Dodaj do ulubionych

UMiG Serock-publikacje-Oświadczenie PiS Serock

26.02.16, 14:29
Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Serocku, w związku z odrzuceniem wniosku o zamieszczenie relacji ze spotkania mieszkańców gminy Serock z Senatorem RP Profesorem Janem Żarynem, wyraża zdziwienie , oraz zaniepokojenie, związane z próbą cenzurowania , przez władze gminy Serock, informacji które powinny być udostępnione, za pośrednictwem gminnych nośników , tj na stronie gminy, oraz w informatorze gminy. Pragniemy nadmienić ,iż nie zgadzamy się z argumentacją UMiG w Serocku, ponieważ nasz wniosek z dnia 15 lutego 2016 roku, ma uzasadnienie ,między innymi w statucie gminy.
§11 punkt 1 statutu : Podstawowym zadaniem Gminy jest: zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty oraz organizowanie życia publicznego gminy.
§12 punkt 2 , podpunkty 16,17,18,19 statutu : Podstawowym zadaniem Gminy jest: wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej, promocja gminy, współpraca z organizacjami pozarządowymi. Współpraca ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi w tym także z innych państw.
§12 punkt 3, mówi natomiast i: Zadania o których mowa w ust.2 wykonują jednostki organizacyjne gminy, których wykaz stanowi załącznik do statutu nr 6, a w tym załączniku, pierwszą pozycję zajmuje UMiG w Serocku, czyli również referaty , które wchodzą skład UMiG w Serocku, w tym referat promocji, który moderuje stronę gminy oraz który opracowuje wydania informatora gminy.
W związku z powyższym , podtrzymujemy nasze stanowisko iż spotkanie mieszkańców Gminy Serock, z Senatorem RP Profesorem Janem Żarynem , powinno być opublikowane zgodnie w przepisami prawa/statutu Miasta i Gminy Serock , co za tym idzie, nasza relacja kwalifikowała się do publikacji przez UMiG w Srocku, ponieważ : spotkanie zorganizowane zostało przez komitet Prawa i Sprawiedliwości w Serocku ,na wyraźną prośbę mieszkańców Gminy Serock, czyli prośbę wspólnoty, jak również, poprzez to spotkanie, PiS Serock organizował życie publiczne gminy, wspierając tym samym i upowszechniając ideę samorządności ,promując jednocześnie Gminę Serock we współpracy z mieszkańcami gminy, a także innymi organizacjami pozarządowymi.
Pragniemy również nadmienić ,iż tak bardzo eksponowana przez Państwa w waszej odpowiedzi, bezstronność polityczna , ma się nijak, do faktów , czyli częstego i ochoczego publikowania na przełomie ostatnich lat , w ramach informatora oraz strony Gminy Serock , zwłaszcza przed wyborami, materiałów, w których podkreślany był udział posłów, senatorów oraz urzędników i osób związanych z poprzednią koalicją rządzącą PO-PSL, w kontekście których, wnioskowana inicjatywa członków Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Serocku, a zarazem mieszkańców gminy Serock , jest w ewidentny sposób blokowana.
Komitet Prawa i Sprawiedliwości Miasta i Gminy Serock, zwraca się do władz Miasta i Gminy Serock, z ponownym wnioskiem, o zamieszczenie w trybie pilnym , przesłanych przez nas materiałów, dotyczących spotkania z Senatorem RP , profesorem Janem Żarynem, na łamach informatora i strony Gminy Serock.
Niezależnie od poglądów, wszyscy partycypujemy, w utrzymaniu gminy, w tym urzędu i urzędników , tym samym mamy prawo oczekiwać rzetelnego i równego traktowania.

Komitet Prawa i Sprawiedliwości Miasta i Gminy Serock.

Pełnomocnik Rafał Tyka

Obserwuj wątek
  • szklanka89 Re: UMiG Serock-publikacje-Oświadczenie PiS Seroc 26.02.16, 19:04
   Prawo i Sprawiedliwość zniósł obowiązek szkolny 6-latków i przedszkolny 5-latków. Czy Komitet Prawa i Sprawiedliwości Miasta i Gminy Serock wie, że w związku z tą reformą w serockim przedszkolu będzie tylko kilka miejsc (prawdopoobnie 4) dla 3-latków Wprowadzając zmianę ustawy zapomniano o nas, o rodzicach 3-latków!!!!!
   • aganiok32 Re: UMiG Serock-publikacje-Oświadczenie PiS Seroc 26.02.16, 19:25
    Hehe, dobre. O rodzicach to zapomniał już dawno temu Burmistrz tej gminy. Od kilku co najmniej lat słychać o przeładowanym przedszkolu, nawet były plany jego rozbudowy. Zarzucone, bo miał przyjść niż demograficzny. W związku z tym mitycznym niżem nie inwestowano ani w przedszkola, ani w szkoły. Więc proszę nie zwalać teraz na PiS. Dodam jeszcze, że cofnięcie reformy 6-latków to najlepsze co można było zrobić dla tych dzieci. Szkoła w Serocku nie jest W OGÓLE przygotowana na przyjęcie tak małych dzieci. Proszę się choćby dowiedzieć w jakich warunkach jest prowadzony wf - 25 dzieci w salce w suterenie o powierzchni może 16 m2. O świetlicach litościwie nie wspomnę.
    • szklanka89 Re: UMiG Serock-publikacje-Oświadczenie PiS Seroc 26.02.16, 19:40
     Zgadzam się w 100%, że cofnięcie reformy było potrzebne dla naszych dzieci, tylko ubolewam, że w tym wszystkim zapomniano o dzieciach urodzonych w 2013r.
     • aganiok32 Re: UMiG Serock-publikacje-Oświadczenie PiS Seroc 26.02.16, 19:44
      W naszej gminie zapomniano o dzieciach już dawno. Proszę zobaczyć jak wyglądają placówki oświatowe w gminach ościennych i porównać z naszymi. Jak można było przez tyle lat nie rozbudować przedszkola? Ale bańka na muzeum rybołówstwa ( odkąd to Serock ma coś wspólnego z tą dziedziną????) znalazła się od razu. Żyjemy w jakimś Matrixie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka