Dodaj do ulubionych

W związku z wirusem plaga donosicielstwa przybrała

25.06.20, 22:41
W związku z wirusem plaga donosicielstwa przybrała rozmiary niespotykane od drugiej wojny światowej.
Gdy wieś już nieco zaaklimatyzowała się w epidemii, dla tutejszego komendanta policji nastała nowa zmora: korona-donosy. Obecnie najskuteczniejsza zemsta na sąsiadach.
„Nadmienię o niepokojącym zdarzeniu, jakie miało miejsce u X (tu pada pełny adres i nazwisko). Pokłóciwszy się z żoną, z którą przebywał na kwarantannie, jako że miała ścisły kontakt z Italią, wyszedł i się powiesił, w związku z czym na klatce schodowej zrobiło się rodzinne zbiegowisko”.
„D. wrócił z Holandii i choć teoretycznie zamknął się w domu, bezkontaktowości z małżonką z pewnością nie zachowują. Mają za mały metraż, by się o siebie nie ocierać. Tymczasem ona wychodzi na ławkę”.
„C. informuje na FB, że prosto z Belgii pojechała do synów w kieleckie. W rzeczywistości siedzi u matki. Bo dlaczego ta codziennie wracała ze sklepu z czterema bułkami w siatce, skoro wcześniej kupowała dwie?”.
„Informuję, iż W. codziennie chodzi wokół bloków za swym czteroletnim synem, który przemieszcza się na hulajnodze. Maski nie wkłada podobnież z powodu orzeczonej astmy. Proszę o zweryfikowanie”.
„Na bazarze przy jednym ze stoisk co wtorek stoi Halina T., sprzedając ser własnej roboty poporcjowany w woreczki. Gorszącym jest, iż zachęca klientów zanurzać w nich niezdezynfekowane ręce i popróbować przed kupnem”.
„U kuzyna z Ostrołęki założono osiedlową skrzynkę skarg. Proszę o rozpatrzenie powyższego pomysłu na naszym terenie, tu chodzi o ogólne dobro”.
– A to dopiero – komendant już zmęczony lekturą – raptem czwarty miesiąc pandemiczny. Z tego, co czyta w wewnętrznych raportach, sprawy mają się podobnie w całym kraju. Przykładowo, we Lwówku Śląskim na stacji benzynowej zatrzymano kobietę z rzekomym wirusem. W kilkugodzinnej akcji wzięły udział dwa radiowozy i specjalistyczna karetka, wszyscy odziani w stroje odizolowujące. Okazała się negatywna, donos zaś złożył ojciec testowanej. Tłumaczyła służbom, że się jej uczepił."
Duch w narodzie nie ginie, prosze Panstwa ....
"Z agentów i współpracowników, którzy świadczyli swoje usługi gestapo, można by było stworzyć miasto liczące blisko 60 tys. mieszkańców.
Anonimowy mieszkaniec Warszawy rozpoczyna list od słów „Szanowny Panie gistapo”.
"„Zawiadamiam niniejszym Najwyższą Władzę, że uczęszczają na zabronione komplety (nazwiska i adresy). Wyrażają się bardzo obraźliwie o wszystkich Władzach Trzeciej Rzeszy, pozatęm czytają często tajne gazetki i rozsiewają kłamliwe wiadomości, uwłaczając w tym czci Najjaśniejszego Władcy. Żądamy ukarania ich Najwyższa Władzo. Heil Furher! P.S. Prosimy o szybkie dziłania Sprawiedliwości”, podpisano „Lojalni Obywatele”.
Obserwuj wątek
        • t-zorro Re: W związku z wirusem plaga donosicielstwa przy 02.07.20, 15:07
          Więc pomogę. Jeśli donoszę, bo nie podoba mi się sąsiad, mam do niego uprzedzenie lub jakiś żal - to jest donosicielstwo.
          Jeśli natomiast sąsiad notorycznie zakłóca mi ciszę nocną (mimo przeprowadzenia kilku z nim rozmów) albo widzę np. przez okno, że ktoś niszczy coś (niekoniecznie moją własność) lub bije kogoś albo nie zakłada w sklepie maseczki, mimo że obecnie taki wymóg i większość (mimo niewygody) się dostosowuje - co stanowi zagrożenie dla innych - i o tym informuję odpowiednie służby, to jest postawa obywatelska (godna pochwały).
          • snajper55 Re: W związku z wirusem plaga donosicielstwa przy 03.07.20, 21:51
            t-zorro napisał(a):

> Więc pomogę. Jeśli donoszę, bo nie podoba mi się sąsiad, mam do niego uprzedzen
            > ie lub jakiś żal - to jest donosicielstwo.
            > Jeśli natomiast sąsiad notorycznie zakłóca mi ciszę nocną (mimo przeprowadzenia
            > kilku z nim rozmów) albo widzę np. przez okno, że ktoś niszczy coś (niekoniecz
            > nie moją własność) lub bije kogoś albo nie zakłada w sklepie maseczki, mimo że
            > obecnie taki wymóg i większość (mimo niewygody) się dostosowuje - co stanowi z
            > agrożenie dla innych - i o tym informuję odpowiednie służby, to jest postawa ob
            > ywatelska (godna pochwały).

A jeśli sąsiad, którego nie lubisz, zakłóca ciszę nocną to będzie to donoszenie czy postawa obywatelska? :)

S.
              • snajper55 Re: W związku z wirusem plaga donosicielstwa przy 09.07.20, 23:54
                t-zorro napisał(a):

> Oczywiście jest problem moralny. Bo sąsiada, który by mi zakłócał ciszę bym na
                > pewno znielubił. Jednak "doniesienie" będzie miało przewagę "postawy obywatelsk
                > iej", ponieważ zakłócanie spokoju jest wykroczeniem ściganym (u nas teoretyczni
                > e) przez prawo.

To chyba nie jest takie proste. Wielu ludzi szuka dziury w całym, gdy kogoś nie lubi. Tak więc ta granica nie jest wcale ostra.

S.
                • taniarada Re: W związku z wirusem plaga donosicielstwa przy 10.07.20, 06:32
                  snajper55 napisał:

> t-zorro napisał(a):
                  >
                  > > Oczywiście jest problem moralny. Bo sąsiada, który by mi zakłócał ciszę b
                  > ym na
                  > > pewno znielubił. Jednak "doniesienie" będzie miało przewagę "postawy obyw
                  > atelsk
                  > > iej", ponieważ zakłócanie spokoju jest wykroczeniem ściganym (u nas teore
                  > tyczni
                  > > e) przez prawo.
                  >
                  > To chyba nie jest takie proste. Wielu ludzi szuka dziury w całym, gdy kogoś nie
                  > lubi. Tak więc ta granica nie jest wcale ostra.
                  >
                  > S.
                  To tak jak na twoim forum FK .Identycznie .Którego jesteś adminem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka