Dodaj do ulubionych

Bać się czy jeszcze nie?

19.02.13, 08:58
pogoda.wp.pl/kat,1034985,title,Rosyjski-naukowiec-wieszczy-epoke-lodowcowa,wid,15341321,wiadomosc.html
No cóż nie chcę tej epoki lodowcowej ale w to globalne ocieplenie też nie bardzo wierze. Zie3mia jako planeta jest żyjącym organizmem samoregulujacym sie i działającym według praw kosmicznych a nie ludzkich
Obserwuj wątek
  • bezik25 Re: Bać się czy jeszcze nie? 19.02.13, 09:26
   Epoki lodowcowe są zjawiskiem cyklicznym na Ziemi. I kolejna nadejdzie. Nie trzeba nic odkrywać. Oglądam wiele programów w TV np. BBC Knowledge. To nie jest amatorszczyzna. Badacze przedstawiają tam konkretne dowody na to, że od co najmniej kilkudziesięciu lat działalność przemysłowa człowieka (masowa wycinka lasów, wielkie budowle hydrotechniczne, gwałtowny rozwój przemysłu w Azji) wywierają duży wpływ na życie biologiczne naszej planety. To są zmiany mierzalne i nie do zatrzymania. Nie ma się co bać. Trzeba tylko mieć świadomość tych zmian.
    • bezik25 Re: Bać się czy jeszcze nie? 20.02.13, 09:03
     Polecam wszystkim filmy BBC. Zwłaszcza osobom mocno przeżywającym krajową "młóckę" polityczną. Ekipy biologów, geologów, antropologów wyposażone w profesjonalny sprzęt odbywają ekspedycje w upatrzone rejony świata i opowiadają widzom o przeszłości i rokowaniach Ziemi jako planety. I to obrazują wynikami badań naukowych. Rewelacyjne filmy o geologii Ziemi. Można zatopić się w tym całkowicie. Oczywiście dobrze jest włączyć wersję kanału HD.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka