Dodaj do ulubionych

chcą mnie siłą wciągnąć do funduszu emerytalnego!!

20.12.05, 14:49
otrzymałem niedawno pogróżki z ZUS-u, że jeżeli nie podpiszę umowy z OFE, to
sami za mnie ją podpiszą z wybranym przez siebie funduszem. A ja nie chcę i
nie będę płacił haraczu organizacji o strukturze mafijnej jaką jest zus i
inne "fundusze", bo to są STRACONE pieniądze. ZUS do likwidacji!! Nie chcę
zawierać żadnych umów z funduszem emerytalnym, a tym bardziej nie życzę sobie
żeby umowy w moim imnieniu i bez mojej zgody oraz przy moim zdecydowanym
sprzeciwie zawierała mafia (zus). To nie jest wolny kraj skoro obywatele są
zmuszani do zawierania umów. Uczestnictwo w funduszach emerytalnych powinno
być DOBROWOLNE, a nie przymusowe!! Ja o SWOJĄ przyszłość zadbam SAM. Wolę
odkładać pieniądze na konto lub iwestować lub robić z nimi cokolwiek innego,
niż wpłacać na jakiś durny fundusz.
Nie chcę żeby mafia zawarła umowę w moim imieniu (w groźbie jest napisane, że
zrobią to po 10 stycznia) co robić?? Czy jedynym wyjściem jest wyjazd z
kraju, i to jak najdalej np do Nowej Zelandii?? Czy są w Europie kraje gdzie
nie trzeba przymusowo być "w funduszu"?? gdzie można zarobione przez siebie
pieniądze zatrzymać dla siebie a nie przeznaczać na świadczenia dla obecnych
emerytów i rencistów? Przecież jak ja (zakładając, że dożyję) będę w wieku
emerytalnym to z moich składek dostanę gó.., bo zostaną wydane na bieżąco, a
młodych ludzi będzie coraz mniej i na moją emeryturę niestety nie będzie
miał kto zarobić i cały ten chory system ubezpieczeń społecznych SZLAG TRAFI.
I dobrze, tylko dlaczego moim kosztem? Uważam, że sam zadbam o swoją
przyszłość i zabezpieczę swoją (ewentualną) starość lepiej niż łaskawy
fundusz czy zus, wydzielający już teraz emerytom żałosną jałmużnę zwaną
emeryturą, a przecież przy takim systemie jak obecnie może być tylko GORZEJ.
Dlaczego ZMUSZA SIĘ mnie abym w tym uczestniczył? Dlaczego naraża się mnie na
straty? Dlaczego podpisanie umowy z funduszem nie jest dobrowolne? Dlaczego w
wolnym(???) kraju mafia (zus) rozsyła do obywateli groźby???

-----------------------------------------------------------------------------
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy
kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani [13.01.1970 - 14.02.2004]

Obserwuj wątek
        • deltalima Re: chcą mnie siłą wciągnąć do funduszu emerytaln 20.12.05, 16:19
          widzisz, zdecydowana większość ludzi ciągle głosuje na tych, którzy twierdzą,
          że zrobią coś za nich i dla nich. a jedyny człowiek, który los człowieka chce
          oddać w jego własne ręce ma śladowe poparcie. nie na darmo przewielebni mawiają
          o nas 'owieczki'. my lubimy być strzyżeni przy samej skórze.
          • Gość: djamolidine Re: chcą mnie siłą wciągnąć do funduszu emerytaln IP: *.siec2000.pl 20.12.05, 16:46
            no ja nie lubię być strzyżony, a zwłaszcza przy samej skórze, dlatego chodziaż
            wolałbym żyć w swoim kraju, to poważnie zastanawiam się nad tym gdzie by tu
            stąd prysnąć. Niestety Polska to państwo, gdzie władza rzuca ludziom kłody pod
            nogi już na samym starcie, gdzie bezkarnie łupi się swoich własnych obywateli,
            a jak komuś uda się uczciwie odnieść sukces do się go udupia tak jak zrobili to
            swego czasu z Kluską :((
        • snajper55 Re: chcą mnie siłą wciągnąć do funduszu emerytaln 20.12.05, 17:00
          Gość portalu: djamolidine napisał(a):

> wcale nie głosowałem (zaraz powiecie, ze ci co nie głosowali nie mają prawa
          > narzekać, ale zapewniam, że moja nieobecność była usprawiedliwiona),a poza tym
          > obecny system ubezpieczeń społ.(który wg mnie nie ma żadnej przyszłości i musi
          > się zawalić) nie jest przecież dziełem kaczkodanów

System emerytalny po reformie jest cakiem niezły. Ja bym tylko szybciej
          likwidował część ZUSiowską, na rzecz części funduszowej. Ale to zależy od
          bieżących potrzeb ZUS, a te zamiast maleć, wydają się rosnąć (np górnicy).

S.
          • Gość: djamolidine Re: w gazecie wyczytałem IP: *.siec2000.pl 20.12.05, 23:03
            system jest jak najbardziej zły i czeka go nieuchronny krach.Trzeba być ślepcem
            żeby tego nie widzieć. Obecnie w UE średnia życia to ok 80 lat i stale się
            zwiększa, przy jednoczesnym spadku przyrostu naturalnego (którego przyczyną
            jest zresztą obecny system emerytalny, sprawiający,ze posiadanie dzieci
            przestało być konieczne do tego by mieć środki do zycia na starość).Ta
            katastrofa demograficzna powoduje, że system emerytalny to waląca się piramida
            finansowa: wpłacasz i liczysz , że znajdą się frajerzy, którzy sfinansują twoją
            wpłatę. Piramida ta chwieje się coraz bardziej, bo jej podstawa (płacący
            składki) jest coraz węższa, a wierzchołek (pobierający świadczenia)- coraz
            większy. za 40 lat na Polaka w wieku produkcyjnym będzie przypadać 2 emerytów i
            piramida z hukiem się zawali. Zasada solidarności pokoleń( obecnie pracujący
            płacą na emerytów) na naszych oczach przestaje funkcjonować. Ludzie żyją na
            emeryturze 20-30 lat i kolejnym rządom zaczyna brakować pieniędzy na
            wypłacanie świadczeń. W najbliższym pięcioleciu podatnicy dopłacą 150 miliardów
            zł do wypłacanych przez zus zaświadczeń. Wraz z upływem lat nie bdzie miał kto
            dopłacać. A. Szreter-Morys z centrum A.Smitha uważa, że czas najwyższy by
            państwo przestało podtrzymywac iluzję , że dzisiajsze trzydziestolatki
            otrzymają emeryturę. Co się stanie gdy za kilkadziesiąt lat zabraknie
            pieniędzy na emerytury? Państwo znacjonalizuje nasze składki w imię "dobra
            publicznego". Zresztą już 24 X 2005r. TK znacjonalizował składki emerytalne
            osób które płaciły je w wysokości większej niż 250% sredniej krajowej , a potem
            nie mogły otrzymać emerytury większej niż 250% przeciętnej płacy. Osoby więc
            które zarabiały np 500% średniej krajowej i od całej kwoty płaciły składki,
            dostaną emerytury nie wyższe niż 250% średniej krajowej. Orzeczenie to ozn., że
            jeżeli politykom zabraknie znów pieniędzy, obniżą emerytury do max 200%
            średniej krajowej, potem 150%, 100%... aż wreszcie system emerytalny ogłosi
            bankructwo. Inna sprawa, że państwo, które obdziera nas ze skóry, każąc
            płacić horrendalne składki emerytalne, nie umie zarządzać pieniędzmi. Wszystkie
            są od razu wydawane na bieżące potrzeby budżetu. Na haraczu pobieranym przez
            państwo statystyczny Polak traci przez całe życie prawie 1,5 miliona złotych.
            Oszczędzając w zus i OFE będziemy mieć ok 662 tys zł, a odkładając na własną
            rękę zgromadzimy 1.95 miliona zł. (po 40 latach pracy i zarobku wynoszącym 2
            tys zł brutto).
            z tych między innymi powodów nie chcę żeby mnie na siłę wciągano w ten system,
            i nawet jeśli mnie przydzielą wbrew mojej woli do jakiegoś funduszu to nie
            wpłacę tam ani złotówki!!!

• snajper55 Re: w gazecie wyczytałem 20.12.05, 23:44

> system jest jak najbardziej zły i czeka go nieuchronny krach.Trzeba być ślep
              > cem żeby tego nie widzieć. Obecnie w UE średnia życia to ok 80 lat i stale się
              > zwiększa, przy jednoczesnym spadku przyrostu naturalnego (którego przyczyną
              > jest zresztą obecny system emerytalny, sprawiający,ze posiadanie dzieci
              > przestało być konieczne do tego by mieć środki do zycia na starość).Ta
              > katastrofa demograficzna powoduje,że system emerytalny to waląca się piramida
              > finansowa: wpłacasz i liczysz, że znajdą się frajerzy, którzy sfinansują twoją
              > wpłatę.

Nie wiesz o czym piszesz. Filary finansowe, czyli II i III nie zależą od wieku
              społeczeństwa ani od pracy przyszłych pokoleń. Składki są inwestowane a
              emerytura jest wypłacana z tego co sam sobie uskładasz. Nikt nie musi
              finansować Twojej emerytury z II i III filara. Sens całej reformy polega na
              powolnym odchodzeniu od filara I, finansowanego przez innych, w kierunku
              filarów II i III, niezależnych od pracy przyszłych pokoleń.

S.
              • Gość: djamolidine Re: w gazecie wyczytałem IP: *.siec2000.pl 21.12.05, 00:35
                Składki są inwestowane a
                > emerytura jest wypłacana z tego co sam sobie uskładasz.

wolałbym sam inwestować swoje pieniądze, a nie być zmuszanym prikazem do
                płacenia składek do OFE. Składek, które jak państwu zabraknie kasy, zostaną
                znacjonalizowane w "imię dobra publicznego". Skoro emerytura jest wypłacana z
                tego co sam sobie uskładam, to ja sam sobie mogę ją wpłacać i wypłacać i OFE
                pobierający za to opłaty mi do tego nie potrzebny.

Poniżej porównanie zrobione przez expandera.

Absolwent wyższej uczelni rozpoczyna pracę w wieku 23 lat z pensją 2000 zł
                brutto:

1. Emerytura w obecnym systemie

a) miesięczna składka 370,40 zł (w tym zus 224,40 zł; OFE 146 zł)
                b) długoterminowa roczna stopa zwrotu z pieniędzy wpłacanych do zus - 1,5%
                c) długoterminowa stopa zwrotu z pieniędzy wpłacanych do OFE- 6%
                d) kapitał zgromadzony w wieku 65 lat - 662000 zł (w tym zus-236 tys; OFE 426 )
                e) wysokość ostatniej pensji 4594 zł
                f) miesięczna emerytura 3125 zł
                g) emerytura jako odsetek ostatniej pensji 68%

2. Emerytura, na którą sami oszczędzamy (w funduszach inwestycyjnych)

a) miesięczna składka 370,40 zł
                b) długoterm.roczna stopa proc. z pieniędzy wpłacanych do fund.inwest.- 8%
                c) kapitał zgromadzony w wieku 65 lat 1950495 zł
                d) wysokość ostatniej pensji 4594 zł
                e) miesięczna emerytura 9208 zł
                f) emerytura jako odsetek ostatniej pensji 200%

założenia: - składka na zus jest indeksowana wskaźnikiem 0.75% ogólnego wzrostu
                płac w gospodarce
                - przy inwestycji w OFE uwzględniamy opłatę od składki 3.5%
                - w trakcie wypłaty pieniądze są oprocentowane stawką 3%
                - emeryturę wypłacamy przez 25 lat.

• snajper55 Re: w gazecie wyczytałem 21.12.05, 10:39

> wolałbym sam inwestować swoje pieniądze, a nie być zmuszanym prikazem do
                  > płacenia składek do OFE. Składek, które jak państwu zabraknie kasy, zostaną
                  > znacjonalizowane w "imię dobra publicznego".

A gdzie Ty chcesz inwestować ? Na gełdzie ? Jak państwu kasy zabraknie, to
                  znacjonalizuje spółki. W banku ? Jak...

> Skoro emerytura jest wypłacana z
                  > tego co sam sobie uskładam, to ja sam sobie mogę ją wpłacać i wypłacać i OFE
                  > pobierający za to opłaty mi do tego nie potrzebny.

Jest potrzebny, żeby wszyscy odkładali, a nie nikła mniejszość. Każde
                  inwestowanie wiąże się z opłatami. Nikt darmo Twoimi pieniędzmi nie będzie
                  zarządzał.

>
                  > Poniżej porównanie zrobione przez expandera.
                  >
                  > Absolwent wyższej uczelni rozpoczyna pracę w wieku 23 lat z pensją 2000 zł
                  > brutto:
                  >
                  > 1. Emerytura w obecnym systemie
                  >
                  > a) miesięczna składka 370,40 zł (w tym zus 224,40 zł; OFE 146 zł)
                  > b) długoterminowa roczna stopa zwrotu z pieniędzy wpłacanych do zus - 1,5%
                  > c) długoterminowa stopa zwrotu z pieniędzy wpłacanych do OFE- 6%
                  > d) kapitał zgromadzony w wieku 65 lat - 662000 zł (w tym zus-236 tys; OFE
                  426 )
                  > e) wysokość ostatniej pensji 4594 zł
                  > f) miesięczna emerytura 3125 zł
                  > g) emerytura jako odsetek ostatniej pensji 68%
                  >
                  >
                  > 2. Emerytura, na którą sami oszczędzamy (w funduszach inwestycyjnych)
                  >
                  > a) miesięczna składka 370,40 zł
                  > b) długoterm.roczna stopa proc. z pieniędzy wpłacanych do fund.inwest.- 8%
                  > c) kapitał zgromadzony w wieku 65 lat 1950495 zł
                  > d) wysokość ostatniej pensji 4594 zł
                  > e) miesięczna emerytura 9208 zł
                  > f) emerytura jako odsetek ostatniej pensji 200%
                  >
                  > założenia: - składka na zus jest indeksowana wskaźnikiem 0.75% ogólnego
                  wzrostu
                  > płac w gospodarce
                  > - przy inwestycji w OFE uwzględniamy opłatę od składki 3.5%
                  > - w trakcie wypłaty pieniądze są oprocentowane stawką 3%
                  > - emeryturę wypłacamy przez 25 lat.
                  >

Różnica jest oczywista, ponieważ ZUS nie inwestuje. Rozwiązanie drugie jest
                  nierealne, ponieważ z czegoś trzeba obecne emerytury i renty wypłacać.

S.
    • Gość: www.multiofe.pl Re: chcą mnie siłą wciągnąć do funduszu emerytaln IP: *.leb.vectranet.pl 03.01.06, 18:52
      obawiam się że 'pogróżki' wynikają z ustawy- a dokłądniej z niedopełnienia
      przez Pana ustawowego obowiązku wyboru II filaru. Postulat likwidacji ZUS
      niestety jest mało realny- a 'haracz' bedzie płacony tak czy inaczej. To się
      nazywa ubezpieczenie społeczne- i jest obowiązkowe, tak jak podatki, czy OC.
      Wybór OFE nie jest karą, a przywilejem- dzieki bogu nie trzeba już polegac na
      umowie pokoleniowej (której obecni emeryci zawdzeczają poziom życia), a
      wprowadzony został system kapitałowy- zapewniający jednak dużo wyższe wyniki-
      no i oparty na zasadzie- ile skłądek odprowadzisz, taką emeryturę dostaniesz-
      bez żadnych skomplikowanych przeliczników.
      Swoją drogą, dziwi oburzenie na przysługę- gdyby Pan nie został wylosowany,
      skłądki lezałyby sobie spokojnie i bezproduktywnie, radośnie dewaluując się, na
      nieoprocentowanym koncie ZUS. ZUS zapewne bardzo by się cieszył z liwkidacji
      instytucji losowania.
      W Nowej Zelandii nie znajdzie Pan w tym zakresie jakichś drastycznych różnic.

Pana pojęcie o systemie emerytalnym jest błędne. OFE zostały wprowadzone
      własnie po to, aby składka nie była wydawana na bieżące emerytury i renty!
      Fundusze Emerytalne otrzymane składki lokują - jak na długoterminowej lokacie.

www.multiofe.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka