Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii?

01.09.15, 20:50
Fala ludnosci przenika kolejne granice europejskie niczym tsunami i zalewa panstwa czy tego chca czy tez nie. Czy Polska przyjmie uchodzcow z Syrii??? Niemcy zdeklarowali pomoc i naciskaja na nas zebysmy tez taka pomoc obiecali. No to teraz prosto z mostu. Wiadomo przeciez ze wiekszosc z uciekinierow to wyznawcy islamu. Dlaczego ci ludzie nie szukaja schronienia w np. Emiratach Arabskich albo innym kraju blizszym kulturowo? Tak ogromny przyplyw ludzi o tak innej kuturze jest przeciez w dalszej perspektywie niebezpieczny dla rodowitych europejczykow. Islam rzadzi sie swoimi prawami - nie zwaza na prawa europejskie, a kobieta tam nie ma zadnych praw.
Nikt z politykow nie mowi, ze przeciez najbardziej przesladowana, mordowana grupa w Syrii sa CHRZESCIJANIE!!! Ludzie, ktorzy za to ze wyznaja Chrystusa sa mordowani, torturowani, krzyzowani i to IM powinna byc oferowana pomoc w pierwszej kolejnosci!!!
Wejdzie na strone Fundacji Estera i Sami zobaczcie co sie tam dzieje!
fundacjaestera.pl/strona-glowna/
    • seth.destructor Re: Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii? 01.09.15, 21:10
      Oczywiście, że powinniśmy przyjąć, dać dach nad głową i miejsce do spania. I to wszystko. Niech sobie sami zapewnią wikt i opierunek, tak jak każdy z nas, który by pojechał do innego kraju. Sam jestem imigrantem, mieszkającym w Wielkiej Brytanii, i do głowy by mi nie przyszło, by mieć takie roszczenia, jak ci "biedni" uciekinierzy z Syrii.
      Akurat mam gdzieś to, w co wierzą i jakie mają zwyczaje w domu, bo to ich prywatna sprawa, ale nie zgadzam się na getto-kolonizację (zaludnianie obcego kraju przez ustanawianie gett i enklaw, które rządzą się prawami starego kraju, a potem ich rozszerzanie). Już kiedyś Polska została skolonizowana przez element obcy (komunistyczni repatrianci z Kresów), który objął władzę i walczył z polską kulturą, ustanowił prawa obcego kraju i podporządkował nasz kraj Sowietom.
      Jednak winę za ten fakt ponoszą nie tylko sami uciekinierzy, ale to, że rządy krajów Europy są bardziej skłonne zapłacić im trybut w postaci zakwaterowania i dożywotniego utrzymania niż słuchać się własnych obywateli, którzy je wybrali oraz którzy mają płacić na tych uciekinierów. Jeżeli obywatel danego kraju musi ciężko pracować przez całe życie na to, co pani uciekinierka dostaje od ręki, bo przywlokła ze sobą piątkę dzieci, to to nie jest w porządku. I nawet, jeśli w naszym przypadku to nie Polska będzie płacić za utrzymanie Syryjczyków, to jednak skądś te wszystkie rzeczy trzeba będzie wziąć i jeśli np. w gminie wybudowano 10 mieszkań komunalnych i teraz trzeba będzie je dać Syryjczykom, to jednocześnie mieszkańcy tej gminy stracą możliwość zakwaterowania i będą musieli dalej czekać. Krótko mówiąc, do kitu z taką władzą, co służy obcym.
      • tmoni77 Re: Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii? 01.09.15, 22:11
        Masz duzo racji. Bo czy emigranci z Polski w UK nie sa takimi uciekinierami...bez dachu nad glowa, skazani na wlasne sily w obcym panstwie...zaczynaja wszytsko od samego poczatku! To smutne i wywoluje zlosc pewnie u nas wszytskich. No bo jak tu przyjmowac obcych jak tyle naszych za granica i to oni potrzebuja w Polsce domow,a nie maja gdzie wracac. Jednak Polska w UE nie ma mozliwosci schowania glowy w piasek i tak czy siak musi przyjac Syryjczykow. Wiec jesli i tak bedziemy/jestesmy zmuszeni...to ja mowie TAK dla uciekinierow z Syrii chrzescijan, ktorzy w bestialski sposob sa traktowani i mordowani przez ISIS. Ciekawe jak tam w UK? Ile jest meczetow w twoim miasteczku seth?

        Jeszcze raz polecam strone fundacjaestera.pl/ - fundacja potrzebuje poparcia prezydenta zeby sciagnac z Syrii chrzescijan. To chyba najbardziej rozsadne dla Polski i Polakow rozwiazanie.
    • bling.bling Re: Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii? 02.09.15, 10:12
      TAK. Ale skoro mają deklarować wiarę to najlepiej zacząć od niewierzących.
    • l.george.l Tak, ale... 02.09.15, 11:27
      I tak wszystkich przyjąć i uratować się nie da, więc może jakieś kryteria? Podobno brakuje lekarzy, pielęgniarek, może fachowcy od budowy dróg by się przydali. Byłaby tez wskazana deklaracja bezwyznaniowości, bo nawet z własnymi wierzącymi mamy same kłopoty.
      • lauriane Re: Tak, ale... 02.09.15, 14:13
        l.george.l napisał:

        > I tak wszystkich przyjąć i uratować się nie da, więc może jakieś kryteria? Podo
        > bno brakuje lekarzy, pielęgniarek, może fachowcy od budowy dróg by się przydali
        > . Byłaby tez wskazana deklaracja bezwyznaniowości, bo nawet z własnymi wierzący
        > mi mamy same kłopoty.
        L. Hehe, rzniesz glupiego ?
        Oni wszyscy takowa deklaracje nawet podpisza, ale pozniej beda zadac minaretow...
        A w nastepnych pokoleniach (wszystkie na socjalu) beda jezdzic na dijhad....
        J.C.
    • jotkajot49 Re: Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii? 02.09.15, 14:11
      >Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii?

      Wydaje mi się że spokojnie możemy zadeklarować chęć przyjęcia np. 10 tysięcy Syryjczyków.
      Zrobi to ładne wrażenie na innych państwach, a przecież ci uchodźcy nie zabawia u nas dłużej niż parę tygodni i dadzą nogę tam gdzie socjal zapewni im dostatnie i beztroskie życie.
      Nasz katolicki rasizm i ksenofobia zabezpieczą nas przed próbami osiedlenia się tych emigrantów
      u nas na stałe.
      • lauriane Re: Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii? 02.09.15, 15:21
        jotkajot49 napisał:

        > >Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii?
        >
        > Wydaje mi się że spokojnie możemy zadeklarować chęć przyjęcia np. 10 tysięcy Sy
        > ryjczyków.
        L. Tylko ?
        > Zrobi to ładne wrażenie na innych państwach, a przecież ci uchodźcy nie zabawi
        > a u nas dłużej niż parę tygodni i dadzą nogę tam gdzie socjal zapewni im dostat
        > nie i beztroskie życie.
        L. Hehe, ladne wrazenie....
        > Nasz katolicki rasizm i ksenofobia zabezpieczą nas przed próbami osiedlenia si
        > ę tych emigrantów
        L. Zapomnialas o faszyzmie....
        J.C.
        > u nas na stałe.
      • cyberros Re: Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii? 02.09.15, 18:08
        jotkajot49 napisał:

        > >Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii?
        >
        > Wydaje mi się że spokojnie możemy zadeklarować chęć przyjęcia np. 10 tysięcy Sy
        > ryjczyków.
        > Zrobi to ładne wrażenie na innych państwach, a przecież ci uchodźcy nie zabawi
        > a u nas dłużej niż parę tygodni i dadzą nogę tam gdzie socjal zapewni im dostat
        > nie i beztroskie życie.
        > Nasz katolicki rasizm i ksenofobia zabezpieczą nas przed próbami osiedlenia si
        > ę tych emigrantów
        > u nas na stałe.

        Poniekąd słusznie prawisz :)
    • cyberros Islam nie jest obcy kulturowo 02.09.15, 18:06
      tmoni77 napisała:

      > Fala ludnosci przenika kolejne granice europejskie niczym tsunami i zalewa pans
      > twa czy tego chca czy tez nie. Czy Polska przyjmie uchodzcow z Syrii??? Niemcy
      > zdeklarowali pomoc i naciskaja na nas zebysmy tez taka pomoc obiecali. No to t
      > eraz prosto z mostu. Wiadomo przeciez ze wiekszosc z uciekinierow to wyznawcy i
      > slamu. Dlaczego ci ludzie nie szukaja schronienia w np. Emiratach Arabskich alb
      > o innym kraju blizszym kulturowo? Tak ogromny przyplyw ludzi o tak innej kutur
      > ze jest przeciez w dalszej perspektywie niebezpieczny dla rodowitych europejczy
      > kow. Islam rzadzi sie swoimi prawami - nie zwaza na prawa europejskie, a kobiet
      > a tam nie ma zadnych praw.

      Ta kultura nie jest taka inna, islam nie różni się specjalnie od chrześcijaństwa, to religia monoteistyczna i abrahamowa. Szczególnie radykalnej odmianie chrześcijaństwa w Polsce islam jest bliski.

      > Nikt z politykow nie mowi, ze przeciez najbardziej przesladowana, mordowana gr
      > upa w Syrii sa CHRZESCIJANIE!!! Ludzie, ktorzy za to ze wyznaja Chrystusa sa m
      > ordowani, torturowani, krzyzowani i to IM powinna byc oferowana pomoc w pierwsz
      > ej kolejnosci!!!

      A co to, chrześcijanie lepsi? To chrześcijanie wymordowali najwięcej ludzi na całym świecie (patrz rzezie Indian w Amerykach, wojnę rozpętaną przez rzymskiego katolika Hitlera, czy zbrodnie prawosławnego chrześcijanina Stalina).

      > Wejdzie na strone Fundacji Estera i Sami zobaczcie co sie tam dzieje!
      > fundacjaestera.pl/strona-glowna/

      Nie pytaj czy, bo to oczywiste ze tak, tylko pytaj ilu.
      • taniarada Re: Islam nie jest obcy kulturowo 03.09.15, 09:51
        cyberros napisał: O czym ty chłopie piszesz .Islam nie jest obcy kulturowo .Poczytaj sobie co się działo we Francji .Co się dzieje w Afryce .W Syrii mordują chrześcijan. A ty wykopujesz Indian z ubiegłych stuleci i porównujesz tu do religii katolickiej.Nikt ci nie odpisuje to sobie piszesz bzdety.Sam sobie spokojnie przyjmij Syryjczyków na swoją działkę.Oni maja żyć w swoim kraju .Godnie i szczęśliwie .A jak to zrobić to musisz wytężyć umysł.Nadwątlony nienawiścią do katolików
      • lauriane Re: Islam nie jest obcy kulturowo 03.09.15, 12:43
        cyberros napisał:

        >
        > A co to, chrześcijanie lepsi? To chrześcijanie wymordowali najwięcej ludzi na c
        > ałym świecie (patrz rzezie Indian w Amerykach, wojnę rozpętaną przez rzymskiego
        > katolika Hitlera, czy zbrodnie prawosławnego chrześcijanina Stalina).

        L. W domu wszyscy zdrowi ?
        J.C.
        >
        > > Wejdzie na strone Fundacji Estera i Sami zobaczcie co sie tam dzieje!
        > > fundacjaestera.pl/strona-glowna/
        >
        > Nie pytaj czy, bo to oczywiste ze tak, tylko pytaj ilu.
    • piwi77.0 Nie powinna 04.09.15, 10:32
      Zgodnie z dublinskim porozumieniem, uchodźcy o azyl muszą się starać w pierwszym europejskim kraju do którego dotarli, a nie była nim Polska.
      • teodor_jeske_choinski_1 zyd czuwa aby przyjela.. 04.09.15, 15:15
        marucha.wordpress.com/2015/09/04/nieudolnosc-ue-ws-uchodzcow-z-bliskiego-wschodu-to-dokladnie-przemyslany-plan/
      • yrmarek Re: Nie powinna 04.09.15, 22:34
        piwi77.0 napisał:

        > Zgodnie z dublinskim porozumieniem, uchodźcy o azyl muszą się starać w pierwszy
        > m europejskim kraju do którego dotarli, a nie była nim Polska.

        Nie chcesz, żeby Polska pomogła Węgrom?
        • piwi77.0 Re: Nie powinna 04.09.15, 22:55
          yrmarek napisał:

          Nie chcesz, żeby Polska pomogła Węgrom?

          Węgry nie potrzebuja niczyjej pomocy, a gdyby jej potrzebowali to się o nia zwrócą. Na razie tego nie robią.
          • krzy-czy Re: Nie powinna 05.09.15, 07:02
            tak jakoś śmiesznie wszystkie te awantury w krajach arabskich/libia,syria i parę innych/ wywołali walczący o pokój AMERYKANIE,
            przy drobnym współudziale bogatych państw arabskich/ar.saud,kuwejt i poaręinnych/. jakoś nie rwa się do pomocy \tym bidnym uchodźcom.
            • yrmarek Re: Nie powinna 05.09.15, 09:34
              krzy-czy napisał:

              > tak jakoś śmiesznie wszystkie te awantury w krajach arabskich/libia,syria i par
              > ę innych/ wywołali walczący o pokój AMERYKANIE,
              > przy drobnym współudziale bogatych państw arabskich/ar.saud,kuwejt i poaręinnyc
              > h/. jakoś nie rwa się do pomocy \tym bidnym uchodźcom.

              Ale może to szansa dla Polski? Niby się wyludniamy i mamy niski przyrost naturalny, a tu ZA DARMO tyle osób chce do nas przyjechać! Przyjąć wszystkich i niech pracują. Oczywiście wszystkich zapisać na lekcje religii (rzymskokatolickiej w polskim wariancie) najpierw :)
              • psi-arz Re: Nie powinna 05.09.15, 10:48
                jaka szansa? Przeciez wiadomo,że Arabowie jadą do Europy po to,aby załapać się na socjal ,a darmozjady są nam niepotrzebne ! W ich kulturze,praca,zwłaszcza fizyczna,jest czymś haniebnym ! Jedynym zajęciem,szanowanym przez Arabów,jest handel.
                • yrmarek Re: Nie powinna 05.09.15, 13:14
                  psi-arz napisał:

                  > jaka szansa? Przeciez wiadomo,że Arabowie jadą do Europy po to,aby załapać si
                  > ę na socjal ,a darmozjady są nam niepotrzebne ! W ich kulturze,praca,zwłaszcza
                  > fizyczna,jest czymś haniebnym ! Jedynym zajęciem,szanowanym przez Arabów,jest
                  > handel.

                  Można ich przyuczyc i zintegrowac. Następne pokolenia juz będą w pelni pracowitymi i uczciwymi Polakami. To na pewno tansze, niż robienie dzieci od zera.
                  • tlenek_wegla Re: Nie powinna 05.09.15, 14:59
                    Tak jak zintegrowali sie w Anglii, Francji i Niemczech... Co ty cpasz?
                    • yrmarek Re: Nie powinna 05.09.15, 16:38
                      tlenek_wegla napisał:

                      > Tak jak zintegrowali sie w Anglii, Francji i Niemczech... Co ty cpasz?

                      Tam są imigranci bardzo dobrze zintegrowani, nie tylko Hindusi i Chińczycy, którzy są bardzo pracowici, ale tez Arabowie. problemy, o których czytasz w gazetach dotyczą może 0,001% imigrantów. Na zasiłkach siedzą raczej rdzenni Anglicy przepici piwskiem w swoich pubach, podczas gdy imigranci na nich pracują.
                      • tlenek_wegla Re: Nie powinna 05.09.15, 16:54
                        Teraz wiem na 100% , ze jestes trolem.
                        • yrmarek Re: Nie powinna 05.09.15, 16:56
                          tlenek_wegla napisał:

                          > Teraz wiem na 100% , ze jestes trolem.

                          Ja za to wiem na 100%, ze jesteś głupkiem.
    • tlenek_wegla Gazeta.pl blokuje wypowiedzi 05.09.15, 14:58
      W mediach przedstawiany jest bardzo jednostronny obraz emigrantow. Zaczelo sie urabianie opinii spolecznej. Nie pokazuja np. tego:

      Chetni do bitki - glownie kobiety i dzieci.
      www.youtube.com/watch?v=xkK2DXTxnUw
      Wyrzucaja jedzenie i wode
      www.youtube.com/watch?v=NAW--eiQqpU
      Relacja naocznego swiadka:
      www.facebook.com/kamil.bulonis/posts/10153602955940818?fref=nf

      Facet rzuca dziecko i zone na otry, zeby oczernic Wegrow:
      www.youtube.com/watch?v=ozNCN20hCBo
      Tych obrazków w mediach nie zobaczysz. Urabiaja swoic czytelnikow jak plasteline.
    • oszolomm-z-radia-maryja Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii? NIE! 11.09.15, 12:52
      chyba że chrześcijan, to co innego
      • piwi77.0 Re: Czy Polska powinna przyjac uchodzcow z Syrii? 11.09.15, 13:08
        oszolomm-z-radia-maryja napisał:

        chyba że chrześcijan, to co innego

        Nie robi Ci różnicy jakiego odłamu?
Pełna wersja