Dodaj do ulubionych

Bezdzietnych należy ukarać!

18.10.06, 23:45
Jeśli ktoś nie ma dzieci, to znaczy, że jest elementem aspołecznym i
antypaństwowym, bo nie myśli o dobru Państwa i "uczestniczy w trudzie
budowania społeczeństwa". Zgadzacie się z Panią Posłanką Sobecką?

wiadomosci.onet.pl/1420360,11,item.html
--
"Ukraina jest ważnym sąsiadem zarówno Czech, jak i Polski."

(Lech Kaczyński)
Obserwuj wątek
    • zielony_mroowek Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 00:15
      Nie. Wszyscy płacą podatki. Część z nich to kasa dla ministerstwa edukacji. A
      zatem bezdzietni czy chcą czy nie i tak łożą na przedszkola, szkoły i uczelnie,
      czyli na cudze dzieci.Jeśli ma być naprawdę sprawiedliwie (a chyba o to
      kaczorom chodzi) to mniejsze podatki powinni płacić ci bezdzietni.
      • xtrin Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 00:22
        Dokładnie. Kowalski z piątką dzieciaków płaci takie same składki jak bezdzietny
        Nowak. I z tych składek leczy się szóstka Kowalskich i jeden Nowak. Nowak łoży
        też na szkoły i przedszkola z których nie korzysta bezpośrednio wcale. I na
        parki i place zabaw gdzie bawią się Kowalczątka.
        Taki system jest ok, bo przyszłe pokolenia są nam wszystkim potrzebne. Ale
        jakiekolwiek dalsze wymuszenia, by bezdzietni płacili na dzietnych to już absurd.
        • k-ika Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 09:05
          Ale młodość i produktywność Kowalskiego nie jest wieczna. I jeżeli dopadnie go
          wiek emerytalny to okaże się , że niestety to dzięki niemu, będzie miał jto
          płacić na jego leczenie, emryturę etc. A Nowak okaże się egoistycznym starcem,
          którmu właściwie przyjdzie stać z wyciągniętą łapą, bo wątpię czy wyżyje nie
          mając potomstwa. Bo wówczas to potomstwo będzie płacić podatki i emerytury i
          przedszkola. Taka prawda. Nie można być krótkowzrocznym!!!!
          Ale karanie -to przesada.
          --
          "...Nie wierz swym oczom, szepnął wiatr
          jeżeli kochasz, sercem patrz..."
          • ann_alice Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 09:45
            A to, że ten bezdzietny Nowak całe swoje życie płacił składkę emerytalną, która
            kosztowała go połowę pensji, to pewnie nic...
            A dzieciorób Kowalski, którego dzieci bez wykształcenia (tata nie był w stanie
            zapewnić, bo dzieci za dużo - pensji za mało) będą bezrobotne...I tak kończy
            się fikcja o tym, że następne pokolenie nas utrzyma ze swoich składek.
            ...albo: dzieci Kowalskiego bezrobotne i bez wykształcenia wyjadą zarabiać za
            granicę, nie płacąc żadnych składek w Polsce.

K-ika, naprawdę wierzysz w to, co napisałaś?

• xtrin Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 10:35
            Oczywiście, że przyszłe pokolenia są nam potrzebne. Dlatego system gdzie wszyscy
            w podatkach na nie płacimy jest ogólnie akceptowany i nikt nie domaga się
            obniżenia składek dla bezdzietnych. Tym niemniej należy pamiętać o tym, że
            bezdzietni JUŻ płacą za cudze dzieci. Pomijam już fakt, że bezdzietni zwykle są
            bardziej produktywni. Istniejący system - ok, ale podwyższenie dla bezdzietnych
            składek to już jest paranoja.
            A egoistycznym starcem można się stać mając i dziesiątkę potomstwa.
            I wreszcie problem o którym wspomniał przedmówca - jeżeli Kowalskiego nie stać
            na piątkę dzieci to ta piątka w przyszłości ma spore szanse stać się nie
            producentami emerytur, ale dodatkowym obciążeniem dla budżetu. Wyjątkowo nie
            podoba mi się "promowanie" rodzin wielodzietnych. Promować powinno się
            posiadanie dziecka pierwszego, drugiego, góra trzeciego. Zamiast dzieciorobom
            fundować mieszkania po stokroć lepiej przeznaczyć fundusze na leczenie bezpłodności.
        • Gość: żnudzony pomocą Re: Bezdzietnych należy ukarać! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.06, 13:35
          Jeśli koszt wychowania przeciętnego dziecka w Polsce do osiemnastego roku życia
          wynosi 250000 zł, to dziecko, które otrzyma mniej w dzieciństwie od tej kwoty a
          zostanie przeciętnym pracownikiem zostanie okradzione przez resztę
          społeczeństwa o różnicę tej kwoty a kwotą otrzymaną. Kwota jaką dziecko
          otrzymuje w dzieciństwie nie powinna zależeć od rodziców lecz tylko od tego kim
          to dziecko w przyszłości zostanie. Ponieważ nie wiemy kim dziecko zostanie jak
          dorośnie, przyzwoitość i normalna ekonomia nakazuje traktować każde dziecko jak
          przyszłego przeciętnego pracownika i przyznawać mu kwotę co najmniej 1154 zł
          (250000zł/18lat/12miesięcy), czyli średnią i tak przypadającą na dziecko a nie
          43 zł zasiłku rodzinnego i to nie każdemu.
          Kto nie zwraca kosztów swojego wychowania następnym dzieciom ten te dzieci
          okrada bo to co otrzymał na swoje dzieciństwo z domu dziecka (dla ekonomii nie
          ma znaczenia z jakiego domu)przywłaszczył sobie. Dzieciństwo zaś nie jest
          niczyją własnością, pradziadek oddaje je dziadkowi, dziadek ojcu, ojciec synowi
          a syn wnukowi i wychodzi na to, że nikt tego dzieciństwa nie dostaje na
          własność lecz każdy sam musi na nie zapracować. Podkreślę słowo oddaje.
          Czy ja innych rachunków uczyłem się niż wy?
          Jeden Nowak powinien podatki płacić swoje szkoły, przedszkola bo każdy człowiek
          płaci podatki czyli dzieci kowalskiego też zapłacą podatki.
          Niech Nowak tak głupio nie myśli, że płaci na kogoś, bo prawda jest taka, że
          kto płaci podatki na kogoś ten nawet za siebie ich nie płaci!
      • Gość: polubu Re: Bezdzietnych należy ukarać!Nie kradnij to kara IP: *.uznam.net.pl 20.10.06, 16:43
        Tylko, że te dzieci też będą płacić podatki i na to wyjdzie, że podatki każdy
        płaci za siebie, na swoje szkoły, na swoje przedszkola. Każdy emeryt powinien
        mieć prócz zapłaconych składek na emeryturę wychowanego następcę. (Lub
        legitymować się pokryciem takich kosztów).
        To o tym wam cały czas piszę, tylko zamiast podatków powinien każdy bezdzietny
        zapłacić dzieciom za swoje dzieciństwo. To jest prawidłowe, bo podatki w
        rozumach ekonomicznych idiotów wprowadzają zamęt jakoby dziecku pomagali a w
        normalnej gospodarce dziecko niczyjej pomocy nie powinno potrzebować, bo ma
        ręce nogi i głowę jak darczyńca.
    • xtrin Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 00:19
      Co za idiotka.
      Ktoś, kto dzieci mieć nie może, nie ma z kim, nie uważa się za materiał na
      rodzica bądź po prostu nie ma na to ochoty ma za to płacić? Absurd. Odgórne
      zmuszanie ludzi do płodzenia się to jakaś paranoja. Swoją drogą, ciekawe czy i
      księży takie "bykowe" miałoby objąć :).
      Nie zgadzam się też z tym, by promować rodziny wielodzietne. Jeżeli ktoś ma
      więcej dzieci niż jest w stanie utrzymać to oznacza to, że jest idiotą. A dzieci
      idiotów także będą idiotami. Ja rozumiem, że naszym rządą marzą się rzesze
      idiotów z prawem głosu, ale niech nie produkują ich za moje podatki.
    • supaari Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 08:04
      markus.kembi napisał:

> Jeśli ktoś nie ma dzieci, to znaczy, że jest elementem aspołecznym i
      > antypaństwowym, bo nie myśli o dobru Państwa i "uczestniczy w trudzie
      > budowania społeczeństwa". Zgadzacie się z Panią Posłanką Sobecką?
      >
      > wiadomosci.onet.pl/1420360,11,item.html

A już myślałem, że to Polubu i będzie o bułkach przechodnich, "normalnej
      ekonomii", kradzieży dzieciństwa itp. A może Polubu to nick posłanki Sobeckiej?

--
      Christianus mihi nomen, catholicus cognomen.
      • miriam11 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 20.10.06, 16:47
        supaari napisał:

> A już myślałem, że to Polubu i będzie o bułkach przechodnich, "normalnej
        > ekonomii", kradzieży dzieciństwa itp. A może Polubu to nick posłanki Sobeckiej?

No widzisz, co narobiłeś, już przylazł (patrz niżej). Było nie wywoływać wilka z
        lasu :-)

--
        Pomóż zwierzakom:
        www.theanimalrescuesite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites.woa
        • supaari Re: Bezdzietnych należy ukarać! 20.10.06, 16:54
          miriam11 napisała:
          > No widzisz, co narobiłeś, już przylazł (patrz niżej). Było nie wywoływać
          wilka
          > z
          > lasu :-)
          >

Biję się w piersi! :-)
          Ale zaryzykuję jeszcze jedno podejrzenie - jak mu się nie uda zmienić prawa i
          mentalności Polaków, to przemieni się we współczesnego Robin Hooda!! Będzie
          zabierał bezdzietnym i dawał wielodzietnym! Żadna bułka od dziadka nie będzie
          bezpieczna! :-)

--
          • miriam11 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 20.10.06, 17:26
            supaari napisał:

> Biję się w piersi! :-)
            > Ale zaryzykuję jeszcze jedno podejrzenie - jak mu się nie uda zmienić prawa i
            > mentalności Polaków, to przemieni się we współczesnego Robin Hooda!! Będzie
            > zabierał bezdzietnym i dawał wielodzietnym! Żadna bułka od dziadka nie będzie
            > bezpieczna! :-)

To ją chyba trzeba będzie namoczyć, bo kto ma takie zęby, żeby zeżreć 50-letnią
            bułkę?!

--
            Pomóż zwierzakom:
            • supaari Re: Bezdzietnych należy ukarać! 20.10.06, 18:31
              miriam11 napisała:
              > To ją chyba trzeba będzie namoczyć, bo kto ma takie zęby, żeby zeżreć 50-
              letnią
              > bułkę?!
              >
              >

Nie pamiętasz??? Bułki się nie zjada, tylko przekazuje następnym pokoleniom! I
              dzięki temu wszyscy są jednakowo głodni i nikt nikogo nie okrada.

--
              • miriam11 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 20.10.06, 19:37
                supaari napisał:

> Nie pamiętasz??? Bułki się nie zjada, tylko przekazuje następnym pokoleniom! I
                > dzięki temu wszyscy są jednakowo głodni i nikt nikogo nie okrada.

Czekaj, to ja mam kupować więcej bułek, część zjeść a resztę odkładać do
                koszyczka dla następnych pokoleń? Tak to szło? Czy mam kupić tyle ile bym
                zjadła, ale nie zjeść, tylko do koszyczka?

--
                Pomóż zwierzakom:
                • supaari Re: Bezdzietnych należy ukarać! 20.10.06, 19:43
                  miriam11 napisała:

> Czekaj, to ja mam kupować więcej bułek, część zjeść a resztę odkładać do
                  > koszyczka dla następnych pokoleń? Tak to szło? Czy mam kupić tyle ile bym
                  > zjadła, ale nie zjeść, tylko do koszyczka?
                  >

W "normalnej" ekonomii Polubu bułek się nie kupuje, tylko dostaje się je od
                  rodziców (ew. od bezdzietnych, którzy otrzymane bułki mają oddać cudzym
                  dzieciom).

--
                  • miriam11 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 20.10.06, 21:00
                    supaari napisał:

> W "normalnej" ekonomii Polubu bułek się nie kupuje, tylko dostaje się je od
                    > rodziców (ew. od bezdzietnych, którzy otrzymane bułki mają oddać cudzym
                    > dzieciom).

To co ja mam zrobić???? Te bułki, które mi rodzice dawali, jak byłam mała, to
                    już zjadłam, a obecnie kupuję osobiście z własnych zarobionych pieniędzy. Do
                    kogo mam się zwrócić w sprawie wydania mi bułek, które następnie mogłabym oddać
                    przyszłym pokoleniom? Bo u Rodziców dostaję bułki tylko wtedy, jak przyjadę z
                    wizytą. To te bułki mam chować do koszyczka? Czy może powinnam poszukać jakichś
                    okolicznych bezdzietnych i domagać się od nich bułek przechodnich?

--
                    Pomóż zwierzakom:
                    • supaari Re: Bezdzietnych należy ukarać! 22.10.06, 19:39
                      miriam11 napisała:
                      > To co ja mam zrobić???? Te bułki, które mi rodzice dawali, jak byłam mała, to
                      > już zjadłam, a obecnie kupuję osobiście z własnych zarobionych pieniędzy. Do
                      > kogo mam się zwrócić w sprawie wydania mi bułek, które następnie mogłabym
                      oddać
                      > przyszłym pokoleniom? Bo u Rodziców dostaję bułki tylko wtedy, jak przyjadę z
                      > wizytą. To te bułki mam chować do koszyczka? Czy może powinnam poszukać
                      jakichś
                      > okolicznych bezdzietnych i domagać się od nich bułek przechodnich?
                      >

Ja zawiłości ekonomii Polubu nie znam, ale podejrzewam, że teraz bułki od
                      rodziców się już nie liczą (a może wręcz oznaczają kradzież) i że czeka na
                      Ciebie piekło! W co osobiście niezbyt wierzę...

--
                      • miriam11 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 22.10.06, 20:40
                        supaari napisał:

> Ja zawiłości ekonomii Polubu nie znam, ale podejrzewam, że teraz bułki od
                        > rodziców się już nie liczą (a może wręcz oznaczają kradzież) i że czeka na
                        > Ciebie piekło! W co osobiście niezbyt wierzę...

A pisał coś dzisiaj o kradzieży, ale nie wnikałam, więc Ci nie objaśnię. Piekło
                        i tak pewnie na mnie czeka, już mi tym grozili SJ, Mormoni i inni różni, więc
                        myślę, że kradzież bułek niewiele już tu zmienia :-)))
                        PS. Ale karmię mojego psa (nie bułkami), może to mi będzie policzone jako
                        okoliczność łagodząca?

--
                        Pomóż zwierzakom:
                        • supaari Re: Bezdzietnych należy ukarać! 22.10.06, 21:08
                          miriam11 napisała:

> A pisał coś dzisiaj o kradzieży, ale nie wnikałam, więc Ci nie objaśnię.
                          Piekło
                          > i tak pewnie na mnie czeka, już mi tym grozili SJ, Mormoni i inni różni, więc
                          > myślę, że kradzież bułek niewiele już tu zmienia :-)))

Kradzież to jego "ulubiony" grzech.

> PS. Ale karmię mojego psa (nie bułkami), może to mi będzie policzone jako
                          > okoliczność łagodząca?

Na mocy Mt 15,27? :-)
                          Ale nie mów mi, że na czyściec liczysz :-)

--
                          • miriam11 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 23.10.06, 07:28
                            supaari napisał:

> Na mocy Mt 15,27? :-)

Supaari, chapeau bas, akurat na ten werset bym nie wpadła :-)))
                            Ja tu bardziej bym się opierała na św. Franciszku!

> Ale nie mów mi, że na czyściec liczysz :-)

Nieee, ja mam binarne widzenie świata, albo niebo albo piekło :-)
                            Ale w takim razie jednak piekło, tyle bułek ukradłam, że żadna pokuta tu nie
                            pomoże :-)

--
                            Pomóż zwierzakom:
                            • supaari Re: Bezdzietnych należy ukarać! 23.10.06, 09:43
                              miriam11 napisała:

> Supaari, chapeau bas, akurat na ten werset bym nie wpadła :-)))
                              > Ja tu bardziej bym się opierała na św. Franciszku!

Tobie w rozmowie ze mną wolno. Mi z Tobą - trochę mniej wypada na św.
                              Franciszka się powoływać.

> Nieee, ja mam binarne widzenie świata, albo niebo albo piekło :-)
                              > Ale w takim razie jednak piekło, tyle bułek ukradłam, że żadna pokuta tu nie
                              > pomoże :-)
                              >

Gadasz! Sądzę, że syn marnotrawny może być też córką! ;-)

--
                              • miriam11 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 23.10.06, 11:39
                                supaari napisał:

> Tobie w rozmowie ze mną wolno. Mi z Tobą - trochę mniej wypada na św.
                                > Franciszka się powoływać.

Powoływać się możesz, uważałabym tylko z tym opieraniem ;-) A tak poważnie -
                                czemu mi wolno, a Tobie nie wypada?
                                >
                                > Gadasz! Sądzę, że syn marnotrawny może być też córką! ;-)

Niektórzy twierdzą, że Bóg jest Ojco-Matką, więc myślę, że masz rację. A
                                zresztą, przecież wiadomo, że to przypowieść, więc syn byłtylko figurą stylistyczną.
                                Tak trochę z innej beczki: Supaari, czy znasz grekę? Mam problem z interpretacją
                                pewnego wersetu, sprawdzałam w różnych przekładach, ale w końcu doszłam do
                                wniosku, że trzebaby zerknąć, jak to w oryginale było. Mógłbyś pomóc?

--
                                Pomóż zwierzakom:
    • mari116 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 09:43
      Jestem bezdzietną mężatką z dziewiętnastoletnim stażem, nie z własnego wyboru.
      Już nie czuję się winna że nia mam dzieci, dlaczego mam płacić większe
      podatki , skoro na moje badania i leczenie "Państwo" się wykręca, w gabinecie
      NFZ od razu słyszę, że tu wymagana jest wizyta prywatna, bo my Nie możemy przy
      naszych środkach pomóc. Owszem udało mi się trafić na lekarza, który pewne
      badania wykonał w ramach NFZ, ale to mi się udało przy kilku badaniach, a
      gdzie reszta, gdzie nasze uczucia, gdzie mnóstwo ludzi którzy cierpią i płaczą
      na widok kobiety w ciąży lub małego dziecka. Pracuję całe swoje dorosłe życie,
      a więc już przeszło 20 lat, nie jestem na zasiłkach. Dzś mogę otym już mówić,
      ale że jestem egoistką - takie stwierdzenie jeszcze dziś boli.
      • yagres Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 10:09
        Ta Sobecka to przypomina mi jakąś starą kurę poskomunistyczną. Nie ma obowiązku
        posiadania potomstwa, poza tym trzena odróżnić fakt nieposiadania dzieci z
        wyboru od faktu nieposiadania dzieci z przyczyn zdrowotnych. Niepłodność
        powinna być uznana za chorobę (bo organizm jest rzeczywiście chory) a jej
        leczenie powinno być finansowane przez państwo. Mnóstwo jest małżeństw, tóre
        nie mogą mieć dzieci a bardzo chcą. I tu jest właśnie rozwiązanie problemu: w
        refundowanym leczeniu bezpłodności a nie w dodatkowych obciażeniach podatkowych
        dla bezdzietnych.
        Cóż, fiskus jest bardzo chytry, a chytry zawsze dwa razy traci.
        • markus.kembi Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 10:38
          Ale jak ktoś nie może mieć dzieci, to niech adoptuje piętnaścioro wychowanków
          domu dziecka. To co prawda nie to samo, bo dzięki temu Polaków się nie zwiększy,
          ale zawsze coś - niech ustalą taki parytet, że np. adopcja pięciorga dzieci
          równoważy urodzenie i wychowanie jednego własnego i zwalnia z sankcji
          obejmujących osoby bezdzietne.
          --
          "Ukraina jest ważnym sąsiadem zarówno Czech, jak i Polski."

(Lech Kaczyński)
          • mari116 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 11:02
            Czy kiedyś tak dokładnie pomyślałeś na czym polega adopcja, jakie są wymagania.
            Czy dowiedziałeś się o tych rzeczach z konkretnego miejsca, od ludzi tym się
            zajmujących?
            Twój argument o adopcji piętnaściorga dzieci, chyba był nieprzemyślany, bo to
            nic innego jak kolejny dom dziecka. Te dzieci już raz zostały skrzywdzone, tu
            musi być odpowiedzialność, konsekwencja i miłość, bardzo dużo miłości,
            wyrozumiałości i cierpliwości, i powściąglowości w wypowiadaniu.
      • xtrin Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 10:40
        Dokładnie to jest po prostku sk... w stosunku do takich osób.
        Oczywiście teoretycznie można wprowadzić zasadę, że dodatkowo płacą tylko zdolni
        do płodzenia, ale nie robiący tego z własnej woli. Tyle, że to po pierwsze mocno
        absurdalne rozwiązanie, po drugie pole do nadużyć (już widzę ten rynek
        zaświadczeń o bezpłodności).
        • supaari Re: Bezdzietnych należy ukarać! 20.10.06, 16:59
          xtrin napisała:

> Dokładnie to jest po prostku sk... w stosunku do takich osób.
          > Oczywiście teoretycznie można wprowadzić zasadę, że dodatkowo płacą tylko
          zdoln
          > i
          > do płodzenia, ale nie robiący tego z własnej woli. Tyle, że to po pierwsze
          mocn
          > o
          > absurdalne rozwiązanie, po drugie pole do nadużyć (już widzę ten rynek
          > zaświadczeń o bezpłodności).

A ja widzę dużo więcej niż bezpłodność... Homoseksualiści, zoofile, nekrofile
          (uprzedzam - nie stawiam znaku równości pomiędzy wymienionymi!), ludzie
          nieatrakcyjni fizycznie lub z niską samooceną utrudniającą kontakty z płcią
          przeciwną. Oni wszyscy chyba nie z własnej winy? Chyba że chozi nie tylko o
          bezpłodność ściśle biologiczną...

--
      • k-ika Re: Bezdzietnych należy ukarać! 19.10.06, 12:04

-- Nie wiem dlaczego, ale z waszych wypowiedzi bije nienawiść i pogarda do
        osób , które mają dzieci. Nie pomyśleliście , że też byliście dziećmi?
        Ludzie, dlaczego zakładacie , że wszyscy którzy mają dzieci to nędzarze i
        biedacy>? Opamiętajcie się. Przecież, każdy doceny, lekarz, pielęgniarka to
        byli dzieci i mieli rodziców. Zastanówcie się co za bzdury gadacie. Jak można
        tak gardzić rodziną, macierzyństwem czy ojcostwem. Mam troje dzieci i wiecie co
        jestem dumna. Córki obie są wzorowymi uczennicami, mają ambicje i kolegów
        jedynaków, którzy śmieją się z tych dobrych uczniów. To jest chore! W rodzinie
        gdzie jest więcej dzieci, może nawet czasami jakiś niedostatek, jest więcej
        miłości i szacunku dla drugich. Nie mówię oczywiście o patologii, która zawsze
        była, jest i będzie.
        Mowię o normalnej rodzinie.
        Nie mam zamiaru również wytykać innym z jakich powodów nie mają dzieci, bo to
        ich indywidualne i osobist problemy.
        Ale chodzi mi o to, że nie można gardzić rodziną, albo mówić, że się płaci na
        cudze dzieci. Nikt na nikogo tak prawdę mówiąc nie płaci. Płacimy podatki na
        wszystko i wszyscy - takie jest prawo. I po co wytykać innym, że ci tyle a
        tamci tyle etc
        Opamiętajcie się. Jesteśmy Narodem jednym - a z wypowiedzi waszych sączy się
        jad nienawiści jak do wroga!!!!
        "...Nie wierz swym oczom, szepnął wiatr
        jeżeli kochasz, sercem patcrz..."
        • Gość: Echo Pokretna logika! IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 20.10.06, 17:25
          zielony_mroowek napisał:

> Nie. Wszyscy płacą podatki. Część z nich to kasa dla ministerstwa edukacji. A
          > zatem bezdzietni czy chcą czy nie i tak łożą na przedszkola, szkoły i uczelnie,
          >
          > czyli na cudze dzieci.Jeśli ma być naprawdę sprawiedliwie (a chyba o to
          > kaczorom chodzi) to mniejsze podatki powinni płacić ci bezdzietni.

Ludzie z dziecmi placa o wiele wyzsze podatki bo wychowuja dzieci. Nastepnie te
          dzieci, wychowane na koszt opodatkowanych rodzin, beda opodatkowane zeby
          utrzymywac bezdzietnych na starosc. Uwazam ze bezdzietni powinni placic wyzsze
          podatki poniewaz maja mniejszy wklad w przetrwanie spolecznosci i utrzymaniu na
          starosc.
          • xtrin Re: Pokretna logika! 20.10.06, 20:07
            Pozatem odpowiedz na pojawiającą się tutaj kontrowersję - czy chcesz "ukarać"
            wyższymi podatkami osoby bezpłodne? Homoseksualistów (to pewnie niektórzy by
            chcieli :))? Chorobliwie nieśmiałych? Tych, którzy kierując się zdrowym
            rozsądkiem uznają się za nieodpowiedni materiał na rodzica?
    • echtom Nie kary, tylko ulgi podatkowe 22.10.06, 16:58
      Zamiast nakładać wyższe podatki na bezdzietnych, powinno się wprowadzić ulgi
      podatkowe na dzieci. To byłoby wspieranie odpowiedzialnego rodzicielstwa -
      zamiast zasiłków, które w większości marnotrawią pijacy utrzymujący się z
      pieniędzy wyłudzanych z opieki społecznej na spłodzone przez siebie potomstwo.
      --
      Dogs look up to us. Cats look down to us.
      Pigs treat us as equals.
      Winston Churchill
    • user0001 Re: Bezdzietnych należy ukarać! 22.10.06, 21:09
      Pani posłanka Sobecka powinna zauważyć, że jako bezdzietny, bez żadnych
      zobowiązań, mogę w każdej chwili złożyć wypowiedzenie, wykorzystać okres
      wypowiedzenia do sprzedaży domu i wyruszyć na zachód. Jakoże w Polsce nie
      zostawię ani potomstawa ani partnerki, do Polski nie wrócą żadne z zarobiony
      przeze mnie pieniędzy; a ja mogę zdecydować się pozostanie poza granicami kraju.

W efekcie moje podatki zamiast zasilać budżet Rzczypospolitej trafią do skarbca
      Korony.
    • Gość: żnudzony Re:Kto nie wydaje na dziecko jest złodziejem. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.06, 22:40
      Darczyńco! Ty złodzieju! Zmień zasady ekonomii i przejrzyj na kaprawe oczy!
      Jeśli pomagasz dziecku, które w przyszłości zostanie lepszym od ciebie
      pracownikiem i zapłaci wyższe od ciebie podatki to według Boga, logiki i
      normalnej ekonomii nie ty musiałeś na to dziecko pracować, lecz ono na ciebie!
      Ty darczyńco nic temu dziecku nie darowałeś, lecz je po prostu okradałeś! Kto
      dziecku pomaga ten dziecko poniża i nie nagrodę zbiera, lecz karę! Wprowadzając
      normalną ekonomię ludzie znów mogą gdzieś w nieskończoności dojść do równości.
      To proste, nic nie dacie a każdy mieć będzie-ekonomiści za dychę? Na początek
      proste rozwiązanie-pracujący płacą przez 40 lat po 200 zł ze swojej pensji
      (średnia płaca 2500 zł)za swoje dzieciństwo podobnie jak płaci się na swoją
      emeryturę a dzieci otrzymują z tych pieniędzy przez 20 lat po 400 zł swojej
      przedwstępnej płacy, którą następnie zwracają płacąc przez 40 lat po 200 zł.
      Nikt nikomu nic nie daje, likwidujemy wszystkie fundacje Caritasy Orkiestry
      pomagające dzieciom a w kilka pokoleń i wszystkie więzienia. Po co żyć w
      ułudzie, że dzieci są gorsze od nas i pomocy potrzebują jak i tak nie możemy im
      udowodnić, że gorzej od nas będą pracowały a tylko idiota lepszym pomaga.
      Dziecko to człowiek i jako człowiek niczyjej pomocy nie powinno potrzebować bo
      człowiek ma obowiązek sam zapracować na całe swoje życie. Zasady ekonomiczne
      powinny być tak ustawione by każdemu to umożliwić. Gdyby z chwilą urodzenia
      pewne było kim to dziecko w przyszłości będzie ludzkość miałaby ułatwione
      zadanie. Każde dziecko otrzymywałoby dzieciństwo proporcjonalne do przyszłej
      pracy. Skoro jednak tego nie wiemy, nie możemy dziecka traktować jak przyszłego
      darmozjada a raczej uczciwość nakazuje traktować je jak przyszłego przeciętnego
      pracownikach skutkuje tym, że dziecko powinno na swoje dzieciństwo otrzymać
      tyle ile przypadnie na przeciętnego pracownika. Ewentualne większe środki
      mogliby mu dodatkowo dołożyć rodzice. Byłem dzieckiem, któremu rzekomo
      udzielano pomocy, teraz mam 45 lat pracy i pewność, że sam zapracowałem na całe
      swoje życie, że darczyńcy byli fikcyjnymi darczyńcami. Dzielili się posiłkiem
      ze mną lecz to był mój posiłek nie ich. Teraz dzielą się posiłkiem z innymi
      dziećmi i nie interesuje ich czy te dzieci nie będą lepszymi niż oni
      pracownikami. Jakim cudem darczyńcy mogą pomagać dzieciom które będą lepszymi
      od nich pracownikami? Co wy za komunistyczny ustrój uprawiacie? Wszystkim,
      którzy mnie w dzieciństwie okradali wybaczam bo wierzę , że Ktoś ten świat tak
      stworzył, że nie ma w nim możliwości oszukać sprawiedliwości. Sprawiedliwość w
      każdym momencie jest stała. Złodzieja zawsze dopada sprawiedliwość , lecz
      czasami on pyta gdzie był Bóg, że mu się krzywda dzieje, nie zdając sobie
      sprawy, że to Bóg sprawiedliwość mu wymierzył. 8000 Organizacji mających na
      celu pomaganie dzieciom, podczas gdy dzieci żadnej pomocy nie powinny
      potrzebować-w normalnej gospodarce? Mój dziadek oddał bułkę ojcu, ojciec mnie
      ja dziecku i na to wyszło, że nikt z nas tej bułki nie dostał! Wszystkie wasze
      partie są daleko na lewicy!
      • Gość: KAT Rozstrzelać"bełcikowych"dziecioro bów!!!Te darmoz IP: *.tvk.torun.pl 23.10.06, 20:06
        Rozstrzelać"bełcikowych"dzieciorobów!!!Te darmozjady zrobią w pijackim amoku
        bachora,wezma bełcikowe,przechleja,a bachora ulica wychowuje-i NIKT MI nie
        bedzie gadał bzdur ze ten bachor bedzie płacił na moja emeryture-ON BEDzIE
        kradł radia,okradał,mieszkania,kradł samochody,napadał na ludzi,mordował-z tych
        dzieciarow nic dobrego NIGDY niewyrasta!!Znam temat b.dobrze-dla tych
        dziecorobow liczy sie tylko chlanie,maja w doopie prace,wychowywanie
        dzieci,jakiekolwiek wartosci-LUDZKIE CHWASTY poprostu.
        • Gość: żnudzony pomocą Re: Rozstrzelać"bełcikowych"dziecioro bów!!!Te da IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.06, 22:58
          Tylko debile ekonomiczni rozumują, że dzieciorób musi być od niego sześć razy
          lepszy jak narobił tyle dzieci. Normalny ekonomista wie, że wychowanie dziecka
          nic nie kosztuje i jak go debil ekonomiczny nie okradnie to samo zapracuje na
          siebie. Jeśli zostanie okradzione to musi innym sposobem zawalczyć o
          sprawiedliwość. Zostaje narkomanem, alkoholikiem, bandytą, kradnie radia,
          samochody i tak dba o zachowanie sprawiedliwości, która w każdym momencie jest
          wielkością stałą. Nie ma rodziny odpornej na okradanie i to jest
          sprawiedliwością. Życzę sprawiedliwości od chwastów!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka