Dodaj do ulubionych

Witamy w Styczniu.

01.01.15, 12:12
Witam http://smiles24.ru/data/smiles/smiles-privetstvie-87.gif i życzę dobrego początku w już nowym roku.
Zamiast śnieg,pada deszcz ,wszystko się zmienia.

1. Styczeń rok stary z nowym styka, czasem zimnem do kości przenika, czasem w błocie utyka.
2. Kiedy styczeń najmroźniejszy, wtedy roczek najpłodniejszy.
3. Gdy w styczniu mrozy i śniegi, będą stodoły po brzegi, gdy styczeń mrozów nie daje, prowadzi nieurodzaje.
4. Jeżeli pszczoła w styczniu z ula wylatuje, rzadko pomyślny rok nam obiecuje.
5. Gdy styczeń zamglony, marzec zaśnieżony.
6. Gdy w styczniu deszcz leje, złe robi nadzieje.
7. Jak styczeń zachlapany, to lipiec zapłakany.
8. Gdy w styczniu woda huczy, to na wiosnę mróz dokuczy.
9. Kiedy styczeń mokry trzyma, zwykle bywa długa zima.
10. Kiedy w styczniu rośnie trawa, licha w lecie jest potrawa.
11. Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to.
12. Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały.
13. Styczeń mrozem trzeszczeć musi, wtedy chłopa plon przydusi.
14. Styczeń bywa łagodny, gdy październik śnieżny i chłodny.

http://i59.tinypic.com/2d6vaxc.jpg
Obserwuj wątek
    • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 01.01.15, 14:19
      Witajcie ! Jak po nocnych szaleństwach? Po śniegu nie zostało sladu, jest na plusie i własnie zaświeciło słońce.
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 01.01.15, 15:20
      U mnie rok się zaczął pogodnie i słonecznie, oby tak dalej. Zaraz idę na imieniny mojego ukochanego wnuka. Są to też imieniny moich nieżyjących już Mieczysławów, ojca i teścia. Taka rodzinna tradycja a swoją drogą mam słabość do tego imienia, może dlatego ,ze wszyscy trzej to naprawdę fajni faceci. Pomyślności w nowym roku,raz jeszcze życzę i zmykam.

• ewa9717 Re: Witamy w Styczniu. 01.01.15, 15:54
        A na północy pogoda nieszczególna, co mnie trochę martwi, bo jadę się rozrywać nad morzem. Nic to, zawsze zostaje mi basen wink
        • maria6450 Re: Witamy w Styczniu. 02.01.15, 10:01
          U mnie szaro, mgliście i sennie, nic tylko kawa i książka. Miłego dniasmile.
          • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 02.01.15, 10:36
            Witajcie, nie ma słonka,pochmurno i na plusie.

https://img41.glitterfy.com/15002/glitterfy5033128143B81.gif
            • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 02.01.15, 16:30
              Dziś jest OKROPNIE. Wiatr, deszcz - bez przerwy muszę psie łapy wycierać. I na dodatek coś kicham.
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 02.01.15, 19:33
      U mnie od wczoraj goszczą wnuki z córką. Miało być tylko na jedną noc ale tak im się spodobało,ze zostają do jutra. Córka była w mieście więc zrobiła zakupy a my z wnukami mamy pidżama-party , cały dzień w pidżamach. Wiem,wiem ,że niewychowawczo i niehigienicznie ale czasami coś trzeba zrobić szalonego nawet jak się jest babcią.
      • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 02.01.15, 19:47
        Dobry wieczór,zimno u nas i ponury cały dzień był.Nie musiałam na szczęście nigdzie wychodzić
        i dobrze,bo coś mnie łamie w kościach i jakoś mi zimno mimo tego iż ciepło w mieszkaniu.
        Pewnie gdzieś mnie przewiało.Miłego wypoczynku wieczorem,pozdrawiam.
        • anoagata Re: Witamy w Styczniu. 03.01.15, 11:39
          Wieje,pada,mglisto i ciemno.
          Styczeń okropny.
          https://www.bibliotekazpszio.republika.pl/bardzo%20ryczy.gif
          • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 03.01.15, 12:03
            U mnie dzis tylko porządnie wiejehttp://s5.rimg.info/d6a5f29147a1cf9977e3c6d3403f5385.gif
            I zrobiło sie zimniej.
            • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 03.01.15, 13:55
              Oj mała nie rycz,bo jak przyjdzie mróz,ludzie się połamią
              i kto będzie ich składał?
              Bardzo pochmurno,ale nic nie pada.

http://i58.tinypic.com/ne9kbc.gif
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 03.01.15, 16:24
      U mnie całkiem pogodny i sympatyczny dzień, tym bardziej,ze wreszcie zostałam sama. Wywlokłam jeszcze moją gromadkę na...............cmentarz, bo dwa dni temu były imieniny mojego teścia a pradziadka moich wnuków a w tym miesiącu też będzie kolejna rocznica jego śmierci. Zrobiliśmy sobie piękny spacer a przy okazji pogadałam trochę z maluchami o przemijaniu i o naszych bliskich ,którzy odeszli. To takie ważne żeby pielęgnować pamięć o nich i oswajać dzieci z tym co nieuchronne. Teraz rozkoszuję się wolną chatą . Miłego wieczoru wszystkim życzę.
      • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 03.01.15, 18:42
        Na obiad zjechali mi syn z małą wnuczką -specjalnie dla niej robiłam nuggetsy -ona jest okropnie mięsozerna.Trzeba pilnowac żeby trochę surówki zjadła. Jakos dziwnie to dziecko jest karmione ale sie nie wtrącam.
        • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 03.01.15, 20:36
          Dobry wieczór,śniegu prawie nie ma,bo stopniał ale wieje okropnie i jest zimno.Byliśmy po południu na zakupach,trochę mniej ludzi po południu ale sąsiedzi zza wschodniej granicy wpadli
          do naszego miasteczka na zakupy świąteczne-kupowali przeważnie owoce i słodycze no i jeszcze ciasta.Przed sklepem proponowali papierosy i alkohol,tak jest cały czas odkąd utworzono przejście graniczne.
          • maria6450 Re: Witamy w Styczniu. 04.01.15, 11:17
            Jak to dobrze, że wszystko zmienia się, wczoraj deszcz, wiatr, zimno, a dzisiaj słońce, niebo wysokie, błękitne, jak w marcu. Zgadzam się na wszystko, lubię każdą pogodę, jeżeli jutro będzie szaro i deszczowo, też dobrze. Mam w sobie zgodę, to bardzo miłe uczucie.
            • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 04.01.15, 11:29
              No proszę,a ja się złoszczę,że nie ma słonka,że tak pochmurno,
              że strach spojrzeć w okno.A najbardziej wkurzające są krótkie dni.
              Wczoraj wieczorem nawet zaczęły lecieć płaty śniegu,ale krótko.
              Witam http://s17.rimg.info/57061d253f32a760f2e149a8b3fb5724.gif
              www.makov.cz/?action=webkamera2
              http://i59.tinypic.com/2mmhlhd.gif
              • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 04.01.15, 12:05
                I słońce i chmury -okropny wiatr przede wszystkim. Za oknem zielono.Smieszna ta zima.
                Miłej niedzieli wszystkim życzę i żeby przypomnieć jaką mamy porę roku...
                • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 04.01.15, 15:25
                  Witam,nocą znowu nasypało śniegu,wieje nieprzyjemnie i jest zimno.Młego niedzielnego popołudnia,pozdrawiam.Moje będzie z książką.
                  • anoagata Re: Witamy w Styczniu. 04.01.15, 18:21
                    U mnie zawieje i zamiecie,no i mam biało.

https://www.e-gify.pl/gify/przyroda/pogoda/pogoda11.gif
                    • dorka556 Re: Witamy w Styczniu. 04.01.15, 18:34
                      W Zakopanem zamiecie i sypie śnieg a tu raczej jesiennie. Jutro wybieram się do miasta po półbuciki. Wzięłam ze sobą tylko botki zimowe, nie podejrzewałam, że będą mało przydatne.
                      Obejrzałam dziesiątki butków w internecie, wybrałam i odpada mi chodzenie po sklepach, czego serdecznie nie lubię (nawet można zadzwonić do sklepu, by odłożyli).
                      Niestety jest to przywilej tylko większych miast.
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 04.01.15, 20:16
      Oj,dziewczynki macie walniętą koleżankę............całą noc czytałam,do 6,30! widział to kto? Teraz jestem jak wyżęta przez wyżymaczkę i chyba wcześnie udam się do łóżka. Dobrego tygodnia życzę.
      • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 04.01.15, 22:08
        A co czytałaś? Julinko, do pracy nie musisz wstawać a jak raz sobie przestawisz pory dnia to dziury w niebie nie będzie. Wyobraźcie sobie że nawet u mnie popadało.
        • anoagata Re: Witamy w Styczniu. 05.01.15, 09:09
          Pada i sypie,bardzo fajnie jest.

https://www.bibliotekazpszio.republika.pl/baba%20jaga.gif

Julinko,rozumiem czytać do 6 -tej ale żeby nie zasnąć do 6 -tej to już tego nie rozumiem.
          • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 05.01.15, 11:05
            Witajcie...
            dziś nie narzekam,mam słonko i cudne niebo.

http://i61.tinypic.com/2l9ps1j.jpg
            • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 05.01.15, 12:33
              Pada,sypie i wieje,jest chlapowato ,bo na lekkim plusie.Udanego dnia i całego tygodnia.
              • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 05.01.15, 13:28
                Jaga, to podrzuć trochę tego słonka bo u mnie pada, jest brzydko,mokro i wieje na dodatek. A w Karkonoszach już napadało sporo śniegu - tylko trochę ponad 100km od nas.
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 05.01.15, 16:58
      No,wreszcie odespałam ostatnio zarwaną noc i trudy świętowania, spałam ponad 10 godzin.
      U mnie dziś plucha. Pada mokry śnieg a na ulicach mokra breja i okropnie ślisko.
      A tej pamiętnej nocy czytałam "Trufle" J.Grzegorczyka /środowisko księży,ich zwierzchników i parafian, ciekawe.
      /
      • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 05.01.15, 19:35
        Ja też tak potrafię,jak mam dobrą książkę to wszystko inne się nie liczy,noc też bywa zarwana.
        • alfredka1 Re: Witamy w Styczniu. 05.01.15, 20:55

• gazeta_mi_placi Re: Witamy w Styczniu. 05.01.15, 22:08
      piwo
      • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 06.01.15, 17:32
        Chlapa u mnie się skończyła, trochę przymroziło ale sniegu dalej nie ma. Ale uwaga
        o Polski płynie powietrze arktyczne, które przy większych rozpogodzeniach zapewnia nas w bardzo niskie temperatury. Przed nami jedna z najzimniejszych dób w tym sezonie. Termometry pokażą rano minus 25 stopni, a w dzień minus 10 stopni.
        www.twojapogoda.pl/wiadomosci/114440,arktyczne-powietrze-nad-polska-nawet-25-stopni-na-minusie
        • aga-kosa Re: Witamy w Styczniu. 06.01.15, 18:29
          Też miałam słońce. Byłam z psem na kijkach. Ale miał radochę. Kolędę mamy mieć pojutrze i ciekawą imprezę u zaprzyjaźnionych seniorów. Jak to pogodzić. Proboszcz nie zgodzi się na inny termin wizyty mimo, że będzie blisko. aga
          • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 06.01.15, 18:48
            Zapowiadają w nocy -9 to może więcej nie będzie,ale już jest -8
            • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 06.01.15, 20:14
              Zimno i u nas,zobaczymy jak będzie.
              • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 06.01.15, 21:10
                Witam milutko. U nas mały mrozik, ale co będzie dalej nie wie nikt.
                Miłego skróconego tygodnia życzę.
                • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 07.01.15, 10:25
                  Witam...http://smiles24.ru/data/smiles/smiles-privetstvie-309.gif
                  U mnie był większy mrozik -12,słonko jakoś się nie śpieszy,
                  a wydawało się,że będzie pięknie.

http://i57.tinypic.com/2eeyhza.jpg
                  • gazeta_mi_placi Re: Witamy w Styczniu. 07.01.15, 11:54
                    U mnie minus 10, ale średnio odczuwalne bo brak wiatru i suche powietrze.
                    • ewa9717 Re: Witamy w Styczniu. 07.01.15, 12:15
                      Ha, a ja mam nie tylko nieduży minus, ale i śnieg wink
                      • maria6450 Re: Witamy w Styczniu. 07.01.15, 12:19
                        Jest dobrzesmile. Miłego dnia wszystkim.
                        • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 07.01.15, 13:33
                          Od rana u nas prószyło śniegiem, ale nie napadało dużo.
                          Miłego popołudnia życzę.
                          • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 07.01.15, 13:53
                            U nas w nocy było -5 . Teraz tylko -1 i popadał wreszcie snieg. Ale niewiele go spadło.
                            • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 07.01.15, 21:20
                              Dobry wieczór,-15 u nas było a teraz -12,jutro zobaczymy.
                              • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 07.01.15, 23:18
                                Oj , to u was tęga zima!!!
                                • maria6450 Re: Witamy w Styczniu. 09.01.15, 09:02
                                  Ziewam i ziewam, no dosłownie nic mi się nie chce. Życzę Wam bardziej energetycznego samopoczucia, hej.
                                  • anoagata Re: Witamy w Styczniu. 09.01.15, 09:10
                                    Też potrzebuję czegoś na chcenie a z a oknem wieje i zamiata.

https://www.animowane-gify.com/gify/okazyjne/choinki_i_balwanki/57.gif
                                    • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 09.01.15, 11:27
                                      A ja nie wiem,czy u mnie jest zima,bo zobaczyłam dziś pączki goździka na balkonie. Jak on dał radę przy -9 i-12st.
                                      To ja czekam na wiosnę.

http://i58.tinypic.com/20rodxv.gif
                                      • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 09.01.15, 13:40
                                        To ja dołączam do tych ziewających i nic nie chcących. Wieje u nas jak w kieleckim, ale mrozu nie ma.
                                        Życzę miłego popołudnia.
                                        • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 09.01.15, 13:49
                                          Pada,ani wiosenny,ani zimowy,bo deszcz. https://liubavyshka.ru/_ph/38/2/612517689.gif
                                          • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 09.01.15, 18:20
                                            Lało a nie padało.Przy tym jakiś dosłownie huragan czy co... Swiatło zapalało sie i gasło. Dawno czegoś takiego nie było.
                                            • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 09.01.15, 18:21
                                              Myślałam że dach nam zerwie. To był faktycznie huragan i ulewa.
                                              • gazeta_mi_placi Re: Witamy w Styczniu. 09.01.15, 19:08
                                                Wyszłam tylko ze śmieciami a myślałam, że głowę mi urwie.
                                                • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 10.01.15, 14:57
                                                  Było trochę spokoju, a teraz od nowa. To juz chyba jakiś orkan. Psy sie boją wyjsć na dwór a wyje tak okrutnie ze sama mam pietra.
                                                  • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 10.01.15, 15:00
                                                    U nas to samo Irysko, nawet prąd co chwilę nam wyłączają.
                                                    Witam, o ile moje słowa do was dotrą, zanim na biegun je wywiejesmile
                                                  • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 12.01.15, 22:12
                                                    Naprawdę mam dość tej zakręconej pogody. Wieje troszkę mniej ale zbyt ładnie za oknem nie jest. Niestety, wpływa to na moje samopoczucie.http://s16.rimg.info/7b21d7113be3a5ca62b28279f6e19ef4.gif
                                                  • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 12.01.15, 23:07
                                                    Jest paskudnie, a wiatr robi wielkie szkody. Żal mi tych ludzi bez prądu, dachów i innych poniesionych szkód.
                                                    Dobry wieczór i oby do wiosny.
                                                  • estella50 Re: Witamy w Styczniu. 12.01.15, 23:13
                                                    Pamiętacie, żeby dawniej też tak wiało?!
                                                    Chyba jednak ze zmianą klimatu jest coś na rzeczy!smile
                                                  • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 13.01.15, 14:06
                                                    Pewnie ze jest.Ciekawy portal pogodowy, sporo ciekawostek
                                                    www.twojapogoda.pl/
                                                    U nas dziś słonecznie ładnie - tylko mogło by przestać wiać.
                                                  • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 13.01.15, 14:18
                                                    Witam,u mnie dziś pięknie się zrobiło,słonko i błękitne niebo.

Jaki odważny?
                                                    https://irytek05.blox.pl/resource/kogut.jpg
                                                  • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 13.01.15, 14:56
                                                    Witam milutko. U nas też pięknie, słonecznie i ciepło. Może to już wiosnawink
                                                  • gazeta_mi_placi Re: Witamy w Styczniu. 14.01.15, 11:14
                                                    Za mundurem panny sznurem smile
                                                  • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 14.01.15, 12:28
                                                    gazeta_mi_placi napisała:

> Za mundurem panny sznurem smile
                                                    >

A co to jakieś święto? mówisz o górnikach?

Słonko usiłuje się wydostać spod chmurki,ale coś je trzyma.
                                                  • gazeta_mi_placi Re: Witamy w Styczniu. 14.01.15, 17:15
                                                    Miałam na myśli Pana koguta smile
                                                  • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 14.01.15, 19:16
                                                    O kogucie zapomniałam,a mundur zdezorientował.smile
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 13.01.15, 21:55
      Wczoraj wyjechała moja koleżanka,którą gościłam od czwartku /stąd moja absencja na forum/.
      Dzisiaj imieniny mojej córki i wreszcie chwila dla siebie. Miłego wieczoru życzę Wam i sobie.
      • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 14.01.15, 11:10
        Tamaryszku, na wiosnę to musisz jeszcze poczekac- ale fakt, słońce za oknem ,termometr na plusie. Julinko -wiele dobrego dla twojej córki,bawcie sie dobrze.http://s16.rimg.info/05cbc9ab88565aa5ad220d0a4b976452.gif
        • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 14.01.15, 15:06
          Witam serdecznie. Pogoda dalej wiosenna, ino mogłoby przestać wiać.
          Miłego dzionka dla wszystkichwink
          • maria6450 Re: Witamy w Styczniu. 15.01.15, 08:44
            Na jakiś czas znikam, ale wrócę jak zwyklesmile. Dobrych dni wszystkim życzę, pa.
            • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 15.01.15, 11:39
              Papa Mario ,najważniejsze,że wrócisz.
              Mogę powiedzieć,że nie ma zimy,nie słonka,nie mam humoru...
              niczego nie ma. https://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/mda.gif
              • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 15.01.15, 12:27
                Witam,mam słonko,za oknem w słońcu +7,mam pełno roboty w domu,humor też mam,
                wieczorem idę do kumpeli na kawę i obejrzeć nową sukienkę .Jej córka wychodzi zamąż 14
                lutego i na tę okazję kupiła sobie nowy strój.Udanego dnia,pozdrawiam.
                • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 15.01.15, 19:40
                  Zajechana dzis jestem po tych zakupach. Jutro muszę wczesniej wstać, zrobić obiad i jedziemy do Izy na imprezke do przedszkola.Zostanę u syna na sobotę i niedzielę bo ma malutką w ten weekend - wiec biorę sobie wolne. Wrócę w niedzielę - miejcie sie fajnie.
    • smutas13 Re: Witamy w Styczniu. 16.01.15, 10:27
      Piękna wiosna u mnie, +11*C, słońce w pełnej krasie, żadnej chmurki na niebie, lekki wiaterek.

(styczeń smutno nam się zaczął, lekko mnie przygniotłosad)
      • alfredka1 Re: Witamy w Styczniu. 16.01.15, 10:34
        Smutasku, współczujemy .... mam nadzieję, że minie szybko.
        Czy możemy coś pomóc ?
        • smutas13 Re: Witamy w Styczniu. 16.01.15, 13:54
          Alfredko1
          Dziękuję za słowa otuchy.
          Życie składa się z dobrych, ale i ze smutnych zdarzeń. Musimy mieć w sobie siłę, aby sobie z nimi poradzić.
          Trzeba trochę czasu.
          • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 16.01.15, 14:34
            Witam,słonecznie i u nas,pozdrawiam.
            • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 16.01.15, 15:07
              Witajcie.Słonko jeszcze świeci,baranki ganiają po niebie.
              Czas to najlepszy lekarz,kiedy już nie możemy odwrócić czasu.
              • anoagata Re: Witamy w Styczniu. 16.01.15, 15:15
                Przyjechał ksiądz po kolędzie,przyjechał... i odjechał.
                Obejrzałam pogrzeb Oleksego,piękny pogrzeb przy pięknej pogodzie.
                Smutas,wszystko mija i przemija.
                • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 16.01.15, 15:29
                  Witam milutko w wiosenny piątek. Cudnie na dworze. Ja w domku i miałam bardzo pracowity dzień, coby w weekend poleniuchować.
                  • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 17.01.15, 10:53
                    Rano wydawało się,że będzie pięknie,ale już słonko sobie poszło.

http://i61.tinypic.com/ab3ri8.gif
                    • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 17.01.15, 17:00
                      Witam,było pięknie i słonecznie,prace wykonałam a teraz leniuchuję.
                      • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 18.01.15, 17:13
                        Już jestem. Impreza była super,dzieciaki występowały ciast i napojów ( oczywiście tych bez procentów) było mnóstwo. Dziadkowie wzruszeni...To ostatnia taka impreza, w przyszłym roku juz nie przedszkolaki. Pogoda piękna -jakby wiosna,czy co....
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 18.01.15, 19:17
      Witam po weekendzie z siostrą. Jutro przychodzą wnuki, wszak zaczęły się ferie więc muszą babcię nawiedzić.W powietrzu czuję wiosnę ale podobno jeszcze ma się oziębić. Serdeczności.
      • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 18.01.15, 19:32
        U nas d wtorku zapowiadają śnieg.
        Witam milutko i miłego wieczoru życzę.
        • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 18.01.15, 19:44
          Witam,u nas zamglony był dzień a teraz coś siąpi.Miłego wypoczynku wieczorem,pozdrawiam.
          • smutas13 Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 09:30
            U mnie szaro, buro i ponuro, i +2*C. sucho, bez deszczu, bez śniegu...
            Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę.
            • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 09:36
              U mnie podobnie,dodatkowo mam mgłę
              http://i62.tinypic.com/5zgs29.gif
              • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 14:47
                Paskudnie za oknem, nosa nie wyściubiamsmile
                Miłego tygodnia życzę i lepszej pogody.
                • gazeta_mi_placi Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 19:57
                  Wyjątkowo nieprzyjemnie.
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 15:59
      Ciemności jakieś za oknem i ciśnienie spadło drastycznie więc trudno wykrzesać z siebie iskierkę energii. Pożegnałam wnuki i niemocą zdjęta postanowiłam poleżeć chwilkę. Nie takiej pogody pragnę, oj,nie.........
      • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 16:06
        Witam,u nas podobnie,pada deszcz,zakupy zrobione.Miłego tygodnia i dobrej pogody!
        • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 18:18
          W teleexpresie usłyszałam że trzeci poniedziałek stycznia to najgorszy dzień w roku. Nie bardzo wiadomo dlaczego ludzi ogarnia fatalny nastrój, deprecha i takie tam

to jest depresja, mówie ci Czesław...- lubię tą dziennikarską kapelę.
          • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 19:48
            Grupa psychologów i matematyków z uniwersytetu w Cardiff wskazała ten termin po analizie licznych danych statystycznych. Eksperci porównali m.in. liczbę samobójstw, złożonych wypowiedzeń w zakładach pracy, bójek małżeńskich czy absencji w szkołach. Według dr. Cliffa Arnalla, który stał na czele zespołu naukowców wyznaczających najbardziej depresyjny dzień w roku, za wyborem styczniowego poniedziałku przemawia kilka czynników. To czas, kiedy zdajemy sobie sprawę, że noworoczne postanowienia to znów tylko pobożne życzenia. Poza tym boleśnie zaczynamy odczuwać wydatki poczynione na kupno bożonarodzeniowych prezentów, a styczniowa wypłata nie wpłynęła jeszcze na nasze konta. Źle działa na nasze samopoczucie również perspektywa odległych wakacji.

No cóż, może jednak nie będzie aż tak źle. W razie czego na chandrę przyda się filiżanka zielonej herbaty, kawałek czekolady lub spacer z psem.

Czy dopadł Cię blue monday? Jak mija dzień?
            • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 19.01.15, 22:02
              Oj święta prawda z tym nadwątlonym kontem ale wiosnę już przeczuwam a może to siła marzeń?
              • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 20.01.15, 10:57
                Dziś wstał rześki ranek ,z małym przymrozkiem. Miałam nadzieje na słońce - może...Jak na razie to usiłuje sie przedrzeć przez mgiełkę, która sie wzięła nie wiadomo skąd....
                • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 20.01.15, 11:02
                  Witam w szary dzionek rozjaśniony odrobiną bieli po nocnych opadach deszczu ze śniegiem.
                  Udanego wtorku,pozdrawiam.
                  • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 20.01.15, 11:41
                    U nas słoneczko wygląda zza chmur i całkiem przyjemnie. Jakby wiosnawink
                    Witam miłe towarzystwo i miłego dnia życzę.
                    • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 20.01.15, 11:57
                      Troszkę popruszyło,ale już znika,temperatura trzyma się blisko 0
                      Miłego dnia...http://smiles24.ru/data/smiles/smiles-pocelui-208.gif
                      • anoagata Re: Witamy w Styczniu. 20.01.15, 12:51
                        Chrzanić taki styczeń.
                        Niby sie oszczędza opał ale to trzeba będzie spalić na pewno w maju jak przyjdą mrozy.

https://www.bibliotekazpszio.republika.pl/pali.gif
                        • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 20.01.15, 17:28
                          No i pewnie wykraczesz... A słoneczko jednak wyszło.
                          • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 21.01.15, 12:33
                            Zastanawiam sie czy zima jeszcze wróci do nas czy juz tak będzie jak jest?
                            • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 21.01.15, 12:44
                              Zobaczymy,póki co jest chlapa,pada deszcz ze śniegiem.
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 22.01.15, 13:28
      Witam w moim szczególnym dniu..............ale,ale, czy ja jeszcze mogę z Wami być wszak nie mieszczę się we właściwym przedziale wiekowym, od dziś mam na początku siódemkę!?
      Lecę na angielski a potem na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka /kumulacja okazji/.Oj nie mam się kiedy zestarzeć.
      Miłego dnia życzę Wam i sobie.
      • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 22.01.15, 13:34
        E tam, dla minusa i plusa nie ma granicysmile
        Witam serdecznie w mory i zimny dzień.
        • xy.5 Re: Witamy w Styczniu. 22.01.15, 14:49
          Witam,też u nas i mokro i zimno.Jutro wyjeżdżam,wrócę w przyszłym tygodniu,pozdrawiam.
          • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 22.01.15, 14:56
            Witajcie...trochę starsza jestem od Ciebie Julinko ,a jedynka już
            wisi na karku,trochę mnie to denerwuje.

Wszystkiego Najlepszego Dziadkom. https://liubavyshka.ru/_ph/9/2/791088891.gif
            http://i59.tinypic.com/2cmu7p1.jpg
            • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 22.01.15, 18:24
              Wyraźnie pisze +/- 60. To znaczy ze nie ma jakiejs granicy wiekowej , mozna wte i wewte.
              Uch, trenowałam dzis w kuchni robienie pierogów z mąki gryczanej. Nie takie to proste na początku ale juz połapałam co i jak. I są bardzo dobre! Przestawię sie chyba na tą mąkę - niski indeks glikemiczny.
              • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 22.01.15, 18:37
                Irysko, a ja kilka dni temu robiłam z mąki gryczanej makaron. I przed i po gotowaniu był bardziej kruchy niż z normalnej, taki mało gumowy. Nie wiem jak dałaś sobie radę z pierogami. znalazłaś jakiś paten by te ciasto była bardziej elastyczne?
                • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 23.01.15, 15:08
                  Zasnęłam jesienią a obudziłam się zimą - nawaliło śniegu całkiem sporo. Nie wiem czy sie cieszę z tego...
                  Tamaryszku, do ciasta pierogowego dodaje sie sporo mąki ziemniaczanej i olej, mam taki przepis
                  200 g mąki gryczanej, 100 g mąki ziemniaczanej, łyżeczka soli,łyżka oleju, 250 ml wrzacej wody. Trzeba sie uwijać z lepieniem bo dobrze jak ciasto całkiem nie ostygnie.Ciasta zbyt cienko nie wałkować. No i wyjmować jak tylko wypłyną. Ja juz miałam zrezygnować jak zobaczyłam pierwszy co mi sie rozgotował. Ale metodą prób i błędów...Są dobre.Dziś testowałam makaron z maki pełnoziarnistej orkiszowej. Nie powiem, smaczny -rózni sie troche i smakiem i zapachem od tradycyjnego.A jeszcze mam do przetestowania na dzis patelnię do grillowania.
                  • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 23.01.15, 15:45
                    U nas też biało, nawet odśnieżałam obejściewink
                    Irysko, masz chyba rację, ciasto gryczane do obróbki powinno być nieco grubsze. Ja dopiero jak trzeci placek wałkowałam to doszłam do wniosku że powinien być grubszy, bo pokrojony makaron łamał się na jeszcze mniejsze kawałki. Ale w domowych bułeczkach, mąka gryczana się sprawdziłasmile
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 23.01.15, 18:32
      Zainteresowałyście mnie Dziewczyny tymi pierogami z mąki gryczanej wszak jestem na diecie bezglutenowej ,która mi bardzo służy.Wypróbuję. Miłego wieczoru.
      • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 23.01.15, 18:35
        Tylko się nie zniechęcaj przy pierwszym podejściu.
        • anoagata Re: Witamy w Styczniu. 24.01.15, 13:07
          No i jest zima,śniegu 3 st i mrozu powyżej kostek.

https://www.gify-animowane.pl/gify/Przyroda/Gory/5.gif
          • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 24.01.15, 13:55
            U nas też biało i lekko mroźno, ale słoneczko wychodzi.
            Miłego weekendu życzę.
            • anoagata Re: Witamy w Styczniu. 24.01.15, 20:23
              Wnuczę przyjechało na nockę w ramach obchodów tygodniowych dnia babci i zarekwirowało mi telewizor na bajki.
              • smutas13 Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 10:20
                Pięknie się zrobiło, biało, czysto...i ptaki częściej zaglądają do karmnika.
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 16:56
      dy się wreszcie skończą te bure dni? Mam już dość braku słoneczka, szczęśliwie mogłam sobie pozwolić na luzacki dzień w domu. Jutro jadę do Jeleniej Góry ale szybko wracam. Wiosny mi się chce i już.
      • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 17:11
        U mnie jeszcze wczoraj było tak
        http://i60.tinypic.com/2r59fmv.jpg

Dziś trochę jakby stajało. Co będzie jutro diabli wiedzą. Wiosny mi sie juz chce...
        • alfredka1 Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 17:27
          Nie psuj nam humorów.... a co to jest to BIAŁE ?/
          U nas plus 5, woda z Odry i kanałów wytwarza mglę paskudną, bardzo oziebiajacą to co odkryte sad((((
          Na obiad przygotowaliśmy namiastkę zimy - bigos rozmrożony poświąteczny, ziemniaki normalne , a na deser rozmrożony piernik. Pycha. Szkoda, że Wędrowiec rozdziała choinkę.
          • aga-kosa Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 17:36
            Wróciliśmy z urodzin u młodszych wnuków. Natomiast starsi wnukowie wręczyli nam "Optymalny tort" Był upieczony z boczku, przybrany migdałami i ślicznie opakowany w celofan i srebrne wstążeczki. Paski chudego boczku wyglądały jak masa czekoladowa. Sama radość. smile aga
          • alfredka1 Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 18:13
            Dopisek:

kto bardzo tęskni za zimą ??? popatrzcie, może Wam przejdzie
            zajrzyjcie
            w Google,, wypiszcie Ojmiakon, a potem pooglądajcie zdjęcia.
            • estella50 Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 18:20
              U mnie już zimy nie będzie! Będzie wiatr, b. niskie ciśnienie, temperatura w okolicach zera, ale już w drugiej dekadzie lutego zacznie się przedwiośnie smile
              Komu wiec spieszno do wiosny niech na północny-zachód zmierza smilesmilesmile
              • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 20:46
                Alfredko, podeślę ci trochę mojej zimy.
                • alfredka1 Re: Witamy w Styczniu. 25.01.15, 20:55
                  czekam, dojdzie szybciej niż ten drań z Syberii.
    • julinka601 Re: Witamy w Styczniu. 26.01.15, 19:53
      Dzisiaj w Jeleniej Górze było cudne słońce a w tle............ góry. Fruwać miałam ochotę. A tu zapowiadają na jutro deszcz ze śniegiem.Pod koniec tygodnia tam wracam ale nie wiem czy słonko na mnie poczeka.
      • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 26.01.15, 20:23
        U nas też świeciło. Ale do końca tygodnia jeszcze trochę czasu więc nie wiadomo. Ale słońce nie zając i jeszcze zaświeci. U mnie zrobiła sie chlapa,placek sniegu,placek błota - nieciekawie to wygląda.
        • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 26.01.15, 20:24
          Alfredko, cudne są te twoje pingwiny - nieodmiennie mnie rozbawiają.
          • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 27.01.15, 13:51
            W nocy padał śnieg, teraz odwilz i chlapa na dworze. Co mnie cieszy- w nocy pada a rano juz jedzie pług i odśnieza. Moze dlatego ze jest nowy wójt?
            • ste.do Re: Witamy w Styczniu. 27.01.15, 14:57
              Z nowymi wójtami i nie tylko, różnie bywa. Oto jaka refleksja przyszła do głowy W.Młynarskiemu w związku z tematem:

Jak głosi jedna z historycznych bujd,
              hen w średniowieczu żył niedobry bardzo wójt.
              Gnębił poddanych, mocną trzymał straż,
              z rzadka ku ludziom swoją złą obracał twarz.

Leciały krnąbrne głowy; rach ciach ciach,
              aż w obejściach wójtowych zapanował blady strach.
              Trwałby ten strach po koniec wójta dni,
              aż osiedlił się w gminie jakiś facet z innej wsi,
              co wszystkim ludziom w krąg powtarzał tak:

Ej, wy, wy, ludzie, wy, tych pogróżek nie kupujta
              i choć szaleje wójt, wy wójta się nie bójta!
              Ej, wy, wy ludzie, wy, se złym strachem głów nie trujta
              i choć zabija wójt, wy wójta się nie bójta!
              Ej, wy, wy, ludzie, wy, raz się w kupę wziąć spróbujta,
              niech wójt nie gnębi was, wy same tu zapanujta!

Jak głosi jedna z średniowiecznych bujd,
              na białej brzozie czarną nocą dyndał wójt.
              Następcą został ten, co wzniecił bunt,
              i wnet znów poczuł pod nogami mocny grunt,

Znowu poleciały Głowy; rach-ciach-ciach,
              i w obejściach wójtowych nastał jeszcze większy strach,
              trwałby ten strach po koniec wójta dni,
              aż osiedlił się w gminie jakiś facet z innej wsi,
              co wszystkim ludziom w krąg powtarzał tak:

Ej, wy, wy, ludzie, wy, tych pogróżek nie kupujta
              i choć szaleje wójt, wy wójta się nie bójta!
              Ej, wy, wy ludzie, wy, se złym strachem głów nie trujta
              i choć zabija wójt, wy wójta się nie bójta!
              Ej, wy, wy, ludzie, wy, raz się w kupę wziąć spróbujta,
              niech wójt nie gnębi was, wy same tu zapanujta!

Taki z tej bujdy morał można brać, że nie wiadomo,
              kogo bardziej trza się bać, czy tego wójta,
              co na ludzi grzmi, czy tych facetów z całkiem innej wsi...
              by W. Młynarski
              • jaga_22 Re: Witamy w Styczniu. 27.01.15, 15:29
                Słyszałam w "Szkiełku" czytał sam Młynarski.
                • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 27.01.15, 17:05
                  U nas akurat chyba nie ma sie czego bać. Facet jeszcze dość młody, wykształcony - kampanię prowadził w ten sposób, że odwiedzał wszystkich mieszkańców sam, kazdemu przedstawiał swój program.Dość sympatyczny facet. Zobaczymy...
                  • iryska2604 Re: Witamy w Styczniu. 28.01.15, 16:56
                    Zbrzydło mi juz wycieranie psom łap. Dziwna ta zima tego roku - niby jest a jakoby jej nie było...
                    • aga-kosa Re: Witamy w Styczniu. 28.01.15, 17:18
                      Też mam ponuro. Byłam ze swoim psem w lesie po korę z brzozy. Temperatura +4 , grzechem by było nie iść. smile aga
                      • tamaryszek44 Re: Witamy w Styczniu. 28.01.15, 17:28
                        Witam. Czy to koniec zimy czy co?? jedno mnie jednak cieszy, to że dzień coraz dłuższy.
                        Miłego wieczoru życzę.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka