Dodaj do ulubionych

Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.)

04.01.13, 09:22
1. Olej arganowy kosmetyczny. (Jest boski: nawilża, wygładza, zmiękcza, natłuszcza skórę. Zakochałam się w nimwink )
2. Czarne mydło. (Bezzapachowe mydło o konsystencji rzadkiej krówki - cukierka oczywiście smile Matuje, oczyszcza; można nim robić peeling twarzy i ciała, na razie używam do mycia twarzy i pod prysznic. Nie pieni się jak inne mydła.)
3. Lakier do paznokci May.to.be. (Świetna paleta kolorów, mam nr 85, taki malinowy można powiedzieć. Bardzo mi sie podoba ten błysk, kt. trwa kilka dni, minusem lakieru jest - szybko ściera się na końcówkach, jednak za ok 4 zł jakość jest bdb.)
Obserwuj wątek
    • nuova Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 18.01.13, 12:19
      4. Szampon - Pollena-Savona szampon familijny (500ml) - doskonały skład, wiec nie powinnam sie na nim zawieść. Na Wizażu ma bdb opinie, a jak dłużej go poużywam - napiszę swoją opinię. Po 1ym myciu włosy sa miękkie, gładkie i blyszczące (dotychczas używałam naprzemiennie Ultra doux 5 ziół, Lidlowy p/łupieżowy i Elseve Nutri Gloss Cristal)
    • gonia28b Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 11.02.13, 22:59
      1. Żel do mycia twarzy Cien-face z Lidla. Do tej pory myłam twarz po prostu mydłem, więc różnicę czuję od razu. Twarz jest odświeżona, ale nie taka "ściągnięta" przesuszona jak po mydle.
      2. Eveline - odżywki, preparaty do paznokci, zakupiłam w Tesco-extra (całodobowe w Bielsku-B przy ulicy Warszawskiej) 3w1 osuszacz, nabłyszczacz i utwardzacz w jednym oraz odżywkę SOS dla kruchych i łamliwych paznokci. Ponieważ mi się przeokrutnie łamały paznokcie zanim zdążyłam je trochę dłuższe zapuścić, żeby je ładnie pomalować - zainwestowałam. I jestem zadowolona. Ja ogólnie bardzo dużo rękoma pracuję, ale czuję po kilku tygodniach stosowanie tego SOS jakie mam mocne paznokcie.
    • komanchu Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 20.02.13, 20:51
      1. Retimax - maść z witaminą A - używam jako dodatkowego kremu na noc do twarzy, zaś zimą dodatkowo do pielęgnacji skóry głowy - wcieram w skórę i zostawiam na 2-3 godziny. Świetnie działa na suchy, swędzący łupież, który zawsze dokucza mi zimą.
      2. Ziaja Med kuracja dermatologiczna z witaminą C.
      3. Skórka z pomarańczy, sok z cytryny i pumeks, czyli znakomity peeling rozświetlający ziemistą cerę po zimie. Najpierw przemywam twarz sokiem z cytryny, następnie pumeksem ścieram ze skórki pomarańczy wierzchnią pomarańczową skórkę - by uwolnić zawarte w niej olejki eteryczne (jest w niej też sporo karotenoidów, stąd nasza skóra może tymczasowo przybrać brzydki, pomarańczowy kolor) i energicznie nacieram skórką oraz samym pumeksem twarz - powtarzam czynność kilkakrotnie. Na sam koniec przemywam twarz sokiem z cytryny. Następnie wklepuję krem z retinolem. Trochę szczypie i nie polecam tej metody osobom o bardzo wrażliwej cerze, ale jeśli stosowałyście wcześniej kurację kwasami owocowymi i używacie kremów z witaminą C, to nie powinny wystąpić żadne problemy.
      • skiela1 Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 20.02.13, 22:12
        "i energicznie nacieram skórką oraz samym pumeksem twarz - powtarzam czynność kilkakrotnie."

Pumeks nie jest do twarzy.
        Mozna sobie tylko klopotu narobic ,zdarty naskorek to przeciez rany na twarzy,zaczerwienienia...
        Nic dziwnego ,ze piecze.Ostrozna bylabym z takim kosmetycznym odkryciem wink
    • nuova Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 08.03.13, 22:41
      5. Masło-krem Tołpa spa eco relax - Na prawdę odbudowuje gładkość skóry, nadaje jej przyjemną miękkość. Szybko się wchłania, nabłyszcza ciało. Zapach (taki lekko cytrusowy) utrzymuje się dość długo na skórze. Borowina Tołpa rozgrzewa! Same zalety!!! i tylko jedna wada - stosunek ilości do ceny. Przez tę zaporową cenę wiem, że nie będę go kupować regularnie.
      W każdym razie masło-krem Tołpa to doskonały wybór dla przywrócenia gładkiej skóry.
      6. Tołpa krem-mus Spa Eco Vitality - używam go w parze z 5. Nigdy wcześniej nie miałam specyfiku p/prysznic kt. podczas brania prysznica wygładza skórę. Zapach lekko cytrusowy rano pobudza, wieczorem relaksuje. Minusy są 2: wysoka cena, niska wydajność.
      • nuova zapomniałam podać skład 02.05.13, 10:21
        Skład: masło shea*, oliwa z oliwek*, wosk pszczeli*, wosk candelila, masło kakaowe*, skwalan, olej z jojoby*, lizolecytyna, octan alfa-tokoferolu, glicerydy sojowe, rycynooleinian 3-poliglierylu, olej sojowy*, wosk szelakowy, olej migdałowy*, olej z awokado*, olej kokosowy*, sterole oleju rzepakowego, olej z kwiatów nagietka lekarskiego*, wyciąg z liści aloesu*, olejek z dzikiej róży*, tokoferol (witamina E), palmitynian askorbylu (witamina C), [+/- mika, dwutlenek tytanu, tlenek cynku, karmin, chlorek bizmutu, tlenki żelaza].

nuova napisała:

> 7. Pomadka Lavera - ochronno-upiększająca pomadka w kolorze brązowym. Na ustach
        > wygląda perłowo, lekko różowo, długo się utrzymuje. Nie wysusza, nie podrażnia
        > , nie wałkuje się na ustach.
    • nuova Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 09.05.13, 13:26
      8. Pomadka ochronna Cien (Lidl) granatowa, trójpak - bdb skład, na ustach działa od razu od 1ej aplikacji. Nawilża, natłuszcza, daje coś jakby lekki połysk jak błyszczyk transparentny przezroczysty. Nie uczula, pachnie przyjemnie ale nie jak Nivea, a tak mi się wydawało, że będzie pachnieć jak Nivea. Wreszcie nie muszę non stop smarować ust, bo długo działa. Oeparol, Melisa i w/w 7. chowają się. (Oby tylko nie zmienili składu tak, jak w przypadku wersji żółtej pomadki Cien...)
      • nuova Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 28.05.13, 10:40
        Pojawiła się innowacyjna (jak to określiła babka z Lidla w mailu do mnie) pomadka niebieska (klasyczna). Obawiam się, że będzie takim samym bublem jak poprawiona pomadka Cien "Milk & honey" (żółta) -> wodnista, perfumowana, wysusza usta zamiast nawilżać, olej rycynowy spadł z 1-szej pozycji w INCI...
        Póki co robię zapas niebieskiej Cien sprzed liftingu składu smile

nuova napisała:

> 8. Pomadka ochronna Cien (Lidl) granatowa, trójpak - bdb skład, na ustach dział
        > a od razu od 1ej aplikacji. Nawilża, natłuszcza, daje coś jakby lekki połysk ja
        > k błyszczyk transparentny przezroczysty. Nie uczula, pachnie przyjemnie ale nie
        > jak Nivea, a tak mi się wydawało, że będzie pachnieć jak Nivea. Wreszcie nie m
        > uszę non stop smarować ust, bo długo działa. Oeparol, Melisa i w/w 7. chowają s
        > ię. (Oby tylko nie zmienili składu tak, jak w przypadku wersji żółtej pomadki C
        > ien...)
      • ast-rit Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 27.03.14, 12:01
        jeśli była mowa o piętach to muszę wspomnieć o świetnej masce do stóp która ostatnio wpadła mi w ręce smile nazywa się skinlite i po tygodniu od nałożenia zostawia po sobie piętne i delikatne, miękkie stopy... a miałam dramat na prawdę. także polecam na 100% smile
    • irenka82 Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 02.01.14, 18:51
      Azulan - wyciąg z rumianku plus ileś tam spirytusu. Zastosowanie: do skóry, do płukania buzi, do nasiadówek. Zalecam rozrobienie, bo piecze, ale jest skuteczny. Na drobne ranki też się nada, ładnie goi.
      Masło do ciała Bielenda Awokado: dla mnie obłędny zapach, i właściwości takie, jakie mają być.
      Żel do mycia twarzy z Biedronki - różowy - uważam, że ma piękny zapach i dobrze zmywa mój skromny makijaż.
    • moniquenb Re: Nasze kosmetyczne odkrycia (2013r.) 15.05.14, 21:02
      Ja postawiłam na ekologiczne kosmetyki i jestem bardzo zadowolona z efektów
      jako pierwszy i najlepszy to tymiankowa oliwka do twarzy, super myje makijaż i nie wysusza
      econaturals.pl/143-tymiankowy-zel-do-mycia-twarzy-wygladzajacy.html
      a druga swietna rzecz to czarne mydło które stosuje jako piling ponieważ dla mojej naczynkowej cery to się najlepiej sprawdza
      econaturals.pl/220-czarne-mydlo-peelingujace-savon-noir-supreme-bio.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka