Dodaj do ulubionych

Ostatnie sekundy licytacji ...

31.05.05, 21:43
Obserwuj wątek
        • krysia_laska Re: Ostatnie sekundy licytacji ... 31.05.05, 23:03
          Na Allegro można było kupić za 9.99 zł (o ile dobrze pamiętam cenę) program
          AUCTION BOMBER, który automatycznie licytował za użytkownika. Działa to jak
          SNIP, ale o ile w snipie płaci się prowizję za każdy udany "strzał", to tutaj
          płacisz raz za program i masz spokój
          Nawiasem mówiąc nie wierzę w skuteczność licytowania w "ostatniej chwili". Sama
          na Allegro dużo kupuję i sprzedaję i widzę, że często licytacja odbywa się na
          początku aukcji (np. przez pierwsze dwa dni), cena dźwiga się na jakiś wysoki
          poziom i potem do końca aukcji już nie rośnie. Są też aukcje, gdzie mimo niskiej
          ceny nikt nie włącza Bombera pod koniec, a są też aukcje, gdzie cena rośnie
          niebotycznie w ostatniej minucie - nie ma reguły
          Natomiast nie wydaje mi się, by licytowanie Bomberem pozwalało na uzyskanie
          niższej ceny.
          • jk Re: Ostatnie sekundy licytacji ... 01.06.05, 13:55
            krysia_laska napisała:

> Natomiast nie wydaje mi się, by licytowanie Bomberem pozwalało na uzyskanie
            > niższej ceny.

bo snip czy ten nieznany mi bomber raczej umożliwia wygranie aukcji, to jego
            podstawowa funkcja
            a nie osiągnięcie najniższej ceny
            • krysia_laska Re: Ostatnie sekundy licytacji ... 01.06.05, 15:01
              Wydaje mi się, że licytujący Bomberem liczą na to, że składając ofertę w
              ostatniej chwili nie zostaną przelicytowani przez innych, "rozgorączkowanych"
              licytujących, bo inaczej jaki sens miałoby licytowanie Bomberem, skoro można
              "normalnie" złożyć ofertę?
              • lubawa1 Re: Ostatnie sekundy licytacji ... 28.08.05, 07:31
                > Wydaje mi się, że licytujący Bomberem liczą na to, że składając ofertę w
                > ostatniej chwili nie zostaną przelicytowani przez innych, "rozgorączkowanych"
                > licytujących, bo inaczej jaki sens miałoby licytowanie Bomberem, skoro można
                > "normalnie" złożyć ofertę?

Poza unikaniem "gorączki aukcji" ;) snip / bomber pomaga ustrzec się przed
                nieuczciwymi sprzedawcami podbijajacymi cenę na własnych aukcjach
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29013&w=23120296&a=23798453
                (kłania się "dziura" w Allegro umożliwiająca odwoływane ofert przez sprzedawców)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka