Dodaj do ulubionych

Trój Jedyny Bóg - nauka z Piekła rodem !

11.06.06, 20:57

W Pismach pojęcie Trój Jedynego Boga, czy też Trójcy występuje tylko w
negatywnym kontekście. A obstawanie przy tej nauce jest aktem niewiary.

Sura 5:73
"Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: Zaprawdę, Bóg - to trzeci z trzech! A
nie ma przecież żadnego boga, jak tylko jeden Bóg! A jeśli oni nie zaniechają
tego, co mówią, to tych, którzy nie uwierzyli, dotknie kara bolesna."

Jeżeli chcemy być wyzwoleni musimy pozostawać w słowie Bożym. To jest nauka
pochodząca od Boga.

Mateusz 8:31-59
I przemówił Jezus do Żydów, którzy mu uwierzyli: „Jeżeli pozostajecie w moim
słowie, to rzeczywiście jesteście moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda
was wyzwoli”.

W dawnych czasach dla poparcia nauki o Trójcy cytowano werset 1 Jana 5:7,8.
Był to świadek koronny tej doktryny. Proszę przeanalizujmy go.

1Jana 5:7,8 Biblia Gdańska
„Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a
ci trzej jedno są.”„A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i
krew, a ci trzej ku jednemu są.”

Ojciec, Słowo, Duch, Woda, Krew – wszyscy są jedno, wszyscy ku jednemu.

Ale to już nie Trójca. To Pjatnica.

W Rosji sporą popularnością cieszy się zespół o takiej nazwie.
Pisze się mniej więcej tak 5NICA.
Jeżeli kogoś interesuje ich muzyka to polecam utwór pod tytułem Żołnierz.
Poniżej link do fragmentu tej piosenki.

www.mp3search.ru/album.html?id=6869&pid=4337
A Pięć palców jednej ręki czyż nie stanowią jedności.

A Czterej Pancerni i Pies. To też 5TNICA.
Widziałem w telewizji jak przybijali ‘Piątki’ na czołgu.
Janusz Gajos - aktor grający Janka z serialu Czterej Pancerni i Pies - jako
jeden z pierwszych odcisnął swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w
Międzyzdrojach. Znowu 5NICA.

Sprawdźmy co napisano w Pismach.

Sura 18:22
"Będą mówić: Było ich trzech, a czwartym był ich pies. I będą mówili: Było
ich pięciu, a szóstym z nich był pies - starając się odgadnąć to, co skryte.
I będą mówić: Było ich siedmiu, a ósmy wśród nich był pies. Powiedz: Mój
Władca zna najlepiej ich liczbę. Znają ich tylko nieliczni. Przeto nie
prowadź z nimi sporu inaczej, jak tylko w sposób jawny, i nie wypytuj o nich
żadnego z nich."

Przypomnijmy sobie jeszcze słowa Jezusa.

Sura 5:72
"Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: Zaprawdę, Bóg - to Mesjasz, syn Marii!
A Mesjasz powiedział: Synowie Izraela! Czcijcie Boga, mojego Władcę i waszego
Władcę! Oto, zaprawdę, kto daje Bogu współtowarzyszy, temu Bóg zabronił
wejścia do Ogrodu! Jego miejscem schronienia będzie ogień. A niesprawiedliwi
nie będą mieli żadnych pomocników!"

Wierzących w Trójcę czeka ogień, a jest to bardzo złe miejsce pobytu.
Może się opamiętają ?
Może będą mogli żyć ?

Sura 3:151 "My wrzucimy w serca tych, którzy nie uwierzyli, przerażenie za
to, iż oni dodawali Bogu jako współtowarzyszy to, czemu On nie zesłał żadnej
władzy. Ich miejscem schronienia będzie ogień. A jakże złe to miejsce pobytu
dla niesprawiedliwych!"
Obserwuj wątek
    • jacektrudcccp Jezus nie czynił nic z własnej inicjatywy ! 12.06.06, 23:23
      Jana 5:19
      19 Na to Jezus odezwał się do nich: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Syn nie
      może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni
      Ojciec. Cokolwiek bowiem Ten czyni, podobnie czyni również Syn.
      • supaari Konsekwencja!! 13.06.06, 08:13
        jacektrudcccp napisał:

> Jana 5:19
        > 19 Na to Jezus odezwał się do nich: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Syn ni
        > e
        > może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni
        > Ojciec. Cokolwiek bowiem Ten czyni, podobnie czyni również Syn.

Jak przytaczasz J. 5,19, to powinieneś także J. 5,23: "Kto nie oddaje czci
        Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał". Ale mogłem się spodziewać, że
        to powyżej Twego poziomu...
    • seth.destructor Podstawowy blad... 12.06.06, 23:58
      Osoby wierzace w Trojce nie opieraja swojej wiary na Biblii, wiec cytowanie
      czegokolwiek nic nie wnosi.
      • kynos2 Re: Podstawowy blad... 13.06.06, 00:47
        Następny kaznodzieja od siedmiu boleści!.

-------------------------------------------
        Cogito ergo Cogito
      • Gość: rc Re: Podstawowy blad... IP: *.dyn.optonline.net 13.06.06, 04:34
        hometown.aol.com.au/_ht_a/fakty/FP/fp_014.htm
        • jacektrudcccp Re: Podstawowy blad... 13.06.06, 06:16
          Gość portalu: rc napisał(a):

> hometown.aol.com.au/_ht_a/fakty/FP/fp_014.htm

Pan to imię własne kozłokształtnego Demona. Od tego imienia wywodzi się też
          słowo ‘panowanie’.

2 Kronik 11:15
          15 I ustanawiał sobie kapłanów dla wyżyn i dla kozłokształtnych demonów, i
          dla cielców, które uczynił.

Pierwotnie greckie słowo ‘Pan’ znaczyło ‘wszystko’ i takie znaczenie ma też do
          dziś. Tak bywa też tłumaczone w przekładach Biblijnych na język polski. Czy
          wcześniej funkcjonowało jako imię własne nie wiem. Dopiero od czasów bożka Pana
          nabrało nowego znaczenia. Bogowie greccy w mitologii mieli formę władzy nad
          ludźmi może dlatego nazwano zarządzanie panowaniem, a może od lęku jaki
          wzbudzał Pan formę władzy opartą na lęku nazwano panowaniem - nie wiem. Możemy
          przeczytać notatkę encyklopedyczną, która może nam lepiej zrozumieć zagadnienie.

PAN (gr. Pan) w mit. gr. arkadyjskie bóstwo lasów, pól i stad (por. jego
          przydomek Nómios, tj. „Pasterz", syn Hermesa i nimf' Dryopc wg innych wersji
          Hermesa i Soso, Hermesa i Penelopy; Penelopy i wszystkich jej zalotników;
          Penelopy i Apollona, Penelopy i Odyseusza lub Zeusa i Hybris. Dryope porzuciła
          nowo narodzonego chłopca przerażona jego brzydotą, ale Hermes zabrał owiniętego
          w zajęczą skórę syna na Olimp, gdzie dziecko spodobało się wszystkim bogom
          (gr.pan „wszystek").
          Pana przedstawiano jako należąca do orszaku Dionizosa istotę koźlonogą,
          dwurogą i pokrytą sierścią; z racji koziego wyglądu zwano go Ajgipanem (gr.
          Aigipan „Koźli Pan"), a jego podobieństwo do satyrów powodowało, że nosili oni
          także nazwę panów, panes, ale bogowie olimpijscy przezywali Pana „psem Wielkiej
          Bogini", tj. Kybele.
          Słynął z umiejętności tanecznych. Skonstruował pierwszą fujarkę, został
          mistrzem gry na tym instrumencie i - zdaniem Midasa – pokonał w muzycznym
          konkursie samego Apollona. W dawnych czasach udzielał wyroczni i Apollona
          nauczył sztuki wieszczenia.
          Cechowała go niezmożona aktywność seksualna, a obiektem jego zalotów byty
          boginie, nimfy, młodzieńcy i zwierzęta. Znalazł miejsce schronienia Demeter, co
          pozwoliło Mojrom nakłonić ją do powrotu na Olimp; ostatecznie więc przyczynił
          się walnie do przerwania głodu panującego na ziemi.
          Przebywał w górach i gajach, gdzie u źródeł drzemał w upalne południa, a tych.
          którzy go budzili, karał nagłym (panicznym) strachem, stąd sen o Panie
          traktowano Jako zapowiedź zamętu i niepokoju.
          U boku Zeusa walczył z tytanami, przerażając ich swoim rykiem i wsparł
          Ateńczyków w bitwach z Persami pod Maratonem i Salaminą. Zmarł u schyłku
          świata antycznego. W koncepcji orfików elementy Wszechświata uznawano za części
          ciała Pana, on sam uchodził za stwórcę ziemi, którą oddzielił od morza. W
          Rzymie Pana identyfikowano z Inuusem.
          Andrzej M. Kempiński – mitologia ludów Indoeuropejskich.

Czyżby strona kolejnego Kościoła Szatana ?

Sura 58:19
          "Zawładnął nimi szatan i spowodował, iż zapomnieli wspominać Boga. Stanowią oni
          kościół szatana. O; tak! Zaprawdę, kościół szatana! Oni, zaprawdę, są tymi,
          którzy ponieśli stratę!"
        • jacektrudcccp Kościół Szatana ! 13.06.06, 06:16

słowo ‘panowanie’.

przeczytać notatkę encyklopedyczną, która może nam lepiej zrozumieć zagadnienie.

(gr.pan „wszystek").
          Bogini", tj. Kybele.

którzy ponieśli stratę!"
        • jacektrudcccp Kozłokształtne Demony ! 13.06.06, 06:44

Przepraszam za potrójny post (może byłem zaspany), a może taki potrójny post
          pasuje do tematu o Trójcy ?

Zacytuję fragment tekstu, który znalazłem pod zamieszczonym linkiem.

Lecz potem się nawrócą synowie Izraela i będą szukać Pana Boga swego i króla
          swego Dawida; z drżeniem pospieszą do Pana, do Jego dóbr u kresu dni.

(Księga Ozeasza 3:5)
          23. I ustanowię nad nimi jednego pasterza, który je będzie pasł, on będzie ich
          pasterzem.
          24. A ja, Pan, będę ich Bogiem, sługa zaś mój, Dawid, będzie władcą pośród
          nich. Ja, Pan, to powiedziałem.
          25. Zawre z nim przymierze pokoju, a dzikie zwierzęta wytępię z kraju, tak, iż
          będą mogły (owce) bezpiecznie mieszkać na stepie i spać w lasach.

słowo ‘panowanie’.

(gr.pan „wszystek").
          Bogini", tj. Kybele.

którzy ponieśli stratę!"

• Gość: tingavinga Re: Kozłokształtne Demony ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.06, 08:44
            Jestes opętany religią!
            Krytykowania twojej osoby nie przyjmujesz do wiadomosci.
            Dlaczego nie napiszesz z jakiej sekty jestes? Wstyd ci byc nie powinno. Napewno
            kolejny fragment biblii wkleisz pod ten post, bo inaczej nie potrafisz,hehe.
            • jacektrudcccp Kim jestem ? 14.06.06, 16:13
              Gość portalu: tingavinga napisał(a):

> Jestes opętany religią!
              > Krytykowania twojej osoby nie przyjmujesz do wiadomosci.
              > Dlaczego nie napiszesz z jakiej sekty jestes? Wstyd ci byc nie powinno.
              Napewn
              > o
              > kolejny fragment biblii wkleisz pod ten post, bo inaczej nie potrafisz,hehe.

Potrafię ale nie chcę.

Już dość dokładnie napisałem kim jestem. Czyżbyś nie czytał postów, że
              ponawiasz pytanie ?

Bóg ustanowił Jezusa jako wzór do naśladowania.

Mateusza 16:24
              Potem Jezus rzekł do swych uczniów: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się
              zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje.

Zobaczmy jaki wzór pozostawił Jezus. Gdybym mówił sam od siebie mógłbym
              najwyżej wystartować w konkursie na głupka wsiowego a i tak pewnie bym nie
              wygrał.

Sura 2:166
              Niewierni, podobni są tym, którzy słyszą dźwięk głosu a nie rozumieją go,
              głupi, niemi, ślepi, oni nawet siebie nie rozumieją.

Proszę powróćmy jednak do nauk Jezusa. Jezus nie nauczał 'swoich nauk' lecz
              nauki Boże.

Jana 7:15-18
              Żydzi popadli więc w zdumienie i mówili: „Skąd ten człowiek ma znajomość Pism,
              skoro nie studiował w szkołach?” Jezus z kolei odpowiedział im i rzekł: „To,
              czego nauczam, nie jest moje, lecz należy do tego, który mnie posłał. Jeżeli
              ktoś pragnie wykonywać jego wolę, będzie wiedział, czy ta nauka jest od Boga,
              czy też ja mówię sam z siebie. Kto mówi sam z siebie, szuka własnej chwały, ale
              kto szuka chwały tego, który go posłał, ten trzyma się prawdy i nie ma w nim
              nieprawości.

Proś Boga o mądrość, czytaj księgę, bądź mistrzem, chętnie posłucham ciekawych
              rad.

Sura 3:79
              Nie godzi się człowiekowi, któremu Bóg dał Księgę, mądrość i proroctwo, mówić
              potem do ludzi: "Bądźcie moimi sługami, poza Bogiem!" być może, oni powrócą!
              Raczej: "Bądźcie mistrzami, ponieważ wy stale nauczacie Księgi i ponieważ ją
              stale studiujecie!"

• Gość: omnipotentny Re: Podstawowy blad... IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 13.06.06, 23:03
        > Osoby wierzace w Trojce nie opieraja swojej wiary na Biblii, wiec cytowanie
        > czegokolwiek nic nie wnosi.

ale on nie cytuje Biblii. i pewnie też nie czytuje.
        co do wiary w Trójce - Biblia daje wyraźne przesłanki do takiej konstrukcji
        Boga.
    • Gość: omnipotentny mieszasz koran z heretycką biblią IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 13.06.06, 23:02
      zupełne pomieszanie pojęć i niezrozumienie tematu

• jacektrudcccp Koran potwierdza prawdziwość Biblii ! 14.06.06, 16:16
        Gość portalu: omnipotentny napisał(a):

> zupełne pomieszanie pojęć i niezrozumienie tematu
        >

Sura 3:3
        On tobie zesłał Księgę z prawdą, stwierdzając prawdziwość tego, co już było
        przed nią. On zesłał niegdyś Torę i Ewangelię

• pkulej Re: Koran potwierdza prawdziwość Biblii ! 14.06.06, 16:20
          Jacku, czy twój szef wie jak bardzo nudzisz się w pracy?
    • meltbigson Re: Trój Jedyny Bóg - nauka z Piekła rodem ! 13.06.06, 23:51
      Czemu bog podejrzanie milczy? Bo go nie ma. BOGA NIE MA. Tchorze! Nie bojcie
      sie nicosci po smierci. Bajeczki o zyciu wiecznym stworzono wlasnie po to, by
      zlagodzic lek przed smiercia. BOGA NIE MA. Odwagi!
      • zielony_mroowek Re: Trój Jedyny Bóg - nauka z Piekła rodem ! 14.06.06, 00:18
        Dzieci wierzą w św. Mikołaja. Dorośli w Boga. Fajnie jest w coś wierzyć.
        Człowiek czuje się bezpieczniej. Ktoś nad nim czuwa. Nie umrę. Dostanę prezent
        pod choinkę jak będę grzeczny (to dla dzieci). Grzeczni dorośli idą do raju.
        Może nie pozbawiajmy dzieci bajek a dorosłych Boga. Jeśli jedni i drudzy chcą w
        nie wierzyć?
      • jacektrudcccp Zmartwychwstaną niewierzący w zmartwychwstanie. 14.06.06, 16:21
        meltbigson napisała:

> Czemu bog podejrzanie milczy? Bo go nie ma. BOGA NIE MA. Tchorze! Nie
        bojcie
        > sie nicosci po smierci. Bajeczki o zyciu wiecznym stworzono wlasnie po to,
        by
        > zlagodzic lek przed smiercia. BOGA NIE MA. Odwagi!

Zmartwychwstaną niewierzący w zmartwychwstanie.

Sura 64:7
        Bałwochwalcy uważają zmartwychwstanie za bajkę; lecz powiedz im, że
        zmartwychwstaną, Bóg im ukaże ich sprawy, ten cud nie jest wcale trudnym dla
        Jego potęgi.

Przed Bogiem nie ma ucieczki, każdy odpowie za swe czyny.

Amosa 9:1-3
        9 I ujrzałem Jehowę stojącego nad ołtarzem; i przemówił: „Uderz w głowicę
        kolumny, tak aby się zakołysały progi. I odetnij ich głowice — wszystkie. A
        resztę pozabijam mieczem. Żaden z nich, kto ucieka, nie zdoła uciec ani żaden
        zbieg nie umknie. 2 Jeśli się dokopią do Szeolu, moja ręka ich stamtąd
        dobędzie; a jeśli wstąpią do niebios, i stamtąd ich sprowadzę. 3 A jeśli się
        ukryją na szczycie Karmelu, tam będę pilnie szukał i niechybnie ich pochwycę.
        A jeśli przed moimi oczami ukryją się na dnie morza, tam rozkażę wężowi, a on
        ich pokąsa.

• Gość: omnipotentny Re: Zmartwychwstaną niewierzący w zmartwychwstani IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 14.06.06, 19:06
          a może jakiś cytacik z Biblii Szatana zarzucisz?
      • Gość: omnipotentny Re: Trój Jedyny Bóg - nauka z Piekła rodem ! IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 14.06.06, 19:06
        > Czemu bog podejrzanie milczy?

przecież gdyby nie milczał, wyszedłbyś na idiotę, nieprawdaż?
        • jacektrudcccp Bóg jest cierpliwy. 25.06.06, 08:38
          Gość portalu: omnipotentny napisał(a):

> > Czemu bog podejrzanie milczy?
          >
          >
          > przecież gdyby nie milczał, wyszedłbyś na idiotę, nieprawdaż?

2 Piotra 3:9
          Jehowa nie jest powolny w sprawie swej obietnicy, jak to niektórzy uważają za
          powolność, lecz jest cierpliwy względem was, ponieważ nie pragnie, żeby
          ktokolwiek został zgładzony, ale pragnie, żeby wszyscy doszli do skruchy.
          • Gość: omnipotentny to genialne, ale co z tego? IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 25.06.06, 22:38
      • alx_rener12345 Re: Trój Jedyny Bóg - nauka z Piekła rodem ! 20.11.22, 16:35
        Odwagi przed czym? Tu nie ma nic do śmiechu. Sobie zobacz ile ludzi panicznie boi się śmierci. Chociażby ja. A tak na serio to najbardziej boję się, że nigdy nie zobaczę nie tylko swoich bliskich ale w ogóle wszystkich których lubiłem. I tu nie ma żadnego sposobu. Chyba, że chcecie iść na piwo to zapraszam. W ogóle tylko antynataliści mają rację. Nastawiamy karku i w imię czego? Czegoś czego nie ma. Zajebiscie.
    • v0lrath Re: Trój Jedyny Bóg - nauka z Piekła rodem ! 25.06.06, 22:47
      Ja tam wolę liczbę 0.
      0 bogów.
    • Gość: wredna_jedza Gdzie jest psychiatra???? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.06, 07:43
      Człowieku, usiłujesz wyciągać jakies wnioski, mieszając wyrwane z kontekstu
      cytaty z Biblii z wyrwanymi z kontekstu Surami Koranu...
      Ręce, szczęka i majtki opadają po przeczytaniu takich bzdetów...
      Ze swojemi odkryciami zgłoś sie do niejakiego Ericha von D. - poszukacie
      ufoludków na podstawie świętych ksiąg :/
      • jacektrudcccp Nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie. 01.07.06, 15:03
        Gość portalu: wredna_jedza napisał(a):

> Człowieku, usiłujesz wyciągać jakies wnioski, mieszając wyrwane z kontekstu
        > cytaty z Biblii z wyrwanymi z kontekstu Surami Koranu...
        > Ręce, szczęka i majtki opadają po przeczytaniu takich bzdetów...
        > Ze swojemi odkryciami zgłoś sie do niejakiego Ericha von D. - poszukacie
        > ufoludków na podstawie świętych ksiąg :/

Każdy werset z Koranu i z Biblii zacytowany oddzielnie, czy tego chcemy czy nie
        jest wyrwany z kontekstu.
        Jednak czasami się składa tak, że znakomicie opisuje to co chcemy powiedzieć.

1 Jana 4:1
        Umiłowani, nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie
        natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga, ponieważ wyszło na świat wielu
        fałszywych proroków.

• Gość: ant synu co ty wiesz o ...nauce !!! ??? n/t IP: *.adsl.inetia.pl 01.07.06, 15:39
      • jacektrudcccp Re: synu co ty wiesz o ...nauce !!! ??? n/t 15.07.06, 09:08

Sura 2:78
        Wśród nich są ludzie niepiśmienni, którzy nie znają Księgi, lecz tylko
        marzenia; oni snują jedynie przypuszczenia.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka