Dodaj do ulubionych

Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej

13.03.06, 14:48
A czy te szkole ktos zna?? Jak tam jest?
Obserwuj wątek
        • prayboy Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej 20.03.06, 12:08
          Jesli szkola to ten sam model nauczania co przedszkole to radze poczytac sobie co to jest. To bardzo
          szkodliwe, chociaż bardzo ukryte i zakamuflowane pod wieloma pozorami działanie. Nie tylko katolik,
          ale żaden myślący człowiek nie powinien dać się nabrać. Taka działalność jest przykrywką prania
          mózgów u których samokrytycyzm i świadomość dobra i zła są jeszcze nieukształtowane.
          Oto garść szczegółów:
          Szkoła waldorfska
          Pochodzenie nazwy
          Nazwa pedagogika waldorfska wywodzi się od wsi Waldorf, w której właściciel fabryki papierosów
          "Waldorf-Astoria" postanowił założyć w 1915 roku szkołę dla dzieci pracowników. Szkołę utworzył
          Steiner.
          Uczeń oszustki
          R. Steiner był uczniem H. Blavatskiej, która rzekomo studiowała u mędrców Tybetu - członków Białego
          Bractwa - okultystkę i spirytystkę; dziś uważana za wielką oszustkę.
          Piramidalne absurdy
          Steiner twierdził, że dusze powstały z wiecznej substancji i wędrują w reinkarnacji. Tak oto Jezus
          okazuje się być wcieleniem dawnych bożków Mitre i Dionizosa.
          Definicja
          Antropozofia jest dziedziną zajmującą się "wiedzą wytworzoną w człowieku przez jego wyższe ja".
          Inna definicja
          Antropozofia to doktryna filozoficzno-psychologiczna, wg której pełnię wiedzy osiąga się nie dzięki
          zmysłom czy rozumowi, ale poprzez wtajemniczenie, czyli rozbudzenie w sobie, w wyniku
          odpowiednich ćwiczeń, wyższego stanu świadomości aktywizującego tzw. duchowe narządy poznania,
          tkwiące w każdym człowieku.
          "Odkrycia" antropozofii
          Istotne elementy antropozofii to panteizm i wiara w reinkarnację (metempsychoza). Człowiek składa się
          z 9 przenikających się elementów: 3 ciał, 3 dusz, 3 duchów.
          Kościół przeciwko
          W Sulejówku w 2000 r. odbyła się konferencja diecezjalnych duszpasterzy rodzin na temat steineryzmu.
          Grono dyskutantów stwierdziło że: STEINERYZMU NIE DA SIĘ POGODZIĆ Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM, i że
          rodzice nie powinni posyłać dzieci do takich szkół.
          Bp. Stefanek o Steineryzmie
          Bp. Stanisław Stefanek stwierdził, że w tym systemie nauczyciel staje się dla wychowanków "swoistym
          guru", zastępującym Jezusa Chrystusa
          Opinia ks. prof. J. Bajdy
          Ks. prof. Jerzy Bajda wyraził opinię, że steineryzm wyrósł na neognozie i filozofii heglowskiej
          Tylko pozytywy
          Teoretycy steineryzmu podają, że szkoły takie skończyli sławni ludzie, np. Helmut Kohl. Jednakże
          przemilczają fakt, że jej absolwentką jest też słynna terrorystka lat sześćdziesiątych, Ulryka Meinhoff
          Steiner destruktor
          Steiner należał do nurtu myślicieli budujących darwinizm społeczny w takich sprawach jak eugenika,
          eutanazja i ekonomia. Był promotorem ruchu neopogańskiego w Niemczech początku XX w.,
          promującego libertynizm seksualny, nudyzm, rasizm, antykatolicyzm. Miał ogromny wpływ na
          hitleryzm i na Carla Junga.
          Kontakty z Atlantydami
          Steiner przyznawał się do pozacielesnych kontaktów z Atlantydami.
          Bóg teozofów
          Teozofia uznaje Boga jako byt immanentny, czyli istniejący tylko w człowieku (np. w jego wyobraźni).
          Antropozofia pozytywnie o Lucyferze
          Antropozofia, podobnie jak teozofia, traktuje Lucyfera pozytywnie, jako jednego z duchów.
          (Encyklopedia Białych Plam PWE)
          Nauczyciele w szkołach waldorfskich
          Wg myśli Steinera nauczyciele w jego szkołach: (Encyklopedia Białych Plam PWE)
          ? mają postrzegać dzieci jako dające się formować istoty, których struktury są określone przez
          poprzednie życie.
          ? W szkole najważniejsza jest inicjacja do medytacji czyli doświadczenie odmiennych stanów
          świadomości.
          ? Jest tutaj zamazana granica między religią i kulturą, między prywatnym objawieniem Steinera a
          obiektywizmem nauki.
          ? Współpraca z domem rodzinnym ma stwarzać podobną atmosferę również w domu.
          ? Eurytmia jest wg nich mostem o charakterze inicjacyjnym, wprowadzającym świadomość kosmiczną
          na zasadzie mediumicznego otwarcia.
          Papież o antropozofii
          Papież Benedykt XV dekretem Świętego Officjum z 18 VI 1919 zakazał katolikom przynależeć do
          towarzystw antropozoficznych.
          Zagrożenia szkół steinerowskich
          ? Po pobieżnym zapoznaniu się z systemem steinerowskim jawi się on jako tożsamy z
          chrześcijaństwem, ale taki nie jest.
          ? Szkoła daje poczucie bezpieczeństwa i radość uczenia się, ale rezygnuje ze stawiania wymagań, a
          wychowywanie bez stresów wpływa negatywnie na dalszy rozwój dzieci.
          ? Szkoły te są eksperymentem nie tylko pedagogicznym, ale i alternatywną propozycją
          światopoglądową.
          ? W szkołach steinerowskich nie można pracować nie będąc antropozofem.
          ? Szkoły te promują antropozofię, czyli wiedzę ezoteryczną, poznanie nadzmysłowe. Antropozofia jest
          szkołą inicjacyjną, szkołą wtajemniczenia, systemem metod przemiany i rozwoju człowieka ku
          cywilizacji alternatywnej czyli do stworzenia nowego chrześcijaństwa, nowej sztuki, nowych form nauki,
          nowej pedagogiki, nowej medycyny itd.
          ? Promują synkretyczny religijny światopogląd. Antropozofia nie jest religią, ale drogą lub metodą
          poznania Boga, świata i człowieka na bazie wielu światopoglądów i różnych religii.
          ? Promuje się praktyki parareligijne, nawiązujące do ekologii, rolnictwa, medycyny.
          ? Promuje się medytacje wschodnie z otwieraniem się na "świat ducha", który nie jest równoznaczny z
          Bogiem.
          ? Antropozofia dopatruje się "ducha" w materii, równocześnie w kamieniu, roślinie, zwierzęciu i
          człowieku.
          ? Szerzy się wiarę w reinkarnację, ale rozumianą w nawiązaniu do teorii ewolucji Darwina.
          ? Biblia interpretowana jest w świetle wiedzy tybetańskiej. Objawienie jest więc poprawiane.
          ? Jezus nazywany jest Wielkim Duchem Słonecznym, Duchem Ziemi, Impulsem Chrystusa itd.
          Środowisko antymoralne
          Fundacja Rudolfa Steinera z USA, która wspiera finansowo steinerowskie szkoły, popiera również URI
          (United Religions Initiative). Jest to protestancka akcja dążąca do stworzenia globalnej organizacji o
          nazwie Zjednoczone Religie (United Religions). URI wspierana jest też przez Lucis Trust (pierwotnie o
          nazwie Lucifer Trust), założony przez teozofkę Alice Bailey (The Wanderer 17 II 00).
          Hitler Masoneria i Steiner
          Najsilniejszy wpływ na kształtowanie poglądów Hitlera wywarł pobyt w paramasońskiej loży Gwida von
          Lista we Wiedniu. Uczestnikiem tej loży był też Rudolf Steiner, który miał duży wpływ na młodego
          Hitlera. Hitler wstąpił do masonerii jeszcze w 1911 r. w Wiedniu, rekomendowany przez teozofów
          Steinera.(Sekty i Fakty nr 7)
          Steiner i satanista
          W 1887 grupa różokrzyżowców założyła sektę Złoty Świt, inspirowaną przez Steinera i satanistę
          Crowleya. Sekta ta był z kolei inspiracją dla tajnego stowarzyszenia Thule, którego uczestnikiem był
          Hitler. (Sekty i Fakty nr 7)

Na potwierdzenie dodam fakt, ze znajomy mieszka w poblizu takiej placowki, i zaobserwowal pewnego
          razu grupke przedszkolakow na spacerze z Pania, w pewnym momencie chlopcy przewrocili jedna z
          dziewczynek i zaczeli ja kopac. Pani na to patrzyla i nie interweniowala.
          Nie wiem czy jestes osoba wierzaca, ale mysle ze kazdy zdrowo myslacy czlowiek, nie wazne wierzacy
          czy ateista powinien trzymac sie z daleka od takiej totalnej bzdury. Zyjemy w XXI wieku i wiara w ten
          spirytystyczny belkot swiadczy co najmniej o braku rozsadku delikatnie mowiac.
          • Gość: Bogi Re: SP. Waldorfoska na Staszica 11a! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 15.04.06, 11:12
            Dobra!!! Chyba niektórzy, wypowiadający się na temat szkoły nawet w niej nie
            byli! Otóż to oblicze szkoły waldorfskiej, przedstawione powyżej było prawdziwe
            jakieś 40 lat temu!! Ta na woli istnieje od 10 lat. Na całym świecie jest ich
            bradzo dużo, zwłaszcza w Niemczech, Austrii i Szwajcari.
            Tam są to placówki z tradycjami, czasami prostymi świętami, jak dożynki,czy noc
            świętojańska, ale mimo to nikt tam nie wmawia uczniom nic o reinkarnacji,
            chyba, że omawiany jest temat Indii, gdzie w to wierzą. Ogólnie szkoła ma
            klimat, może dlatego, że wszyscy się znają i ogólnie metodą jest wyjaśnianie
            spraw poprzez rozmowy. Nie wszyscy uczniowie są spokojni, ale nabiorą kultury z
            biegiem lat, choć większość "dzikusków" ma to w naturze i taka pozostanie.
            Oceny są wprowadzone dopiero w 6 kl, dzieci traktowane są na równi.
            "a na potwierdzenie dodam fakt", iż sporo z tego co napisał szanowny Praboy
            jest poprostu wyssane z palca. I proszę mi tu nie truć, że skopiował to z
            wiarygodnych źródeł, bo chodzę do tej szkoły, moja siostra takową ukończyła i
            uczy się jednym z najlepszych liceów w Warszawie.
            Szczerze polecam!!
          • Gość: wazne Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.06, 21:43
            odradzam te szkole szczerze
            jest zaprzeczeniem polskości i katolickości, sama idea jest spiskiem zydowsko
            masonskim wymierzonym w zniszczenie i rozbicie podstawy, katolickosci czyli
            rodziny. wszystkie pozytywne posty na tym forum sa sfalszowane przez zyduw, w
            tym nauczycieli z tej szkoly, kturym nie tylko zalezy na tym by wyciagnac jak
            najwiecej kasy z rodzicuw, ale przede wszytkim aby zaszkodzic jak najbardziej
            polakom.

dyzurny kretyn, antysemita portalu gazeta.pl
          • Gość: anka Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.acn.waw.pl 17.12.06, 00:23
            Byłeś? Chodziłeś? Dziecko Twoje tam chodziło? Na jakiej podstawie wygłaszasz
            takie horrendalne bzdury?
            Moje dziecko skończyło to przedszkole. Ma wspaniałe wspomnienia. Doskonale się
            uczy.(już jest w II gimnazjum) Nie ma żadnych problemów społecznych -
            przeciwnie, jest bardzo lubianym pozytywnie patrzącym na świat młodym
            człowiekiem. Gdzie ta szkodliwość?
            Anka
        • woman-in-love Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej 24.03.06, 19:51
          Znam tę szkołę od podszewki. To dno. Przede wszystkim nauczyciele tam pracujący
          nie mają uprawnień, a praca polega zdecydowanie na praniu mózgu. Nauczyciele i
          rodzice sa zmuszani do czytania Steinera ( nauczyciele obowiązkowo na
          czwartkowej konferencji)Ta szkoła nie uczy lecz "rozwija". Polecam
          książkę "Uczylismy w szkole waldorfskiej" autorów nie pamietam, to Niemcy, ale
          w Polsce jest jeszcze gorzej. Czy wiecie że przy przyjmowaniu dziecka do szkoły
          rodzice sa pytani czy dziecko jest rodzone czy adoptowane? To taki tylko jeden
          kwiatek.
      • Gość: taki jeden Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.06, 09:49
        a to dziecko które jest absolwentem to gdzies sie dostalo po tej szkole.Masz
        racje tam probuja sie zajac wychowaniem co moim zdaniem nalezy raczej do
        rodziców. Dzieci uwielbiaja tam chodzić bo nie trzeba sie uczyć .(chyba ze
        pieczenia chleba lub szydelkowania itp). Poczytaj sobie w internecie o Rudolfie
        Steinerze to zrozumiesz o co chodzi.Stanowczo odradzam , chyba ze zakladasz ze
        twoje dziecko zakonczy edukacje na tej szkole bo dobre studia i potem dobra
        praca nie wchodza w rachubę.Ja swoje dziecko zabralem po roku i cale
        szczescie!!! ze w pore sie zorietowalismy z zoną o co tam chodzi
        • Gość: avista do Puchatki IP: 213.25.198.* 10.04.06, 13:31
          Polecam Państwową szkołę na Esperanto nr 222 im. Jana Brzechwy (ta bez basenu).
          Szkoła od kilku lat przoduje w rankingach robionych na podstawie testów do
          gimnazjum. Najdalsze miejsce tej szkoły do pieciu lat - trzecie. Szkoła ma
          ogrom zajęć dodatkowych (koło szachowe, taniec, sks, muzykę, koło
          informatyczne, redakcję szkolnej gazetki i wiele innych), świeticę czynna od 7
          do 18. Jedzenie pyszne. Obecnie trwa remont boiska. Będzie bardzo
          nowocześnie :o). Ja jestem zachwycona szkołą i nie ja jedna. Ludzie dojeżdżają
          z Legionowa, Halinowa, Kampinosu i nikt nie chce zmienić szkoły.
          • puchata1 Re: do Avista 11.04.06, 13:45
            Dzieki, brzmi super. Czy mozesz napisac jak jest wlasnie w swietlicy, czy
            dzieci nie ucza sie zlych rzeczy od starszych. Ja bardzo sie boje, ze duze
            klasy, nauczyciele nie bardzo przejmujacy sie pierwszakami, ktore dopiero co
            wyszly z cieplarnianych warunkow w przedszkolu. Pozdrawiam
            • Gość: avista Re: do Puchatki c.d. IP: 213.25.198.* 14.04.06, 09:42
              Świetlica przyjmuje dzieci od 0 do 3 klasy a na wniosek rodziców do 4. W
              świetlicy dzieci są podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa to dzieci klas 0-1
              a druga grupa 2-3 (4). Każda z grup ma swoje panie do opieki i oddzielną salę.
              Podczas przebywania na sitelicy dziecko może uczęszczać na zajęcia dodatkowe
              które są prowadzone przez nauczycieli lub odrabiać lekcje w ciszy (oddzielna
              klasa) pod okiem nauczyciela. Świetlica jest tuż obok strażnika więc nie ma
              mozliwości by dziecko wyszło ze szkoły samodzielnie. W świetlicy deklarujesz
              kto będzie odbierał dziecko i czy ewentualnie szkrab może samodzielnie wrócić
              do domu. Jezeli zapiszesz dziecko na obiady wówczas przypilnuje tego świetlica.
              Schodzą grupami. Koszt świetlicy miesięcznie wynosi 12 zł i w tym masz
              WSZYSTKIE zajęcia dodatkowe za darmo. Chyba że jest prywatna firma np.
              angielski wówczas płaci się za to. Ale o tym wiesz od samego początku. Koszt
              obiadu w skład którego wchodzi: zupa, drugie danie pełne i deser (owoc, ciasto,
              budyń...róznie bywa). Dodatkowo możesz zamówic za 0,30 zł mleko, kakao lub
              herbatkę.
              Jeżeli jesteś zainteresownaa szkołą zgłoś się już teraz.... wiem że coraz
              ciężej się do niej dostać. A dodatkową atrakcją dla dziecka (jeżeli się
              dostaniecie) będzie spotkanie przygotowane przez szkołę. Jak zostaną wywieszone
              listy dzieci przyjetych wówczas odbywa się spotkanie (więc jeszcze przez
              wrześniem). Rodzice przychodzą z dzieckiem. Pociacha dostanie kotylion (np.
              kotylion z kwiatkiem to klasa 1a, ze słoneczkiem 1b itd). Idziecie na salę
              gimnastyczną gdzie poznacie nauczycieli klas pierwszych, dyrekcję, psychologa,
              panie ze świetlicy. Potem jest program dla dzieci tzn. zawsze grupa taneczna
              pokazuje swój taniec, pani od gimnastyki korekcyjnej ćwiecznia. Po takim
              występie dzieci "segregowane" są wg. kotylionów i ze swoją przyszła panią idą
              do swojej przyszłej klasy. Tam czeka na nich poczęstunek oraz upominki (ołówki,
              długopisy itp). W tym czasie rodzice mają wykład pani dyrektor o zadaniach
              szkoły itp. Potem dzieci wracają (zawsze zachwycone) i ponownie wracaja we
              wrześniu :).
              Jak masz pytania... pytaj śmiało - doskonale rozumiem jak trudnym wyborem jest
              wybór szkoły. Jedynie zaznaczam.... szkoła na ten poziom nauki naprawdę
              pracuje.... dzieci maja dużo zadawane ale i poziom ich wiedzy jest ogromny.
              Córki klasa nawet jest oburzona jak pani od angielskiego mało im zadaje :) .
          • Gość: aupair Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.ols.vectranet.pl / 62.29.133.* 10.04.06, 19:21
            nie wierze, mam tam dwojke dzieci, kolejne na pewno zapisze do szkoly
            waldorfskiej, mimo ze chodzi do panstwowego przedszkola, jestem praktykującą
            katoliczką i nie wyobrazam sobie innej szkoły poza waldorfską. Moje dzieci
            wprost uwielbiają tam chodzić, nie dzięki szydelkowaniu i pieczeniu chleba (
            juz dawno zajmują sie innymi aktywnościami, bowiem są w starszych klasach)ale
            dzięki panującej tam atmosferze, dzieki rozmaitym uroczystościom, ciekawym
            lekcjom i braku nerwowej atmosfery. Mino ze nie ma wyscigu szczurow i chorej
            rywalizacji moje dzieci swietnie zdały test po 6 klasie, teraz pasjonuja się
            przedmiotami ścisłymi w gimnazjum, maja stały kontakt z absolwentami, ktorzy
            juz studiuja ( ktos mowi ze nalezy zapomniec o studiach po tej szkole), z
            absolwentami ktorzy sa w dobrych warszawskich liceach. My, rodzice znamy sie,
            angazujemy w wiele wydarzen w zycia szkoły i jestesmy zachwyceni podmiotowym,
            indywidualnym podejsciem do kazdego dziecka. Z pełną odpowiedzialnością
            polecam!!!!!
            • Gość: grace Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.ols.vectranet.pl / 62.29.133.* 10.04.06, 19:25
              jestem absolwentka waldorfa, dzieki trafilam tam z ciezka nerwica szkolna w 3
              klasie podstawowej. nie wyobrazam sobie edukacji gdzie indziej, moi rodzice
              długo szukali dla mnie odpowiedniej palcowki, wiec nasza opinia o szkole jest
              bardzo prawdziwa i znana z doswiadczenia a nie z jakichs tam kopiowanych
              wiadomosci o rudolfie steinerze ( swoja droga przez tyle lat nauki w waldorfie
              kilka razy zaledwie slyszałam to nazwisko i o rychu antropozoficznym, wiec
              chyba pedagogika a filozofia to nie dokładnie to samo)
            • prayboy Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej 11.04.06, 13:10
              > nie wierze, mam tam dwojke dzieci, kolejne na pewno zapisze do szkoly
              > waldorfskiej, mimo ze chodzi do panstwowego przedszkola, jestem praktykującą
              > katoliczką i nie wyobrazam sobie innej szkoły poza waldorfską.

a kto to jest praktykujacy katolik? Ten co chodzi w niedziele do Kosciola?
              Bo czlowiek gleboko wierzacy jesli juz posyla dzieci do platnej, prywatnej szkoly to wybiera raczej
              szkole katolicka, a nie gnostycka
              Wiec sie dziwie, bo Kosciol katolicki odradza ten rodzaj szkoly zdecydowanie
              to ze dzieci sa teraz w porzadku nie swiadczy o tym ze za kilka - kilkanascie lat odezwie sie w nich
              echo edukacji steinerowskiej
                • j611g Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej 12.04.06, 20:21
                  ja chodziłam do tej szkoły przez 9 lat, a teraz jestem w liceum i nie narzekam
                  na brak wiedzy, absolwenci szkoły waldorfskiej dostaja się do dobrych
                  warszawskich liceów, jak również na uczelnie w Polsce i zagranicą, więc prosze
                  mnie nie obrażać sugerujac ze jestem "świrem". Wyniki egzaminów gimnazjalnych są
                  zawsze duzo powyżej sredniej a wiec nie uczy sie tam jedynie szydełkowania.
                  Przykre jest to że wypowiadają sie na ten temat ludzie którzy nie maja o nim
                  pijęcia, a potem rodzice zainteresowani posłaniem tam swoich dzieci zrażają sie
                  do fantastycznej szkoły i dalej nawet nie próbuja sie niczego prawdziwego o niej
                  dowiedziec.
                  bardzo polecam te szkołe, na pewno warto przekonać sie na własne oczy jak to
                  wszystko wygląda i że nie wyglada z całą pewnością tak jak to opisuje np. Prayboy.

• Gość: epola Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.06, 21:20
                    bardzo ciekawy tekst Pan umiescil na tym forum. jestem absolwentka tej szkoly i
                    nie przypominam sobie zeby ktokolwiek kiedykolwiek zmuszal/ namawial mnie do
                    wiary w reinkranacje czy tez nazywal Jezusa "Wielkim Duchem Słonecznym'
                    czy "Duszem Ziemi", jak Pan to napisal.

jesli chodzi o nauczycieli to traktuja oni dzieci normalnie, wrecz osmiele sie
                    powiedziec, ze wspaniale w przeciwienstwie do tego, co dzieje sie w szkolach
                    panstwowych. nauczyciel nie jest dla dziecka 'swoistym guru zastepujacym Jezusa
                    Chrystusa' lecz dobrym przyjacielem i dzieci nie boja sie zwrocic do swojego
                    wychowawcy o pomoc w razie potrzeby, co czesto niemozliwe jest w panstwowej
                    szkole. szkola uczy i rozwija!!!
                    jezeli ktos jest zainteresowany ta szkola niech nie ufa tego typu 'ciekawym
                    nowinkom' ktore wypisuja ludzie nie majacy pojecia o tym, jak naprawde wyglada
                    nauka w tej szkole.
                    jestem zbulwersowana tym co pisze Pan Prayboy...- ani ja, ani moja rodzina, ani
                    moi przyjaciele i znajomi z obecnej szkoly nie uwazaja mnie za osobe
                    nienormalna badz odmienna! jestem baaaardzo ciekawa jakie bzdury tutaj jeszcze
                    wyczytam...
              • Gość: uczennica1gim Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.chomiczowka.waw.pl 11.06.06, 19:14
                > a kto to jest praktykujacy katolik? Ten co chodzi w niedziele do Kosciola?
                > Bo czlowiek gleboko wierzacy jesli juz posyla dzieci do platnej, prywatnej szko
                > ly to wybiera raczej
                > szkole katolicka, a nie gnostycka
                > Wiec sie dziwie, bo Kosciol katolicki odradza ten rodzaj szkoly zdecydowanie
                > to ze dzieci sa teraz w porzadku nie swiadczy o tym ze za kilka - kilkanascie l
                > at odezwie sie w nich
                > echo edukacji steinerowskiej

Pszepraszam, chodził pan do tej szkoły?? Bo mi się ine wydaje! Mamy normalne
                rekolekcje w pobliskim kościele na Karolkowej, co roku 2-ga klasa idzie do
                komunii, prowadzona jest normalna religia przez normalną katechetkę a kościelne
                święta są obchodzone! Co roku trzecia klasa przygotowuje jasełka!!! Gnostyków i
                ateistów jest tam zeledwie mały 1%, ale ci mają oddzielną religie niekonfesyjną
                . Nic nie jest nikomu wmawiane, a nauczanie jest tak dobre, że wszyscy
                absolwenci których znam podostawali się do świetnych szkół (tam gdzie planowali)
                Wśród nich jest również chłopak który był laureatem olimpiady z fizyki,
                studiuje tenże przedmiot na najlepszej amerykańskiej uczelni, otrzymuje wysokie
                stypendium i ma tam zagwarantowaną pracę. A w naszej szkole jest bardzo wielu
                praktykujących katolików którzy posyłają wszystkie swoje dzieci do tej szkoły.
                Takie opinie jak pańska są zupełnie bezpodstawne! Proszę zajrzeć do naszej
                szkoły (która aktualnie znajduje się na Staszica 11a a nie na Żytniej) i
                zobaczyć samamu jak tam jest, porozmawiać z aktualną dyrektorką, z Wf-istką, o
                tym, czy żeczywiście bujamy się tam na linach nad schodami dobrze?? Naprawdę,
                przez ostatnie 7-lat szkoła zmieniła się o niebo i takie akcje już u nas nie
                występują. (Na wf-ie mamy gimnastykę i gry zespołowe). Radzę puknąć się w głowę
                i niewysnuwać bezpodstawnych opini dobrze??
                  • prayboy Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej 12.06.06, 13:25
                    to jeszcze o niczym nie swiadczy, te wszystkie zajecia, religia, jaselka... Tym bardziej to jest
                    niebezpieczne. Paulo Coelho tez uwaza sie i jest uwazany za praktykujacego katolika, a tymczasem to
                    niebezpieczny satanista. Poza tym jednak przyznaje sie Pani ze 7 lat temu byly w szkole takie akcje. Na
                    szczescie teraz jest Giertych i skonczy sie "tolerancja" dla takich szkol. I bardzo dobrze.
                    • Gość: uczennica1gim Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.chomiczowka.waw.pl 12.06.06, 19:35
                      acha! No coż, pana poparcie dla takich polityków jam p. ROman Giertych tłumaczy
                      wszystko! Chodzło mi o to, że 7 lat temu zdarzaly siętakie akcje jak bujanie się
                      nad schodami ale nia na wf-ie tylko na świetlicy. Poza tym, nie można oceniać
                      ludzi i miejsc tylko po plotkach pogłoskach i jednym artykule. Blagam, proszę do
                      nas zajrzeć i samemu stwierdzić czy mamy tam saaaaamych gnostyków i satanistów.
                      Dalej radzę puknąć sięw czolo tylko w pana przypadku przyda się pięścią
                    • Gość: uczennica Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.06, 19:55
                      kończy się tolerancja dla takich szkół?? przepraszam, ale chyba nie rozumiem...
                      o czym wogóle pan mówi?? zupełnie nie rozumiem jak osoby mogą się wypowiadać na
                      forum publicznym tylko na podstawie jakiś zupełnie bezsensownych pogłosek!!
                      szkoła jest na prawdę dobra, moge do powiedziec bo sama mialam z nia stycznosc,
                      wiec chyba moja opinia jest bardziej wiarygodna niz pana!!! jezeli chodzi o
                      szkołe podstawową to na prawdę serdecznie polecam wszystkim rodzicom!! ta szkoła
                      potrafi wychowac, pozakac dzieciom co jest wazne w zyciu te wartosciowe strony
                      zycia. poza tym panuje tu bardzo przyjazna atmosfera, a nauczycieli takich jak
                      tu chyba nigdzie indziej sie nie spotka. religia jest!! prowadzona w sposób
                      zupełnie normalny raz w tygodniu dla wszystkich osób zainteresowanych (w końcu
                      nie nalezy do przedmiotów obowiązkowych), jasełka rówzież są tak jak jeszcze 4
                      razy w ciagu roku swieta szkoly i nie rozumiem co Panu przeszkadza w
                      waldorfskich jasełkach?? moze pan tam nie był?? to by wszystko wyjaśniało. na
                      prawdę uważam, że pisanie takich 9powiem niedelikatnie) zupełnych bzdur na
                      foprum publicznym, gdzie kazdy moze to przeczytac jest ... brak mi słów. jezeli
                      pan byl w szkole i sam widzial jakies negatywne zachowania badz zdarzenia to
                      prosze sie z nami nimi podzielic, a nie wypisywac jakies pogłoski i tym samym
                      przedstawiac szkole w złym świetle. pozdrawiam.
                      • Gość: Jakiś Typ Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.aster.pl / *.aster.pl 12.06.06, 20:00
                        Wiecie co, nie wiem czemu się przejmujecie tym że ktoś wypisuje brednie na
                        jakimś forum - w internecie jest bardzo dużo ludzi którzy z lubością piszą na
                        tematy o których nie mają pojęcia.

To bardzo jaskrawy przykład - ktoś się naczytał bzdur o szkole waldorfskiej i z
                        lubością zaczął te brednie tutaj produkować. Wszyscy którzy mieli styczność z
                        taką szkołą wiedzą jak jest naprawdę. Ale ja np. nie zamierzam poprawiać
                        każdego kretyna (za przeproszeniem - piszę generalnie, nie do kogokolwiek
                        konkretnego) który jakąś głupotę do net'u puści.

Szkoda tylko ludzi którzy w to uwierzą, ale cóż - powinni wiedzieć jak
                        podchodzić do "rewelacji" z forum internetowego.
                          • Gość: Absolwentka Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Staszica IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.06.06, 02:35
                            I należy chyba zdecydowanie zamknąć temat. Nie czytałam jeszcze większych bzdur! Przed gimnazjum waldorfskim byłam w wielu "zwykłych" podstawówkach i gimnazjach na woli po których biegali podchmieleni nauczyciele czy "naspidowane" 14latki. Przed lekcją matematyki żeńska częśc klasy rzygała ze strachu, a pani dyrektor co trzy dni organizowała mitingi by oskarzyć kogoś o kradzież albo pobicie. W szkole waldorfskiej dzieci są normalne,otwarte, ośmiolatek nie rzuci we mnie wiązanką przekleńst a nauczycieli nikt się nie boi. (raczej w grę wchodzi szacunek, takie słówko które wraz ze słowem nauczyciel żadko idzie w parze.) I to nie ze względu na ich domniemany brak kompetencji czy lekkie traktowanie przedmiotu, ale dlatego, że atmosfera tworzona przez nich jest miła i przyjazna. Po prostu. Nie chce gloryfikować tej szkoły, ale w porównaniu z innymi wypada naprawde wspaniale! Nie ma jej rankingach? tym lepiej! Nie trafią tam nienormalne dzieci nienormalnych rodziców, którzy pragna swa pocieche jak najszybciej wyprowadzić "na ludzi" czyli wepchnąć w wyścig szczurów...nie chce mi się doprawdy tego wyliczać. Taka jest Warszawa, a szkoła waldorfska daję możliwość zapomnienia, że jest się w tym przeklętym mieście, i że istnieje coś poza szaleństwem edukacyjnym. Podtrzymuje min. podstawowe wartości... Dodatkowo obecni w tej dyskusjii w większości opierają się na źródłach internetowych, które sa niewiarygodne. Skoro macie tak wiele do powiedzenia o miejscu, w którym nie byliście (to chyba taka tendencja ogólna) to może się powieście. Albo przyjdźcie na jakieś zajęcia, popytajcie dzieci co o tym sądzą, albo ich rodziców. To takie proste! No ale przecież "inwektywą żywą" łatwiej chlustać niż mysleć.
                            adieu
                            • puchata1 Wypowiedz Prayboya 13.06.06, 10:17
                              Ten czlowiek najzwyklej sobie robi jaja, nie ma co tak powaznie traktowac jego
                              wypowiedzi gdyz on sobie po prostu dowcipkuje na forum.
                              Tylko jedna uwaga na temat poziomu nauczania, ale moze bardziej do ogolnego niz
                              waldorfoskiego. Ortografia na jest chyba na dosc kiepskim poziomie. Ci
                              absolwenci szkoly, ktorzy sie tu wypowiadali robia niestety karygodne bledy.
                              Wciaz zastanawiam sie czy nie wyslac swojego syna do tej szkoly!!
                              • prayboy Re: Wypowiedz Prayboya 13.06.06, 10:32
                                Powtarzam jeszcze raz, ze zalozyciel tego systemu szkol byl fanem Adolfa Hitlera i okultysta.
                                Zastanawiam sie , na ile powyzsze wypowiedzi pochodza od konkretnych uczniow szkoly a na ile sa
                                sfabrykowane przez 1 lub kilka osob zwiazanych ze szkola a ktore bo ja sie ze im kaska przestanie plynac
                                bo ludzie przestana tam posylac dzieci. A moje wypowiedzi sa powazne, oparte na faktach. Pozdrawiam, i
                                tak kazdy wybierze jak bedzie chcial.
                                • Gość: uczennica1gim Re: Wypowiedz Prayboya IP: *.chomiczowka.waw.pl 13.06.06, 16:42
                                  Moje wypowiedzi są równiez całkowicie wiarygodne. A ortografia jest na dobrym
                                  poziomie (oczywiście zależy od wychowawcy) ale do naszej szkoły chodzi wielu
                                  dyslektyków a pozatym na kompie zawsze robi się więcej błędów bo nie działa tu
                                  pamięć wzrokowa. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do naszej szkoły przy ulicy
                                  Staszica 11a.
                                • Gość: TS - absolwent Re: Wypowiedz Prayboya IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.06, 20:47
                                  "A moje wypowiedzi sa powazne, oparte na faktach." - powiedział Prayboy
                                  Niestety nie są. Zawarte w nich stwierdzenia są kłamilwe i poprostu mijaja się z
                                  prawdą - wiem bo jestem absolentem. Ciekawe jakie to "fakty" i z jak pewnego
                                  "źródła" pochodzą czekam z niecierpliwością na wyjaśnienie! Szkoła Waldorfska
                                  doskonale merytorycznie przygotowuje do dalszej nauki(liceum i studia).
                                  Uczniowie z mojej klasy otrzymali tytuły: laureata[nie pisał egzaminu
                                  mat-przyr.] i pierwszej finalistki.
                                  Kompromitują się ludzie, którzy nie mając styczności z tą szkołą wypisują o niej
                                  takie brednie...
                  • Gość: ucz.1gim odp. dla konkubinki IP: *.chomiczowka.waw.pl 13.06.06, 16:50
                    Świetlica jest z oddzielną salą, zabawkami,są materace, różne gry planszowe,
                    dzieci często coś gotują razem z świetliczanką poczym częstują całą szkołę
                    wyrobami. Szkoła niestety nie posiada sali gimnastycznej lecz wf prowadzony jest
                    na szkolnym holu z drabinkami a gdy jest ciepło- na dworzu. Nauczyciele wf-u
                    skończyli AWF a nasza pani grała wiele lat w drużynie siatkówki. obiady są
                    przywożone przez firmę cateringową zarówno mięsne jak i wegetariańskie.
                    • prayboy to by sie zgadzalo 14.06.06, 14:03

Każdy dzień w szkole zaczyna się antropozoficzną modlitwą: "Patrzę w świat, w którym słońce świeci, w
                      którym gwiazdy migocą, w którym kamienie leżą, rośliny żyjąc rosną. Zwierzęta czując żyją, w którym
                      mający duszę człowiek daje mieszkanie duchowi; patrzę w duszę, która żyje w mym wnętrzu. Duch
                      Boży, on porusza się w świetle słońca i duszy; w przestrzeni świata, tam na zewnątrz; w głębi duszy,
                      wewnątrz. Do Ciebie, o Duchu Boży, pragnę zwrócić się prosząc, żeby siła i błogosławieństwo ku
                      uczeniu się i ku pracy w moim wnętrzu rosła."

albo to:
                      Jest to "RELIGIA BEZ TWARZY". Stosowane nazewnictwo, forma przekazu prawd wiary i cel metodyczny
                      tych zajęć jest daleki od zwykłej katechezy. Przykładem może być opracowanie jednego z religijnych
                      tematów na odbytym w Krakowie w 1993 r. III Seminarium z pedagogiki waldorfskiej. "Nowe Boże
                      Narodzenie", w podtytule dodano: "Przejście od tradycji i wierzeń dziecięcych do realnych doświadczeń
                      we wnętrzu człowieka". Proponowano, by dzieci przeżywały okres od św. Jana Chrzciciela do Bożego
                      Narodzenia jako: "druga połowa roku na zstępującym łuku słonecznym"; Od św. Marcina (11 XI) -
                      "początek ciemnej pory roku"; Boże Narodzenie - "Świetliste Święta". Dziecko więc nie uczyło się historii
                      zbawienia, lecz "historii światła".

Religia, w którą wtajemniczany jest uczeń szkoły waldorfskiej, powoli staje się "religią bez Boga". W
                      koncepcji antropozofii nie ma Boga Biblii. Pojęcie o Nim rozmywa się w tezach o energii, świetle i
                      świecie, który jest jego emanacją. Bóg przystrojony różnymi maskami okazuje się nie mieć żadnej
                      twarzy...

Wszedlem na strone tej szkoly, faktycznie sa tam jakies swieta typu JARMARK ADWENTOWY, co to
                      wogole jest? Oczywiscie - chodzi o zastapienie chrzescijanskiego Adwentu jakims NewAgeowym
                      plugastwem. Albo te Swieta! Faktycznei jakas paranoja - swieto Michaelowe, Marcinowe, jakas paranoja.
                      Typowe dla New Agu wymieszanie pojec i pod plaszczykiem religii szerzenie gnozy, fu - obluda! Jak u
                      Coelho zupelnie. No tak, albo faktycznei pisac tu zaczely osoby lub osoba z wladz szkoly, ale moze byc
                      tak ze faktycznie pisza uczniowie. Jesli tak, i jesli uwazacie sie za osoby wierzace to trzymajcie sie od
                      tej placowki jak najdalej. Zapoznajcie sie z oficjalnym stanowiskiem biskupow w tej sprawie. Chyba ze
                      wam to wisi - w takim razie nie sluzycie Bogu ale demonowi. W kazdym razie mam czyste sumienie -
                      nie mowice potem ze was nie ostrzegalem. Otwieracie brame demonowi. I tylko si enie smiejcie teraz,
                      bo nie ma z czego.To nie sa zarty. Sam przez to przeszedlem kiedys i wiem co to znaczy.
                      • Gość: TS - absolwent Re: to by sie zgadzalo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.06, 19:30
                        "Religia, w którą wtajemniczany jest uczeń szkoły waldorfskiej, powoli staje się
                        "religią bez Boga"." - Proszę Pana, skoro wypisuje Pan takie bzdury to znaczy,
                        że nie ma Pan bladego pojęcia o szkole waldorfskiej. Ja przez cały okres mojej
                        edukacji w tej szkole uczęszczałem na zajęcia religii katolickiej prowadzone
                        przez katechetkę, odwiedzał nas również ksiądz.

"Wszedlem na strone tej szkoly, faktycznie sa tam jakies swieta typu JARMARK
                        ADWENTOWY, co to wogole jest? Oczywiscie - chodzi o zastapienie
                        chrzescijanskiego Adwentu jakims NewAgeowym plugastwem." - To co Pan tutaj
                        nawypisywał to są prawdziwe plugastwa! Te brednie świadczą niezbicie, że nigdy
                        nie miał Pan styczności ze szkołą waldorfska a jednynie z jakimiś dennymi
                        opracowaniami. Prosze się przejść do naszej szkoły [Staszica 11a - Wa-wa] i
                        zobaczyć na własne oczy jakie Pan głupstwa opowiada. Polecam!!!

"w takim razie nie sluzycie Bogu ale demonowi.(...)Otwieracie brame demonowi." -
                        Dobrze Panu radze aby nie operował Pan tak dalekoidącymi stwierdzeniami
                        zwłaszcza, że wypowiada się Pan o czymś o czym nie ma Pan pojęcia(to wywnioskuje
                        każdy kto miał dłuższą styczność z tą szkołą).

Z kąd u pana tyle agresji w wypowiedziach o szkole? Skoro nigdy Pan w niej nie
                        był to radzę trochę zejść z tonu...
                      • j611g Re: to by sie zgadzalo 14.06.06, 23:32
                        Jak już wiele osob zauwazylo Prayboy nie wie nic na temat szkół waldorfskich,
                        wkleja jedynie teksty z roznych stron internetowych ( ktorych autorzy wiedza o
                        szkole tyle samo co on sam)
                        Nie martwi mnie oczywiscie sam fakt istnienia ludzi, ktorzy wypowiadaja sie na
                        tematy, o ktorych nie maja zielonego pojecia, tak juz jest... przykre jest
                        jednak to ze ludzie zainteresowani szkołą , a niewiedzący o niej nic, czytając
                        takie brednie, zaczynaja sie zastanawiac czy przypadkiem nie ma w nich ziarna
                        prawdy, a w konsekwencji rezygnuja z dokładniejsego poznania naprawde dobrej,
                        wartosciowej szkoły.
                        ja również jestem absolwentką, a wiec wiem co mowie (w przeciwienstwie do
                        Prayboy'a).
                        Jesli jest tu ktokolwiek naprawde zainteresowany szkołą to zapraszam
                        bezposrednio do niej, chetnie odpowiem(y) tez na pytania z punktu widzenia
                        uczniów - tutaj bądz na e-mail.
                        PS. Prayboy, jesli tak bardzo chcesz widziec co to jest jarmark adwentowy to
                        uswiadamaiam Cię - jest to, jak sama nazwa wskazuje, doroczny jarmark odbywający
                        sie w czasie adwentu w szkole. Sa na nim sprzedawane rzeczy zrobione przez
                        dzieci i ich rodzicow - np ozdoby na choinke, swiateczne wypieki, wełniane
                        zabawki etc. które potem często stają się gwiazdkowymi prezentami.
                        pozdr.
                      • Gość: uczennica 1 gim Re: to by sie zgadzalo IP: *.chomiczowka.waw.pl 15.06.06, 10:10
                        po pierwsze:
                        Patrzę w świat w którym świeci słońce, błyszczą gwiazdy, spoczywają kamienie,
                        rośliny żyjąc rosną, zwierzęta czując żyją a obdarzony duszą człoweik duchowi
                        daje zamieszkanie. Patrzę w duszę która żyje w moim wnętrzu. Duch Boży przędzie
                        w świetle nazewnątrz we wszechświecie i wewnątrz duszy ludzkiej. Do ciebie duchu
                        Boży chcę się zwracacać prosząc by rosło w moim wnętrzu błogosławieństwo i siła
                        do nauki i do pracy. I to mówi się dopiero od 4 klasy a w gimnazjum praktycznie
                        zanika. I nikt nie traktuje tego jako religijną sentencje tylko jako swoisty
                        wierszyk na początek dnia. W młodszych klasach jest inna sentencja (którą teraz
                        już zapomniałam) w której nie używa się nawet słowa Bóg! Zapraszam na jakąś
                        lekcje żeby to zobaczyć ok?
                        • Gość: uczennica Re: to by sie zgadzalo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.06, 10:15
                          Szczerze powiedziawszy zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem ktoś
                          (czyt.Prayboy) nie robi sobie zwykłych żartów... czy nie jest to osoba, której
                          zwyczajnie w świecie się nudzi i wypisuje jakieś straszne, niesprawiedliwe i
                          zupełnie nieprawedziwe rzeczy na temat szkoły waldorfskiej... no cóż istnieją
                          różne formy rozrywki. tylko rzeczywiści ludzie, którzy chcą się dowiedzieć
                          jakiejś PRAWDY o szkole mogą być mocno skonsternowani!! mam więc propozycję, aby
                          osoby napreawdę chcące dowiedzieć się jakiś FAKTÓW o naszej szkole zapraszam
                          albo do szkoły, albo o pisanie np. na mojego maila (ciurel@wp.pl). ale chyba
                          lepszym pomysłem będzie po prostu odwiedzenie skoły i porozmawianie na żywo z
                          uczniami lub nauczycielami. pozdrawiam.
                          • Gość: ucz1gim Re: to by sie zgadzalo IP: *.chomiczowka.waw.pl 15.06.06, 10:21
                            mi się zaczyna wydawać że Prayboy jest księdzem z tego kościoła na Sokołowskiej
                            gdzie również stwierdzili że jesteśmy sektą, satanistami, odpadkami z czarnobyla
                            itp. i nie chcieli nam dać rekolekcji. Natomiast na Karolkowej nie mieli z tym
                            żadnych problemów. Tak samo żadnydch problemów nie ma ksiądz ktory co roku
                            przyjmuje naszych uczniów do komuni
                      • Gość: uczennica 1 gim Re: to by sie zgadzalo IP: *.chomiczowka.waw.pl 15.06.06, 10:17
                        Jarmark Adwentowy to poprostu jarmark na którym sprzedaje się różne zabawki,
                        ozdby na choinke itp!! A święto Michałowe i Marcinowe t o ile dobrze pamiętam
                        ustalił kościół nie? Nie wydaje mi się żeby imieniny do kalendarza wpisywali
                        gnostycy. ZAPRASZAM 23 czerwca NA ŚWIĘTO JANOWE NA MŁOCINACH!!! Będziemy składać
                        kota w ofierze szatanowi i potem wrzucać go razem z wiankami z magicznych ziół
                        do Wisły `śpiewając przy tym mistyczne pieśni w nieznanych językach <puk puk!>
                        • Gość: Somebody Re: to by sie zgadzalo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.06, 10:21
                          Moja droga W, nie stresuj się. naprawdę nie warto, to, że ktoś zupełnie nia
                          mający pojęcia o tym co dzieje się w naszej szkole wypisuje na forum jakieś
                          głupoty nie znaczy, że Ty masz przez to się denerwować!! powtarzam nie warto.
                          jak już ktoś pisał nie poprawisz każdego kretyna (nie mówię tego konkretnie do
                          prayboya), bo jest ich zbyt wielu. a osoby, które naprawde są zainteresowane
                          szkoła zapraszaliśmy już do odwiedzenia jej, albo do pisania na nasze mail-e.
                              • prayboy Re: to by sie zgadzalo 19.06.06, 10:19
                                po pierwsze:
                                Patrzę w świat w którym świeci słońce, błyszczą gwiazdy, spoczywają kamienie,
                                rośliny żyjąc rosną, zwierzęta czując żyją a obdarzony duszą człoweik duchowi
                                daje zamieszkanie. Patrzę w duszę która żyje w moim wnętrzu. Duch Boży przędzie
                                w świetle nazewnątrz we wszechświecie i wewnątrz duszy ludzkiej. Do ciebie duchu
                                Boży chcę się zwracacać prosząc by rosło w moim wnętrzu błogosławieństwo i siła
                                do nauki i do pracy. I to mówi się dopiero od 4 klasy a w gimnazjum praktycznie
                                zanika. I nikt nie traktuje tego jako religijną sentencje tylko jako swoisty
                                wierszyk na początek dnia. W młodszych klasach jest inna sentencja (którą teraz
                                już zapomniałam) w której nie używa się nawet słowa Bóg! Zapraszam na jakąś
                                lekcje żeby to zobaczyć ok?
                                HA! A wiec jednak mam racje, ze mowi sie tam ta durna "modlitwe - wierszyk". A to ze w mlodszych
                                klasach nie uzywa sie slowa Bog, to jeszcze lepiej - pewnie sie mowi Duch albo co s w tym stylu

Nie jestem ksiedzem, tylko umiem myslec. A to:
                                mi się zaczyna wydawać że Prayboy jest księdzem z tego kościoła na Sokołowskiej
                                gdzie również stwierdzili że jesteśmy sektą, satanistami, odpadkami z czarnobyla
                                itp. i nie chcieli nam dać rekolekcji.

- swiadczy tez o tym ze mam racje

A święto Michałowe i Marcinowe t o ile dobrze pamiętam
                                ustalił kościół nie?
                                NIEEEE! :)))) To jest wlasnie wiedza o katolicyzmie, smiac mi sie chce. TO NIE JEST ZADNE SWIETO! To ze
                                to sa imieniny Michala albo Marcina to nic nei znaczy! Sa tez imieniny Sandry, Sabriny i co z tego? To
                                zadne swieta.

ZAPRASZAM 23 czerwca NA ŚWIĘTO JANOWE NA MŁOCINACH!!! Będziemy składać
                                kota w ofierze szatanowi i potem wrzucać go razem z wiankami z magicznych ziół
                                do Wisły `śpiewając przy tym mistyczne pieśni w nieznanych językach <puk puk!>
                                Dokladnie! 23 czerwca to dawna poganska Sobotka.

powtarzam nie warto.
                                jak już ktoś pisał nie poprawisz każdego kretyna (nie mówię tego konkretnie do
                                prayboya),

HAHA! I ktos tu belkotal ze z moich wypowiedziach przebija agresja! Prosze przeczytac uwaznie moje
                                posty i pokazac kiedy to bylo. Ja natomiast widze ze w niektorych wypowiedziach widac wscieklosc
                                demona ktory nie chce byc ujawniony. "Po owocach ich poznacie"
                                A to ze ktos tu uwaza mnie za ksiedza to dla mnie komplement. Powiem na koniec tyle, ze nie musze i
                                nie potrzebuje spotykac sie ani rozmawiac z uczniami ani nauczycielami tej szkoly. Gdybym sie spotkal
                                z uczniami szkoly pionierow w Arteku albo uczniami Komsomolu, albo uczniemi Hitlerjugend, tez by
                                powiedzieli ze szkola jest w porzadku. Wystarcza mi to ze zalozyciel systemu szkol waldorfskich byl
                                oklultysta, satanista, magiem, szarlatanem, i nikt przy zdrowych zmyslach nie powiniem posylac tam
                                dzieci!
                                • prayboy To sa fakty 19.06.06, 10:25

Pochodzenie nazwy
                                  Nazwa pedagogika waldorfska wywodzi się od wsi Waldorf, w której właściciel fabryki papierosów
                                  "Waldorf-Astoria" postanowił założyć w 1915 roku szkołę dla dzieci pracowników. Szkołę utworzył
                                  Steiner.

Uczeń oszustki
                                  R. Steiner był uczniem H. Blavatskiej (niebezpośrednio), która rzekomo studiowała u mędrców Tybetu -
                                  członków Białego Bractwa - okultystkę i spirytystkę; dziś uważana za wielką oszustkę.

Piramidalne absurdy
                                  Steiner twierdził, że dusze powstały z wiecznej substancji i wędrują w reinkarnacji. Tak oto Jezus
                                  okazuje się być wcieleniem dawnych bożków Mitre i Dionizosa.

Definicja
                                  Antropozofia jest dziedziną zajmującą się "wiedzą wytworzoną w człowieku przez jego wyższe ja".

Inna definicja
                                  Antropozofia to doktryna filozoficzno-psychologiczna, wg której pełnię wiedzy osiąga się nie dzięki
                                  zmysłom czy rozumowi, ale poprzez wtajemniczenie, czyli rozbudzenie w sobie, w wyniku
                                  odpowiednich ćwiczeń, wyższego stanu świadomości aktywizującego tzw. duchowe narządy poznania,
                                  tkwiące w każdym człowieku.

"Odkrycia" antropozofii
                                  Istotne elementy antropozofii to panteizm i wiara w reinkarnację (metempsychoza). Człowiek składa się
                                  z 9 przenikających się elementów: 3 ciał, 3 dusz, 3 duchów.

Kościół przeciwko
                                  W Sulejówku w 2000 r. odbyła się konferencja diecezjalnych duszpasterzy rodzin na temat steineryzmu.
                                  Grono dyskutantów stwierdziło że: STEINERYZMU NIE DA SIĘ POGODZIĆ Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM, i że
                                  rodzice nie powinni posyłać dzieci do takich szkół.

Bp. Stefanek o Steineryzmie
                                  Bp. Stanisław Stefanek stwierdził, że w tym systemie nauczyciel staje się dla wychowanków "swoistym
                                  guru", zastępującym Jezusa Chrystusa

Opinia ks. prof. J. Bajdy
                                  Ks. prof. Jerzy Bajda wyraził opinię, że steineryzm wyrósł na neognozie i filozofii heglowskiej

Tylko pozytywy
                                  Teoretycy steineryzmu podają, że szkoły takie skończyli sławni ludzie, np. Helmut Kohl. Jednakże
                                  przemilczają fakt, że jej absolwentką jest też słynna terrorystka lat sześćdziesiątych - Ulryka Meinhoff

Steiner destruktor
                                  Steiner należał do nurtu myślicieli budujących darwinizm społeczny. Nurt ten propaguje m.in. eugenike,
                                  eutanazje i a także zajmuje się ekonomią. Steiner był promotorem ruchu neopogańskiego w Niemczech
                                  początku XX w., promującego libertynizm seksualny, nudyzm, rasizm, antykatolicyzm. Miał ogromny
                                  wpływ na hitleryzm i na Carla Junga.

Kontakty z Atlantydami
                                  Steiner przyznawał się do pozacielesnych kontaktów z Atlantydami.

Bóg teozofów
                                  Teozofia uznaje Boga jako byt immanentny, czyli istniejący tylko w człowieku (np. w jego wyobraźni).

Antropozofia pozytywnie o Lucyferze
                                  Antropozofia, podobnie jak teozofia, traktuje Lucyfera pozytywnie, jako jednego z duchów.
                                  (Encyklopedia Białych Plam PWE)

Nauczyciele w szkołach waldorfskich
                                  Wg myśli Steinera nauczyciele w jego szkołach: (Encyklopedia Białych Plam PWE)
                                  mają postrzegać dzieci jako dające się formować istoty, których struktury są określone przez
                                  poprzednie życie.
                                  W szkole najważniejsza jest inicjacja do medytacji czyli doświadczenie odmiennych stanów
                                  świadomości.
                                  Jest tutaj zamazana granica między religią i kulturą, między prywatnym objawieniem Steinera a
                                  obiektywizmem nauki.
                                  Współpraca z domem rodzinnym ma stwarzać podobną atmosferę również w domu.
                                  Eurytmia jest wg nich mostem o charakterze inicjacyjnym, wprowadzającym świadomość kosmiczną na
                                  zasadzie mediumicznego otwarcia.

Papież o antropozofii
                                  Papież Benedykt XV dekretem Świętego Officjum z 18 VI 1919 zakazał katolikom przynależeć do
                                  towarzystw antropozoficznych.

Zagrożenia szkół steinerowskich
                                  Po pobieżnym zapoznaniu się z systemem steinerowskim jawi się on jako tożsamy z chrześcijaństwem,
                                  ale taki nie jest.
                                  Szkoła daje poczucie bezpieczeństwa i radość uczenia się, ale rezygnuje ze stawiania wymagań, a
                                  wychowywanie bez stresów wpływa negatywnie na dalszy rozwój dzieci.
                                  Szkoły te są eksperymentem nie tylko pedagogicznym, ale i alternatywną propozycją światopoglądową.
                                  W szkołach steinerowskich nie można pracować nie będąc antropozofem.
                                  Szkoły te promują antropozofię, czyli wiedzę ezoteryczną, poznanie nadzmysłowe. Antropozofia jest
                                  szkołą inicjacyjną, szkołą wtajemniczenia, systemem metod przemiany i rozwoju człowieka ku
                                  cywilizacji alternatywnej czyli do stworzenia nowego chrześcijaństwa, nowej sztuki, nowych form nauki,
                                  nowej pedagogiki, nowej medycyny itd.
                                  Promują synkretyczny religijny światopogląd. Antropozofia nie jest religią, ale drogą lub metodą
                                  poznania Boga, świata i człowieka na bazie wielu światopoglądów i różnych religii.
                                  Promuje się praktyki parareligijne, nawiązujące do ekologii, rolnictwa, medycyny.
                                  Promuje się medytacje wschodnie z otwieraniem się na "świat ducha", który nie jest równoznaczny z
                                  Bogiem.
                                  Antropozofia dopatruje się "ducha" w materii, równocześnie w kamieniu, roślinie, zwierzęciu i
                                  człowieku.
                                  Szerzy się wiarę w reinkarnację, ale rozumianą w nawiązaniu do teorii ewolucji Darwina.
                                  Biblia interpretowana jest w świetle wiedzy tybetańskiej. Objawienie jest więc poprawiane.
                                  Jezus nazywany jest Wielkim Duchem Słonecznym, Duchem Ziemi, Impulsem Chrystusa itd.

Środowisko antymoralne
                                  Fundacja Rudolfa Steinera z USA, która wspiera finansowo steinerowskie szkoły, popiera również URI
                                  (United Religions Initiative). Jest to protestancka akcja dążąca do stworzenia globalnej organizacji o
                                  nazwie Zjednoczone Religie (United Religions). URI wspierana jest też przez Lucis Trust (pierwotnie o
                                  nazwie Lucifer Trust), założony przez teozofkę Alice Bailey (The Wanderer 17 II 00).

Hitler Masoneria i Steiner
                                  Najsilniejszy wpływ na kształtowanie poglądów Hitlera wywarł pobyt w paramasońskiej loży Gwida von
                                  Lista we Wiedniu. Uczestnikiem tej loży był też Rudolf Steiner, który miał duży wpływ na młodego
                                  Hitlera. Hitler wstąpił do masonerii jeszcze w 1911 r. w Wiedniu, rekomendowany przez teozofów
                                  Steinera.(Sekty i Fakty nr 7)

Steiner i satanista
                                  W 1887 grupa różokrzyżowców założyła sektę Złoty Świt, inspirowaną przez Steinera i satanistę
                                  Crowleya. Sekta ta był z kolei inspiracją dla tajnego stowarzyszenia Thule, którego uczestnikiem był
                                  Hitler. (Sekty i Fakty nr 7)
                                  • j611g Re: To sa fakty 19.06.06, 16:24
                                    Widze ze twoja wiedza o własnych świętach jest dość słaba
                                    Od V wieku Kościół czcił św. Michała w dniu 29 września.
                                    W roku 1921 papież Benedykt XV zdecydował, że dzień ten stał się liturgicznym
                                    świętem upamiętniającym również dwóch pozostałych Archaniołów: Gabriela i Rafała.

Co do dni św marcina, jana, święta 3 kroli (o nim tez nie słyszałeś), andrzejek,
                                    jasełek i innych takich to sprawdz sobie np na www.google.pl to raczej Twoja
                                    wiedza jest dość ograniczona - to są takie tradycyjne święta obchodzone od
                                    daweien dawna Steiner ich nie wymyślił -zapeniam
                                    a jakbyś miał problemy to tu znajdziesz kalendarz liturgiczny
                                    pustkow.host.sk/liturg.php miłej lektury

Co do księzy to są rożni - pokroju ojca rydzyka i pokroju np dziwisza, to ze
                                    jakis jeden konkretny ksiądz jest równie ciemny i nietolerancyjny jak Ty to
                                    jeszcze niczego nie dowodzi.

99% tego co piszesz (znaczy wklejasz z roznych stron internetowych..bo przeciez
                                    sam na ten temat zadnej wiedzy nie masz) to zwykłe kłamstwa, jak wiadomo takie
                                    kłamstwa trudno obalić, bo Ty nie słuchasz moich argumentow a ja Twoich, róznica
                                    jest taka ze ja w przeciwienstwie do Ciebie wiem o czym mówie.

Mogłabym wkleic tu setki pozytywnych artykułów o szkolach waldorfskich, ale nie
                                    widze takiej potrzreby poniewaz wierze w to ze kazdy kto uzywa internetu umie
                                    korzystac z wyszukiwarki - jak juz wczesniej mowialm polecam www.google.pl
                                    Pragne dodać ze szkoła waldorfska w warszawie jest szkołą społeczna a więc
                                    częściowo finansowana przez państwo, posiadająca pozytywne opinie państwowych
                                    kuratorów etc.

Poza tym forum o ile mi wiadomo słuzy do wymiany opinii (własnych) a nie do
                                    kopiowania stron internetowych.

Pozdrawiam
                                    • prayboy Re: To sa fakty 20.06.06, 09:38
                                      Co za przewrotnosc, powolywac sie na sw. Mihcala, ktory jest jako Archaniol odpowiedzialny za
                                      gromienie duchow piekielnych, min. wywolanych przez Steinera. O Trzech krolach nic nie mowilem. Do
                                      poszukiwan na googlach mnie nie zachecaj, bo nie jest mi to potrzebne, poza tym jak mowisz nalezy
                                      wykazywac sie swoja wiedza a nie z internetu, wiec sobie nie zaprzeczaj. Twoje argumenty to zadne
                                      argumenty, bo masz wyprany mozg w tej szkole jak widze i nei jestes partnerem do dyskusji. Moje
                                      informacje sa oparte na zrodlach, ksiazkach i opracowaniach ktorych i tak nie przeczytasz. Mnie, ajko
                                      katolikowi wystarczy to, ze Kosciuol w osobie obecnego Papieza, jeszcze jako keirujacego Swietym
                                      Oficjum bezwzglednie potepil i zakazal uczestnictwa katolikom w takich przedsiewzieciach. Jezeli masz
                                      jakies argumenty obalajaca moje fakty, moge byc nawet z internetu to prosze przytocz je. Wm ze tego
                                      nie zrobisz wiec nie masz racji. Zycze opamietania i modle sie za ciebie abys nie zwodzil ludzi, falszywy
                                      proroku... Pozdrawiam
                                      • puchata1 Koniec tych kłótni 20.06.06, 09:47
                                        Ludzie opanujcie sie, szczegolnie prayboy. Czlowiek mam prawo do wyboru
                                        dlatego ponoc Pan Bog dal mu wolana wole i pozwolil popelniac mu grzechy.
                                        Istota tego jest ze moze wybierac a nie tylko slepo trzymac sie doktryny
                                        koscielnej ktora jak wiesz z wiekami sie zmienia. Przerozni papieze np
                                        Aleksander (zdaje sie) XIII posiadal przynajmniej 4 dzieci, o ktorych wiedzial.
                                        Caly owczesny kosciol i swiat o tym wiedzial. Tenze Aleksander zabijal ludzi w
                                        imie Boga tylko dlatego, ze np oczerniali jego corke, kazal np zabic meza
                                        swojej najkochanszej coreczki bo wydawalo mu sie ze spiskuje przeciwko niemu.
                                        Ach szkoda gadac, zadna instytucja nie jest idealna rowniez kosciol katolicki
                                        to po co ciagle powolywac sie na to ze Porzadny katolik to czy tamto, a Ty
                                        czlowiek co, nie myslisz, nie czujesz, nie wybierasz, nie masz dylematow. To po
                                        poprostu wegetacja. Prosze Prayboy nie chcemy na tym poscie wiecej twoich
                                        wypowiedzi, do widzenia!!!
                                    • prayboy Re: To sa fakty 20.06.06, 09:45
                                      > Pragne dodać ze szkoła waldorfska w warszawie jest szkołą społeczna a więc
                                      > częściowo finansowana przez państwo, posiadająca pozytywne opinie państwowych
                                      > kuratorów etc.

Akurat ta nie ma znaczenia, bo jak do tej pory MEN byl ostoja lewicy ktora wiadomo jakie ma podejscie
                                      do tych spraw, na szczescie teraz idzie nowe i takei potworki jak ta szkola przestana miec pozytywne
                                      opinie. Podobnie jak przestalja byc lansowane programy promujace homoseksuzalizm w szkolach.
                                      I bardzo dobrze. Niech sobie istnieja takie szkoly, - jak ktos juz tak bardzo chce to moze spaprac
                                      swojemu dziecku zycie i narazic je na potworne rzeczy, na otwarcie na swiat demonow, to jego sprawa.
                                      Ale Panstwo przestanie je pozytywnie opiniowac.
                                      • j611g Re: To sa fakty 20.06.06, 12:09
                                        Chyba jednak google są Ci potrzebne, ja sie nie powołuje na Św Michała tylko
                                        uświadamiam Ci ze nie wiesz co mowisz, poniewaz dni Św Michała czy Marcina są w
                                        kalendarzu liturgicznym koscioła katolickiego, a Ty przed chwila pisales ze cos
                                        takiego nie istnieje - nie zgrywaj więc eksperta którym nie jesteś.

Nie zaprzeczam sobie, mowie jedynie ze na fragmenty Twoich wypwiedzi wklejonych
                                        z internetu mozna znalezc wiele wiecej pozytywnych artykułów, które mówią o
                                        pedagogice i jej metodach a nie o jakichś głupotach,takich jak to ze U.Meinhof
                                        była absolwentem jednej z 900 szkol waldorfskich na swiecie, jakby innych szkoł
                                        na przełomie dziesięcioleci nie konczyli nigdy przestępcy ...
                                        Skoro zgadzasz się ze mną ze nalezy się wykazywać wiedzą swoją a nie bezmyślnie
                                        wklejać teksty z internetu to co Ty tu w ogole robisz? Przeciez Ty nigdy na oczy
                                        nie widzialesz szkoły waldorfskiej.

Za to Twoj argment, ze mam wyprany mózg i nie warto ze mną rozmawiać nie jest
                                        zbyt wiarygodny, ... zwlaszcza ze jak widze mam do czynienia ze skrajnie
                                        nietolerancyjnym homofobem i "wszystko-co-inne-fobem"

Masz racje nie będe wklejac tu pro-waldorfskich stron bo kazdy nawet Ty moze je
                                        sobie znalezc sam (polecam www.szkolawaldorfska.eco.pl lub
                                        www.szkola-waldorfska.bielsko.pl/ ),
                                        za to jestem ciekawa na jakich konkretnie ksiązkach zródłach i opracowaniach się
                                        opierasz?

Dziękuje ze się za mnie modlisz, ale radze byś wpierw zmówił modlitwe za siebie,
                                        o ile wiem ludzie tacy jak Jezus, czy Jan Paweł II głosiły miłość i tolerancje,
                                        a Ty nie wiesz chyba nawet co to znaczy.

Ps. zgadzam się z Tobą w pełni Puchata.
                                        Nie ma sensu dalej się kłocić, niestety nie jestem w stanie zostawić takich
                                        głupot bez komentarza - mea culpa :) postaram się już więcej nic nie pisać.

Pozdrawiam!
                                        • prayboy Re: To sa fakty 20.06.06, 12:48
                                          Jesli chodzi o swieta, to pisalem ze to nie zadne swieto koscielne i nadal sie upieram ze mam racje.
                                          Czym innym jest Swieto Koscielne a czym innym dzien patrona, inaczej imieniny. A w tym przypadku
                                          chodzi o zastapienie go poganskim swietem:

22 września, zwany Mabon, a przez tradycyjnych Jesiennym Zrównaniem dnia z nocą, wiemy już, jakie
                                          były plony minionego roku. Mabon i Litha to nazwy wprowadzone w 1971 roku przez gardnerianina
                                          Aidana Kelly'ego. Nazwa, pochodzi od imienia boga Mabona. Bardziej odpowiednim patronem byłby
                                          Lugh zwany niosącym światło - Luciferem. świątynie poświęcone Lughowi chrześcijanie zastąpili
                                          kościołami pod wezwaniem św. Michała, który przejął cechy zwyciężonego Lucyfera. W magii Michał
                                          symbolizuje ogień. Archanioł Michał jako słoneczny bohater walczy ze smokiem symbolizującym
                                          ciemność, ale jest też sędzią, przedstawianym z wagą, na której szacuje ludzkie uczynki. Doskonały
                                          patron jesiennego zrównania. Jego dzień to 29 września.

ROZUMIESZ CZLOWIEKU O CO TU CHODZI??? PEWNIE NIE ALE JUZ MAM DOSC DYSKUTOWANIA Z TOBA
                                          BO WIDZE ZE NIE DOCIERA NIC DO CIEBIE! POLECAM AUDYCJE W PONIEDZIALEK O 14tej W RADIO JOZEF
                                          POD TYTULEM "ENCYKLOPEDIA NEW AGE DLA CHRZESCIJAN"

CZY TY ZYJESZ W SREDNIOWIECZU??????

A co to jest homofob? Powtarzasz jak papuga modne haselka, widze ze nie umiesz samodzielnie
                                          myslec i nie masz swoich pogladow, tylko powtarzasz zaslyszane. Jesli chcesz wiedziec to modlitwa za
                                          siebie jest raczej przejawem pychy a za innych - milosci blizniego. A na strone tej szkoly i innych tego
                                          typu w Polsce wchodzilem i smiac mi sie chcialo jak czytalem jakie bzdury tam sa w programie.
                                          A propo twojej " wiedzy religijnej":
                                          - co to znaczy - ludzie tacy jak Jezus????
                                          O ile mi wiadomo Jezus jest BOGIEM :)))))
                                          Co za dyletanctwo, z kim ja rozmawiam, widze podstawowe braki w katechizmie Kosciola Katolickiego.
                                          To w Waldorfie tak ucza? A moze jeszcze kaza wam pisac Jezus z malej litery, jak w Holandii?
                                          To mi wystarczylo... ludzie tacy jak Jezus! Czy ty wogole zdajesz sobie sprawe jaka bzdure napisalas???

K O N I E C DYSKUSJI!!!
                                          • prayboy Re: To sa fakty 21.06.06, 14:30
                                            Oto pozytywne opracowanie na temat szkol tego typu, zachwalajace te placowki. Specjalnie je
                                            zamieszczam, aby inteligentny czlowiek sam zobaczyl co to za bzdura.
                                            mgr Gra
                                            • prayboy Re: To sa fakty 21.06.06, 14:33
                                              sorki, nie wkleil sie link
                                              www.gnawrocka.com/pdf/rudolfsteiner.pdf
                                              To jest pozytywna i zachecajaca opinie na temat tych szkol, tyle ze zdrowo myslacy czlowiek jak sie w to
                                              wczyta to sie usmieje...

Najlepszu jest tekst, ze czlowiek sklada sie z 3 cial, min. z ciala astralnego. Toz to ciemnota, zabobon i
                                              New Age w pelnym wydaniu. Kupa smiechu, ze sa ludzie co sie lapia na takie bzdury...
                                                • prayboy Re: Do widzenia Prayboy 21.06.06, 15:35
                                                  Nie bardzo mnie to nie interesuje. Ktos musi wam powiedziec prawde chocby byla niewygodna. Jasne,
                                                  najlepiej schowac glowe w piasek i niczym sie nie interesowac, wierzyc w ogolnie lansowane poglady,
                                                  isc jak baran za stadem. Nie wiesz, ze tylko zdechla ryba plynie z pradem?
                                                  Radze przeczytac to:www.gnawrocka.com/pdf/rudolfsteiner.pdf
                                                  To jest pozytywne opracowanie na temat szkol waldorfskich, czy jak kto woli steinerowskich.

Najlepszy jest fragment, gdzie jest napisane ze czlowiek ma 3 ciala, w tym min. "cialo astralne"
                                                  Kto w XXI wieku wierzy w takie rzeczy? To przeciez jakas bzdura, ciemnota, zabobon i zacofanie!

Specjalnie podaje ten link, zeby nikt nie mowil ze wynajduje stronnicze negatywne opinie w necie.
                                                  I nie sluchaj tej j611g bo to prawdopodobnie ktos z zarzadu tej szkoly, martwi sie ze frajerzy przestana
                                                  posylac tam dzieci. Sama poszperaj w necie, zamiast sluchac forumowiczow. Co czlowiek to opinia, tyle
                                                  ze moja opinia jest wyrobiona na podstawie faktow. Mozesz sobie wyrobic swoja a nie powtarzac jak
                                                  papuga. I nie licz na to ze przestane pisac na tym watku.

W KONCU JEST WOLNOSC SLOWA! SKONCZYLY SIE CZASY JEDYNIE SLUSZNEJ DOKTRYNY PEERELU!
                                                  JAK Ci NIE PASUJE CZYJAS OPINIA TO PO CO SIE PYTASZ NA FORUM ZAMIAST SAMA SPRAWDZIC SOBIE W
                                                  NECIE. SKORO SAMA SOBIE WYBIERASZ KOMU WIERZYC A KOMU NIE?
                                                  • prayboy Re: Do widzenia Prayboy 21.06.06, 15:43
                                                    I jeszcze jedno. Ja tez chodzilem do szkoly podstawowej 222 na Esperanto.
                                                    Faktycznie teraz to jedna z lepszych szkol. Ale pewnie nie poslesz tam dziecka bo nie tolerujesz moich
                                                    pogladow. :)))
                                                    Wogole smiac mi sie chce jak ktos wybiera dziecku szkole na podstawie wypowiedzi forumowiczow. A
                                                    moze niektorzy z nas robia sobie jaja, inni klamia, celowo wprowadzaja w blad, zalezy im na kasie (jak
                                                    ludziom ze szkoly, juz ich rozszyfrowalem - ich wypowiedzi sa sztuczne, pompatyczne, jakbym czytal
                                                    laurke, malo sie nie skichraja zeby zareklamowac ta placowke.

Nie dotarlo do ciebie ze jak ktos pisze o Jezusie "czlowiek" to jest na bakier z wiara?
                                                    To wlasnie wplyw i program tej szkoly, desakralizacja
                                                  • puchata1 Re: Do widzenia Prayboy 21.06.06, 16:16
                                                    Nie chce mi sie odpowiadac na ten obelgi bo nie chce sie pobrudzic.

Szkoda tylko, że ten kraj na takich porzadnych katolikach stoi bo, ktorzy caly
                                                    dzien siedza w inetencie zamaist pracowac. Pisz sobie pisz moze Ci minie
                                                    frustracja Kochaący Bliżnich Katolikow, Działąjący według nakzow Jezusa
                                                    Czlowieka, Syna Bozego!!!!!!!!

PS: Nie masz czlowieku prawa oceniac nikogo "Kto pierwszy kamien rzuci......"
                                                  • prayboy Re: Do widzenia Prayboy 21.06.06, 16:40
                                                    1. Nie napisalem ani jednej obelgi
                                                    2. Akurat mam czas - a skad wiesz czym sie zajmuje, moje jestem niepelnosprawny i na rencie?
                                                    3. Kocham bliznich i dlatego zalezy mi aby nie trafiali do takich szkol jak powyzsza
                                                    Chyba ze miloscia nazywasz poklepywanie po plecach i wazeline? Blad.
                                                    4. Ty pierwsza, Pani Zapominalska mnie ocenilas
                                                    cytuje:" Ten czlowiek najzwyklej sobie robi jaja, nie ma co tak powaznie traktowac jego
                                                    wypowiedzi gdyz on sobie po prostu dowcipkuje na forum.
                                                    Zapoznaj sie z Ewangelia zanim zaczniesz dukac: "Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamien"
                                                    Wiesz ze dzwonia ale nie wiesz w ktorym Kosciele. No i oczywiscie zapomnialas dodac koncowki: "idz i
                                                    nie grzesz wiecej" Jezusowi w tym przypadku nie chodzilo o usprawiedliwienie jawnogrzesznicy, ale o
                                                    to aby wiecej odtad nie grzeszyla, rozumiesz?

Poza tym widze ze chcesz umiejetnie odworcic kota ogonem, bo na slowa prawdy ktore ktos ci chce
                                                    przekazac, reagujesz obrazeniem sie.

Czym sie ubrudzisz, jakimi obelgami? Ze jestes papuga?
                                                    :))))
                                                    Fajnie sie gadalo, do jutra!
                                                  • prayboy Re: Do widzenia Prayboy 21.06.06, 16:46
                                                    I jeszcze jedno. Zauwazylem ze jesli ktos pisze to co chcesz uslyszec i jeszcze ubiera to w sliczne slowka
                                                    i forme to ci pasuje, a jak ktos ma inne zdanie to sie czepiasz.
                                                    To po kiego grzyba zadajesz pytanie na Forum, powtarzam??? Wez pogadaj z lustrem i odczep sie ode
                                                    mnie! Albo jeszcze lepiej wlacz sobie Radio Maryja - tam znaja jedyna sluszna doktryne.
                                                  • prayboy Re: Do widzenia Prayboy 22.06.06, 15:17
                                                    Do pani Zapominalskeij jeszcze Puchatej 1
                                                    cytuje Pani slowa:

"No brzmi to dosc strasznie. Chyba sie skonczy na normalnej szkole
                                                    panstwowej.Tylko jakijs dobrej. Jak ja znalezc"

Proponuje tabletki jakies na amnezje
                                                  • puchata1 Re: Do widzenia Prayboy 22.06.06, 16:35
                                                    Oj nie masz czlowieku co robic, tylko analizowac wszytkie posty na webie.
                                                    Wspolczuje, wspolczuje!!! Na szczescie wbrew temu co piszesz nie podejmuje
                                                    zadnych decyzji w oparciu o tylko jedno zrodlo. Zapytanie na tym forum odgrywa
                                                    jakas role w procesie podejmowania decyzji, ale jest tylko i wylacznie
                                                    zapytaniem. Wiesz dla mnie edukacja mojego dziecka jest bardzo wazna i nie po
                                                    to zadawalam pytanie na ponad rok przed poslaniem go do szkoly, zeby podjac
                                                    pochopna decyzje po kilku wypowiedziach na tak lub na nie. Mimo tego, ze juz
                                                    wlasciwie pomyslalam, ze to chyba nie jest dobre miejsce dla mojego dziecka ale
                                                    nie z powodu gnozy tylko innych, twoje prowokacyjne teksy i wypowiedzi uczniow
                                                    i absolwentow spowodowaly, ze ponownie zaczelam sie tej szkole przygladac, ale
                                                    podkreslam, DECYZJI PODJAC NIE ZAMIERZAM NA PODSTAWIE WYPOWIEDZI Z FORUM
                                                    INTERNETOWEGO.
                                                    PS: Moze podrzucic sie szydelko i włoczke to bedziesz mogl zajac sie czyms
                                                    baardziej konstruktywnym niz slepym krytykowaniem wszystkiego co sie da.
                                                  • prayboy Re: Dajmy sobie spokój :) 23.06.06, 09:26
                                                    Sam jestes kretyn.
                                                    Rozumiem ze twoj swiat pelen zabobonow, debilnych wierszykow na poczatek dnia, astrologii,
                                                    okultyzmu, pana Steinera i jego kretynskiego systemu nauczania jest lepszy.
                                                    To szkola dla ciemniakow.
                                                    Jestes zacofany ciemniak. hehehe...
                                                    Wspolczuje.

PS. O zjawach nic nie pisalem, ty jestes pierwsza zjawa jaka sie tu zjawila na tym forum.
                                                    A jesli nie wierzysz w demony i zle duchy no to juz przegrales na starcie z Szatanem, bo jemu zalezy
                                                    aby nikt w niego nie wierzyl.
                                                  • Gość: Js eea?? Jaki astral? I moje doswiadczenia ze szkola IP: *.hsd1.ma.comcast.net 02.08.06, 09:12
                                                    Skonczylem ta szkole [dwie ostatnie klasy gimnazjum i nie mam zielonego pojecia
                                                    co to jest astral.

Za to pod koniec roku bede mial pierwsza publikacje, prowadze trzy nowe
                                                    projekty badawcze i dostalem sie na najlepsza uczelnie techniczna na swiecie...

Szkola waldorfska dala mi bardzo duzo - mozliwosc samorozwoju. Liceum, mimo ze
                                                    bardzo dobre i renomowane [bodajze gdzies w pierwszej trojce rankingu
                                                    perspektyw] bylo okresem relatywnego zastoju.
          • Gość: miranka Re: Szkola Podstawowa Waldorfoska na Zytniej IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.06.06, 18:32
            A ja polecam przedszkole. Mój syn tam chodził przez 4 lata. Ma wspaniałe
            wspomnienia. Brak nauki jest pozorny. Fakt, nie ma angielskiego, nie ma
            religii, nie ma zerówki w szkolnym wydaniu, nie ma baletu i innych zajęć
            przygotowujących dzieci do wyścigu szczurów. A jednak WSZYSTKIE dzieciaki z
            tego przedszkola są cały czas w czołówkach swoich klas (w 'normalnych'
            szkołach - moje właśnie skończyło pierwszą klasę wymarzonego gimnazjum).
            Nauczyciele wychwalają je pod niebiosa: że twórcze, że otwarte, że astertywne,
            pewne siebie, że doskonale funkcjonują w grupie, że są bardzo lubiane, po
            prostu pozytywnie inne. Polecam przedszkole każdemu. O szkole za dużo nie wiem,
            ale pedagogika waldorfska jest jedna. I ani w przedszkolu ani w szkole nikt
            dzieci nie "uczy Steinera". Steiner jaki był taki był, ale pedagogika z jego
            osobą nie ma nic wspólnego. Ktokolwiek tę pedagogikę krytykuje, po prostu nie
            ma o niej zielonego pojęcia, nie zna psychiki dziecka i w ogóle nie powinien
            się wypowiadać. Zanim się tam dziecko pośle (albo zanim się je stamtąd
            zabierze) trzeba po prostu poczytać trochę o PEDAGOGICE waldorfskiej, a nie o
            Rudolfie Steinerze.
            Anka
          • Gość: Kaziu Jakieś nowe rzeczy odnośnie Szkoly Waldorfoskiej? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.06, 23:21
            Chciałabym sie dowiedzieć od Was coś więcej na temat szkoły wald na staszica.
            Sam już wiem dość dużo na temat tych szkół, także z autopsji. Słyszałem bardzo
            dobre (wiarygodne) opinie o niektórych przedszkolach z programem waldorfskim.
            Panu Praboyowi już dziękuję bo napisał już bardzo dużo, a spore fragmenty tego
            co pisze znalazłem już w internecie.
            Jeżeli chodzi o szkoły waldorfksie to z kolei słyszałem trochę opinii
            krytycznych, także z innych stron niż specyficznego rodzaju katolicy tacy jak
            Praboy i dość poważnych zarzutów. Nie bardzo wierzę w to, że wszyscy się na te
            szkoły uwzięli. Coś w tym musi być.
            Chodzi mi zwłaszcza o opóźnienie w edukacji np. późną naukę czytania, bardzo
            wiele czasu poświęcone na mało wartościowe zajęcia typu rysowanie linii,
            szlaczków, trójkącików itp., słuchanie bajek, niski poziom polskiego (np.
            ortografia). Z tego co wiem opóźnienie w edukacji dzieci z tych szkół było
            stwierdzane za granicą. Nie jestem pewien czy uczniowie ze szkoły, w której
            uczniom stawia sie niewielkie wymagania poradzą sobie w późniejszych szkołach
            czy w pracy. Też słyszałem o braku odpowiedniej reakcji nauczycieli na
            zdarzające sie przypadki agresji między dziećmi i pozostawianie tego do
            załatwienia dzieciom między sobą.
            NIe interesuje mnie fakt że ktos z tej szkoły dostał się na jak to nieskromnie
            pisze najlepszą uczelnie na świecie (że też ma jeszcze czas pisywać teraz na
            takim forum). To że ktoś z tej szkoły napiał ileś prac naukowych nie jest dla
            mnie takie pewne, bo jak szkoła powstała w 1992 i w tym właśnie roku poszedł do
            szkoły to teraz ma 24, wiec dopiero skończył studia.
            Interesuje mnie bardziej jak zwykli absolwenci którzy nie studiują na
            zagranicznych najlepszych uczelniach dają sobie dalej radę w zyciu. Co do
            punktacji to to, że zawsze wypada lepiej niż w innych szkołach nie jest prawda,
            gdyż 2 lata temu wypadła gorzej, a roku lepiej - ale nie rewelacyjnie.
            Natomiast myślę że nie pomylę się, ze biorac pod uwagę tylko szkoły prywatne
            jest poniżej średniej.
            No i oddzielny temat - antropozofia. Coś o tym przeczytałem, i myślę że nie ma
            wątpliwosci co do tego, że to piramidalne bzdury, a jej twórca miał
            prawdopodobnie nierówno pod sufitem. Kwestia jest w jakim stopniu nauczyciele
            są "skażeni" tą teorią, wydaje się że dość mocno, chociaż tylko w częsci
            przekazuja to na zewnątrz (uczniom i ich rodzicom). Czytałem jakąś książkę o
            pedagogice waldorfskiej napisanej przez fana tej pedagogiki i będącą jakby
            podręcznikiem dla nauczycieli tych szkół - tam Steinera traktuje się podobnie
            jak Marksa w marksiźmie-leniniźmie albo nawet Jezusa w religii - jego
            stwierdzenia są niepodważalne a zamiast coś udowodnić lub wykazać często pisze
            się że "Steiner powiedział" lub "Steiner zrobił". Ciekawe czy pedagogika
            waldorfska doszła już do tego ze Steiner się w czymś pomylił, choćby w drobnej
            rzeczy.
            Kaziu
            • Gość: Ew Re: Jakieś nowe rzeczy odnośnie Szkoly Waldorfosk IP: *.supernet.pl 20.10.07, 21:06
              Jestem absolwentką tej szkoły. Negatywne opinie są od ludzi którzy nie mają
              pojęcia o tej szkole, chodzą po internecie i nie mając co pisać wypowiadają sie
              na tematy o których nie mają pojęcia. nie prawda że jest niższy poziom.
              Ortografia jest tam na wysokim poziomie tak samo jak matematyka i fizyka. Dzieci
              ucząc sie rysowania jak to wyżej nazwano "szlaczków" ćwiczy rękę, i ćwiczy
              wyobraźnie. Szkoła nie jest ateistyczna, jak najbardziej chrześcijańska i uważam
              że negatywne opinie są od DEBILI!!!!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka