Dodaj do ulubionych

Zmierzch lewicy w Polsce ?

08.04.15, 10:35
Stan gry 300Polityka.... donosi na moją skrzynke pocztową o tym co o lewicy (w dzisiejszym numerze Rzplitej) pisze red. J.Nizinkiewicz :

CZAS ZACZĄĆ BUDOWĘ NOWEJ LAICKIEJ LEWICY – pisze w RZ Jacek Nizinkiewicz: “Nowa lewica potrzebuje nie tylko nowych twarzy, młodości i świeżej krwi. Potrzebuje treści. Rowy społecznych podziałów są tak głębokie, że budowa nowej lewicowej partii, nieodwołującej się do elektoratu postpezetpeerowskiego, wolnej od postsolidarnościowych sporów, smoleńskich emocji, będzie trudna. Ale nie niemożliwa”.
— OŚMIESZONA LEWICA POZWALA ZAWŁASZCZYĆ PRAWICY CAŁĄ SCENĘ – dalej Nizinkiewicz: “W latach 90. religia niosła z sobą etyczny ładunek,a Kościół był partnerem w dyskusji. Lewica laicka,za którą opowiadał się Adam Michnik, nie stawała w kontrze do Kościoła, ale upominała się o dialog. Dzisiaj tego brakuje. Lewicowe środowiska pozbawione są wizji społecznej. Ośmieszona i skłócona lewica znika, pozwalając zawłaszczyć prawicy cała scenę. System zmierza w stronę dwupartyjnego i hegemonii PO-PiS”.

Mój komentarz : Święta prawda.
To "efekt Millera" - tworzenia różnych bloków lewicowych, zbliżania się do PO, rozgrywek w kierownictwie, braku konsekwencji i lewicowości w programach, brak realizmu,...
Do obnizenia roli lewicy w Polsce przyczyniają się też gremialnie inne partie (też prawicowe)
głosząc/przejmując lewicowe hasła.
Też uważam, że : ...."System zmierza w stronę dwupartyjnego i hegemonii PO-PiS..."
Obserwuj wątek
      • czuk1 Re: Zmierzch lewicy w Polsce ? 08.04.15, 21:50
        Zaczynają się mnie podobać .... młodzi wykształceni , z otwarta głowa; na świat i ludzi ... miejscy przywódcy SLD. Poznałem ich przy okazji ostatniej kampanii wyborczej. Jutro idę na spotkanie
        z p. Magdaleną Ogórek.

Do partii nie zapiszę się ale już sympatyzuję z tymi młodymi lokalnymi patriotami.
        • wikul Re: Zmierzch lewicy w Polsce ? 08.04.15, 21:54
          czuk1 napisał:

> Zaczynają się mnie podobać .... młodzi wykształceni , z otwarta głowa; na świa
          > t i ludzi ... miejscy przywódcy SLD. Poznałem ich przy okazji ostatniej kampani
          > i wyborczej. Jutro idę na spotkanie
          > z p. Magdaleną Ogórek.

Pani Ogórek nie zapisze się do SLD i nie będzie aktywistką. To millerowski królik z kapelusza.
          • czuk1 Re: Zmierzch lewicy w Polsce ? 08.04.15, 22:04
            Młodzi z SLD (u nas ) to raczej liberalni demokraci . Nie są aktywistami SLD. Mają krytyczne zdanie o socjaliżmie; O organizacji, kierowaniu i działaniach SLD. Widzę , że swoją działalność koncentrują na poziomie lokalnym.
              • wikul Re: Zmierzch lewicy w Polsce ? 09.04.15, 17:57
                anoagata napisała:

> Faktycznie jest zmierzch ale jak może być inaczej gdy taki dziadek Miler Leszek
                > trzyma władzę a głosował przeciw wieku emerytalnego,z nim słońce na pewno nie
                > wzejdzie.

Zgodnie z własnym przekonaniem powinien od czterech lat być na emeryturze.

pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Miller

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka