Dodaj do ulubionych

Może ktoś wie?

12.04.15, 17:12
Przy okazji "miesięcznic", marszów i przy wielu innych - organizowanych głownie przez PiS i narodowców słychać spiew -Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie, lub Aby Polska była Polską i co tam jeszcze w repertuarze. Pamiętam, ciarki mi chodziły po plecach jak w latach 80-tych tego słuchałam. W końcu komuna padła,zmienił się ustrój,mamy wolność , wolny rynek -to o co tu chodzi? Chyba o to że Polska będzie tylko wtedy wolna jak do władzy dojdzie partia stojąca za tymi wiecami ?KK również wtóruje tym wołającym o wolną ojczyznę a co jak co prześladowanym się czuć nie może.Chyba że chodzi o to aby było tak jak to wcześniej mówił Goryszewski że nie jest ważne czy Polska będzie biedna czy bogata, najważniejsze żeby była katolicka.
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Może ktoś wie? 12.04.15, 17:38
      Ja też zastanawiałam się nad tym, o jaką ojczyznę im chodzi? Najpierw pomyślałam, że czują się "zniewoleni" przez Unię i chcą od niej właśnie wolności. Jednak racjonalnie myśląc, to są oni przecież racjonalistami: PiS-owcy są europosłami, zapewniają tam etaty różnym pociotkom, Kk czerpie pełnymi garściami z unijnego budżetu, a i to, że nasza gospodarka mocno zyskuje na członkostwie, to nie może być obojętne partii, która dąży do władzy.
      Chodzić więc może raczej o zmianę partii u władzy i wynikającą stąd zmianę ustroju: z demokracji parlamentarnej na ... nie wiem, jak nazwać to, co może nastać sad
      • czuk1 Re: Może ktoś wie? 12.04.15, 18:44
        Wg mnie, chodzi wyłącznie o zdobycie pełni wladzy w Polsce. Wolność rozumowana jest jako rządy nasze, PiS - wośći . Nawet z programu PiS nie wynika, że jego rządy przyniosą Polsce/Polakom jakieś nowe prawa, nowe wolności.
        1.Nieuprawnione jest mówienie, że Polska nie jest wolna, że dopiero o tę wolność trzeba dopiero walczyć.
        2. Jestem przekonany, że prosta zmiana rządów z PO na PiS , bez wymiany polityków kotuacji Polski i jej obywateli.
    • ste.do Re: Może ktoś wie? 12.04.15, 20:57
      Ojczyzna wg "pisowych" będzie wolna wtedy, gdy będzie ich, tzn. będą mogli rządzić wg powiedzenia "teraz k...a MY". I na samą perspektywę takiego obrotu sprawy ciarki mnie przechodzą.sad
      • zajbel Re: Może ktoś wie? 12.04.15, 21:53
        Niewielu z tych co tak śpiewają wie o co proszą. Bo faktycznie co to dla nich oznacza? Gdyby się ich spytać będą pletli bzdury o zniewoleniu o Rosjanach i kondominium ale w czym sie ten brak wolności, to zniewolenie objawia to już nie powiedzą. Nie chcę dożyć czasów wolności po pisowsku, mam juz jako tako nżycie ułożone i dobrze mi z tym . Ja sobie wręcz nie wyobrażam co ci sami ludzie powiedzieliby gdyby tak ich modlitwy zostały wysłuchane

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka