Dodaj do ulubionych

jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną?

15.05.06, 00:21
Witam,
Bardzo proszę o podpowiedź jak wybrnąć z maili z pytaniami o cenę minimalną?
Mam wystawiony przedmiot od 1 zł, z ceną minimalną i co drugi mail to pytanie
o tę cenę. A ja nie mam ochoty jej ujawniać bo uważam, że jest to moja sprawa
i jakby miało to być jawne to serwis allegro udostępniłby taką opcję.
I jak tu grzecznie ale stanowczo odpisać?
Obserwuj wątek
    • micra ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 03.09.06, 12:27
      bo już znudziło mi się pytanie o cenę minimalną z bardzo prostego powodu:
      - albo tej ceny w końcu nie poznam, bo wystawiający stwierdzi, że nie muszę jej
      znać i zaprasza do licytacji (jego prawo, ale ja mam gdzieś taką aukcję, gdzie
      mam poświęcić czas i nie wiedzieć czy to jeszcze daleko do tej ceny, czy całkiem
      blisko);
      - albo ta cena jest tak kosmiczna (często cena minimalna ="Kup Teraz" - 1zł).

Ale oczywiście wszystko co jest zgodne z prawem to jest ok, tylko mnie akurat
      ten typ aukcji przestał bawić.

A jak wybrnąć? Nijak - mówić prawdę, że jest to Twoja tajemnica i nie zamierzasz
      jej podawać.
      • beai.5 Re: ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 25.05.13, 07:04
        /MOŻE MOJA WYPOWIEDŹ KOMUŚ POMOŻE/
        Chciałam opowiedzieć o swoich doświadczeniach w temacie: allegro i cena minimalna:
        1. Kiedyś wystawiłam świetne młodzieżowe, oryginalnie drogie (ok. 200 zł,-) wygodne siedzisko, zupełnie niezniszczone. Licytacja od 1 zł,- Ku mojej rozpaczy jacyś dziwni ludzie kupili je za .... 16 zł,- (dziwni, bo potem przyszli osobiście je odebrac, nie było to miłe doświadczenie...) . Wówczas pomyślałam: chyba jestem głupia, nigdy więcej żadnego przedmiotu bez ceny minimalnej nie wystawię! (nauka - kosztuje-)

2. Ostatnio wystawiłam świetną niezniszczoną i oryginalnie dość dorgą zabawkę. Nauczona doświadczeniem (patrz wyżej) ustawiłam sobie cenę minimalną - połowę wartości takiej samej zabawki, ale w opakowaniu, dostępnej na allegro. Zainteresowanie na początku było duże. Mnóstwo pytań o cenę minimalną. Na każde odpowiadałam uczciwie i zgodnie z prawdą, nawet wyjaśniając swój sposób myślenia (!!). Ostatecznie zalicytowały tylko 3 osoby, osiągnięta została jakaś śmieszna cena, nawet nie 1/3 ceny minimalnej. Nie sprzedam.

WNIOSEK: Ustawiać cenę minimalną przy bardzie wartościowych przedmiotach, ażeby uniknąć przykrych doświadczeń.

PS. A jeśli ktoś omija takie aukcje szerokim łukiem - to już Jego/Jej problem. Być może nie rozumie sensu i powodu ustawiania takiej ceny przez sprzedającego.
        • pibiip Re: ja też omijam takie aukcje szerokim łukiem 27.05.13, 11:55
          beai.5 napisał(a):
          > PS. A jeśli ktoś omija takie aukcje szerokim łukiem - to już Jego/Jej problem.
          > Być może nie rozumie sensu i powodu ustawiania takiej ceny przez sprzedającego.

Nie, to Twój problem, bo nie sprzedaż przedmiotu. Podwód dlaczego wystawiasz z ceną minimalną jest oczywisty: chcesz zwabić licytujących niską ceną, bo zdajesz sobie sprawę z tego, że wystawiając z opcją kup teraz lub adekwatną ceną wywoławczą nikt się tym przedmiotem nie zainteresuje.
    • lanser.tv Re: jak odpowiadać na pytania o cenę minimalną? 19.07.13, 15:50
      nie musisz nic odpisywac na takie maile.. .
      Twoje siwete prawo - cena minimalna - a jezeli ktos licytuje to wg licytanta dana rzecz usluga produkt kosztuje tyle i tyle i warta jest tyle za ile licytuje, co za tym idzie system allegro posiada taka informacje automatyczna, ktora jednoczesnie Cie wyrecza - > "twoja oferta nie osiagnela ceny minimalnej" lub jakos podobnie...
      DLATEGO !
      - takie maile TRAKTUJ jak SPAM i wywalaj bez odpowiedzi ...
      po to jest LICYTACJA zeby kazdy mial takie same szanse i dal Tobie tyle ile jest w stanie dac za aukcje .. jesli nie nikt nie da wiecej niz Twoja niewidoczna cena minimalna - allegro wyswietli kazdemu taka sama info :) a Ty dostaniesz info, ze nie zostal sprzedany przedmiot ..
      DLATEGO
      wywalaj SPAM i nie przejmuj sie TYM
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka