Dodaj do ulubionych

marta z Warszawy:

30.07.15, 10:39
Trudno sobie wyobrazić, żeby garstka ateistów (3 %) -szczególnie ,,nienawistników, dyktowała osobom wierzącym, jak ma funkcjonować Kościół w Polsce (to w dyskusji o Funduszu Kościelnym na TVN24)
Jednocześnie, garstka oszołomów (1,1% - 400.000 podpisów) chce zarządzać macicami kobiet i wprowadzić "całkowity zakaz aborcji"
Przypomnę słowa dr. hab. Pawła Boreckiego: "My, jako obywatele, musimy znosić, że 130 mężczyzn po czterdziestce żyjących w celibacie, dobieranych na zasadzie nominacji, decyduje jak ma żyć 30-milionowy naród" - dodam: i jeszcze za to płacić!!
Obserwuj wątek
    • brum.pl1 Re: marta z Warszawy: 30.07.15, 13:31
      sclavus napisał:

> [i]Trudno sobie wyobrazić, żeby garstka ateistów (3 %) -...

> Jednocześnie, garstka oszołomów (1,1% - 400.000 podpisów) chce ...

> Przypomnę słowa dr. hab. Pawła Boreckiego: [i]"My, jako obywatele, musimy ...

Dobrze by było, żeby garstka czegoś tam lub kogoś tam nie narzucała większości społeczeństwa swojego zdania. (Vide antyklerykałki z tego forum)
      Dobrze by też było, żeby kierownik Katedry Prawa Wyznaniowego UW zachowywał się stosownie do zajmowanego stanowiska i stosował obiektywizm a także kulturę słowa. Zajmowane stanowisko tego wymaga. Skoro nie potrafi temu sprostać, należy go tej godności pozbawić. I to piorunem.
      • kolter Re: marta z Warszawy: 01.08.15, 08:40
        brum.pl1 napisał:

> sclavus napisał:
        >
        > > [i]Trudno sobie wyobrazić, żeby garstka ateistów (3 %) -...
        >
        > > Jednocześnie, garstka oszołomów (1,1% - 400.000 podpisów) chce ...
        >
        > > Przypomnę słowa dr. hab. Pawła Boreckiego: [i]"My, jako obywatele, musimy
        ...
        > Dobrze by było, żeby garstka czegoś tam lub kogoś tam nie narzucała większości
        > społeczeństwa swojego zdania. (Vide antyklerykałki z tego forum)

racja ,dlatego katolicy których jest tylko 40% w społeczeństwie , niech w końcu przestaną
        • brum.pl1 Bzdury klepiesz, Auguście 01.08.15, 09:21
          kolter napisał:

> > Dobrze by było, żeby garstka czegoś tam lub kogoś tam nie narzucała
          > > większości społeczeństwa swojego zdania. (Vide antyklerykałki z tego forum)

> racja ,dlatego katolicy których jest tylko 40% w społeczeństwie , niech w końcu
          > przestaną

Zamiast klepać bzdury, poczytaj trochę tumanie. Poznaj fakty. Pomyśl.

Według danych amerykańskiego ośrodka badawczego Pew Research Center na świecie żyje dokładnie 1,078 mld katolików. To ponad 15 proc. całej populacji.

Najwięcej jest ich w Brazylii – ponad 126 mln, ale to w Polsce stanowią największy odsetek wśród obywateli – 92,2 procent.

Poznaj też znaczenie słowa "garstka". Brak wiedzy i alkoholizm wyłazi z ciebie na każdym kroku...
          • kolter ja też jestem uwzględniony 01.08.15, 11:04
            choć w kościele bywałem jeszcze za Gierka

brum.pl1 napisał:

> Zamiast klepać bzdury, poczytaj trochę tumanie. Poznaj fakty. Pomyśl.

no własnie pomyśl zanim znowu kleksa puścisz

> Według danych amerykańskiego ośrodka badawczego Pew Research Center na świecie
            > żyje dokładnie 1,078 mld katolików. To ponad 15 proc. całej populacji.

> Najwięcej jest ich w Brazylii – ponad 126 mln, ale to w Polsce stanowią największy odsetek wśród obywateli – 92,2 procent.

Wojtuś a mamusie nie pozwala ci czytać tego co na temat uczestnictw we mszach sama katolicka sekta twierdzi ??

Odsetek osób uczestniczących w niedzielnych mszach świętych spadł w ubiegłym roku poniżej 40 proc. - pierwszy raz od 30 lat. Minimalnie wzrósł odsetek parafian przyjmujących komunię: w 2013 r. było to 16,3 proc. wobec 16,2 proc. rok wcześniej.
    • matylda1001 Re: marta z Warszawy: 30.07.15, 14:08
      sclavus napisał:

>> Jednocześnie, garstka oszołomów (1,1% - 400.000 podpisów) chce zarządzać macicami kobiet i wprowadzić "całkowity zakaz aborcji"<

A znacznie większa część społeczeństwa chce im to umożliwić, bezmyślnie głosując na PiS.
      Czy ludzie głosujący na PiS, na złość PO, nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób oddają Polskę w ręce Kościoła? Czy w rządzie, czy w opozycji, to PO sobie poradzi, a my, zwyczajni obywatele będziemy płakać i zgrzytać zębami. Wielu ma za złe premier Kopacz, że urządza posiedzenia rządu w terenie, w miastach i miasteczkach. Jeszcze do tego zatęsknią gdy Kurdupel zacznie urządzać posiedzenia rządu na Jasnej Górze.
      • sclavus Re: marta z Warszawy: 30.07.15, 16:06
        ... może wierzą Szydło, że PiS im wszystko da???
        Może inaczej rozumiane są słowa Dudy, że "Polsce potrzebna jest zmiana"??
        Był sondaż z pytaniem, czy Polacy chcą zmian systemowych - z odpowiedzi wyzierała nostalgia: tak! Polacy chcą zmian.. najlepiej - na socjalizm!!
        ... a PiS - jeśli wygra - zapewni im... "czarny socjalizm"... będą zadowoleni...
      • karkowiak2plus Re: marta z Warszawy: 30.07.15, 17:37
        Mieszamy tu politykę z etyką. Polityka oparta na zarządzaniu sumieniami jest g. warta.
        Uważam osobiście,że PIS nie popełni grzechu mieszania polityki z doktryną kościelną. Ten kurdupel jak go nazywasz wie,że źle się to dla niego skończy.
        Jeśli sprawy klerykalno-patriotyczne będą umiarkowane to rząd PIS utrzyma się długo. Przynajmniej do czasu jak powstanie jakaś logiczna siła polityczna.
        A temat aborcji nie powinien być przedmiotem prac żadnego parlamentu. To osobista sprawa zainteresowanych.
        Tyle.
        • matylda1001 Re: marta z Warszawy: 31.07.15, 12:05
          karkowiak2plus napisał:

> Mieszamy tu politykę z etyką. Polityka oparta na zarządzaniu sumieniami jest g.
          warta.<

Jeśli wierzyć sondażom, właśnie na tę g. wartą politykę deklaruje głosować 43% społeczeństwa.

> Uważam osobiście,że PIS nie popełni grzechu mieszania polityki z doktryną kościelną. Ten kurdupel jak go nazywasz wie,że źle się to dla niego skończy<

Przecież odkąd PiS istnieje nie robi niczego innego jak mieszanie polityki z doktryna kościelną. PiS zawsze był i będzie władzą wykonawczą Kościoła. Głosując na PiS, tak naprawdę głos oddaje się na rządy kościelne. Najwyższy czas żeby sobie z tego zdali sprawę wszyscy ci, którzy nie godzą się na kościelna wizję polskiego prawa, a chcą po prostu dać PO prztyczka w nos - "na złość ojcu uszy sobie odmrożą".

> A temat aborcji nie powinien być przedmiotem prac żadnego parlamentu. To osobista sprawa zainteresowanych<

No właśnie, a zapowiada się na to, że ludzie myślący tak, jak Ty też zagłosują na PiS bo chęć zemsty nad PO tak zdominowała ich mózgi, że nie potrafią zauważyć, iż działają przeciwko sobie.
    • magnusg Re: marta z Warszawy: 30.07.15, 18:55
      No coz miales szanse,ale wasz przydupas Tuska o nazwie Palikot,ktory byl waszym idolem sie juz politycznie nie liczy.Jak widzisz w Poslce nie ma miejsca na takich oszolomow lewackich.Po wyborach polityka nabierze znowu troche bardziej konserwatywnych odcieni,czy wam lewakom sie to podoba czy nie.
          • kolter On jest ?? 01.08.15, 08:48
            magnusg napisał:

> Nie jestem lewakiem i nie cpam.

"Policja patrolowała okolice, kiedy zauważyli, że w lesie stoi samochód marki seat. Kiedy otworzyli drzwi do auta, wydobyły się z niego kłęby dymu palonej marihuany.
            Zatrzymano trzy osoby. Najstarszy z nich to ksiądz z parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja w Gliwicach. Kilkanaście miesięcy temu przyjął święcenia kapłańskie. Razem z nim było dwóch ministrantów: 16-latka i 17-latka. Wszyscy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Diecezja sprawy nie komentuje."
      • kolter Re: marta z Warszawy: 01.08.15, 08:45
        magnusg napisał:

> No coz miales szanse,ale wasz przydupas Tuska o nazwie Palikot,ktory byl waszym
        > idolem sie juz politycznie nie liczy.Jak widzisz w Poslce nie ma miejsca na takich oszolomow lewackich.Po wyborach polityka nabierze znowu troche bardziej konserwatywnych odcieni,czy wam lewakom sie to podoba czy nie.

to dobrze ,za 4 lata młodzi znużeni mszami i tym klerykalnym idiotyzmem odrzucą tą konserwę jak to zrobili w 2007....
    • prawdawaszaboli Schizofrenia ateistyczna 01.08.15, 09:56
      sclavus napisał:

> Przypomnę słowa dr. hab. Pawła Boreckiego: "My, jako obywatele, musimy znosi
      > ć, że 130 mężczyzn po czterdziestce żyjących w celibacie, dobieranych na zasadz
      > ie nominacji, decyduje jak ma żyć 30-milionowy naród"
      - dodam: i jeszcze
      > za to płacić!!

>

Ten profesorek z Bożej łaski jest schizofrenikiem , jako i ten , kto sie na niego powołuje... :)
      • kolter nieuctwo parafialne 01.08.15, 11:11
        prawdawaszaboli napisał:

> sclavus napisał:
        >
        >
        > > Przypomnę słowa dr. hab. Pawła Boreckiego: "My, jako obywatele, musimy
        > znosić, że 130 mężczyzn po czterdziestce żyjących w celibacie, dobieranych na
        > zasadze nominacji, decyduje jak ma żyć 30-milionowy naród"
        - dodam: i jeszczeza to płacić!!

> Ten profesorek z Bożej łaski jest schizofrenikiem , jako i ten , kto sie na nie
        > go powołuje... :)

nieuku parafialny, jestem w stanie przyjąć do wiedzy to ze wśród 460 posłów większość jest mi obca ideowo, to jest akceptacja zasad demokratycznego państwa prawa
        jednak nikt z tzw świeckich nie ma wplywu na to kogo to w teczce przywiozą do episkopatu z Rzymu, zaliczając to do grona 130 niedemokratycznie wybranych typków ktorzy uzurpują sobie prawo głosu , także ich opinia powinna do kibla trafiać tam jest jej miejsce
    • kolter kosz dla prymitewnego katolika 01.08.15, 12:57
      brum.pl1 napisał:

> Znowu, prymitywie, rzucasz kotletem, zamiast podać merytoryczny kontrargument.
      >
      > > > Według danych amerykańskiego ośrodka badawczego Pew Research Center
      > na
      > > > świecie żyje dokładnie 1,078 mld katolików. To ponad 15 proc. całe
      > j populacji.
      > > > Najwięcej jest ich w Brazylii – ponad 126 mln, ale to w Polsc
      > e stan
      > > owią największy odsetek wśród obywateli – 92,2 procent.
      >
      > Negujesz te dane? Na jakiej podstawie? Bo takie miałeś zwidy w pijackim widzie?
      > Alkoholiku z AA? Wpadasz na forum i urządzasz pijackie burdy. Wyzywasz katolik
      > ów, nazywasz ich Kościół sektą, nie mając jednocześnie pojęcia co to jest sekta
      > . A tu kolejna bzdurna wypowiedź alkoholika, któremu mylą się fakty, przypadki
      > i plącze język, jak to w pijanym widzie...
      >
      > Wojtuś a mamusie nie pozwala ci czytać tego co na temat uczestnictw we msza
      > ch s
      > sama katolicka sekta twierdzi ??
      • brum.pl1 Prymitewnego??? 01.08.15, 13:13
        Zastanów się pijaczyno, czy zamiast być pośmiewiskiem tego ( i każdego innego zresztą) forum, nie powinieneś najpierw zająć się walką ze swoim nałogiem? Po co włazisz na forum?
        I bełkoczesz bez ładu i składu?
        Ciekawe, czy wyrzucono cię z sekty Świadków Jehowy za pijaństwo, czy też zacząłeś chlać po wyrzuceniu, niejako z rozpaczy?
        • kolter ta prymityw jestes Jurku 01.08.15, 16:42
          brum.pl1 napisał:

> Zastanów się pijaczyno, czy zamiast być pośmiewiskiem tego ( i każdego innego z
          > resztą) forum, nie powinieneś najpierw zająć się walką ze swoim nałogiem? Po co
          > włazisz na forum?
          > I bełkoczesz bez ładu i składu?
          > Ciekawe, czy wyrzucono cię z sekty Świadków Jehowy za pijaństwo, czy też zaczął
          > eś chlać po wyrzuceniu, niejako z rozpaczy?
      • kolter nieuctwo katolika :)) 01.08.15, 16:44
        brum.pl1 napisał:

> kolter napisał:
        >
        > > chamie katolicki imputujący w swej bezradności komuś alkoholizm ,wiedz ze ...
        >
        > Wytrzeźwiej, August, wytrzeźwiej.
    • kolter Re: nieuctwo parafialne 01.08.15, 21:50
      prawdawaszaboli napisał:

> > nieuku parafialny,
      >
      > Nieuku z synagogi,

no a widziałeś mój napletek ??

> gdyby było tak jak pisze kopnięty profesorek, to z Polsce byłby całkowity zakaz aborcji i in vitro

to tylko kwestia czasu i ile PIS zyska większość takich glosowań
      mi to zwisa bo nie mam zamiaru korzystać
      ale cieszy ,bo w końcu idioci glosujący na klerykalną prawicę zasadniczo nie wiedząc co to takiego w końcu ochłonął......
          • brum.pl1 Re: Jesteś żałosny, kolter. 01.08.15, 23:14
            kolter napisał:

> znowu bana? nie pij już i sam pomyśl czy ...

Powtarzasz moje kwestie. Brakuje ci inwencji?
            Kiedyś myślałem, że stosujesz tzw rzut kotletem. Teraz wiem, że picie alkoholu wyżarło ci mózg i nie jesteś w stanie sklecić zdania.
            Jesteś wrakiem człowieka. I tyle.

• kolter biedny zakompleksiały pseudo inteligenciku 01.08.15, 23:55
              brum.pl1 napisał:

> kolter napisał:
              >
              > > znowu bana? nie pij już i sam pomyśl czy ...
              >
              > Powtarzasz moje kwestie. Brakuje ci inwencji?
              > Kiedyś myślałem, że stosujesz tzw rzut kotletem. Teraz wiem, że picie alkoholu
              > wyżarło ci mózg i nie jesteś w stanie sklecić zdania.
              > Jesteś wrakiem człowieka. I tyle.
              >
                • kolter Art. 216. 02.08.15, 08:22
                  brum.pl1 napisał:

> Picie alkoholu wyżarło ci mózg i nie jesteś w stanie sklecić zdania.
                  > Jesteś wrakiem człowieka. Takie są fakty.

napisał typek któremu wydaje sie ze jest inteligentny a jest zwykłym zakompleksiałym trollem /chamem ITD na forum GW , tak odreagowujesz problemy w pracy/brak awansu czy masz z innego powodu kompleksy wielonikowcu ??
                  widziałeś mnie pijanego ?? jeżeli nie to zniesławiasz, no i taka kreatura która łamie prawo mi opowiada o banowaniu ??
                  • brum.pl1 Pijaczyno drobna... 02.08.15, 08:44
                    kolter napisał:

> napisał typek któremu wydaje sie ze jest inteligentny a jest zwykłym zakomplek
                    > siałym trollem /chamem ITD na forum GW , tak odreagowujesz problemy w pracy/br
                    > ak awansu czy masz z innego powodu kompleksy wielonikowcu ??
                    > widziałeś mnie pijanego ?? jeżeli nie to zniesławiasz, no i taka kreatura któ
                    > ra łamie prawo mi opowiada o banowaniu ??

Jeszcze nie wytrzeźwiałeś, czy też znowu chlałeś i masz omamy?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka