Dodaj do ulubionych

Nick będący nazwą zastrzeżoną

07.02.06, 14:47
Moi drodzy
Znalazłam na allegro osobę o nicku wielkiej sieci perfumerii. Osoba ta
twierdzi, że jest pracownikiem tej sieci, poza tym sprzedaje podróbki. Sprawę
zgłosiłam na allegro, ale jak dotąd żadnej reakcji nie było. Stąd moje
pytanie, czy osoba prywatna może sobie pozwolić na "kradzież" nazwy firmowej ?
czy powinna ponieść w związku z tym jakieś konsekwencje ?
Obserwuj wątek
    • mhl999 Re: Nick będący nazwą zastrzeżoną 08.02.06, 12:33
      podstawowe pytania jakie mi sie nasuwaja to:
      - czy te podrobki sa tej firmy?
      - na jakiej podstawie wnioskujesz, ze to sa podrobki? w tej branzy sa spore upusty i byc moze w/w wykorzystuje ten fakt dorabiajac sobie na boku ;-)

zgloszenie do allegro to moim zdaniem strata czasu o wiele wiecej zyskasz gdybys zglosila ten fakt bezposrednio do firmy. oni z cala pewnoscia by sie tym faktem szybciej zainteresowali niz allegro.

co do "kradziezy" nazwy to dluga droga do procesu sadowego. jesli nie bedzie zgloszenia ze strony firmy to nic tej osobie nie grozi. przypuszczam, ze nawet jesli firma sie tym zainteresuje to zglosi sie do niej i grzecznie poprosi o zmiane nicka pod "grozba" procesu w sadzie.
      • extreme_honey Re: Nick będący nazwą zastrzeżoną 08.02.06, 13:26
        A więc po kolei:
        - firma, o której mówimy to Sephora, a jej produkty to światowy przekrój różnych
        marek;
        - jestem pewna, że osoba ta sprzedaje podróbki bo idealnie potwierdza się
        schemat typowych "podróbiarzy" czyli: jedna pojemność (100ml), podobne ceny
        występujace zamiennie w trzech wariantach (105, 109, 115zł), zdecydowanie zbyt
        niskie ceny, jak w przypadku innych podróbek.
        - masz rację, zgłoszenie nie przyniosło żadnych efektów i tym samym zastosuję
        sie do Twojej rady - napisze do firmy, podam link do aukcji.
        Postanowiłam zareagować ponieważ sposób w jaki ten człowiek zyskuje zaufanie
        ludzi, budzi we mnie wściekłość. Znam tę firmę bardzo dobrze, i fakt, że jakis
        oszust pod jej nazwą sprzedaje marne podróbki, nie pozwala mi tego zignorować.
        Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka