Dodaj do ulubionych

Dłużnik zamieszka u dłużnika

25.10.12, 12:25
To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Zasada jest prosta: jeśli nie płacisz, a wynajmujesz duże mieszkanie, trafi do niego jeszcze jeden dłużnik. Masz małe lokum, zostaniesz zakwaterowany do kogoś innego. Skąd pomysł niczym z filmów Barei?
800 tys. zł - tyle ok. 300 osób zalega z opłatami za czynsz Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krapkowicach. Rekordzistka, kobieta samotnie wychowująca dzieci, ma do zapłaty ok. 20 tys. zł.

Ponieważ na dłużników nie działają ani prośby, ani groźby, miasto postanowiło zacząć działać inaczej. Dłużnik zamieszka z dłużnikiem.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12734710,Jak_po_wojnie__Kilka_rodzin_w_jednym_mieszkaniu.html?lokale=warszawa
--
http://i49.tinypic.com/jgtses.jpg
Obserwuj wątek
      • polnaro Re: Dłużnik zamieszka u dłużnika 25.10.12, 19:22
        Może podyskutujmy co? w takiej sytuacji i kto? powinien zrobić.
        Słowo daję, że nic mi przychodzi do głowy poza tym, że pracę dać tym dłużnikom i niestety, ale powinni płacić, przynajmniej na bieżąco.
        Jakie macie propozycje mości Amityr? Kto ma wziąć tych ludzi na utrzymanie?
        • m4-6 Re: Dłużnik zamieszka u dłużnika 25.10.12, 20:16
          Aha...takie dokwaterowanie, to już było... ale może lepsze niźli wyrzucanie na bruk, akcję taką ostatnio widziałam w Ekspresie Reporterów , starcy, chorzy, z dziecmi..., dla mnie to barbarzyństwo, wiem, wiem własnośc rzecz święta, ale ludzi nie można traktować jak śmieci.
          --
          Ból pokonasz zastrzykami, tabletką przywrócisz zdrowie;
          ale bywa, że czasami najlepszym lekarstwem - Człowiek.

http://s19.rimg.info/4c1b7b8f53e4f1ed5ff98447946c82e3.gif
          • iryska2604 Re: Dłużnik zamieszka u dłużnika 26.10.12, 09:26
            Okazuje się ze kazdy medal ma dwie strony.Pokazują nam w TV eksmisję często nie informujac o przyczynach.Najczęstszą jest zadłuzenie. Zal tych ludzi ale załózmy że macie dom, wynajmujecie mieszkania i nie otrzymujecie zapłaty.Jednoczesnie utrzymanie domu kosztuje. I co dalej? Nie ma niestety nic za darmo...Niedawno byla glosna eksmisja -okazało sie ze pani, ktora eksmitowano z prawie 100-metrowego mieszkania otrzymala dwie propozycje od miasta, ktorych nie przyjeła. Nie wiem czy w takiej sytuacji mozna za bardzo grymasic. Nie jestem zwolenniczkąwyrzucania ludzi na bruk - rozważam tylko...
            --
            mieć w górze niebo a w sobie spokój...
            • pia.ed Re: Dłużnik zamieszka u dłużnika 26.10.12, 11:50
              Jedno mnie dziwi ... dlaczego czeka sie latami aby takiego dluznika usunac, zamiast zaczac reagowac juz po trzech miesiacach, co jest przyjete na zachodzie?
              Wtedy w niektorych przypadkach mozna by bylo dluznikowi pomoc, bo moze ma tylko chwilowe klopoty. Ala jak sie nazbiera 20 000 - 30 000 zl dlugu, to czlowiek jest juz stracony ...

Wiem, ze sa przypadki, ze ktos notorycznie nie placi chocby mogl.
              W Stargardzie byl taki przyklad. Mlodu mezczyzna po smierci matki, ktora regularnie placila czynsz ze swojej emerytury uznal, ze on placic nie musi, mimo dorywczej pracy w Polsce i w Niemczech. Nie placil nawet pradu tylko podlaczyl sie nielegalnie na klatce schodowej.

Tak minelo pare lat, az wladze miasta daly mu lokatora do drugiego pokoju.
              A on pewnie dalej nie placil ...
              • jaga_22 Re: Inny dłużnik 26.10.12, 12:04
                Późnym wieczorem policja zatrzymała kobietę i zabrała jej dwójkę małych dzieci, ponieważ nie zapłaciła grzywny w wysokości 2,3 tys. złotych - poinformował portal nto.pl. Policja
                przekonuje, że działała zgodnie z prawem. - Nie mamy sobie nic do zarzucenia. Zrobiliśmy więcej, niż trzeba było - powiedział w TVN24 Maciej Milewski z opolskiej policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godziny 22. Policjanci wkroczyli do domu mieszkanki Opola i zatrzymali ją, by doprowadzić do aresztu śledczego. Funkcjonariusze wtedy poinformowali, że jeśli nie ma z kim zostawić dzieci - dwuletniej córki i sześcioletniego syna - te trafią do pogotowia opiekuńczego. Tak też się stało.

25 dni aresztu zamiast 2,3 tys. kary

www.tvn24.pl/policja-poznym-wieczorem-zatrzymuje-matke-i-zabiera-jej-dzieci-bo-nie-zaplacila-grzywny,285102,s.html
                --
                http://i49.tinypic.com/jgtses.jpg
                • anoagata Re: Inny dłużnik 26.10.12, 12:23
                  Przeczytałam ten artykuł już wcześniej zaznaczony na czerwono,mną wstrząsnęło,nie mam określenia dla decydentów ani wykonawców tego wyroku.
                  Chyba gestapo by tak nie postąpiło.
                  Co do dłużnik u dłużnika to jest bardzo dobre rozwiązanie,popieram.
                  • amityr Re: Inny dłużnik 26.10.12, 17:01
                    anoagata napisała:

> Przeczytałam ten artykuł już wcześniej zaznaczony na czerwono,mną wstrząsnęło,n
                    > ie mam określenia dla decydentów ani wykonawców tego wyroku.
                    > Chyba gestapo by tak nie postąpiło.
                    > Co do dłużnik u dłużnika to jest bardzo dobre rozwiązanie,popieram.

Mówiąc o gestapo masz na uwadze jaką instytucję ?
                    --
                    http://i42.tinypic.com/1qk1n4.jpg http://emoty.blox.pl/resource/blowup.gif
                    • iryska2604 Re: Inny dłużnik 26.10.12, 18:29
                      Mężczyzna po eksmisji z mieszkania komunalnego przez kilka tygodni głodował i mieszkał w namiocie przed Urzędem Miejskim w Gdańsku. Okoliczności śmierci Harrego Dąbrowskiego bada prokuratura.
                      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12739917,Zmarl_Harry_Dabrowski__ktory_glodowal_w_namiocie_przed.html
                      40 tys. długu - pomocy nie chce, mieszkanie ma 80m2 ( na dwie osoby) -więc jak? Amityr a ty bys trzymał takiego lokatora? Czy ludzie nie rozumieja ze nie ma nic za darmo? Na dodatek " jedyny słuszny ustrój" padł i w zwiazku z tym nie bardzo mozna krzyczeć ze mnie sie nalezy...
                      --
                      mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                • anka125 Re: Inny dłużnik 26.10.12, 12:32
                  A ja uważam że z tym dokwaterowywaniem to całkiem dobry pomysł.
                  Tak samo popieram eksmisję.I to na bruk.
                  Posłuchajcie,przecież teraz tacy lokatorzy którzy świadomie nie płacą czynszu("bo co mi zrobią?") śmieją się w nos tym co uczciwie płacą.
                  Według obowiązującego prawa eksmitować nie wolno jeśli: ktoś jest bez pracy,ma dzieci itd.
                  A kto tych dzieci nie ma?A ilu jest ludzi bez pracy i jakoś czynsz płacą.Są różne zasiłki,zapomogi tylko trzeba chcieć.
                  U mnie na osiedlu obserwuję, że prawie w każdym mieszkaniu mają po dwa samochody na rodzinę( a czasem trzy),na balkonach talerze od telewizji satelitarnej.
                  To dla nich ważniejsze niż zapłata czynszu.
                  No,jeśli wychodzą z założenia że skoro w domu są dzieci albo ktoś nie ma pracy to nikt ich z tego mieszkania nie usunie.
                  Wiem,że świadomie tak postępują.
                  Dlatego uważam,że powinno się zmienić te chore przepisy.I wprowadzić eksmisje na bruk.
                  Zwłaszcza że takich świadomych niepłacących jest sporo.
        • amityr Re: Dłużnik zamieszka u dłużnika 26.10.12, 16:56
          polnaro napisała:
          > Może podyskutujmy co? w takiej sytuacji i kto? powinien zrobić.
          > Słowo daję, że nic mi przychodzi do głowy poza tym, że pracę dać tym dłużnikom
          > i niestety, ale powinni płacić, przynajmniej na bieżąco.
          > Jakie macie propozycje mości Amityr? Kto ma wziąć tych ludzi na utrzymanie?

Ci co wzięli pieniądze za wszystko co zrobiły trzy pokolenia ludzi w PRL-u. Gdzieś to się podziało.Budowali wszyscy a podzielono na dwóch. Wielki skrót
          --
          http://i42.tinypic.com/1qk1n4.jpg http://emoty.blox.pl/resource/blowup.gif
    • zakdep Re: Dłużnik zamieszka u dłużnika 11.02.20, 09:29
      Masz nakaz zapłaty, a mimo to nadal nie odzyskałeś swoich wierzytelności? Specjalizuję się w windykacji karnej, swoją skuteczność opieramy na działaniach prokuratury. Sięgamy do spraw sprzed 5-15 lat. Przejmujemy sprawy po bezskutecznych egzekucjach komorniczych, sprawy przedawnione. Windykacja na koszt dłużnika. Prowizja tylko za sukces. Aby poznać szczegóły zadzwoń 517-921-326
        • adria231 Re: Dłużnik zamieszka u dłużnika 16.02.20, 08:26
          Wynajmując komuś mieszkanie podpisujemy umowę o płatnościach(terminy i wysokość).. obowiązuje również zasada, że zalegający z opłatami lokator jest usuwany z mieszkania. I co z tego, jeżeli ciężko wyegzekwować prawo. Powyższa zasada , to ciekawe rozwiazanie. Ciekawe, czy skuteczne.
          Opiekowałam się mieszkaniem znajomych, którzy wyjechali za granicę. Czasami nawet miałam ochotę dokwaterować najemcom kilku dobrze umięśnionych facetów z dużym psem, którzy mogliby zmobilizować lokatorów do wyprowadzki. Nie wiedziałam jednak, czy to jest legalne. Na szczęście rodzina wyprowadziła się, a ja mieszkanie przekazałam firmie do "opieki". Pobierają 10 % od czynszu, podpisują umowy z najemcami ,a ja mogę spać spokojnie. Trwa to już od kilku lat i działa bez zarzutu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka