Dodaj do ulubionych

Nieuczciwa blokada konta?

30.05.05, 15:16
Witam!
Kupiłem poradnik na Allegro za 1zł, pieniądze wpłaciłem, poradnik dostałem.
Po kilku dniach Zespół Allegro zablokował mi konto ponieważ,
cytuje "licytowanie przedmiotów oferowanych 'za darmo' oraz składanie ofert
wyłącznie w celu uzyskania pozytywnego komentarza jest sprzeczne z zasadami
Allegro", a w opisie aukcji było "po zalicytowaniu wystawcie komenta".
Przecież to jest horror, żeby blokować konto kupującemu, który zapłacił za
przedmiot, po mimo wielu maili Allegro ignoruje mnie i nie wysyła odpowiedzi.
Da sie coś z tym zrobić, czy mam założyć nowe konto, np. na brata?
Pzdr.
Obserwuj wątek
    • rosmam Re: Nieuczciwa blokada konta? 30.05.05, 18:36
      Ja też kiedyś kupiłam coś takiego (poradnik dla sprzedającego ,skórki do aukcji
      itp) i nic się nie stało. Wystawiłam komentarz ,takiż dostałam i było w
      porządku.dodam ,że nie zrobiłam tego dla otrzymania komentarza!dziwne, bardzo
      dziwne...hmmm
    • jk Re: Nieuczciwa blokada konta? 30.05.05, 22:57
      uczciwa, uczciwa
      w regulaminie od niedawna jest zapis, który chyba ci zacytowano w mailu -
      kupowanie w aukcjach komentarzowych (często właśnie "za złotówkę") jest podstawą
      do zawieszenia konta
      teraz już nie ma niedomówień, kupujesz przysłowiowe tapety, to ponosisz tego
      konsekwencje

zresztą info, że może lepiej nie kupować towaru za 1 zł pojawią się, gdy chcesz
      w takich aukcji wziąć udział - allegro dwa razy cię ostrzega: zastanów się,
      zanim kupisz, bo potem możesz załować, a to przecież tylko złotówka...

proś o odwieszenie, to jedyna rada; już tu pisałem, że często dają pozwolenie na
      założenie nowego konta, a stare na stałe zostaje zawieszone
      • mkornet Re: Nieuczciwa blokada konta? 30.05.05, 23:17
        jk napisał:

> uczciwa, uczciwa
        > w regulaminie od niedawna jest zapis, który chyba ci zacytowano w mailu -
        > kupowanie w aukcjach komentarzowych (często właśnie "za złotówkę") jest podstaw
        > ą
        > do zawieszenia konta
        > teraz już nie ma niedomówień, kupujesz przysłowiowe tapety, to ponosisz tego
        > konsekwencje
        >
        > zresztą info, że może lepiej nie kupować towaru za 1 zł pojawią się, gdy chcesz
        > w takich aukcji wziąć udział - allegro dwa razy cię ostrzega: zastanów się,
        > zanim kupisz, bo potem możesz załować, a to przecież tylko złotówka...
        >
        > proś o odwieszenie, to jedyna rada; już tu pisałem, że często dają pozwolenie n
        > a
        > założenie nowego konta, a stare na stałe zostaje zawieszone
        >

Lektura tego watku (innych oczywiscie tezw) potwierdza moja opinie, ze cale to
        allegro nie zasluguje na zadne inne miano jak tylko banda kabotynow.
        JK, dziwie sie, ze popierasz ich dzialanie w przypadku zawieszenia konta. Oni
        naprawde zachowuja sie niczym w "folwarku zwierzecym"
          • mkornet Re: Nieuczciwa blokada konta? 30.05.05, 23:45
            jk napisał:

> gdzie napisałem, że popieram?
            > ktoś łamie regulamin, to ponosi tego konsekwencje, proste
            >

Przeznales, ze blokada uczciwa. Meritum jest tu przeciez wlasnie ich regulamin,
            sposob jego weryfikacji oraz ogolnie stosunku do klientow. Ja uwazam to za
            wysoce infantylne.
            • mkornet Re: Nieuczciwa blokada konta? 30.05.05, 23:47
              mkornet napisała:

> jk napisał:
              >
              > > gdzie napisałem, że popieram?
              > > ktoś łamie regulamin, to ponosi tego konsekwencje, proste
              > >
              >
              > Przeznales, ze blokada uczciwa. Meritum jest tu przeciez wlasnie ich regulamin,
              > sposob jego weryfikacji oraz ogolnie stosunku do klientow. Ja uwazam to za
              > wysoce infantylne.

<b> Nie Twoja wypowiedz - oczywiscie - uwazam za infantylna lecz sposob
              dzialania allegro </b>

>
              • jk Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 00:00
                mkornet napisała:

> <b> Nie Twoja wypowiedz - oczywiscie - uwazam za infantylna lecz sposo
                > b dzialania allegro </b>

zrozumiałem od razu :)

ale wrócmy do sprawy...
                infantylne jest przestrzeganie regulaminu przez allegro? i wyciąganie
                konsekwencji zgodnych z właśnie tym regulaminem?

a nie wydaje ci się czasem, że infantylne jest nieprzestrzeganie tego regulaminu
                przez użytkowników? w końcu allegro nie zabawa dla dzieciaków, każdy wie za co
                się bierze

allegro ma wady, i to spore - czeka się długo na odp mailową, kategorię są
                zaśmiecane głupimi aukcjami typu 'miliony w lotto', stanowczo za długo aukcje z
                nielegalnymi rzeczami (np. podróbki) są widoczne, weryfikacja działa tylko, gdy
                sam do nich zgłosisz, sami nic nie zrobią, itd.

aukcje komentarzowe mogą posłużyć oszustom w przyszłości, bardzo łatwo jest
                "naładować" sobie konto punktami za tepety, a za kilka tygodni oszukać sporo
                osób na kilka tysięcy - i o to tu chodzi
                słusznie zawiesza się konta za takie postępowanie, dla naszego wspólnego -
                użytkowników - dobra (teraz napisałem: popieram zawieszanie kont za łamanie
                regulaminu, zwłaszcza za zakupy komentarzy, bez względu na intencje kupującego)
                • mkornet Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 00:10
                  Moglibysmy dyskutowac w nieskonczonosc. Istota sprawy nie lezy w tym, ze
                  allegro przestrzega regulaminu (kwestia rowniez w mojej opinii dyskusyjna).
                  Chodzi mi o sposob ich dzialania, wprowadzania w zycie tegoz regulaminu jak
                  rowniez sposob jego egzekwowania. Zarzucam im szbalonowosc myslenia, a raczej
                  jego calkowity brak. Wywalaja z allegro niewlasciwych uzytkownikow.
                  Swego czasu prowadzilam bardzo dluga i donika dprowadzaca korespondencje z
                  niejakim m. z zespolu allegro, ktory zablokowal moje konto sprzedawcy , w
                  wyjasnieniu ograniczajac sie do jakiejs bzdurnej wiadomosci automatycznej.
                  Brak dialogu, brak elastycznosci, kompletny zastoj umyslowy.
                  Do dziasiaj nie wiem dlaczego moje konto zostalo zawieszone. I szczerze mowiac
                  juz mi nie zalezy na tym aby sie dowiedziec. Natomiast bardzo mnie irytuje fakt,
                  ze z uporem godnym maniaka przysylaja mi maile z zadaniem zaplaty za wystawienie
                  przedmiotow w aukcjach, ktore zostaly usuniete. Jak myslisz, o czym to swiadczy?
                  • dzafel Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 02:19
                    a dlaczego nie usuwają kont supersprzedawców ktorzy wystawiają na allegro
                    bzdurne poradniki "jak dorobic sie miliona" albo "jak stac sie super
                    sprzedawca" ?? Bo wplacają im tysiące zlotych prowizji miesiecznie! I to różni
                    ich od nas- normalnych i uczciwych uzytkowników, mamy po prostu mniejsze prawa.
                    Allegro zrobiło sie kolejną polską mafią rządną forsy ;/
                    • mkornet Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 10:56
                      dzafel napisał:

> a dlaczego nie usuwają kont supersprzedawców ktorzy wystawiają na allegro
                      > bzdurne poradniki "jak dorobic sie miliona" albo "jak stac sie super
                      > sprzedawca" ?? Bo wplacają im tysiące zlotych prowizji miesiecznie! I to różni
                      > ich od nas- normalnych i uczciwych uzytkowników, mamy po prostu mniejsze prawa.
                      > Allegro zrobiło sie kolejną polską mafią rządną forsy ;/

ET VOILA!!!!!!
                  • jk Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 11:38
                    niedługo pewnie dostaniesz maila od firmy windykacyjnej, oni potrafią ścigać
                    nawet za 50 zł :)

tak czy siak, już dodam na koniec, że przy 3 milionach użytkoniwków nie da się
                    uniknąć szablonów w odpowiedzi, automatyzacja jest potrzebna
                    ja, mając kilkunastu kupujących w miesiącu, wysysyłam szablony - a dopiero gdy
                    są jakieś dodatkowe pytania czy problemy, to piszę "od siebie" :)

wady, o których wspominasz, mniej więcej opisałem wyżej - tu pełna zgoda
        • jk Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 11:34
          dzafel,
          padełeś ofiarą uogulnienia - zdecydawna większość kupujących poradniki za parę
          złotych liczy na komentarz
          z tym trzeba i powinno się walczyć

powtórzę: byłeś dwa razy ostrzegany, że to nie najlepszy pomysł, a jednak
          zaryzykowałeś - miej pretensje do siebie
            • dzafel Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 12:09
              > Cos mi sie wydaje, JK, ze Ty undercover jeden
              > z allegro jestes..... przyznaj
              > sie dla kogo pracujesz? ;)

Tez mi sie cos tak wydaje :)

BTW, w regulaminie widnieje zapis:
              > 14.2 Osoba, której konto zostało zawieszone,
              > nie może ponownie zarejestrować się bez
              > uprzedniej zgody Allegro.

Czyli moge do nich coś napisać w tej sprawie, abym mógł założyć ponownie drugie
              konto? Jeśli tak to w jaki sposób, co mam napisać i po jakim czasie od
              zablokowania?
              • jk Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 12:29
                dzafel napisał:

> BTW, w regulaminie widnieje zapis:
                > > 14.2 Osoba, której konto zostało zawieszone,
                > > nie może ponownie zarejestrować się bez
                > > uprzedniej zgody Allegro.
                >
                > Czyli moge do nich coś napisać w tej sprawie, abym mógł założyć ponownie
                > drugie konto? Jeśli tak to w jaki sposób, co mam napisać i po jakim czasie od
                > zablokowania?

piszesz przez formularz:
                ssl.allegro.pl/contact/contact.php
                a kiedy? chyba jak najszybciej :)
                  • jk Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 22:04
                    dzafel napisał:

> > piszesz przez formularz:
                    > > ssl.allegro.pl/contact/contact.php
                    > > a kiedy? chyba jak najszybciej :)
                    >
                    > A co mam napisać? :P

bo ja wiem?
                    że zawieszono ci konto, że może chciałbyś dalej handlować na allegro, że
                    obiecujesz poprawę ;) że zrozumiałeś swój błąd ;) ze ileś tam komentarzy jednak
                    o czymś świadczy i fajnie by było, aby ci dali drugą szansę :)

w końcu forsa to podstawa, więc pewie się zgodza :>
              • mkornet Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 13:19
                dzafel napisał:

> > Cos mi sie wydaje, JK, ze Ty undercover jeden
                > > z allegro jestes..... przyznaj
                > > sie dla kogo pracujesz? ;)
                >
                > Tez mi sie cos tak wydaje :)
                >
                >

Jestes pewien, ze chcesz tym dupkom czapkowac i prosic unizenie o laskawe
                rozpatrzenie Twojej prosby? Pluj na tych kabotynow i zakladaj darmowe konto na
                Swistaku albo na e-Bayu. Ja tez tak zrobilam i powiadam CI : WCALE TEGO NIE
                ZALUJE!!!!!!
                A oni i tak marnie skoncza. Moja intuicjca mi to podpowiada. A zapewniam Cie, ze
                ona rzadko, oj bardzo rzadko zawodzi.....
                Tak czy owak trzymaj sie i nie daj sie tym dupkom zapedzic w kozi rog! Pozdrowionka
                M+
                > BTW, w regulaminie widnieje zapis:
                > > 14.2 Osoba, której konto zostało zawieszone,
                > > nie może ponownie zarejestrować się bez
                > > uprzedniej zgody Allegro.
                >
                > Czyli moge do nich coś napisać w tej sprawie, abym mógł założyć ponownie drugie
                >
                > konto? Jeśli tak to w jaki sposób, co mam napisać i po jakim czasie od
                > zablokowania?
                • dzafel Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 14:02
                  > Jestes pewien, ze chcesz tym dupkom czapkowac i prosic unizenie o laskawe
                  > rozpatrzenie Twojej prosby? Pluj na tych kabotynow i zakladaj darmowe konto na
                  > Swistaku albo na e-Bayu. Ja tez tak zrobilam i powiadam CI : WCALE TEGO NIE
                  > ZALUJE!!!!!!

Juz mam konto na ebayu i swistaku. eBay jest do dupy, swistak jest o wiele
                  wiele razy lepszy od allegro niestety przedmioty sie tam nie sprzedają tak jak
                  na allegro, wiec nie pozostaje mi nic innego jak podlizac sie dupkom z zespolu
                  allegro zeby pozwolili zalozyc nowe konto.
                  Tylko szkoda troche tych 300 ciezko wypracowanych komentarzy troche z byłego
                  konta :/
                  • mkornet Re: Nieuczciwa blokada konta? 31.05.05, 14:11
                    dzafel napisał:

> > Jestes pewien, ze chcesz tym dupkom czapkowac i prosic unizenie o laskawe
                    > > rozpatrzenie Twojej prosby? Pluj na tych kabotynow i zakladaj darmowe kon
                    > to na
                    > > Swistaku albo na e-Bayu. Ja tez tak zrobilam i powiadam CI : WCALE TEGO N
                    > IE
                    > > ZALUJE!!!!!!
                    >
                    > Juz mam konto na ebayu i swistaku. eBay jest do dupy, swistak jest o wiele
                    > wiele razy lepszy od allegro niestety przedmioty sie tam nie sprzedają tak jak
                    > na allegro, wiec nie pozostaje mi nic innego jak podlizac sie dupkom z zespolu
                    > allegro zeby pozwolili zalozyc nowe konto.
                    > Tylko szkoda troche tych 300 ciezko wypracowanych komentarzy troche z byłego
                    > konta :/

Tell me something I don't know..... Wlasnie daltego uwazam ich za bande
                    sprzedajnych bezmozgowcow. Kupa kretyna, szmelcu, (moge te epitety jeszcze w
                    nieskonczonosc wymieniac, ale nie ma sensu i tak wszyscy wiedza o co chodzi)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka