Wyrok Trybunalu Spr. UE chroni zycie poczete

18.10.11, 14:21
wiadomosci.onet.pl/swiat/ue-calkowity-zakaz-pobierania-embrionow-ludzkich,1,4883564,wiadomosc.html
"Zastosowano szeroką wykładnię pojęcia embrionu, podkreślając, że za embrion ludzki należy uznać każdą komórkę jajową od momentu jej zapłodnienia"-analogicznie nalezy wiec taka sama wykladnie zastosowac nie tylko do patentow ,ale tez aborcji.
    • ultimate.strike Re: Wyrok Trybunalu Spr. UE chroni zycie poczete 18.10.11, 14:27
      > "Zastosowano szeroką wykładnię pojęcia embrionu, podkreślając, że za embrion lu
      > dzki należy uznać każdą komórkę jajową od momentu jej zapłodnienia"-

      Dlaczego tylko jajową?
      No i kiedy następuje "poczęcie"?

      > analogiczni
      > e nalezy wiec taka sama wykladnie zastosowac nie tylko do patentow ,ale tez abo
      > rcji.

      Oraz przy wyznaczaniu wytrzymałości konstrukcji kratownicowych.
      • magnusg Re: Wyrok Trybunalu Spr. UE chroni zycie poczete 18.10.11, 14:53
        Wyraznie napisano, ze od momentu zaplodnienia.
        • Gość: tlenek_wegla Re: Wyrok Trybunalu Spr. UE chroni zycie poczete IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.11, 16:42
          A kiedy owo zaplodnienie? Pekniecie akrosomu? Fala wapniowa? A moze polaczenie chromosomow homologicznych?
    • yoma Re: Wyrok Trybunalu Spr. UE chroni zycie poczete 18.10.11, 14:29
      A ktokolwiek kiedykolwiek negował, że embrion się zaczyna od poczęcia? rotfl
    • ka_p_pa Re: Wyrok Trybunalu Spr. UE chroni zycie poczete 18.10.11, 14:33
      Aleś się wstrzelił:)

      Niestety będzie filozoficznie, ale chyba i tak uważam to forum za najbardziej odpowiednie do tego tematu.
      Chodzi o to czy całkowity biparentalny zaśniad groniasty, to człowiek? W odróżnienu od innych zaśniadów taki co prawda rzadki typ zaśniadu ma normalny kariotyp 46XY i materiał genetyczny pochodzi od obojga rodziców. Jeżeli więc ludzka zygota jest etapem rozwoju osobnika ludzkiego (a tak niektórzy uważaja), to wygląda na to, że muszą oni uznać iż czasami niektórzy ludzie przyjmuja formę zaśniadów groniastych na etapie swojego rozwoju, tłumaczenie tego śmiercią osobnika, by uniknąć tej nieprzyjemnej konkluzji nic nie da, bo nic nie obumiera, czy umiera w biologicznym, czy w ogóle niemetaforycznym sensie. Co prawda można napisać iż człowiek zamienia się w takim przypadku w nieczłowieka, ale myślę iż takie obejście byłby ryzykowne z punktu widzenia kreacjonistycznego i w dodatku wcale nie jest ono wiarygodne, bo pogląd, że biologiczny organizm pewnego gatunku może po prostu przestać do niego należeć i z zacząć być czymś innym na pewno do popularnych nie należy. Zaśniady całkowite standardowo są usuwane jako, że jest to po prostu choroba.


      Żeby wiadomo było o czym piszę
      www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16540529



      forum.gazeta.pl/forum/w,32,129852690,129852690,zasniad.html
    • piwi77.0 Re: Wyrok Trybunalu Spr. UE chroni zycie poczete 18.10.11, 14:35
      Bla, bla, bla, bla. Nie nas przekonuj, przekonaj kobietę, że rozmiar nie ma znaczenia i niezależnie od niego nazywać należy tak samo. Możesz argumentować werdyktem Trybunału w niby innej, choć jakże analogicznej sprawie.
    • imponeross a zycie niepoczete?... 18.10.11, 18:06
      magnusg napisał:

      > wiadomosci.onet.pl/swiat/ue-calkowity-zakaz-pobierania-embrionow-ludzkich,1,4883564,wiadomosc.html
      > "Zastosowano szeroką wykładnię pojęcia embrionu, podkreślając, że za embrion lu
      > dzki należy uznać każdą komórkę jajową od momentu jej zapłodnienia"-analogiczni
      > e nalezy wiec taka sama wykladnie zastosowac nie tylko do patentow ,ale tez abo
      > rcji.

      A zycie niepoczete?... Ciagle nie bedzie chronione :(
      Czyli zycie zyciu nierowne...
Inne wątki na temat:
Pełna wersja