Dodaj do ulubionych

na sesji rady bemowa 5 czerwca o trasach!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.07, 18:12
Na sesji rady w dniu 5 czerwca o 17 na parterze w ratuszu - bedzie o
przebiegu tras, bemowska wladza pozwala przeciac bemowo na pol -
posluchajcie, ocencie sami i zabierzcie glos!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Bemovvi@k TAK dla S7 ! IP: *.acn.waw.pl 02.06.07, 18:32
      Oby jak najszybciej rozpoczęto wreszcie budowę łącznika od Powązek i Trasy AK,
      przez Górce i Blizne aż do Konotopy. Kiedy wreszcie skończą się kilometrowe
      korki w Ożarowie, Błoniach i Sochaczewie. Dojazd do A2 koło Strykowa jest
      makabryczny i S7 jest jedyną szansą na poprawę sytuacji, więc niech władzuchna
      przestanie gadać o autostradach i łącznikach a zacznie je BUDOWAĆ!! Doczekać się
      nie mogę. Nużą mnie te wszystkie korekty planów, czcze gadanie i
      pseudokonsultacje społeczne. Tu trzeba ruszyć ekipę, odpalić spychacze i zacząć
      wreszcie budować główną przeprawę z Warszawy na zachód. Zaprawdę powiadam wam,
      bardzo znudziły mnie się korki na Połczyńskiej i jej przedłużeniu. Tylko S7 i A2
      są w stanie uzdrowić tę sytuację. S7 ma przebiegać blisko mnie i wcale mnie to
      nie przeszkadza, popieram ten plan gorąco, sam będę regularnym użytkownikiem tegoż!
    • tomala76 Re: na sesji rady bemowa 5 czerwca o trasach! 04.06.07, 09:42
      Gość portalu: dzwonek poranny napisał(a):
      Największą krzywdę władza Bemowa wyrządziła kasująć wjazd na S8 z Powstańców
      Śląskich.
      Będę musiał ludziom na osiedlowych uliczkach smrodzić prosto w okno zanim sie
      wbije na jakąś trase. A jakby był ten łącznik to szybko bym myknął w expresówkę
      i w tej chwili juz by mnie nie było na Bemowie...
      • Gość: bemowianka Re: na sesji rady bemowa 5 czerwca o trasach! IP: *.chello.pl 12.06.07, 09:58
        Zgadzam się z Tobą, obwodnice wokół miasta a nie w miescie. Nie zgadzam się na
        poszerzenie Lazurowej. Dlaczego nie może iść poszerzona droga Szeligowską. Czy
        dlatego, że tam są domki prywatne. Widać lepiej puścić drogę przez Lazurową,
        gdzie mieszka ogrom ludzi tuż przy ulicy. Teraz nie mozna spać, bo jest tak
        glośno. A dlaczego nie wybudować metra na Człuchowskiej, tylko na Górczewskiej,
        gdzie jest świetna już świetna komunikacja. Na Bemowie świat się kończy na
        Powstańców Ślaskich a o Lazurowej, Człuchowskiej nikt nie myśli, bo tu
        mieszkają zwykli ludzie.
        • Gość: Bemovvi@k Re: na sesji rady bemowa 5 czerwca o trasach! IP: *.acn.waw.pl 15.06.07, 07:01
          Po pierwsze Lazurowa musi zostać jak najszybciej poszerzona, aby ułatwić dojazd
          na zachodnie Bemowo od południa, zwłaszcza że powstanie węzeł na przecięciu z
          łącznikiem autostrady.

Sprawa druga to metro ma iść pod Górczewską a nie pod żadną tam człuchowską,
          wyjątkowo paskudną cziestą będącą ziszczeniem sowieckich snów o sypialnianym
          blokowisku.
          Co jest przy człuchowskiej? Są tylko paskudne szare bloki, jest tandentny
          bazarek przy hali wola a poza tym nic, na czym można oko zaczepić.

Z Górczewską jest inaczej. Została niedawno poszerzona od Parku Wola, jest
          ładną, równą arterią u zwieńczenia której panuje największy boom budownictwa
          mieszkaniowego Bemowa. Tam właśnie powstaje najwięcej mieszkań dla ludzi o
          wyższym statusie społecznym i cywilizacyjnym od lokatorstwa komunalnego z
          blokowisk jelonek.

I to są właśnie powody, dla których lazurowa ma być poszerzona a metro ma iść
          pod Górczewską. Na szare blokowiska można najwyżej puścić jakiś autobus, ale
          dobrze wentylowany, jako że z używaniem mydła jest wśród tamtejszej społeczności
          bardzo bardzo ciężko.

I to by było na tyle.
      • Gość: płyń z Wisłą! 'Obwodnica ma być poza miastem' - myślenie wsiowe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.07, 17:16
        Rozumowanie 'owodnica ma być poza miastem' jest przykładem wiejskiego myślenia. Na wsi obwodnicą jedzie 99% tranzytu więc na logikę powinna ona z dala omijać wieś/miasteczko.
        Ale W-wa to stolica, do stolicy się jedzie a nie omija! 90% ruchu wali do Warszawy więc obwodnica poza miastem nikomu by nie służyła. Rolą obowdnicy w W-wie ma być rozprowadzenie ruchu po dzielnicach a nie obsługa tranzytu. I dlatego obwodnica przez skrajne dzielnice jest najlepszym wyjściem.
        • Gość: Bemovvi@k Re: 'Obwodnica ma być poza miastem' - myślenie ws IP: *.acn.waw.pl 15.06.07, 07:15
          Ależ oczywiście, że masz rację i dla człowieka uważnie obserwującego
          rzeczywistość są to sprawy w pełni zrozumiałe. Problem z przyswojeniem faktów
          mają rozmaite ćwierćinteligenty, które świeżutko zawitały do miasta i ciągle nie
          mogą pogodzić się z wielkomiejskimi dobrami infrastruktury, do jakich zalicza
          się drogi przelotowe.

Wiele osób (na ogół słabo wyedukowanych) ciągle ckni do szumiącego lasu, krówek,
          gąsek i przydrożnego krzyża. To właśnie ta klientela protestuje.

Ja, jako mieszkaniec metropolii z krwi i kości, gorąco popieram budowę
          autostrad, łączników i rozbudowę lotniska Okęcie. I absolutnie nie przeszkadza
          mnie fakt, że arterie te będą w moim sąsiedztwie. Jestem wręcz zainteresowany,
          aby powstały one jak najprędzej, gdyż sam będę z nich na co dzień korzystał.

Koniecznie trzeba zmienić prawo, aby jakieś stowarzyszenia z chomiczówki czy
          inne takie nie mogły blokować budów. To coś nie dorosło wiedzą i poziomem do
          równoprawnej dyskusji z nami, więc mamy pełne prawo do oceniania 'z góry' tego
          towarzystwa i całkowitego pomijania ich oszołomskich postulatów.

Zatem wyciągnijmy substrat z tego bicia piany:
          Inwestycje drogowe powinni planować urbaniści, jako fachowcy w tej dziedzinie a
          różne pseudostowarzyszenia i komitety, zrzeszające ludzi przypadkowych,
          najczęściej zakompleksionych, prowincjonalnych, nie mogą mieć sposobności do
          przeszkadzania. Przy całkowitej głuchocie na powrzaskiwania tychże należy
          BUDOWAĆ drogi!

• andsin Re: na sesji rady bemowa 5 czerwca o trasach! 04.06.07, 10:38
      W tej chwili wyjazd z Bemowa do trasy katowickiej to około 1,5 godziny. Nie ma
      znaczenia czy przez Ochotę i Raszyn, Włochy czy Ożarów i Nadarzyn. Nie wiem ile
      lat jeszcze ??? Trzeba zapewnić szybki wyjazd na wszystkie wylotówki z
      Warszawy. Inaczej się tu udusimy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka