Dodaj do ulubionych

Skad przybywacie? Witajcie!

07.02.12, 20:02
Kiedyś na forum był taki zwyczaj,że każdy nowy gość chcący zostać i pisac z nami - przedstawiał sie w paru słowach a przynajmniej pisał skąd jest.Oczywiscie bez zadej ingerencji w prywatnosć - poprostu parę slów o sobie,zainteresowaniach i z jakiego regionu Polski pochodzi.Jak myslicie - podtrzymamy ta tradycję? Byłoby miło...Kto chce - moze załozyc wizytówkę.Nie jest to wymagane. Takie rzeczy pomagaja sie zaprzyjaźnić.Wiem co mówie - piszę już 6 lat...
Obserwuj wątek
    • amber2012 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 17.02.12, 11:42
      witam Wszystkich na tym forum...i pozdrawiam

Mój login zwiazany jest z miejscem pochodzenia i troche traktuje je jak hobby. Zbieranie bursztynów mnie nastraja i uspakaja. Kocham Góry- oczywiscie musze wspomniec o Polskich Tatrach Wysokich. Nie mieszkam w Polsce od kilku miesiecy.....
      Kocham poezje Szymborskiej i Milosza. Nie jestem przywiazana do jednego rodzaju muzyki, ale uwielbiam muzyke Balkanska i Celtycka. Strasznie lubie ogladac stare fotografie. Nie chce sie wiecej rozpisywac, bo obawiam, ze zabrzmi to 'przechwalnie'.

Chce na tym poprzestac. Amber.

ps.przepraszam za bledy, nie mam polskiej klawiatury.
    • leksak Re: Skad przybywacie? Witajcie! 07.06.12, 00:48
      Dobry zwyczaj, chociaz widze,ze wielu z was sie zna od jakiegos czasu.Ja zagladam na strony gazety czasami ale tutaj jestem pierwszy raz.Mieszkam w Skandynawi od dawna, pracuje i ostatnio zastanawiam sie nad tym jak dlugo jeszcze i czy warto juz zakonczyc swoj staz pracy.Moze ktos z was tez mysli o tym samym?
      • alfredka1 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 09.06.12, 22:22
        Serdecznie przyjmujemy nową forumowiczke. -
        Im wczesniej zakonczysz pracę, tym lepiej dla Ciebie. Oczywiscie jezeli nie bedziesz musiala wziąć na siebie za wiele obowiązków rodzinnych.
        Prawie cwierć wieku jestem na emeryturze i wlasnie wróciłam z gór /Tatry nie za wysokie/.
        Gdy bede w przyszłym tygodniu nad Bałtykiem, pomacham w Twoją strrone.....smile-
        http://i48.tinypic.com/10er32u.jpg
        • dorota-s2 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 09.06.12, 23:23
          witam wszystkich serdecznie i pozdrowienia z Beskidów ślę.Z jednej strony Milówka,z drugiej Rajcza a do Zwardonia kamieniem dorzucić można.Pięknie tu u nas choć warunki surowe i do świata daleko.Tu jednak jest moje miejsce na Ziemi..
          dorota-s2
      • alfredka1 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 20.06.12, 19:13
        Grono nam sie powieksza, terytorium rozrasta.
        Dobrydzień Ci smile)
        Zgodnie z Tradycją prosimy o słów kilka o sobie albo o pogodzie albo ... na jaki temat masz ochote teraz do nas odezwać się.
        Potem to już będziesz u siebie.
        Pozrawiam.
        • wanda7440 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 20.06.12, 22:25
          Witajcie
          Co dobrego moge powiedziec o sobie? Powiedzmy że odnalazłam się po roku w domu po zakończeniu działalności w branży "urody".Nie jest łatwo stanąć kiedy większość życia się biega,bo jeśli o mnie chodzi to chyba mam niezdiagnozowane/w średniowieczu nie znano tego terminu/ADHD. I choć 6 krzyżyk wlazł na mnie bez pytania o zgodę biegałam ciągle może nie zawsze zasadnie,ale uniknęlam w ten sposób /chyba/ nadwagi.Teraz jestem babcią 5-latki -cudownego stworzenia to zwolniłam na tyle,że nie zawsze nadązam/ma coś ze mnie.Poza tym wszyscy zdrowi na szczęscie.Czasem pragnę wyciszenia więc przechodzę na autopilota/tak mi wygodnie/, Myślę ,że wredna nie jestem, choć nie działam bez usterek i nie zawsze jestem przyjazna dla użytkownika. Myslę,ze się rozpędziłam bo to idzie w eter,ale nie szukam psychoterapeuty,raczej wróżki. Wystarczy na pierwszy raz bo nie jestem na kozetce. Wybaczcie ,co złego to nie ja -pozdrawiam serdecznie pola
          • aga-kosa Re: Skad przybywacie? Witajcie! 21.06.12, 17:41
            Zawsze wygodniej mi było kliknąć przy wpisie na wpisującego i w przypadku gdy "ćma na mózgu usiądzie", łatwiej sobie przypomnieć kto zacz.
            Dzisiaj powodem była deszczowa pogoda, że wątek przeczytałam od pierwszego do ostatniego wpisu.
            Jak wszyscy to wszyscy - babcia też!
            Jestem babcią czterech wnuków ( 15, 13, 10, 6) na szczęście (dość daleko) pod samym Poznaniem i rzadko bywam czynną babcią ( to znaczy skutecznie wymigałam się z obowiązków bezpłatnej pomocy domowej).
            Jeżdżę rowerem, kijkuję i kajakuję
            Podobnie jak Wanda nie stwierdzone ADHD ale wszystko na to wskazuje. wink aga
            • alfredka1 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 21.06.12, 20:18
              Ninko, już przybyłaś, przywitałaś i pisz w codziennych wątykach.
              jestem najstarsza na Forum to czasami się wymadrzam, ale nieszkodliwie. Nikt tu nic tym sie nie przejmują.
              Lubimy sę, niektóre z nas znają sie osobiscie. Jest zgodnie , tylko czasami jakis gniot umyśłowy probuje nas ponizyć alenie wdajemy się w dyskusje.
              Aha, babcią nie jestem ale z przyjemnościa czytam i słucham o Waszych wnuczętach
              Pozdrawiam,
                • alfredka1 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 22.06.12, 14:32
                  A wlasnie, że NIE.
                  bardzo mi sie to okreslenie podoba i nawet często stosuje je w stosunku do siebie smile)
                  a każdy prawie gniot da sie rozprasować, rozwałkować, wyprostować, naciągnąc albo machnąc ręką i uśmiechnąc sie szeroko smile)))))
                  • anoagata Re: Skad przybywacie? Witajcie! 03.07.12, 17:29
                    Ogólnie jestem ślepa i mało widzę ale dziś siedząc przed kompem ze złości już którąś godzinę dopiero zauważyłam ten watek.
                    I co czytam ;Wanda 7440 powiedziała 'dzień dobry' i poszła sobie.
                    Piotr,oczywiście wszystkie zasługi przypisuje dla siebie a niech mu to będzie nie mam nic przećko ale Wanda?????
                    • iryska2604 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 03.07.12, 21:23
                      I tak sie dobrze zapowiadało! Tyle nowych osób - ile to by było nowych tematow...Kochani, co was wystraszyło czy zniecheciło? Jesli tematy ktore są na naszej stronie was nie zainteresowały to wrzucajcie nowe tematy - piszcie o zyciu, klopotach i radosciach ,przepisy i porady -jednym słowem dowolnosc całkowita. Mam cichą nadzieje ze jeszcze zobaczę wasze wpisy...http://s17.rimg.info/2599a9ce4d751c4a3701739c18f04656.gif
                      To napisałam ja- iryska - adminka tego forum,emerytka, zona, babcia (bluesowa) -moze bez ADHD ale też w sercu ciagle maj !
                                • 777.czarek Re: Skad przybywacie? Witajcie! 17.10.12, 20:17
                                  Jestem z Wawy i mam równo sześćdziesiątkę. Żyję w udanym związku i wciąż z tą samą smile jestem wierzącym i praktykującym katolikiem politycznie jestem zwolennikiem demokracji. Moje hobby to wędkowanie ,grzybobranie oraz łazikowanie w odludnych miejscach. Nie wiem czy zagoszczę u Państwa czy nie, niemniej pozdrawiam wszystkich jak najcieplej i jak najserdeczniej życząc temu wątkowi oraz uczestnikom wszystkiego dobrego smile Czarek.
                                  • alfredka1 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 17.10.12, 21:02

Rękę wyciagam w geście serdecznym, bom na ty6m Forum najstarsza jestem...
                                    Jesteśmy zbiorem różnych charakterów, wyznań i poglądów politycznych .
                                    Nie darzymy sympatią parę grupek "polityków" . Kłótni i sporów brak.
                                    Dyskusje są.
                                    Resztę napiszą koleżanki i koledzy. O swoich pasjach i o czym zechcą....smile
                                    -trochę nas z Kraju, troche spoza.-
                                    http://i45.tinypic.com/23uczew.jpg
                                    • 777.czarek Re: Skad przybywacie? Witajcie! 17.10.12, 21:35
                                      Dziękuję za miłe powitanie smile co do wielości i różnorodności charakterów właśnie zauważyłem. Dla mnie najważniejsze to poszanowanie przekonań innych niż moje oraz tolerancja i wzajemny szacunek. Oczywiście wszystko to z wykluczeniem wszelkiego rodzaju patologi których przecież nie brak. Jeszcze raz dzięki smile pzdr.
                                      • alfredka1 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 19.10.12, 18:47

Siem nie chowasmile) jest jest i czasami za dużo pisze i wymądrza się.-
                                        Może z wiekiem mi to przejdzie smile)-
                                        I proszę mi tu zadnymi stuleciami ocząt nie wykłuwać. Możesz być moim synem !!! / to do Czarka..../
                                        Pogoda ostatnio piEkna, więc pojedziemy po grzyby na skraj Puszczy.
                                            • 777.czarek Re: Skad przybywacie? Witajcie! 20.10.12, 13:43
                                              Cieszę się że przyjęte smile a Wodnik przedstawił mi się jako były marynarz, to o Marynarce to był oczywiście żart. Dziś ani na grzybki ani na rybki ani na lwybki smile dziś jeden syn obchodzi imieniny drugi urodziny - tego samego dnia obchodzą akurat tak wypadło. Trzeba się więc pogościć smile a na grzybki w poniedziałek ponieważ od wtorku podobno spore ochłodzenie, takie są prognozy. Miłej soboty Alfredko o perskich oczętach wink
                                              • wodnik33 Nasze pasje albo ich brak..... 20.10.12, 20:05
                                                Czarku, świat opłynąłem chyba potrzykroć a może i więcej. "Handlem" nie zajmowałem się i przez to zwiedzała, Muzea, świątynie i inne zabytki....
                                                Sztormów też było moc ,a i tak cni mi się do wody i straszliwie rozpalonej maszynowni.
                                                Mazury są interesujące i gdy zony rodzina jeszcze po tym padole chodziła, przyjeżdżalismy i szalelismy po wodzie.
                                                Rodzinna pasja to czytanie, a moja jeszcze lotnictwo /b.szybownik jestem/.
                                                  • 777.czarek Re: Nasze pasje albo ich brak..... 21.10.12, 00:06
                                                    Brachu zazdroszczę Ci i nie zazdroszczę tego co przeżyłeś. Taki szmat świata przepłynąć to ho ho smile ja tylko Orzysz a później Toruń - szczur lądowy. Sory ale dzisiaj leciwy deko jestem - imieniny po kądzieli rozumiesz smile pa Wodniku smile dobry noc smile Cz.
                                                  • 777.czarek Re: Nasze pasje albo ich brak..... 21.10.12, 07:57
                                                    Jak się taki kawał życia spędziło na statkach no to nie dziwota Wodniku że tęsknisz za tym i za owym smile też bym tęsknił. Tak jak tęsknię i wspominam swoją pracę /30 parę lat w jednej fabryce/ i nie tylko pracę bo i młode latka też ma się rozumieć smile pozdro Wodniku i dzięki za zaproszenie do Herbaciarni bo lubię herbatkę - także z prądem smile miłej niedzieli.
      • wodnik33 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 14.06.13, 16:46
        tematów na forum poruszamy setki, w zależności od samopoczucia, zdrowia, awantur politycznych...
        nie ma znaczenia pochodzenia, wyznanie, poglądy polityczne /oprócz jednego, wobec którego jesteśmy jednomyślni/
        jestez też emerytem /marynarzem /, miłosnikiem gór, po których jeszcze chodze ale coraz niżej.
        ahooooooooooooooj !!!
          • 92ela Re: Skad przybywacie? Witajcie! 03.07.13, 10:04
            Ale gapa ze mnie, właściwie to tutaj powinnam się przedstawić...Mam na imię Ela, 65 lat i od urodzenia mieszkam we Wrocławiu. Odkąd mam laptopa, to zaglądam tylko na strony, które mnie interesują [turystyka, wiedza ogólna, porady medyczne itp] Dziś zarejestrowałam się na gazecie i odszukałam forum moich rówieśników. Pozdrawiam i jeżeli Państwo zaakceptujecie mnie, to pozwolę sobie być aktywną i wyrażać swoje zdanie w tematach, które mnie interesują. Miłego dnia życzę
            • szymeknieslupnik Re: Skad przybywacie? Witajcie! 03.07.13, 22:08
              Jako seniorka tego Forum witam Cie serdecznie. Pisz dużo i często. Towarzystwo zgodne, mało się droczymy.
              Gdy zajdzie potrzeba spieszymy z pomoca.
              A niedawno ktoś zapytywał o forumowiczów z Wroclawia.
              Zapraszam serdecznie na forum Alternatywne40+, 40-50 ,
              a wiek nie gra tu roli.
              Lubimy sie, nawet czasami spotykamy się /np.w lecie w Zakopanem/
              pozdrawiam alfredka1 albo szymeknieslupnik
              • izabella1991 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 08.07.13, 15:23
                A ja was witam -z Lidzbarka Warmińskiego-woj warmińsko-mazurskie.Nie mylić broń Boże z Lidzbarkiem k/Ciechanowa bo to nie ta parafia.
                Stan:wiek-trochę o 40tce ,jeden mąż w grobie (buuu!!) ,drugi ex-rozwiedziony (żyje i dobrze się ma) ,dzieć (chłopak sztuk 1) już dorosły i samodzielny,wnucząt jeszcze nie masmile))
                Zainteresowania:kryminały ( Marinina,Menkell,Doncowa i wiele innych),historia II wojny światowej (szczególnie wspomnienia tych ,co jeszcze żyją i pamiętają),chętnie zobaczyłabym na tym forum kogoś z moich stron!
                Pozdrawiam -Iza
                • szymeknieslupnik Re: Skad przybywacie? Witajcie! 09.07.13, 20:11
                  Witamy Bella, z północy mamy forumowiczke z Gołdapi i Olsztyna - bardzo sympatyczni i mili.

A ja jeszcze z bardziej dalekiej północy bo aż spod Wilna /teraz Szczecin/.
                  Czasy wojny pamietam doskonale a nawet 9 lat przedwojnia.

Polecam forum Alternatywne40+, 40-50 i 40+.
                  Pozdrowienia od całej rodziny mej smile
                  • izabella1991 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 10.07.13, 14:38
                    O rany,jak ty takie historyczne czasy pamiętasz,to już Cię lubię....
                    Ty spod Wilna pochodzisz? Tutaj u mnie jest mnóstwo takich przeflancowanych z tamtych stron- u znajomych państwa doktorostwa była gosposia_Wilnianka.Jakie ona bliny smażyła-jadłam takie w wieku 8 lat i ....do tej pory pamiętam.Oddałabym 10 lat życia za przepis na takie bliny!
                    Wiem,internet ma takie przepisy-ale co od porządnej kucharki,to najlepsze.
                    Gdzie (mam na myśli w jakich okolicach ) przeżyłeś wojnę?
                    • szymeknieslupnik Re: Skad przybywacie? Witajcie! 10.07.13, 15:34
                      Izuniu,
                      Tato był oficerem w wojsku, które stacjonowało w Nowej Wilejce /tereaz dzielnica Wilna/
                      Przeżyliśmy za dużo .... zostało to we mnie i wszystko pamiętam jakbym wczoraj to na video oglądała.
                      Kiedyś opiszę, jeżeli dożyje to jesienią .....
                      Bliny to nasz przysmak, rodzina zażera się nimi. Doskonałe są gryczane i każde inne też smile)

Uściski serdeczne od moich najbliższych - córki Joasi i męża Romka.
                      Kocham góry, a Ty ???

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej!!!!
                      • izabella1991 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 11.07.13, 10:20
                        Cześć -Szymkunieslupniku!
                        Ja też lubię góry ( nie napiszę,że kocham) ,ale miałam w szkołach : podstawówce i średniej nauczycieli-pasjonatów gór więc nazłaziłam się w te i we wte.Nawet jakiś odznaczenia turystyki górskiej nazdobywałam.Już mi przeszło-mogę iść na spacer w Beskidy czy insze Bieszczady-ale jednak wolę morze no i jeziora.
                        Czy gdzieś w internecie mogę znaleźć Twoje wspomnienia? Poważnie pytam.Uwielbiam historię ,a już dzieje przed ,po i w czasie II Wojny Światowej to uwielbiam.Nie za bardzo jest się kogo spytać ,bo pozabierali się dziadkowie na tamten świat,jakby ten im się nie podobałsmile))Owszem,mam 92 letnią cioteczną babcię(bliźniaczkę mojej babci ze strony ojca,rocznik 1921),ale nie chce za bardzo wspominać przeszłości-choć pamięć ma dobrą!
                        Całuję i pozdrawiam cieplutko-Iza
                        • kotkanadachu Re: Skad przybywacie? Witajcie! 27.08.13, 01:32
                          Witam Serdecznie,

Mam na imie Janina, znajomi mowia do mnie Jasia, Janka, Nina
                          Mam 60 lat i od 10 lat mieszkam w Nowej Zelandii. Urodzilam sie i wychowalam w Warszawie. W 1981 roku wyjechalam z kraju, trafilam do Nowej Zelandii, po 11 latach wrocilam do Polski na 10 lat i po tym okresie wrocilam do Nowej Zealandii. Mam nadzieje ze mnie przyjmiecie do swojego grona.
                          Pozdrawiam cieplutko wszystkich forumowiczow
        • estella50 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 11.10.15, 09:28
          em-a2 napisała:

> Mieszkam w Wielkopolsce. Moja pasja to ogród kwiatowy, internet, zdrowie oraz z
          > drowy styl życia.
          > Pozdrawiam wszystkich chociaż wątek stary. A może ktoś jeszcze tą stroną się za
          > interesuje.?

Witaj! smile
          Tutaj się tylko witamy, piszemy kilka słów o sobie.
          A rozmawiamy ze sobą na wątkach. Spójrz na listę, albo zakładaj własne wątki, a znajdziesz tu na pewno "wspólników" w swoich zainteresowaniach. Mamy ogrody, zwierzaki, siedzimy w necie. Rozejrzyj się, poczytaj, zapraszamy !
    • olaa54 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 02.10.13, 19:23
      smile Witam wszystkich z lekką tremą, bo nie wiem, czy dobrze w drzewku uplasuje się mój wpis.
      Forum podczytywałam, potem się przymierzałam, przymierzałam. Dziś się zebrałam w sobie i zalogowałam. Jestem z Wielkopolski, mam 63 lata na liczniku, czasu na wszystko niby sporo, ale ciągle mi go brakuje na wiele rzeczy przez komputer. Czyli wszystko w normie na tyle, by się zalogować i przywitać na forum, a reszta 'wyjdzie w praniu'.smile
    • toskania8 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 09.12.13, 12:33
      Dzień dobry, oto ja:
      1. 60 +
      2. Bydgoszczanka od urodzenia ale z obojga rodziców Kresowiaków (z wielkim sentymentem do tamtych stron, Wilno to moje ukochane miasto, choć Rodzice z innych okolic)
      3. urodzona z duszą wędrownika z całkiem sporym dorobkiem w tej mierze.
      4. kocham gary, (choć nieustannie się odchudzam), ze szczególnym wskazaniem na kuchnię śródziemnomorską ale i polską,
      5. bez książek nie ma życia,
      6. trzy koty, dwa rude i szara zielonooka przybłęda.
      W związku z powyższym uprasza się o przyjęcie do Szanownego Grona Forumowiczów, może się przydam,
      pozdrawiam wszystkich serdecznie
        • janina19 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 01.01.14, 16:25
          Witam wszystkich forumowiczów. Cieszę sie że jest wątek w którym można sie przedstawić.
          nie wchodzi sie do forum anonimowo , to mi sie podoba.

Mieszkam na Kaszubach , ale nie na wsi a w małym mieście. Jestem juz na emeryturze więc wiekowo pasuję akurat do tytułu forum 60+.
          Lubię książki , kino , muzykę i wędrowki krajoznawcze .Interesuję sie sztukami plastycznymi . Forum jest bardzo ciekawe. Mam nadzieje popisać troche o moich zainteresowaniach ,
          Ciekawe jest to że piszecie o bardzo różnych sprawach i każdy znajdzie cos dla siebie.
          Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku.

• alfredka1 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 02.01.14, 21:19

Witaj Janinko smile
            pisz kiedy chcesz i o czym chcesz.
            Piszemy o swoich radościach, smuteczkach, dzieciach, rodzicach, wnuczętach /ja nie mam/.
            O zdrowiu i o polityce, przeważnie wewnątrzkarajowej. Nie dochodzi na tym tle do wielkich spoorów, jakoś dobrze dobralismy się.
            A więc czekamy !!!!!!
            • adria231 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 10.01.14, 18:08
              Witam.Na Wasze forum wchodzę od wielu lat,ale niezbyt często. Nieco częściej bywam na EiR.
              Jestem babcią pięciorga nastoletnich wnuków z Krakowa.Więcej o sobie pisałam kilka lat temu
              na początku mojej przygody z komputerem, kiedy to zbudowałam własną stronę internetową.
              Obecnie tylko sporadycznie uzupełniam ją. Całe lato bawię się w ogrodniczkę i zaniedbałam trochę bycie internautką.Może teraz uzupełnię niektóre zakładki.( www.panihelenka.republika.pl)
                • estella50 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 11.01.14, 18:19
                  Zaczęłam już tu pisywać, zanim się przedstawiłam. Szybciutko nadrabiam zaległości i krótko o sobie:
                  emerytka 60+, mieszkam w lesie (Bory Tucholskie), a więc pięknie. Rodzinę mam za granicą, za to tutaj mają mnie na własność 3, kiedyś bezdomne, koty.
                  Lubię się ruszać, a więc 2-3 razy w tygodniu mam: rower, kijki, albo basen.
                  No i muzyka klasyczna: szczególnie operowa i symfoniczna (chociaż nie znam się na niej specjalnie:$ )
                  Bardzo mi odpowiada klimat tego forum, ucieszę się więc, jeśli znajdę tu pokrewne dusze... @-}--
        • promyczek44 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 19.04.14, 21:37
          Witam i ja Was kochane Moi rodzice i rodzeństwo rodzone na Wschodzie ale ja już urodziłam się w Zachodniej Polsce 1948r Mam nadzieję ze na długo tu zagoszczę Z OKAZJI ŚWIĄT ŻYCZĘ WAM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ORAZ SMACZNEGO JAJKA Rena
    • kotkanadachu Re: Skad przybywacie? Witajcie! 15.01.14, 00:33
      Witam ponownie, az mi glupio ze pare miesiecy temu przedstawilam sie na tym forum i to byl moj caly wklad jak do tej pory. Postaram sie czesciej tu zagladac.

Wlasnie wrocilam do pracy po 3ch tygodnia przerwy Swiatecznej (tutaj taki zwyczaj ze wiekszosc firm zamyka sie na okolo 2-3 tygodnie na swieta Bozonarodzeniowe.

Pogoda nam niestety nie bardzo dopisuje w tym roku, czesto pada i nie jest za cieplo ale mielismy kilka ladnych dni. Na ogol pogoda sie poprawia w drugiej polowie stycznia i luty jest przewaznie cieply. Jestem zapalona ogrodzniczka i sporo czasu spedzam w swoim ogrodzie, choduje rozne warzywa i robie sporo przetworow na zime, szczegolnie ogorki kiszone ktorych tutaj kupic niestety nie mozna.
      Mam dwojke wnuczat - dziewczynka 2.5 roku i chlopiec 1.5 roku. Opiekuje sie nimi w poniedzialki (pracuje 4 dni w tygodniu)
      Dzisiaj rano znowu mielismy male wstrzasy ( dla tych ktorzy nie wiedza 3 lata temu mielismy trzesienie ziemi, duza czesc miasta zostala zniszczona i ponad 200 osob stracilo zycie)
      Jestem dosyc aktywna osobka, poza praca, wnuczkami, ogrodem lubie szyc, mamy dwa psy, lubie wycieczki rowerowe i zawsze mi brakuje czasu na inne hobby.

Pozdrawiam uczestnikow tego forum, i zycze wszystkim Szczesliwego Nowego Roku smile
      • kotkanadachu Re: Skad przybywacie? Witajcie! 10.06.14, 05:02
        Witaj Czesia, fajnie ze tu trafilas, mam nadzieje ze to forum sie troszke rozkreci bo ja bym chetnie pogadala z kims w moim wieku( mam 61 lat) ale chyba niewiele osob tu zaglada moze ludzie sie wstydza swojego wieku smile
        Pozdrawiam serdecznie
        • wodnik33 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 10.06.14, 16:46
          Kotku, nasz wiek nasze osiągnięcia i porażki.
          Większośc z nas to dojrzali, nawet bardzo, forumowicze.
          Piszemy od lat, przyjaznimy się wirtualnie i "na dotyk".
          Gdy trzeba to pomagamysobie. Dużo czytamy, często jestesmy rozpolitykowani ale bez wrzasku i oczu wydrapywania.
          Jestesmy z Kraju i spoza.
          Napisz cos o sobie, skąd jestes, jakie masz pasje lub co czytasz lub ogladasz w tv.
          A może masz wnuczeta ? tutaj dużu tych przez los obdarowanych..
          No, to pa.... czekamy na wpisy i opisy.
          Unikaj rozpalonych dachów smile)
    • ludwik600 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 03.11.14, 02:43
      Dobry zwyczaj smile przynajmniej człowiek z którym się rozmawia,wymienia poglądy albo informacje nie jest zupełnie anonimowy . Forum zainteresowało mnie , już przez samą nazwę " dla 60 latków " ( jestem w tym wieku ) Mieszkam od 40 lat w Niemczech i mam słabe wyobrażenie o realiach życia w Polsce o normalnym codziennym dniu 60 latka . Dzisiaj jest mój pierwszy dzień na tym forum....trochę nie fortunny...mam nadzieje ze ( nie wybija mi kropki nad z ) nie obraziłem iryska 2604 , jeśli tak to przepraszam i mam nadzieje ze nie zostanę ukarany .
      • kotkanadachu Re: Skad przybywacie? Witajcie! 07.11.14, 02:36
        Witaj Ludwik,

co prawda zadko tu bywam, moze z tego wzgeldu ze inni tez chyba zadko, moze my 60cio latki nie mamy za duzo do opowiadania,chociaz biorac pod uwage nasz przebieg powinnismy miec. Ja mieszkam w Nowej Zelandii wiec ewntualnie moge sie wypowiadac o tutejszych realiach zycia, ale w kazdym kraju podejrzewam kazdy orze jak morze. Pewnie w roznych krajach sa rozne problemy ale zawsze jakies sa.

Pozdrawiam serdecznie i pisz, pisz, pisz smile
        • smutas13 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 07.11.14, 07:57
          To nie możliwe...czy ten wątek zawsze był w tym miejscu???
          Dlaczego zauważyłam go dopiero wczoraj? Jestem gapa! wink
          Miałam zamiar zabrać głos w wątku dotyczącym p. Wiplera, ale ten wątek wbił mi się w oczy
          i musiałam go przeczytać do końca.

Już nadrabiam zaległoścismile
          Zaglądam tu od pewnego czasu (nie pamiętam od kiedy wink) Podoba mi się tu!
          Mieszkam w pięknym regionie Śląska Cieszyńskiego. Chociaż nie urodziłam się Ślązaczką tylko
          Mazowszanką, tutaj się zaaklimatyzowałam i podoba mi się tu, najbardziej na świecie.
          Mam dużo czasu, jestem babcią czwórki wspaniałych wnucząt, trochę interesuję się polityką i politykami - kiedy mnie denerwują, muszę się na ich temat wypowiedzieć wink
          hobbystycznie hoduję storczyki i inne kwiaty, w zimie dokarmiam ptaki - już je kuszę orzeszkami ziemnymi, prawie cały dom na mojej głowie (małż jeszcze pracuje) oprócz większych i cięższych zakupów - od dwóch miesięcy, i...marnuję czas przy komputerze wink
          Czy nadal mogę tu zaglądać?
          • kotkanadachu Re: Skad przybywacie? Witajcie! 10.11.14, 05:38
            Czesc Smutas,

alez zagladaj, zagladaj , co prawda nie moje forum ale im nas wiecej tym lepiej. Ja ostatnio troche mam malo czasu bo wlasnie sie przeprowadzamy ale mam nadzieje za miesiac bede mogla wiecej czasu tracic na necie hahaha
            Czworka wnuczat, gratuluje, ja mam dwojke i ciesze sie ze sie ich doczekalam, wspaniele przezycia z wnuczkami. Przeprowadzamy sie blizej nich wiec mam nadzieje spedzac ta twojka brzadcow wiecej czasu. Zycie jest piekne po 60tce smile

Pozdrawiam serdecznie smile
        • ludwik600 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 07.11.14, 11:03
          Cześć kotkanadachu ! w pierwszej chwili ,pomyślałem sobie ,co z tymi 60-latkami w Nowej Zelandii .Napisałaś post o 02:36 pierwsza myśl to ,chodzą tam tak późno spać czy tak wcześniej wstają wink zapomniałem dodać 12 godzin różnicy czasu. Bardzo ciekawe ,kto Ciebie " rzucił " do tego kraju ? nie trafiłaś w Australię ? smile
            • iryska2604 Re: Skad przybywacie? Witajcie! 13.11.14, 15:52
              Wszyscy nowi, piszący tutaj - mam prośbę. Ten wątek to jest wątek powitalny. Piszemy tu parę słów o sobie i potem przechodzimy do forum ogólnego. Najprościej mówiąc - klikamy w to na górze "+/- 60 " jestesmy,,,,, i już jesteśmy tam gdzie trzeba. Tam są różne wątki - tematy i jeśli nam któryś pasuje poprostu bierzemy udział w dyskusji.Albo klikamy w rozpocznij nowy wątek i piszemy o tym ,o czym chcielibyśmy podyskutować. Aby włączyć sie do dyskusji trzeba poprostu najechać kursorem na temat i kliknąć.I jeśli temat nas zainteresował po prostu najeżdżamy na odpowiedz. Co by tu jeszcze... Powyżej - z prawej strony są ustawienia. Mozemy sobie np. ustawć w jakiej kolejności będą się ukazywały wpisy.To jest przydatne ,żeby być na bieżąco w dyskusji.Polecam np. aby sobie tam ustawić tak

Sortowanie wątków - daty ostatniego listu
              Wątków na stronie - 50
              Listów na stronie - 100
              Struktura wątku - od najnowszego.
              tak jest najwygodniej. Zresztą jak będą jakieś pytania to proszę pytać, tu sami swoi.
              Niektórzy z nas mają tzw. wizytówki. Wystarczy kliknąć w nick i pokaże się kto,skąd i co lubi -ot takie tam. Piszę to wszystko bo pamiętam jak ja sie błąkałam z początku.A padło pytanie co to jest forum ogólne. Mam nadzieję ze wytłumaczyłam dość jasno i jako adminka tego forum zapraszam serdecznie do naszych pogaduszek. Można o wszystkim.