Dodaj do ulubionych

roznica miedzy aparatami

16.04.11, 19:54
moze ktos uzywal szelek pawlika i frejki i moze powiedziec ktory aparat bardziej sie spisywal, chodzi mi o rozkadanienog u dziecka moja corka nosi szelki pawlika ale ne jestem pewna czy spelnia swoja funkcje
Obserwuj wątek
        • papryka77_beauty Re: roznica miedzy aparatami 17.04.11, 15:04
          Dominika miała 4 miesiące, ledwo co przewracała się na brzuszek i na plecki została włożona w gipsik typu żabka. 2 x po 6 tygodni.
          Na początku bylo ciężko, serce się kroiło ale mus to mus.
          Nóżki były odwiedzone na boki i zgięte w kolankach.
          Byłyśmy w szpitalu 2 dni (dzień przed, dzień w którym został zalożony)
          Nie miałam pokarmu, więc nie było najgorzej, problem z tym, że nie mogła jeść stałych pokarmów ze wzglą na wieczne leżenie.
          Oczywiście ćwiczyłam z nią bobatha, na piłce do porodu, kładłam po skosie na jakiś czas, ale nie mogłam na dłużej bo krew spływała by do kosteczek i puchły by sad
          Pielęgnacja była trudna, ale nie niewykonalna smile
          Opisywałam już na tym forum. jeśli nie znajdziesz podaj meila bo nie chcę się tu powtarzać.
          Podam Tobie też mój nr gg jeśli chcesz pogadać 490356 pozdrawiam smile ps. nie idzie w dwóch słowach opisać wszystkiego wink
          • naamahia Re: roznica miedzy aparatami 17.04.11, 20:47
            a ja nadal będe obstawiać przy tym że leczenie tak małych smyków gipsem jest zbyt drastycznym przyspieszaniem leczenia i może prowadzić do poważnych powikłań, my jesteśmy tego przykładem, Amelka do szpitala trafiła w wieku 3 miesięcy 3 tygodnie wyciągu potem 3x 6 tygodni gips.
            Lezała na brzuszku z rolowanym ręcznikiem, bobath na piłce też nie za długo żeby ucisków nie było, co do stałych pokarmów to je jadła jak była już w koszli.
            Z tym, że.... dzisiaj mamy powiłania i miałam nieco konsultacji i rózni lekarze potwierdzili że to zbyt pochopne zbyt szybkie leczenie gipsem ( ucisk gipsowy, lub koszlowy, lub uszkodzenie przy res pozycji nastawianiu stawu przed gipsem) spowodowały takie a nie inne powikłania, może należy dać szanse najpierw aparatom a na gips decydować się nieco później, co z tego że dysplazje z podwichnięcia była wyleczona w 10 miesiącu życia jak dzisiaj mamy 2 lata i 7 miesięcy a leczenie jałowej jeszcze potrwa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka