Dodaj do ulubionych

jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną?

15.05.06, 00:21
Witam,
Bardzo proszę o podpowiedź jak wybrnąć z maili z pytaniami o cenę minimalną?
Mam wystawiony przedmiot od 1 zł, z ceną minimalną i co drugi mail to pytanie
o tę cenę. A ja nie mam ochoty jej ujawniać bo uważam, że jest to moja sprawa
i jakby miało to być jawne to serwis allegro udostępniłby taką opcję.
I jak tu grzecznie ale stanowczo odpisać?
Obserwuj wątek
    • rok1978 Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 15.05.06, 10:30
      moze odpowiedz:
      zapraszam do licytacji :)
      albo
      proszę o wyrozumiałość, ale gdybym chciala koniecznie sprzedac towar
      wystawilabym z cena wywolawcza za jaka chce sprzedac albo w opcji kup teraz

• rosie.rosie Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 15.05.06, 15:30
        a czemu nie podac ceny minimalnej?
        ja podaje, bo czasem sie zdarza, ze przedmiot sie nie sprzeda bo zabraknie
        kilku zlotych lub groszy
        czesto osoba licytujaca, ktorej zalezy na kupnie pyta o cene minimalna po to
        aby uniknac takiej sytuacji
        • anianj Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 15.05.06, 16:23
          Ja nie chcę podawać ceny minimalnej bo jest ona dość wysoka ale nie ostateczna,
          w opisie aukcji mam dopisek, że jeżeli cena minimalna nie zostanie osiągnięta to
          rozpatrzę najwyższą ofertę.
          A jak od razu ją podam to może ktoś się w ogóle rozmyśli i nie będzie licytował?
          Albo w drugą stronę, może ktoś nawet dałby więcej a tak to już nie będzie się
          wysilał jak usłyszy, że ja i tak chcę mniej...
          • madfashion Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 15.05.06, 18:12
            pisz, że regulamin zabrania ujawniania wysokosci ceny minimalnej i masz problem
            z głowy :)
          • jk Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 15.05.06, 20:22
            anianj napisała:

> w opisie aukcji mam dopisek, że jeżeli cena minimalna nie zostanie osiągnięta t
            > o
            > rozpatrzę najwyższą ofertę.

Wiesz, że jest to niezgodne z regulaminem, prawda?
            • anianj Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 16.05.06, 11:41
              Wiem to:
              "Jeśli po zakończeniu aukcji cena minimalna nie zostanie osiągnięta, żadna ze
              stron nie jest zobowiązana do finalizowania transakcji (aukcja jest uznawana za
              nierozstrzygniętą). W takiej sytuacji nie ma możliwości wystawienia komentarzy
              i skorzystania z innych usług, które Allegro proponuje do aukcji zakończonych
              sukcesem"

i powiem szczerze, że rozumiem to tak, że nie muszę ale mogę sfinalizować
              transakcję tyle, że bez komentarza i bez "wsparcia" allegro przy ewentualnych
              problemach.
              Pewnie źle to rozumiem?
              • profes79 Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 28.08.06, 00:20
                Wg mnie ustawianie ceny minimalnej jest smieszne i omijam takie aukcje szerokim
                lukiem. Sam jesli cos sprzedaje po prostu startuje aukcje od ceny za ktora
                minimalnie moge sprzedac i w ten sposob kazdy wie o co chodzi i ile minimalnie
                musi wylozyc. Adrenalina ludziom nie skacze a ja mam spokoj z takimi
                pytaniami...
                • kika744 Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 28.08.06, 14:39
                  To ciągnięcie kota raz w jedną a raz w drugą stronę. Własnie o to chodzi by
                  wiedziec jaka jest cena minimalna,zaoszczędzić można w ten sposób mnóstwo czasu
                  na te aukcje, które sa jasne. Ja pytam o taką cene i sama daje odpowiedź tym,
                  ktorzy mnie pytaja. A pytania odpowiedziec czy nie stwarzaja niepotrzebne
                  zamieszanie.
                • molonela Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 30.08.06, 10:11
                  ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem, zabiera to całą przyjemność
                  licytacji
    • micra ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 03.09.06, 12:27
      bo już znudziło mi się pytanie o cenę minimalną z bardzo prostego powodu:
      - albo tej ceny w końcu nie poznam, bo wystawiający stwierdzi, że nie muszę jej
      znać i zaprasza do licytacji (jego prawo, ale ja mam gdzieś taką aukcję, gdzie
      mam poświęcić czas i nie wiedzieć czy to jeszcze daleko do tej ceny, czy całkiem
      blisko);
      - albo ta cena jest tak kosmiczna (często cena minimalna ="Kup Teraz" - 1zł).

Ale oczywiście wszystko co jest zgodne z prawem to jest ok, tylko mnie akurat
      ten typ aukcji przestał bawić.

A jak wybrnąć? Nijak - mówić prawdę, że jest to Twoja tajemnica i nie zamierzasz
      jej podawać.
      • sloneczko_02 Re: ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 03.09.06, 21:20
        Przecież, cenę minimalna można samemu sobie odkryć!!!
        • anianj Re: ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 10.09.06, 20:21
          ???
          • profes79 Re: ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 10.09.06, 21:40
            Zapewne mial na mysli licytowanie trak dlugo az sie ta cene przebije :P
      • beai.5 Re: ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 25.05.13, 07:04
        /MOŻE MOJA WYPOWIEDŹ KOMUŚ POMOŻE/
        Chciałam opowiedzieć o swoich doświadczeniach w temacie: allegro i cena minimalna:
        1. Kiedyś wystawiłam świetne młodzieżowe, oryginalnie drogie (ok. 200 zł,-) wygodne siedzisko, zupełnie niezniszczone. Licytacja od 1 zł,- Ku mojej rozpaczy jacyś dziwni ludzie kupili je za .... 16 zł,- (dziwni, bo potem przyszli osobiście je odebrac, nie było to miłe doświadczenie...) . Wówczas pomyślałam: chyba jestem głupia, nigdy więcej żadnego przedmiotu bez ceny minimalnej nie wystawię! (nauka - kosztuje-)

2. Ostatnio wystawiłam świetną niezniszczoną i oryginalnie dość dorgą zabawkę. Nauczona doświadczeniem (patrz wyżej) ustawiłam sobie cenę minimalną - połowę wartości takiej samej zabawki, ale w opakowaniu, dostępnej na allegro. Zainteresowanie na początku było duże. Mnóstwo pytań o cenę minimalną. Na każde odpowiadałam uczciwie i zgodnie z prawdą, nawet wyjaśniając swój sposób myślenia (!!). Ostatecznie zalicytowały tylko 3 osoby, osiągnięta została jakaś śmieszna cena, nawet nie 1/3 ceny minimalnej. Nie sprzedam.

WNIOSEK: Ustawiać cenę minimalną przy bardzie wartościowych przedmiotach, ażeby uniknąć przykrych doświadczeń.

PS. A jeśli ktoś omija takie aukcje szerokim łukiem - to już Jego/Jej problem. Być może nie rozumie sensu i powodu ustawiania takiej ceny przez sprzedającego.
        • pibiip Re: ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 27.05.13, 11:55
          beai.5 napisał(a):
          > PS. A jeśli ktoś omija takie aukcje szerokim łukiem - to już Jego/Jej problem.
          > Być może nie rozumie sensu i powodu ustawiania takiej ceny przez sprzedającego.

Nie, to Twój problem, bo nie sprzedaż przedmiotu. Podwód dlaczego wystawiasz z ceną minimalną jest oczywisty: chcesz zwabić licytujących niską ceną, bo zdajesz sobie sprawę z tego, że wystawiając z opcją kup teraz lub adekwatną ceną wywoławczą nikt się tym przedmiotem nie zainteresuje.
    • lanser.tv Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 19.07.13, 15:50
      nie musisz nic odpisywac na takie maile.. .
      Twoje siwete prawo - cena minimalna - a jezeli ktos licytuje to wg licytanta dana rzecz usluga produkt kosztuje tyle i tyle i warta jest tyle za ile licytuje, co za tym idzie system allegro posiada taka informacje automatyczna, ktora jednoczesnie Cie wyrecza - > "twoja oferta nie osiagnela ceny minimalnej" lub jakos podobnie...
      DLATEGO !
      - takie maile TRAKTUJ jak SPAM i wywalaj bez odpowiedzi ...
      po to jest LICYTACJA zeby kazdy mial takie same szanse i dal Tobie tyle ile jest w stanie dac za aukcje .. jesli nie nikt nie da wiecej niz Twoja niewidoczna cena minimalna - allegro wyswietli kazdemu taka sama info :) a Ty dostaniesz info, ze nie zostal sprzedany przedmiot ..
      DLATEGO
      wywalaj SPAM i nie przejmuj sie TYM
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka