Dodaj do ulubionych

GW czy Nasz Dziennik?

05.01.11, 18:54
Wiadomo, ze GW jest bardziej dochodowa, obiektywna, wplywowa, ma wiecej dziennikarzy, korespondentow itd., ale mnie interesuje, ktora gazeta prezentuje lepszy poziom jezykowy (idzie o poprawna polszczyzne): GW czy Nasz Dziennik?
Obserwuj wątek
    • strikemaster Re: GW czy Nasz Dziennik? 05.01.11, 19:00
      Obiektywnie: ND nie czytuję, bo nie uważam, by było warto, a GW, zwłaszcza w wersji elektronicznej (na która sie całkowicie przerzuciłem) sadzi więcej byków niż ja, mimo że ja nie mam do pomocy korektora, a zwykle nawet czasu i chęci na edytowanie i samodzielną korektę swoich wpisów).
    • klosowski334 Re: GW czy Nasz Dziennik? 05.01.11, 19:58
      Malo kto czytuje i jedna i druga gazete jednoczesnie, aby mogl to porownywac. Faktycznie elektroniczna wersja Wyborczej zawiera duzo bledow jezykowych, ale generalnie jest to cecha wszystkich wersji elektronicznych (np Rzeczpospolitej), ktore bazuja na newsach czerpanych z agencji prasowych. Jest to tez cecha glownych polskich portali (onet, wp i interia).
      W przypadku papierowej Wyborczej ciezko mi sie do czegos doczepic, bo zazwyczaj redagowana jest profesjonalnie. Kazdy kto kiedys pracowal w jakiejs redakcji z grubsza wie jak wyglada proces skladania numeru. Literowki, drobne bledy edytorskie, zlosliwosc rzeczy martwych, takie wpadki moga sie czasem zdarzyc i nie sa niczym nadzwyczajnym.
      Przygotowanie warsztatowe pracownikow GW uznawane jest za wysokie. Przez ta redakcje w ciagu 22 lat istnienia dziennika przewinelo sie mnostwo naprawde wybitnych dziennikarzy, ponadto dla gazety pisza, wypowiadaja sie wybitne osobistosci z roznych innych dziedzin.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka