Dodaj do ulubionych

kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie

IP: *.chello.pl 28.10.06, 15:24
Wszedłem na wątek dotyczący dróg rowerowych na Bemowie i natknąłem się na
całkiem dobrego kandydata na radnego naszej dzielnicy. Młody - tak więc
jeszcze idealista; zaangazowany - więc na pewno będzie walczył o realizację
swoich pomysłów; poważnie podchodzi do swoich przyszłych obowiązków i nie
obiecuje złotych gór, a po za tym widać, że ma wizję, a tego brakuje innym
kandydatom...

zobaczcie konkretne projekty spraw, którymi chce sie zająć:

www.orzechowski.waw.pl
Obserwuj wątek
        • Gość: antyorzechowski Re: do antyorzechowskiego (PiS) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 08:18
          Zareczam Szanowna szafejawna, ze nie jestem zadnym pisowcem i prosze mnie nie
          obrazac w ten sposob. Zeby dolac oliwy do ognia posune sie do prawdziwego
          stwierdzenia: Jestem sypmatykiem PO.

Moj post mial wyrazic oburzenie na probe nachalnego narzucania sie potencjalnym
          wyborcom pod szyldem "jak to ktos dobry mnie znalazl w internecie, przeczytal
          moj program [ktory notabene ma 80% kandydujacych] i teraz mnie poleca, bo
          jestem najlepszy".

To mnie obrzydza i niesmak pozostaje.

PS. Tego o pompowaniu lisci, to jednak nie bardzo rozumiem...
          • szafajawna Re: do antyorzechowskiego 30.10.06, 10:39
            Gratuluję rozdwojenia sympatii:))) Człowiek proponuje tylko swój program wyborczy w postaci skromnej i takiej który można realnie zrealizować niskim nakładem kosztów.Nie obiecuje 3 milionów mieszkań( co za dureń wymyślił to???)proponuje realizacje rozwiązań we własnym środowisku samorzadowym.Gratuluje ponadto Panu rozdwojenia-sympatyk PO a klakier Całki?Co Pan powie na maile (nachalne) komisarza :) marcinkiewicza???? ja to uznałem za spam(spam jest to niechciana korespondencja)a marcinkiewicz jest ponadto niechcianym komisarzem:)To mi obrzydza smak i nie :) pozoztaje po tym ślad.
            • Gość: antyorzechowski Re: do antyorzechowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.06, 11:14
              Przypisuje mi Pan cały czas sympatie do pisu... Nie wiem doprawdy z czego to
              wynika, bo w poprzednim poscie wyraznie napisalem z kim sympatyzuje. Prosze
              czytac uwazniej moje posty.

Co do krzywoustego, to podzielam Pana opinie.

Proponuje takze pocztac programy innych kandydatow (niezaleznie z jakiej
              partii). W wiekszosci pisza to samo.

A co do "mlodej" PO na Bemowie, to musze przyznac, ze mialem okazje poznac co
              po niektorych z nich i musze przyznac, ze zostal mi po tym spotkaniu dosc duzy
              niesmak. Krotko mowiac - jestem zdegustowany.

I dlaczego klakier Calki? Bo tego juz zupelnie nie rozumiem. Wyciaga Pan bledne
              wnioski. Zapewniam Pana o tym.

Pozdrawiam
          • wkalinowski 80% ? - nieźle 30.10.06, 23:17
            Gość portalu: antyorzechowski napisał(a):
            > Moj post mial wyrazic oburzenie na probe nachalnego narzucania sie
            > potencjalnym wyborcom pod szyldem "jak to ktos dobry mnie znalazl w
            > internecie, przeczytal moj program [ktory notabene ma 80% kandydujacych]

To byłby całkiem dobry wynik. To by znaczyło, że 80% wie, co naprawdę potrzebne
            miastu (dzielnicy).
              • Gość: mieszkanka Bemowa Re: a podstawówkę już skończył? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.06, 20:54
                Byłam i chyba jestem nadal sympatyczka PO. Chyba, bo....nie znajduję nikogo w
                swoim okregu (I) na kogo mogłabym głosować. Byłam przekonana, że wybory
                samorządowe są owszem dla partii, ale o twarzy lokalnych działaczy. A
                najwyraźniej PO takich nie posiada. Zadałam sobie sporo trudu, żeby dowiedzieć
                się czegoś o każdym z kandydatów nie z ich stron internetowych, ale z innych
                artykułów internetowych. Rozmawiałam też z sąsiadami. I....nic. Jedyną osobą
                szerzej znaną, "wyskakującą" kilkukrotnie w googlu jest number one na liscie.
                Ale to czego się dowiedziała akurat nie zachęciło mnie do poparcia. Chyba, że
                ktoś chce przenosić wzorce amerykańskie do Warszawy. A inni cóż, niech żyje
                młodość. Podobnej analizie poddłam pozostałe listy. Ale, żeby nie zostać
                posądzona o promowanie tutaj czegokolwiek, napiszę jszcze tylko jedno: lista PIS
                prezentuje się podobnie. Tyle, że to nie mojej głowy kłopot. Mojej głowy kłopot
                to: zaprotestować nie idąc na wybory czy popierając kandydata z którejś z 3
                niepartyjnych list. Pamiętając jednoczesnie, że nieobecni nie maja racji...
                • Gość: PO_bemowo Kandydaci z PO IP: *.chello.pl 06.11.06, 10:41
                  Szanowni Państwo!
                  W ciągu czterech ostatnich lat w bemowskiej Platformie wiele się zmieniło.
                  Bemowskie listy PO zostały zdecydowanie odmłodzone. Nastąpiła wymiana
                  pokoleniowa działaczy. Stało się tak z tego powodu, iż PO chciało uniknąć
                  sytuacji analogicznej do ubiegłej kadencji. Wtedy to obecne na listach PO
                  "autorytety" zdecydowały się na pierwszej sesji opuścić klub i poprzeć
                  "bezpartyjnego" Całkę. To się już nie powtórzy.
                  A dla zainteresowanych wysyłam kilka informacji o kilku kandydatach.
                  POzdrawiam

Okręg nr 1
                  Ewa Szalewska-Szułczyńska (3 naliście)
                  26 lat.Z wykształcenia jest magistrem prawa. Zawodowo zajmuje się zamówieniami
                  publicznymi w jednej z największych spółek miejskich.Członek koła PO na Bemowie.
                  Interesuje się tematyką związaną z Unią Europejską. Ukończyła kursy związane
                  między innymi z procesem decyzyjnym UE, zadaniami administracji centralnej oraz
                  z uczestnictwem w wybranych dziedzinach polityki UE z uwzględnieniem aspektów
                  regionalnych (jej praca dyplomowo dotyczyła również tematyki związanej z Unią
                  Europejską)
                  Doświadczenie zdobyte w trakcie studiów oraz pracy zawodowej chciałaby
                  wykorzystać w pracy na rzecz mieszkańców Bemowa.
                  Zna dobrze mechanizmy związane z pozyskiwaniem środków z UE oraz dzięki wiedzy
                  zdobytej w trakcie pracy zawodowej wie jak prawidłowo należałoby takie środki
                  wydatkować.

Krzysztof Zygrzak- 21 lat. Studiuje na Wydziale Prawa Uniwersytetu
                  Warszawskiego. Jako przedsiębiorca współpracuje z jednym z największych
                  wydawnictw prawniczych w Polsce. Jest także autorem Inicjatywy Obywatelskiej
                  BemowoNET, promującej bezpłatny, bezprzewodowy Internet na terenie mojej
                  dzielnicy. Udało się mu zebrać poparcie wielu osób dla tego pomysłu, dlatego
                  jako radny, zamierza od pierwszych dni kadencji dążyć do jego pełnej realizacji.
                  Jego nadrzędnym celem jest działanie dla dobra i w interesie mieszkańców Bemowa,
                  ponieważ każdy samorządowiec powinien być zawsze RAZEM z obywatelami a nie obok
                  albo ponad nimi.

Okręg nr2
                  Jarosław Dąbrowski (1 na liście)
                  lat 31, inżynier zarządzania.Zawodowo od 2004 członek zarządu spółki SP. w
                  latach 1998-2002 członek Komisji Ochrony Środowiska Gminy Warszawa-Bemowo,
                  Wiceprzewodniczący PO na Bemowie. Związany z Bemowem od 24 lat. Doskonale zna
                  potrzeby i problemy mieszkańców. W radzie dzielnicy chce pracować na rzecz
                  wsparcie małej przedsiębiorczości oraz wprowadzenia programu wspracia młodych
                  bemowian w zakresie pozyskania przez nich zatrudnienia na terenie dzielnicy
                  (elemantem tego programu jest pozyskiwanie inwestorów, którzy będą tworzyć nowe
                  miejsca pracy) . Bemowo nie powinno być tylko sypialnią miasta jak to jest w tej
                  chwili.Ponadto będzie między innymi pracował na rzecz uruchomienia połączenia
                  tramwajowego między Północą i Południem Bemowa.

Jarosław Oborski (2 okręg, 2 na liście) prawnik, 28 lat, członek założyciel
                  Towarzystwa Bemowskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. W Radzie
                  Dzielnicy chce zająć się zdobywaniem środków z UE na budowę infrastruktury
                  rekreacyjno-sportowej i place zabaw dla dzieci.

Okręg nr 3 (1 na liście)
                  Konstantyna Tańska - lat 60
                  Absolwentka SGGW i SGPiS. Biegły Księgowy, biegły rewident.Prowadzi własną
                  kancelarię Biegłych Rewidentów. Radna PO obecnej kadecj, wiceprzewodnicząca
                  klubu radnych PO, członek zarządu bemowskiego koła PO,W obecnej kadencji
                  Wiceprzewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów oraz członek Komisji Zdrowia i
                  Opieki Społecznej. W pszyszłej kadencji ma zamiar pracować w Komisji Zdrowia
                  oraz Komisji Edukacji.

Okręg nr 4
                  Rafał Dorosiński(1 na liście)
                  lat 23
                  Jest studentem IV roku Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego gdzie działał w
                  samorządzie studentów.
                  Pasję do polityki realizuje w Stowarzyszeniu "Młodzi Demokraci" gdzie był
                  członkiem zarządu warszawskiego koła a obecnie jest w Konwencie Regionu
                  Mazowieckiego SMD. Wspólnie z grupą przyjaciół ze Stowarzyszenia był
                  uczestnikiem "Pomarańczowej Rewolucji" na Ukrainie.
                  Z działalnością w Młodych Demokratach ściśle wiąże się praca w Platformie
                  Obywatelskiej z której listy mam zaszczyt starować w wyborach i w której jestem
                  członkiem zarządu koła Bemowo pełniąc funkcję sekretarza.
                  Będąc przywiązanym do idei społeczeństwa obywatelskiego zainicjowałem akcję
                  tworzenia sieci sąsiedzkiej pomocy i wymiany usług pod nazwą Platforma Pomocy.
                  Należę do Katolockiego Stowarzyszenia Akademickiego "Solo Deo".
                  Jako radny chciałbym zająć się następującymi problemami:
                  - Stworzenie Bemowskiego Centrum Zdrowia (ew. Profilaktyki Zdrowotnej), po
                  likwidacji CPZiEE
                  - Budowa połączenia tramwajowego Bemowa-lotniska z Jelonkami na odcinku Radiowa
                  - Górczewska (wzdłuż ul. Powstańców Śląskich)
                  - Zabiegać o stworzenie kulturalnego centrum Bemowa - bemowskiego rynku.

Anna Kasper ( 2 na liście)
                  22 lata, studentka Polityki Samorządowej i
                  Regionalnej, członek założyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka przy ul.
                  Międzyparkowej. W Radzie Dzielnicy chce zająć się rozwijaniem form pomocy dla
                  ludzi starszych.

Rada Warszawy (1 na liście)
                  Krzysztof Tyszkiewicz - lat 26 Radny Dzielnicy Bemowo,
                  Przewodniczący Klubu Radnych PO na Bemowie. Dzięki niemu w przyszłym roku
                  powstanie przedszkole z oddziałami integracyjnymi przy ul. Górczewskiej. W
                  Radzie Warszawy chce zająć się wspieraniem rodzin dzieci niepełnosprawnych.
                  • Gość: gość Re: Kandydaci z PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.06, 16:12
                    Człowieku, zacytuję coś z "reklamy" J.Dabrowskiego.
                    "Chcę aby idea Bemowa-"Miasta-Ogrodu" stała się rzeczywistością.Aby na Bemowie
                    znalazło się miejsce na pracę i wypoczynek, a drogi ekspresowe przebiegały z
                    dala od naszych domów.Wspólnie mozemy zrealizować tę wizję".
                    Krótkie pytanie. Jaki wpływ na lokalizację S7 i S8 na Bemowie ma pan Jarosław?
                  • Gość: ja Re: Kandydaci z PO IP: 212.160.138.* 07.11.06, 12:04
                    Przepraszam bardzo, ale nie bardzo ufam, ze tak młodzi ludzie - studenci - są
                    na tyle dojrzali by zarządać całą dzielnicą. Przeciez to jeszcze dzieci, którym
                    zycie upływa na imprezach, w najlepszym razie na wkuwaniu algebry! Młodośc
                    owszem, ale może niech oni najpierw nauczą sie czegokolwiek, zdobędą wiedzę o
                    samorządzie, wiedzę społeczną, polityczną, nabiorą trochę ogłady i erudycji (a
                    z tym nie najlepiej u młodzieżówki PO, kazdy kto miał wątpliwa przyjemnośc z
                    nimi rozmawiać potwierdzi), niech zrobią coś pozytecznego dla innych, a dopiero
                    później wyciągają łapki po władzę i pieniążki! Protestuję - doprawdy PO jest w
                    potwornych kłopotach kadrowych jeśli wystawia na listy młodzież z łapanki siłą
                    wyciągniętą z pubu
                  • Gość: krysia Re: Kandydaci z PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 15:37
                    Właśnie dzisiaj dostałam ulotkę rekomendowanego przez PO Pana Krzysztofa
                    Zygrzaka.Jestem zbulwersowana Jego stwierdzeniem i opinią na temat swoich
                    konkurentów z innych ugrupowań.Drogi Przeciwniku najłatwiej szkalować i
                    oskarżać bezpodstawnie innych.Do grona osób o których wyrażasz się
                    niepochlebnie należą m.in.Rodzice Dzieci Niepełnossprawnych ,którzy przez
                    kilka,kilkanaście ,kilkadziesiąt lat wychowują swoje niepełnosprawne dzieci bez
                    pomocy takich operatywnych i zarozumiałych Działaczy Partyjnych . 10 lat temu
                    powstał ruch samopomocy na Bemowie.Powstały pierwsze klasy
                    integracyjne,Srodowiskowe Domy samopomocy,Wszyscy pracujemy społecznie kosztem
                    swoich Rodzin,swojego zdrowia,swojego prywatnego czasu itd. Pracujemy dla dobra
                    wspólnego.Młodzi sprawni ,butni,zapatrzeni w siebie -z programami a to
                    Internet,komunikacja itp.itd.nigdy nie zrozumią tych słabszych o których cisza
                    w ich programach wyborczych.Jedynym Komitetem wyborczym który zaprosił Nas
                    przedstawicieli Osób Niepełnosprawnych na Bemowie-jest NASZE MIASTO.My
                    Kandydaci środowiska osób Niepełnosprawnych JESTEŚMY OSOBAMI BEZPARTYJNYMI A
                    NIE BYŁYMI DZIAŁACZAMI SLD I SAMOOBRONY.WASZE UGRUPOWANIE MYSLI TYLKO O
                    ZDROWYCH ,PIĘKNYCH,MŁODYCH ,WYKSZTAŁCONYCH nikt nie zadał sobie trudu
                    nawiązania podczas 4 letniej kadencji jeszcze urzędującej Rady Dzielnicy o
                    nawiazania z nami kontaktu .Panu panie Zygrzak życze żeby nauczył się pokory w
                    stosunku do Osób pokrzywdzonych przez los-tej prawdy nie ucza na
                    Uniwersytecie .Pokory uczy zycie i wychowanie .
      • Gość: mieszkaniec Górc Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.chello.pl 06.11.06, 21:23
        No to jeśli miałbym po stronie oceniać, to zdecydowanie trzy stronki:

www.jaroslawdabrowski.com
        www.orzechowski.waw.pl
        www.krzysztoftyszkiewicz.pl
        Widać że podeszli do tego naprawdę na poważnie. Z osób wymienionych miałem
        możliwość poznania jedynie pana Orzechowskiego, ale to pewno dlatego, że akurat
        mój okręg. Jeszcze zobaczę na kogo zagłosuję, ale dobrze, że się inni kandydaci
        obudzili i przynajmniej coś więcej o nich teraz wiem niż tyle co z plakatu...

A jeśli chodzi o program to typowa propaganda. O wszsytkim i o niczym. PO na
        Bemowie nie działa i wielka szkoda, bo potem takie wybory znowu SLD wygrywa.
        Działać panowie i panie a nie tylko raz na 4 lata się ujawniacie :P :) W każdym
        razie powodzenia! :)
      • Gość: Anna Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.spray.net.pl 07.11.06, 19:58
        Ja wiem co do tej pory robił Towarzysz Dąbrowski Jarosław. Jeżeli można mówić o
        układzie to tu mamy klasyczny przykład. Tow. Dąbrowski, działacz PO najbliższy
        współpracownik Hanny Gronkiewicz Waltz, to postać wybitnie wszechstronna.
        Politykę poznawał pod skrzydłami Marka Zagórskiego (dziś wiceminister rolnictwa
        z ramienia Samoobrony)Zagórski był szefem gabinetu politycznego A. Balazsa w
        rządach AWS. W gabinecie politycznym właśnie znalazł schronienie Tow.
        Dąbrowski. W czasach rządów SLD Tow. Dąbrowski powinien zejść do opozycji, a
        tymczasem spotykamy go w ministerstwie rolnictwa jako... szefa gabinetu
        politycznego ministra z ramienia SLD Pana ... uwaga Adama TAŃSKIEGO. Tak,tak
        męża Pani Konstantyny TAŃSKIEJ z PO. kandydatki z okręgu 3 na Bemowie. Tak więc
        tow. Dąbrowski ma wybitne zdolności zawierania sojuszy gdy chodzi o posadki.
        Dziś Dabrowski jest kandydatem PO do dzielnicy Bemowo. Nie przeszkadza mu to
        Doskonale poruszać się w kręgach Samoobrony i gdyby ta ostatnia miała jakieś
        szanse w Stolicy zapewne byłby kandydatem na Prezydenta. A tak wejdzie do
        dzielnicy weźmie miesięcznie 2000 zł. i dorobi na posadkach oferowanych mu
        przez Samoobronę, PSL, PiS, SLD lub może nawet PO.
      • Gość: jarek 96 Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.crowley.pl 10.11.06, 11:27
        Byłem na debacie wyborczej w klubie Nowa SM Górczewska , 3 okręg
        jako przedstawiciel PiS , zabierałem głos dość często i sądzę że
        rozsądny.Niczego nie obiecywałem , bo wiem co radny może zrobić.Ale
        przysłuchując się większości kandydatom jestem porażony ich kompetencją.I
        jeżeli tacy maja być radni , to lepiej ,żeby tej rady nie było , bo więcej
        przyniosą szkód niz korzyści dla Bemowa .
        • Gość: krysia Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.06, 13:54
          Dzien Dobry.Nazywam się Krystyna Nojszewska .Jestem kandydatka na radna do Rady
          Dzielnicy Bemowo .Od 10 lat społecznie pracuję na rzecz Środowiska Rodzin z
          Dziecmi Niepełnosprawnymi.Zapoczatkowałam z grupą rodziców Bemowski Ruch
          samopomocy w 1966r.Byłam inicjatorka uruchomienia klas integracyjnych na Bemowie
          (Obecnie Bemowski System Integracji funkcjonuje od przedszkola do Liceum)W 2001
          roku stwierdziłam potzrebę wybudowania tzw.mieszkań chronionych dla osób
          niepełnosprawnych po odejściu rodziców w środowisku w którym dotychczas
          przebywali.Gratuluje pomysłu na osobiste kontakty (chodzenie po domach).Dobre
          to dla osób pełnosprawnych.Osoby niepełnosprawne ze względu na bariery
          architektoniczne mają tylko inne standardowe możliwości dotarcia do
          wyborców.Moją rekomendacją jest 10 lat społecznej pracy dla tych -których nie
          widza albo nie chca widzieć politycy ,młodzi przebojowi,wykształceni młodzi
          gniewni.Życie jednak pisze swoiste scenariusze i nigdy nie wiadomo po ktorej
          stronie przyjdzie tym młodym stanąć.Każdy ma wspaniałe pomysły ,niektóre z nich
          są już uwzględnione do realizacji w planach 2007 (plany budżetu -wydanie
          specjalne BIS-u) a nikt nie ma pomysłu jak pomóc i wesprzec tych,którzy
          potrzebują pomocy w codziennym życiu.Jedynym komitetem który zaproponował Nam
          przedstawicielom środowiska osób niepełnosprawnych kandydowanie w wyborach jest
          NASZE MIASTO.Ci którzy obelżywie wypowiadają się o tym Komitecie przypominam
          fakt że nie wiem jak inni ale Ja jestem osobą bezpartyjna .wychowującą dziecko
          specjalnej troski od 18 lat ,sama jestem osobą niepełnosprawną.Nie sztuką jest
          obiecywać mając w perspektywie kariere polityczna.Sztuką jest wykazać się praca
          społeczną bez zadnych gratyfikacji .Nagrodą za tą pracę jest za radość na
          twarzach dzieci niepełnosprawnych i osobista satysfakcja ,że coś zostawimy po
          sobie dla następnych pokoleń.
          Lista nr.30 Okręg 1 Pozycja 10.
          • Gość: jarek96 Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.crowley.pl 10.11.06, 14:42
            Pani Krysiu współczuję Pani ze szczerego serca , gdyż często Panią spotykam ,
            gdyż jesteśmy sąsiadami i widzę w Pani determinację i miłość matczyną do
            swojego syna.Zawsze z żoną Panią podziwiamy ,ale wykorzystywanie tej sytuacji w
            kampanii wyborczej psuje Pani wizerunek jaki Pani w moich oczach posiada.
            A jestem młody i wykształcony i może przebojowy , ale na pewno nie gniewny w
            złym tego słowa znaczeniu.
            Proszę sobie wyobrazić , iż swoimi decyzjami wielu osobom niepełnosprawnym
            pomagam i zawsze podchodzę do tego z ogromnym sercem.
            Na marginesie chciałbym przypomieć , że to PiS w osobie Pana Wojciecha
            Dąbrowskiego na początku kampanii wyborczej ogłosił znoszenie barier
            architektonicznych na warszawskich ulicach. Pozdrawiam Panią i życzę powodzenia
            i wytrwałości.
            p.s. A co do kwestii Pani uczestnictwa na liście Nasze Miasto , sądzę że Pan
            Całka zaprosił Panią z czystych pobudek konikturalnych i
            socjotechnicznych.Może to jest smutne , ale chyba prawdziwe.
            • Gość: jojo Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.06, 15:53
              Niestety tak ajest prawda. Wszyscy wiemy, że Całka potrzebuje przekroczyć 5% na
              Bemowie, żeby uczestniczyć w podziale mandatów. Dzięki wprowadzeniu na swoje
              listy kandydatów ze stowarzyszeń, pracowników spółdzielni, byłych nauczycieli
              uzyska ten efekt. Ale nikt z tych działaczy nie zostanie radnym. Radnym będzie
              Pan Całka i kilku jego kolegów, którzy wejdą do Rady "na plecach" takich
              szlachetnych osób jak Pani Nojszewska. To smutne, bo z pewnością byłaby dobrą
              radną i pracowała z pełnym zaangażowaniem, ale głosując na nią głosujecie
              niestety na układ SLD-owski. Został powtórzony manewr z 1998 roku, kiedy obecny
              wiceburmistrz Pawełczyk startował z fikcyjnego komitetu ekologów - tak jak
              teraz powstało "Nasze Miasto"

więcej na: www.waszemiasto.prv.pl
            • Gość: krysia Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.06, 16:07
              Pragne wyjaśnić p.Jarkowi96 że jestem matką wspaniałej Córki a nie syna.Swojej
              sytuacji NIGDY nie wykorzystywałam dla swojej kariery politycznej.Jest to moja
              sytuacja rodzinna -nie do wykorzystania dla karierowiczostwa.My,Rodzice dzieci
              specjalnej troski to co robimy ,to robimy dla wszystkich potrzebujacych
              wsparcia a nie tylko dla siebie.Tym się róznimy od innych.
              Pracujemy SPOŁECZNIE koztem Swoich rodzin,swojego zdrowia,swojego prywatnego
              czasu w swoich mieszkaniach.(do tej pory organizacje mające status Organizacji
              Pożytku Publicznego nie mają swojej siedziby na swoja dokumentację).Długo można
              wyliczać.Ten kto nie zna ,nie czuje problemu ma takie podejście do naszych
              problemów jak Pan.Ja (mysle że :jestem wyrazicielką wielu rodzin z dzieckiem
              niepełnosprawnym ) nie potrzebuję wyrazów współczucia bo to są tylko puste
              słowa.Chcemy by Nas i Nasze dzieci traktowano wszedzie normalnie a szcególnie w
              szkołach-bez taryfy ulgowej i wyrazów współczucia .Rodzice tych dzieci
              akceptują ich od chwili urodzenia takimi jakie są.Zycze wszystkim Rodzicom żeby
              doznali tyle satysfakcji ,ciepła ,uczuć pozytywnych od swoich dzieci co my
              otrzymujemy od swoich dzieci specjalnej troski.Sens naszego wspólnego działania
              jest zawarty w sentencji:
              "To co robimy dla innych
              Jest tym ,co naprawde warto robić" Lewis Carroll.
              ps.Skoro tak łatwo manipulować i podpierac się współpracą z osobami
              niepełnosprawnymi to dlaczego NIKT inny nie starał się dotrzec do
              przedstawicieli tego środowiska i zaproponować współpracy.Przecież to takie
              proste.Patrząc z perspektywy czasu ( a jak wspominałam pracuję społecznie już
              kilkanaście lat)nigdy nie czułam się manipulowana i wykorzystywana przez
              P.Całkę do realizacji ambicji Burmistrza .Dlaczego w sprawie mieszkań
              chronionych potrzeba było kilku lat żeby ktokolwiek chciał z nami rozmwiać .
              Nikt z PO ,PIs-u nie widział potrzeby realizacji tego problemu.Większośc
              uważała że najwłasciwsze miejsce tych osób to jest Dom opieki
              społecznej.Pozostawiam to stanowisko bez komentarza.Jedynie Burmistrzowie
              obecnej kadencji potrafili znależść czas i przez ostatnie 2 lata rozmawiać z
              nami o problemach środowiska .2 lata temu nie było Kampanii Wyborczej.Była
              natomiast rozmowa i szukanie dróg rozwiązywania problemów.Pozdrawiam .
              • Gość: jarek96 Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.crowley.pl 10.11.06, 16:48
                Jeżeli nie oczekuje Pani współczucia i traktowania w sposób normalny to proszę
                wybaczyć , ale nie jestem w stanie traktować normalnie , bo chyba jestem zbyt
                wrażliwy. I absolutnie nie posądzam Pani o karierowiczostwo .Ponadto pragnę
                zwrócić uwagę ,iż klasy integracyjne w szkołach nie wymyślił Pan Całka.
                Przepisy Prawa budowlanego obligują każdego inwestora , który budując budynki
                musi tak projektować budynki , aby były przystosowane dla osób
                niepełnosprawnych , bo inaczej nie dostanie pozwolenia na budowę.
                Ponadto PFRON ( Państwowy Fundusz Rehabiliatcji Osób Niepełnosprawnych)
                przyznaje środki finansowe na przystosowanie mieszkań dla osób
                niepełnosprawnych.Chciałbym zwrócić Pani uwagę ,iż oprócz prawdziwej matczynej
                miłości , dzieci potrzebują pomocy pedagogów i psychologów uczestnicząc na
                zajęciach terapii zajęciowej , a to zapewniają te nazwane przez Panią Domy
                opieki społecznej. Niech się pani zastanowi czy nie obraziła Pani te osoby ,
                które tam pracują i zapewne wkładają wiele serca w tą pracę. A znam parę takich
                osób. A jeżeli nie widzi Pani pewnych sytuacji , to może pani nie chce widzieć.
                Dlaczego na ulotkach jest to wykazane , czysta socjotechnika i zamysł kampanii
                Pana Całki , aby pokazać swoja apolityczność , a to naiwne nabijanie wyborców w
                butelkę.
                p.s. Jak widać problemy nie są mi obce , ale nie odważyłbym się ich
                wykorzystać w kampanii.
                • Gość: krysia Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.06, 18:07
                  Szanowny Panie Jarosławie Kozak z PiS-u.Zapraszam na spotkanie Zarządu Związku
                  Stowarzyszeń "ZAWSZE RAZEM" na wymiane poglądów dotyczących osób
                  niepełnosprawnych.Pan stara sie mylić pewne pojęcia:
                  1.Klasy Integracyjne to nie pomysł P.Całki tylko rodziców dzieci zobowiązanych
                  do posłania dzieci do szkoły 9obowiązek szkolny).Celowo mówię do szkoły a nie
                  na naucznie indywidualne w domu.
                  2.Idea mieszkań chronionych-Pan nie zauważa różnicy pomiędzy Domami Opieki
                  Społecznej a mieszkaniami chronionymi.To co Pan zauważył w swojej wypowiedzi
                  jest realizowane w Środowiskowych domach Samopomocy (na Bemowie funkcjonują
                  takie 2 Domy).Sa to placówki dzienne.Co ma zrobić matka samotnie wycowująca
                  dziecko ,gdy ma pójść do szpitala-zostawić dziecko w domu i zamknąć bez
                  jedzenia i opieki?Co zrobić z dzieckiem po odejściu rodziców lub
                  opiekunów ,które ma rentę socjalną w wysokości ok.500 zł?W rozwiązaniu tego
                  typu problemow ma pomóc system mieszkań chronionych.
                  3.Przez tych kilkanaście lat pracy na rzecz środowiska spotkałam wielu Ludzi
                  pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi w róznych ośrodkach,domach pomocy,wtz
                  itp.Jestem pełna uznania dla ich pracy i wspólpracy z rodzicami.Niech Pan nie
                  zapomina że tylko współpraca Tych Osób z Rodzicami przynosi oczekiwane i dla
                  niektórych niewyobrażalne postępy w usprawnianiu naszych Dzieci.
                  4.Wszystko co Pan w swojej wypowiedzi zawarł to jest TEORIA a w praktyce jest
                  inaczej.Nikt tak nie zna problemów związanych z niepełnosprawnością -jak matka
                  chorego Dziecka ,będąca sama osoba niepełnosprawną.
                  Dziekuje za uwagi i ponownie zapraszam na posiedzenie Zarządu Związku
                  Stowarzyszeń "ZAWSZE RAZEM".Kontakt do stowarzyszeń działajacych na terenie
                  Bemowa jest na stronie internetowej organizacji pozarządowych.
                  • mama802 Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie 10.11.06, 19:34
                    A gdzie jest przedszkole integracyjne na Bemowie, gdzie przyjmują 4-latki? Nie
                    ma, pani Krystyno. Przedszkole na Brożka- jedyne i to starsza grupa
                    Poradnia Psychologiczna- Pedagogiczna wielka porażka- nie chce wystawiać
                    orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, bo brakuje grup integracyjnych.
                    Znalazłam pomoc w innej dzielnicy, ja też mam kontakty z rodzicami dzieci
                    autystycznych z Bemowa których problemy w naszej dzielnicy nie są zauważane.
                    Burmistrz Całka przegra te wybory i to będzie nasza mała radość, bo dla Niego
                    ważniejsze są kolejne boiska dla zdrowych dzieci niż jedno przedszkole
                    integracyjne z prawdziwego zdarzenia.
                    • Gość: krysia Re: kandydaci do rady dzielnicy na Bemowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.06, 22:51
                      Całkowicie sie z pania zgadzam.Powstaje zaklęte koło.Poradnia nie wystawia
                      skierowań do kształcenia specjalnego .zeby nie było potrzeby tworzenia grup
                      integracyjnych .Problem z Poradnia znam zautopsji .Walka o klasy integracyjne
                      na Bemowie była bardzo trudna żeby nie powiedzieć burzliwa( to delikatne
                      określenie)..Mam pytanie dlaczego rodzice którzy potrzebują pomocy nie
                      zgłaszają tego do organizacji służącej doświadczeniami i pomocą
                      organizacyjną.Nikt nigdy nie rozwiąże problemu za Was Rodzice.Tylko Wasza
                      determinacja w walce o prawa Swoich dzieci spowoduje rozwiązanie
                      problemu. .Kilka lat temu były grupy integracyjne w Zespole Szkolno-
                      Przedszkolnym przy ul.Brygadzistów ( w okresie gdy Moja Córka uczęszczała do SP
                      301)i w przedszkolu na Jelonkach ( nie pamiętam numeru placówki,pamiętam że
                      były tam dzieci na diecie eliminacyjnej. Co do dzieci autystycznych na
                      Bemowie.Do organizacji pozarzadowych działajacych na Bemowie należą rodzice
                      dzieci autystycznych.Aktyw tych organizacji stara sie pracować na rzecz różnych
                      grup niepełnosprawności .Przy braku zaangazowania Rodziców nikt przy obecnej
                      świadomości społecznej wobec potrzeb osób niepełnosprawnych nie podejmie
                      żadnych działan dla rozwiązania problemów.Motorem wszelkich działań jesteśmy MY
                      rodzice.Nie oczekujmy biernie że nam podadza na tacy.To jeszcze nie te czasy.To
                      co powstało na Bemowie w ciągu tych 10 lat to efekt walki rodziców.!!!!!! a nie
                      planowych decyzji władz . To było po prostu walenie głową w mur,poczucie
                      bezsilności przed arogancją Władzy.Moje dziecko ma już 18 lat.Potrzeba było
                      kilkunastu lat ciężkiej pracy ,czasami niewspółmiernej do osiągniętych
                      wyników ,żeby można od dwóch lat być traktowani jak partnerzy w rozwiązywaniu
                      problemów.Jednak gdy Rodzice nie zgłaszają aktualnych problemów to My tez nie
                      jesteśmy jasnowidzami co jest aktualnie do rozwiązania.W planach jest budowa
                      przedszkola z oddziałami integracyjnymi na Górcach .Życze Pani wytrwałości w
                      usprawnianiu dziecka i właczenia się do pracy na rzecz zmiany standartów życia
                      dla naszych Dzieci.
                      • Gość: Mama 802 Re: pomoc osobom niepełnosprawnym na Bemowie IP: *.spray.net.pl 12.11.06, 17:44
                        Z całym szacunkiem ale czy ktoś z Państwa (osób ze stowarzyszeń zajmujących się
                        osobami niepełnosprawnymi) ma realne szanse dostania sie do Rady Dzielnicy, czy
                        tylko jesteście potrzebni żeby nazbierać głosów pierwszemu z listy? czy nie
                        warto próbować dotrzeć do różnych ugrupowań?
                        2 lata temu W PPP nikt mi nie powiedział gdzie mam się zgłosić na Bemowie żeby
                        otrzymać jakąkolwiek pomoc, tam też nic Nam nie zaproponowano. Może to i lepiej
                        bo i wybitnych specjalistów sobie tam nie przypominam.
                        Wiem że powstanie przedszkole integracyjne- mój mąż doprowadził do tego że w
                        końcu się tym zajęto. Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka