Dodaj do ulubionych

broń narkotyki i hipokryzja

17.08.21, 21:43
system działa tak narkotyki sa zabronione więc sporo kosztują dzięki czemu grupy przestępcze czy państwa takie jak emirat afganistanu mają kasę za ta kasę kupują broń od państw które nękają swoich obywateli za posiadanie narkotyków...

jak prosto rozwiązać problem narkotyków i przemocy... tak jak było z prohibicją - zalegalizować - tylko wtedy wielu by straciło dostęp do łatwych pieniędzy (za narkotyki, za broń, za kontrakty dla wojska...)
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: broń narkotyki i hipokryzja 19.08.21, 01:15
   truten.zenobi napisał:

   > system działa tak narkotyki sa zabronione więc sporo kosztują dzięki czemu grup
   > y przestępcze czy państwa takie jak emirat afganistanu mają kasę za ta kasę kup
   > ują broń od państw które nękają swoich obywateli za posiadanie narkotyków...
   >
   > jak prosto rozwiązać problem narkotyków i przemocy... tak jak było z prohibicją
   > - zalegalizować - tylko wtedy wielu by straciło dostęp do łatwych pieniędzy (
   > za narkotyki, za broń, za kontrakty dla wojska...)

   Ale gdy tych wielu straci dostęp do łatwych pieniędzy, to kto będzie płacić tym, dzięki którym narkotyki i inne produkty są nielegalne?

   S.
   • truten.zenobi Re: broń narkotyki i hipokryzja 28.08.21, 18:25
    obecnie alkohol jest powszechnie dostępny, oczywiscie sa problemy z jego nadużywaniem, zapewne też jest pare osób które zachlały się na śmierć... tak zapewne było tez przed wprowadzeniem prohibicji w stanach... problem w tym że prohibicja nie rozwiazała problemów alkoholowych tylko stworzyła nastepne... nie znam statystyk astawiam skrzynkę piwa przeciwko mineralce że w wyniku działań mafii, policji, zginęło więcej osób (w porównywalnych okresach czasowych) a dodatkowo świad przestępczy urósł w siłę z która nie można sobie po radzic do tej pory.

    powiem jeszcze tak że gdyby nie czarnorynkowe ceny narkotyków przestępcy i terroryści nie dysonowali by takimi funduszami na korupcję, zakupy broni, utrzymywanie armii.
    gdyby nie dziesiątki miliardów utopione w wojso (=fundowanie wielu traum młodziezy + pielegnowanie róznych skrzywień) i operacje militarne "przeciwko terrorystom" gro młodych ludzi miało by jaies perspektywy... i narkotyki nie były by tak atrakcyjne
    ps tak nisko cenisz innych czy oceniasz po sobie? nie możesz mieć kleju w domu bo zaraz byś go ćpał?
    nie sadzę!
    wiec nie rozumiem skąd takie podejście?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka