona wychowuje 2 małych dzieci, a ja po chorobie zostałem zwolniony. Długo zwlekaliśmy z wizytą w OPSie mając nadzieję, ze może znajdę pracę i wszystko wróci do normy. Niestety - już sam fakt, że ja facet- głowa rodziny muszę iść po pomoc do OPS była upokarzająca ,ale dopiero tam na miejscu to co przeżyłem do szoook.!!!! Zgadzam się z w stu procentach, ze tam nie ma warunków na prywatną, dyskretną rozmowe, zwłaszcza dla kogoś kto jest tam pierwszy raz i musi się wszystkiego dopytać. Po całym procesie formalności i biurokracji moja 4 osobowa rodzina dostała pomoc - 100 zł na miesiąc. SKANDAL - BYŁO TO DLA MNIE UPOKORZENIE KOLEJNE I ROZCZAROWANIE. Zwłaszcza, ze pieniądze są ale nie dla tych co ich naprawdę potrzebują, tylko dla pijaczków, leniów i nierobów, co kręcą się i stoja albo pod sklepem, albo na ulicy. W rozmowie ze znajomymi opinia jest taka, że Burmistrz daje im bo tacy na niego głosują i za 50 zł wielbią go. Po co pracować jak wystarczy iść do Burmistrza pomarudzić, ponarzekać i dla swojego świętego spokoju, żeby pozbyć się takiego petenta i go nie oglądać udziela się pomoc, albo iść do Kierownik OPS tam też ponarzekać, powiedzieć, że albo było się już u Burmistrza, albo sie pójdzie i pomoc jest udzielana. No i na winko, piwko i kolejny miesiąc obijania się i nie pracowania jest. Taka jest polityka pomocy w Serocku.
  • wwww.8888 Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 17.02.13, 10:08
   Niepełnosprawni w Serocku, rzeczywiście mają bardzo trudno - zwłaszcza jeśli muszą udać się do OPSu w Serocku.
   Pare dni temu weszłam do apteki wykupić receptę i widziałam na własne oczy jak młody chłopak na wózku nie mógł dostać się na górę do OPS , musiał być obsłużony na dole w wejściu do apteki, gdzie wszyscy słyszeli i widzieli o czym rozmawia z Panią z góry, która musiała zejść do niego na dół. Na kolanie wypełniał jakieś dokumenty - żenada!!!!!!!
   Dla mnie było to krępująca sytuacja, a co dopiero dla nich - jak każdy mógł słyszeć o czym rozmawiają!!!!!!!!
   Jak Pan Burmistrz może na to pozwalać!!!!!!!!! Chyba mu już nie zależy na mieszkańcach, może za długo patrzy nie w tym kierunku i nie na tych ludzi?
  • mamaoli22 Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 17.02.13, 21:30
   Czytając wcześniejsze posty nie sposób się nie zgodzić z moimi poprzednikami. Co się dzieję w naszym Serocku - dlaczego o takich ludziach się nie pamięta i nie uwzględnia. Jakiś czas temu również miałam okazję odwiedzić nasz Ośrodek Pomocy Społecznej celem złożenia wniosku o świadczenia rodzinne. Pech chciał, ze miałam skręconą nogę i w tym czasie chodziłam o kuli. Jeszcze przed OPS napotkałam przeszkodę w postaci wąskich schodów i wejściowych drzwi, które otwierają się w złą stronę. Dla osoby sprawnej, może to żaden problem, ale dla mnie wtedy to koszmar. Samo wejście na górę zajęło mi dobrych pare minut i aż się zmęczyłam. Ale może to zamierzone przeszkody i położenie OPSu- im trudniej się dostać to mniej osób będzie tam przychodziło po pomoc. Tylko poco w takim razie tak Pan Burmistrz szczyci się że dba o wszystkich mieszkańców i każdemu służy pomocą. Tylko, że do instytucji, która pomaga NIE MOŻNA SIĘ DOSTAĆ!!!
  • mydlarz74 Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 18.02.13, 17:33
   Bardzo fajnie, że ktoś wreszcie poruszył ciekawy temat Ośrodka Pomocy Społecznej, żałuje tylko, że te nasze wszystkie uwagi nic nie dadzą. Pan Burmistrz nic nie robi sobie z takich uwag, szybko usunie je z pamięci - czeka natomiast na pochwały, którymi mógłby się pochwalić przed nadchodzącymi wyborami. Po co ma troszczyć się o niepełnosprawnych i o położenie OPSU skoro wszędzie są bariery dla nich to i na wybory nie przyjdą i nie oddadzą na niego głosu. Natomiast ci wszyscy "bezrobotni na własne życzenie" co to nie pójdą do żadnej pracy, tylko my z podatków musimy ich utrzymywać. Tacy to przyjdą na wybory i takim to trzeba pomóc. A oni żadną pracą się nie shańbią - państwo da . Pójdą wyproszą lub wypłaczą i zapomogę dostaną -odbierając w ten sposób środki finansowe tym co naprawdę powinni dostać.Jak długo to będzie trwało???
  • narew2010 Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 18.02.13, 21:27
   Niestety to prawda, siedziba naszego Ośrodka Pomocy Społecznej to skandal.
   Jakiś czas temu straciłam pracę-jestem samotną matką 2 dzieci w wieku
   szkolnym i zmuszona byłam udać się do OPS o pomoc finansową.
   rzeczywiście schodów dużo, nawet osoba zdrowa może dostać zadyszki, ale
   pokój nr. 4 to już porażka. Były 3 panie, ale biurek cztery, malutko
   miejsca, zero prywatności. Pani poinformowały mnie co i jak powinnam
   złożyć, ale ja chciałam dowiedzieć sie czegoś wiecej, niestety
   wstydziłam sie zapytać, bo nie chcę żeby wszystkie słyszały jak mi
   ciężko, zresztą już samo przyjście tam mnie wiele kosztowało, a i co
   chwila ktoś wchodził, bez pukania, co krępowało mnie jeszcze
   bardziej.Słychać było już niezadowolenia czekających za drzwiami.
   Chciałam porozmawiać na osobności - niestety to u nas w Serocku nie
   możliwe, a szkoda.
   • oliwkawawa Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 22.02.13, 11:40
    Podczytuję od jakiegoś czasu to forum. Jest wiele negatywnych słów w kierunku władz Serocka. Ten temat skłonił mnie, aby wreszcie napisać coś od siebie, a w zasadzie zadać pytanie-dlaczego nikt nic z tym nie robi? Przecież to oczywiste, że to forum czytają pracownicy UMiG, również ci bliscy Burmistrzowi. Może faktycznie pora "ze sceny zejść" ??
  • nadziejanalepsze15 Re: Ośrodek Pomocy Społecznej a Niepełnosprawni.. 06.04.13, 14:09
   Witam ponownie, cieszy mnie fakt, ze tak wiele osób dopisało się do mojego wątku i opisało swoje odczucia i uwagi. Widać, mój przypadek nie jest odosobniony, a moje spostrzeżenia trafne. Szkoda tylko, że nikt z tym nie chce nic zrobić. Jak bardzo "Ci " na górze mają gdzieś co ludzie mówią i na co zwracają uwagę. Czytając wpisy innych osób widzę jak wiele problemów zostało poruszonych, niedługo będę miała okazję ponownie przyjść do OPS w związku ze śmieciami, zobaczę czy coś się zmieniło. Panie w Urzędzie siedzące w ładnym i czystym pokoiku chętnie wysyłały mnie do OPS abym tam dokończyła sprawę 3+ a śmieci. Ciekawa jestem czy one albo sama "góra"była i widziała, gdzie nas odsyłają!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka