Dodaj do ulubionych

A gdyby za Sykstusem opodatkować pokusę?

15.01.23, 20:05
Stara jak świat, a kto wie czy nie starsza nawet. Czy Sykstus IV był pierwszym zaniepokojonym olbrzymim marnotrastwem? Nie wiem, ale nieważne.
Zanim założył dom publiczny. i wysoko opodatkował jego żeński i męski personel co przy licznie napływający do.Rzymu pielgrzymach wygenerowało mu ogromne zyski to podbudował się (poza rządzami) takimi wskazaniami:
"Hańbiąca jest kondycja prostytutki, nie zaś jej zarobek. Kościół zatem ma pełne prawo przyjmować jej jałmużnę" – argumentował legalność kościelnych dochodów z nierządu św. Tomasz z Akwinu."

Pius II (1458-1464), ojciec dwojga dzieci, zapewniał króla czeskiego, powołując się na św. Augustyna, że bez uporządkowanego systemu burdeli, Kościół nie może istnieć."

Mocno podbudowany ideowo i duchowo nakazał nałożenie haraczu na wszystkie inne przybytki rozkoszy i ich rozkosznice i rozkoszników nawet gdy niezrzeszeni. Bez watpienia kościół ma doswiadczenie w zawiadywaniu takim monopolem, co.ułatwłoby podnóżkowemu rządowi rozwinąc kolejną (wśród rozrastających się) kopalnię podatkową.
Przy okazji stworzy się cywilizowane ( zdrowie, emerytury )warunki dla roszerzającego się, obok biedy, personelu szarej strefy.
I tak im dopomóż buk, któremu wszak nic co.ludzkie obce nie jest.

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka