Dodaj do ulubionych

pozycje dozwolone dla niemowlaka w rozwórce

07.10.09, 23:22
witam! jestem tutaj nowa i nie mam pojecia jak nawet obslugiwac sie tym forum
a co dopiero ta koszmarna rozworka sad moja niunia od paru dni jest
"unieruchomiona" a ja nie mam zielonego pojecia jak jej pomoc i ulzyc w
cierpieniu, zadna pozycja nie jest dla niej wygodna, wciaz piszczy i placze
tylko bycie na rekach ja uspokaja. prosze powiedzcie mi jak wy spedzacie czas
z swoimi malenstwami jak sa tak uwiezione? czy moge niunie polozyc na brzuszku
w tym czyms? jak ukladac ja do zabawy? co z snem i...POZYCJA DO KARMIENIA
PIERSIA? Monia ma 6 miesiecy i uwielbiala sie rolowac i siedziec w roznych
bujaczkach a teraz nigdzie nie da sie jej posadzic!! jestem zalamana i
bezradna... czemu tak pozno wykryli ta wadesadsadsad blagam doradzcie cos!!!
Obserwuj wątek
    • naamahia Re: pozycje dozwolone dla niemowlaka w rozwórce 08.10.09, 10:23
      Co masz na myśli mówiąc o pozycji ? leżenie ? siedzenie ) noszenie?
      Jakie są zalecenie lekarza czy możecie ściągać rozwórkę do przewijania i kąpieli
      ? ( ogółem np. godzinę dziennie lub 2) czy całkowity zakaz.
      Jeśli chodzi o pozycje na brzuszku owszem jest ona możliwa nawet w rozwórce ale
      nie można za długo tak pozwalać leżeć dzidzi bo nie jest to całkowicie
      fizjologiczne ułożenie. Pod piersiki dzidzi należy podłożyć odpowiedniej
      grubości zrolowany ręcznik. Co mam na myśli mówiąc odpowiednio zrolowany? taki
      by wyrównać nierówności koszli i odciążyć nacisk na stawy biodrowe i inne
      mięśnie. Czyli tyle by dziecko miało wygodnie. Nam jednak naj wygodniej było
      wygłupiać się na piłce lekarskiej takiej jak do ćwiczeń do porodu do kupienia w
      sklepach sportowych koszt od 50 do 70zł.
      Kwestia siedzenia... czy już siadała sama ?
      Jeśli tak to ja bym pozwoliła na krótkie siedzenie np na kolanach rodziców, a z
      czasem nawet samej.
      Podaj mi swojego meila prześle Ci fotki jak to wyglądało u naszej niuni. Jeszcze
      jedna kwestia jaka to wada? I u kogo się leczysz skąd jesteś?. Pozycje do
      karmienia piersią.... brzuszek do brzuszka... albo dzidzia leży na pleckach na
      podusi a mama bokiem na jeszcze wyższej podusi z cycuchem nastawionym do dzidzi
      albo.... siedzisz nogi w kolanach zgięte dzidzia okrakiem na tych twoich
      kolanach a cycuch jest frontem do niej na pewno coś wykombinujecie. Albo dzidzia
      na plecach na łóżku na podusiach a ty nad nią w klęku podpartym cycuch prosto do
      buzi... Proszę o meila... będzie dobrze smile
      • miker001 Re: pozycje dozwolone dla niemowlaka w rozwórce 11.10.09, 21:53
        DZIEKUJE WAM WSZYSTKIM ZA CENNE PORADY! przepraszam ze dopiero teraz odpisuje
        ale cierpie na totalny brak czasu, chyba to skads znacie? heheh
        A wiec mieszkam z Irlandii i tez tutaj zostala zalozona rozworka mojej niuni.
        Rozpoznanie to lewe biodro jest o 3 stopnie wyzej niz powinno. Na dniach jade to
        skonsultowac z polskim ortopeda, bo nie ufam tutejszym uncertain
        Za waszymi poradami udalo nam sie znalezsc odpowiednie pozycje do karmienia,
        zabawy i spania dla Moni. DZIEKUJE! A co myślicie o tym ze Monia spi na koldrze
        a nie na twardym materacyku? Tylko w ten sposób potrafi zasnąc, ale boje sie o
        jej kregoslupek...
    • czaarodziejka Re: pozycje dozwolone dla niemowlaka w rozwórce 08.10.09, 11:04
      Nie wiem,czy rozwórka to poduszka frejki? W każdym razie pewnie coś podobnego.My
      mieliśmy frejkę 2 tygodnie(zamieniona przez innego lekarza na szelki pawlika,z
      których jesteśmy i my i dziecko bardziej zadowolone,o ile wogóle można być
      zadowolonymsmile We frejce robiliśmy wszystko jak i bez niej.Do karmienia na
      boczek, na brzuszek do spania podczas dnia, na plecki na noc. Ale małe miało
      wtedy 2 miesiące.Płakała 2 doby,cały czas.Zasypiała tylko na kimś, więc 2 noce
      spędziła na mnie.Też chciała tylko na rękach.Im starsze dziecko,tym trudniej się
      przyzwyczaić.Zwłaszcza,że 6 miesięczne już więcej potrafi i rozwórka utrudnia
      jej robić to,co mogła bez niej. Za tydzień-dwa będzie już lepiej.Ale jeśli to
      poduszka frejki,może poradź się też innego lekarza.W takim wieku lepsze będzie
      inne urządzenie ortopedyczne,bo frejka działa powoli i unieruchamia stawy,a
      bioderka rosną prawidłowo,gdy są w ruchu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka