Dodaj do ulubionych

Postęp cywilizacyjny przyczyną zamieszek

05.02.11, 11:52
Komunikacja międzyludzka jest jedną z ważniejszych funkcji społecznych.Koszmar w Egipcie został zgotowany na fejsbuku . To nie dlatego ,że Mubarak jest be ludzie wyszli na ulicę. Oni wyszli bo fejsbuk jest dużo bardziej wydajny niż średniowieczne wici.
Obserwuj wątek
    • gucio712 Re: Postęp cywilizacyjny przyczyną zamieszek 05.02.11, 11:58
      migreniasta napisała:

> Komunikacja międzyludzka jest jedną z ważniejszych funkcji społecznych.Koszmar
      > w Egipcie został zgotowany na fejsbuku . To nie dlatego ,że Mubarak jest be lud
      > zie wyszli na ulicę. Oni wyszli bo fejsbuk jest dużo bardziej wydajny niż średn
      > iowieczne wici.

gdyby mubarak był cacy fejsbuk by mu nie zaszkodził, a od tego postępu raczej odwrotu nie ma.
      • klosowski333 Re: Postęp cywilizacyjny przyczyną zamieszek 05.02.11, 12:05
        Dokladnie. Facebook byl tylko narzedziem, a nie zadna przyczyna czegokolwiek. Jezeli ponad 50% spoleczenstwa zyje na granicy ubostwa, to tego rodzaju protesty byly kwestia czasu. Do tego dochodzila ogromna korupcja i brutalnosc policji i bezpieki. W ostatnich latach w Egipcie bylo calkiem sporo niewyjasnionych mordow, ktore mialy podloze polityczne. Czesto ostatni raz widziano tych ludzi zywych na komisariatach. Niechec do rezimu stawala sie powszechna.
        Co ma do tego facebook jako przyczyna zamieszek to wie chyba tylko autorka watku.
        • migreniasta Re: Postęp cywilizacyjny przyczyną zamieszek 05.02.11, 12:31
          Jest mnóstwo krajów gdzie na granicy ubóstwa żyje większy odsetek społeczeństwa. Tylko tam nie ma fejsbuka......
          Mam Cię za bardzo rozgarniętego chłopaka i wiem ,że dotrą nie długo tak do Ciebie jak i do mnie informacje o zewnętrznym sterowaniu tą akcją.
          Jeśli zaś chodzi o brutalność i korupcję w świecie islamu to odsyłam do BAŚNI Z 1000 I JEDNEJ NOCY.
          W tamtym świecie nie było demokracji-niema-i nie będzie.
          A ja tak sobie myślę ,że tu chodzi o wywołanie strachu przed blokadą kanału.....
          Spójrz klosie na licznik dystrybutora na ORLENIE
          W styczniu pojawiła się piątka z przodu i kto mógł przestał się tankować.
          Obroty spadły nie tylko w Polsce.
          ORLEN na początku lutego trochę spuścił z tonu.
          Podobnie stało się w makroobszarze.
          Teraz ceny znowu pójdą w górę.
        • piwi77 Re: Postęp cywilizacyjny przyczyną zamieszek 05.02.11, 16:40
          klosowski333 napisał:

> Jezeli ponad 50% spoleczenstwa zyje na granicy ubostwa, to tego rodzaju protesty
          > byly kwestia czasu. Do tego dochodzila ogromna korupcja i brutalnosc policji i
          > bezpieki.

Protesty nie powstają na skutek ubóstwa, korupcji czy brutalności policji. Te uwarunkowania mogą sobie spokojnie istnieć, a żadnych protestów nie będzie. Żeby doszło do masowych protestów, muszą byc spełnione zupełnie inne warunki. (Lenin o tym pisał i jest to aktualne także dzisiaj).
    • jureczek_barbarzynca Re: Postęp cywilizacyjny przyczyną zamieszek 05.02.11, 14:07
      migreniasta napisała:

> Komunikacja międzyludzka jest jedną z ważniejszych funkcji społecznych.Koszmar
      > w Egipcie został zgotowany na fejsbuku . To nie dlatego ,że Mubarak jest be lud
      > zie wyszli na ulicę. Oni wyszli bo fejsbuk jest dużo bardziej wydajny niż średn
      > iowieczne wici.

Dziwna teza. Fejsbuk co najwyżej ułatwił ludziom zorganizowanie się. Ale i bez fejsbuka demonstracje i rewolucje się odbywały z dużym powodzeniem.
    • piwi77 Re: Postęp cywilizacyjny przyczyną zamieszek 05.02.11, 16:57
      migreniasta napisała:

> Oni wyszli bo fejsbuk jest dużo bardziej wydajny niż średniowieczne wici.

Oni wyszli, bo ktoś nimi pokierował, ktoś, kto jest blisko Mubaraka, ktoś kto miał środki aby rozruchy wywołać i doszedł do wniosku, że nadszedł czas aby Mubaraka zastąpić.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka