Dodaj do ulubionych

Prezydenta wybrała nam wiocha

25.05.15, 11:13
I za to powinniśmy być im "wdzięczni". Oburzonych na zapas informuję że dla mnie wiocha to nie miejsce zamieszkania a stan ducha. Wiocha mieszka również w miastach chociaż jest w mniejszości. To roszczeniowy elektorat który prędzej czy później zgłosi się do Dudy po spełnienie obietnic.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,143907,17977913,Wybory_prezydenckie_2015__Wies_i_mlodzi_za_Duda__Komorowski.html#Czolka3Img
Obserwuj wątek
   • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 12:29
    Może być też inaczej. Prezydentura Dudy posłuży do rozliczenia się przez niego z obietnic i do wzmocnienia PiS. Do tego stopnia, że PiS wygra wybory parlamentarne.
    W ciągu kilku miesięcy Prezydent Duda przekaże projekty ustaw do Sejmu. Wszystkie one dotyczyć będą głoszonych przez niego obietnic. Projekty - jako nierealne - przez Sejm (PO+PSL) zostaną odrzucone. Co powie Duda ?
    ....- z tym Sejmem i rządem nie jestem w stanie zrealizować swoich obietnic. Widzicie ? Dotrzymałem skowa. Aby można obietnice zrealizować wybierzmy kandydatów PiS do parlamentu. No i naród wybierze PiS do samodzielnego rządzenia. Od tej chwili premier pisowski i jego ministrowie będą "gimnastykować się" z obietnicami ich prezydenta.
    Pokażą , że chcą te obietnice zrealizować ale nie ma na to warunków finansowych bo PO zostawiła Polskę w ruinie.
    Naród zostanie z ręką w nocniku a PiS będzie realizował swój socjalistyczny program..
    Przy poparciu swoich zwolenników. Obietnic nie spełni .... zepsuje państwo... i przekaże władzę innym politycznym wizjonerom , których obietnice naród kupi.
    • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 12:50
     czuk1 napisał:

     > Może być też inaczej.


     Teoretycznie masz rację, może tak być.
     Duda ma dwie możliwości albo będzie ślepo słuchał Prezesa wtedy o drugiej turze może zapomnieć albo się usamodzielni wtedy to o Dudzie zapomni Prezes. Jak by nie mówić dup(d)a z tyłu.
     • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 14:01
      Wg Wikula :Duda ma dwie możliwości albo będzie ślepo słuchał Prezesa wtedy o drugiej turze może zapomnieć albo się usamodzielni wtedy to o Dudzie zapomni Prezes. Jak by nie mówić dup(d)a z tyłu

      Są inne możliwości.

      3. Odsunąć od władzy emeryta JK. Zmienić nazwę partii. Kampanię jesienną
      prowadzić pod innym sztandarem i kierownictwem . Opracować "nośny/ułudny"program dla partii jak dla "republikańskiej partii pracy". Z nim iść na wybory - jako zjednoczona prawica.
      Wygrać wybory, rządzić samodzielnie.

      4. Wygrać wybory z " ciągnionym" programem Dudy , nadal bez eksponowania osoby JK
      i skompromitowanych polityków PiS.
  • estella50 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 12:37
   AD wybrała nam nie tylko "wiocha", ale też ci z krótkim i bardzo krótkim stażem w szkolnych murach oraz ci póżno urodzeni. A wiec elektorat ma bardzo specyficzny: niedokształcony, niedoświadczony, niedopierzony i z zaścianka. A taki elektorat rzeczywiście jest roszczeniowy. No, zobaczymy zderzenie dużych oczekiwań z brakiem kasy i oporem materii (na razie rządowej i sejmowej).

   • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 12:57
    estella50 napisała:

    > AD wybrała nam nie tylko "wiocha", ale też ci z krótkim i bardzo krótkim stażem
    > w szkolnych murach oraz ci póżno urodzeni.

    Owszem, ale jest też to grupa wiekowa z najniższą frekwencją na wszystkich wyborach. Oznacza to, że większość młodych miała w dupie te wybory. Zresztą, poparcie tej grupy to jak blask meteorytu, jak się młodzież skapnie o co chodzi z PiSem zaraz zgaśnie.
    Niestety o tych późno urodzonych dudofilów nic dobrego nie mogę napisać. Zapomnieli o doświadczeniach swoich lat?
  • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 13:42
   Widzę że jesteście kółkiem wzajemnej adoracji i "elytom" a wasze komentarze na temat elektoratu Dudy świadczą o tym iż to właśnie wy jesteście tą wiochą. Pomyślcie ciut głębiej a może coś wam w mózgownicach błyśnie i zrozumiecie dlaczego Bul przegrał.
   • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 15:11
    der-chef napisała:

    > Widzę że jesteście kółkiem wzajemnej adoracji i "elytom" a wasze komentarze na
    > temat elektoratu Dudy świadczą o tym iż to właśnie wy jesteście tą wiochą. Pomy
    > ślcie ciut głębiej a może coś wam w mózgownicach błyśnie i zrozumiecie dlaczego
    > Bul przegrał.


    Widzę że jesteś zwolennikiem i wyborcą Dupy* i niczego z tych postów nie zrozumiałeś. W takim razie jak byś głęboko nie sięgał to nie zrozumiesz że Dupę wybrał elektorat roszczeniowy który oczekuje żeby mu państwo wszystko dawało. Po jakimś czasie okazuje się że to nie możliwe i wtedy czeka na nowego zbawcę by się kolejny raz rozczarować.
    Można dodać że to nie Dupa wygrał a Komorowski przegrał. Nie będę rozwijał tego tematu bo i tak nie zrozumiesz.

    * Przeszedłem na język wolski bo widać że z polskim masz trudności. Elyty to coś gorszego czy lepszego od elit? Infantylne prostactwo.
   • 111111l Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 15:13
    Wlasnie tacy jak ty sprawili , ze Komorowski przegral. Twoje Bul I ciagle placze o Polsce wpadajacej w przepasc , pomimo ze w Polsce jest bardzo dobrze. Porownujac Polske do innych KDLow widzimy Polske jako kraj miodem plynacy.
    • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 19:21
     111111l napisał:

     > Wlasnie tacy jak ty sprawili , ze Komorowski przegral. Twoje Bul I ciagle placz
     > e o Polsce wpadajacej w przepasc , pomimo ze w Polsce jest bardzo dobrze. Porow
     > nujac Polske do innych KDLow widzimy Polske jako kraj miodem plynacy.

     Tak, to cieszy byłych esbeków i kombinatorów.
     • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 26.05.15, 10:26
      der-chef napisała:

      > Tak, to cieszy byłych esbeków i kombinatorów.


      Czy chodzi ci o te podejrzane indywidua z IV RP ?

      1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP- członek PZPR do jej końca. Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi Bronisława Komorowskiego z PO za udział w manifestacji na warszawskim Placu Zwycięstwa w rocznicę odzyskania niepodległości.
      2. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP- członek PZPR w latach 1976 - 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB.
      3. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR, będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.
      4. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP(członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.
      5. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.
      6. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, a w rządzie Leszka Millera główny inspektor ochrony danych osobowych.
      7. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. W latach 80 członek PRON. Figuruje w materiałach służb specjalnych PRL jako tajny współpracownik o kryptonimach `Mieczysław' i `Przemek'. Z dokumentów SB znajdujących się w IPN wynika, że w styczniu 1988 roku Kowalski został zarejestrowany w dzienniku rejestracyjnym jako TW `Mieczysław' pod numerem 54803.
      8. Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR. Pracował w Komitecie ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, kierowanym przez Aleksandra Kwaśniewskiego.
      9. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradcą ministrów Kołodki i Belki.
      10. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika `Czas', klasycznego pisma partyjnego `po linii i na bazie' (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).
      11. Krzysztof Śniegocki, Sędzia Trybunału Stanu IV RP wybrany jako kandydat PiS i LPR. W latach 80. jako radca ministerstwa rolnictwa aktywnie występował w sądzie pracy przeciwko wyrzuconemu z pracy za działalność związkową działaczowi `Solidarności'.
      12. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- członek PZPR do końca (1990). W latach 1987-1990 był zastępcą szefa Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Jeleniej Górze ds. polityczno-wychowawczych, był klasycznym oficerem politycznym, krzewiącym socjalizm wśród milicjantów i sprawdzającym czy nie chodzą do kościoła lub nie mają kumpli w opozycji.
      13. Karol Karski (PiS) obecnie radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. Aparatczyk władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
      14. Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.
      15. Henryk Biegalski, nominowany i odwołany z funkcji szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, od 1969 r. do końca lat 80. był członkiem PZPR. Od marca 1982 r. należał do Komisji Bezpieczeństwa i Ładu Publicznego KW PZPR w Gdańsku.
      16. Krzysztof Czabański, mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. `Sztandaru Młodych' i `Zarzewia'. W latach 1967-1980 należał do PZPR.
      17. Stanisław Podlewski, mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia.
      18. Marcin Wolski, 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.
      19. Tomasz Gąska, mianowany 25.07.2006 nowym wiceprezesem Radia PiK z nadania PiS - były PZPR-owski aparatczyk, który strzegł linii partii i bronił stanu wojennego. Był członkiem PZPR, sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej w tygodniku `Fakty' i zastępcą redaktora naczelnego tej gazety od 1979 roku, przez stan wojenny, aż do upadku komunizmu, odznaczony medalem im. Janka Krasickiego. Używając pseudonimu Tomasz Hellen pisał m.in. peany na temat WRON, a w tekście `Jaka może być partia' nawoływał do odrodzenia w PZPR `ducha leninowskich zasad'.
      20. Jan Sulmicki, kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 14.12.2006 zrezygnował z kandydowania z "powodów rodzinnych".
      21. Ryszard Bender także członek PRON i poseł na Sejm PRL. Vice-prezes PZKS, które oficjalnie poparło wprowadzenie stanu wojennego w 1981.Obecnie senator LPR. W wyborach 2007 r. startuje z list PiS.
      22. Bolesław Borysiuk wybrany do KRRiT za zgodą Kaczyńskich. Był strażnikiem "jedynie słusznej linii Roberta Kwiatkowskiego", przez lata prezesa TVP z ramienia SLD i jednego z czarnych bohaterów afery Rywina . Do PZPR należał od 1971 r. `Bolek nie jest lubiany, silne poparcie ma tylko wśród byłych aktywistów PZPR i SLD, szczególnie tych z frakcji Millera'
      23. Irena Okrągła, powołana 01.12.2005 przez ministra Ziobro na stanowisko zastępcy prokuratora generalnego. W 1985 r., pełniąc funkcję wiceszefowej Prokuratury Rejonowej w Sopocie, podjęła decyzję o aresztowaniu Jarosława Malca, działacza opozycji, zatrzymanego przez milicję w czasie rozlepiania plakatów nawołujących do bojkotu wyborów do Sejmu.
      24. Wiesław Jan Kurowski, członek Rady Politycznej PiS - tajny współpracownik `Sławek', `Radosław', `Jacek'. Na stronie PiS pan Kurowski nie figuruje na liście członków Rady, ale - co ciekawe - w wersji angielskiej strony dalej jest jej członkiem.
      25. Jarosław Netzel - szef PZU, z ramienia PiS, podejrzewany o malwersacje, będący w kręgu podejrzeń w sprawie przecieku, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia.
      26. Konrad Kornatowski - szef Policji, prokurator z ramienia PiS, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia. Jego nazwisko pojawia się w "raporcie Rokity" z 1991 r. opisującym nadużycia MSW w latach rządów Wojciecha Jaruzelskiego (tajemnicza śmierć Tadeusza Wądołowskiego na komisariacie kolejowym MO w 1986 r.).
      27. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - oskarżony o spowodowanie przecieku, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia. Członek PZPR od 1986 r.
      28. Piotr Ryba - kandydat do Rady Nadzorczej TVP, współpracownik wicepremiera RP, oskarżony o korupcję, zatrzymany przez CBA
      29. Andrzej Kryszyński - pracownik ratusza kierowanego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, rekomendowany przez Andrzeja Urbańskiego - szefa kancelarii prezydenta RP i prezesa TVP z ramienia PiS, oskarżony o korupcję, zatrzymany przez CBA.
      30. Artur Piłka - doradca Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, oskarżony o handel narkotykami, zatrzymany przez Policję.
      31. Jan Robert Nowak - główny propagandysta Radia Maryja, wspierającego PiS. Kontakt operacyjny SB o pseudonimie `Tadeusz'.
       • wikul Re: Tu masz 500 przekrętów PO 26.05.15, 11:14
        Myślałem że jesteś poważnym człowiekiem. Podsyłasz te żałosne pisowskie brednie jako argument w dyskusji? Mogę ci podesłać lepiej opisane pisowskie szwindle. Tylko po co? Ale proszę bardzo:

        www.bankier.pl/forum/temat_ludzie-i-afery-pisu,4945923.html
        tropimypis.prv.pl/
        www.4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=250965&t=250965
        www.dzienniknowy.pl/fora/temat/950.dhtml
        Itd., itp. ...
   • estella50 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 15:46
    der-chef napisała:

    > Widzę że jesteście kółkiem wzajemnej adoracji i "elytom" a wasze komentarze na
    > temat elektoratu Dudy świadczą o tym iż to właśnie wy jesteście tą wiochą. Pomy
    > ślcie ciut głębiej a może coś wam w mózgownicach błyśnie i zrozumiecie dlaczego
    > Bul przegrał.

    A jak chciałbyś rozwiązać problem nie analizując jego przyczyn? Trzeba wiedzieć, w jakiej grupie wyborców jest elektorat Dudy, a w jakiej Komorowskiego. I dlaczego tak jest.

    To nie jest też nowina, że znaczna część naszych rodaków nie potrafi czytać ze zrozumieniem, analizować np umów, nie rozumie przepisów prawnych czy skarbowych. Dla nich rząd ma dać, a Duda to obiecał, więc głosują na Dudę!
    Czy to jest ze strony Dudy uczciwe? Przecież musi sobie zdawać sprawę z ograniczeń budżetowych i czym grozi polityka rozdawnictwa.

    • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 19:25
     estella50 napisała:

     >
     > To nie jest też nowina, że znaczna część naszych rodaków nie potrafi czytać ze
     > zrozumieniem, analizować np umów, nie rozumie przepisów prawnych czy skarbowych
     > . Dla nich rząd ma dać, a Duda to obiecał, więc głosują na Dudę!
     > Czy to jest ze strony Dudy uczciwe? Przecież musi sobie zdawać sprawę z ogranic
     > zeń budżetowych i czym grozi polityka rozdawnictwa.
     >
     A czy to jest uczciwe że nagle mając smród koło tyłka Komorowski obiecuje to samo co Duda? Ja od rządu oczekuję tylko i wyłącznie uczciwości a nie rozdawnictwa, oczekuję też racjonalnej gospodarki a nie rozpieprzania każdej kasy na pierdoły i łapówki.
     • estella50 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 19:36
      der-chef napisała:

      > estella50 napisała:
      >
      > >
      > > To nie jest też nowina, że znaczna część naszych rodaków nie potrafi czyt
      > ać ze
      > > zrozumieniem, analizować np umów, nie rozumie przepisów prawnych czy skar
      > bowych
      > > . Dla nich rząd ma dać, a Duda to obiecał, więc głosują na Dudę!
      > > Czy to jest ze strony Dudy uczciwe? Przecież musi sobie zdawać sprawę z o
      > granic
      > > zeń budżetowych i czym grozi polityka rozdawnictwa.
      > >
      > A czy to jest uczciwe że nagle mając smród koło tyłka Komorowski obiecuje to sa
      > mo co Duda? Ja od rządu oczekuję tylko i wyłącznie uczciwości a nie rozdawnictw
      > a, oczekuję też racjonalnej gospodarki a nie rozpieprzania każdej kasy na pierd
      > oły i łapówki.

      Od rządu (nowego) będziesz mógł oczekiwać po jesiennych wyborach parlamentarnych. Wczoraj wybieraliśmy prezydenta, a naród wybrał właśnie takiego, który obiecywał to, co nie mieści się w kompetencjach prezydenta.
  • ste.do Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 15:24
   Uff, stolica nie zawiodła:
   tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,w-warszawie-wygral-komorowski,169476.html
   Rozumiem że tu jest specyficzny elektorat, żyjący z budżetu i bardziej zależny od "koryta" i w większym stopniu niż średnia krajowa wykształcony. Więc można się było spodziewać że tak będzie. Tu PIS " nie zadbał" i nie podesłał swoich wyborców. Napływowi zwani słoikami tego nie zapewnili. A może już się ucywilizowali.
   • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 25.05.15, 15:37
    ste.do napisała:

    > Uff, stolica nie zawiodła:

    > Rozumiem że tu jest specyficzny elektorat, żyjący z budżetu i bardziej zależny
    > od "koryta" i w większym stopniu niż średnia krajowa wykształcony. Więc można
    > się było spodziewać że tak będzie. Tu PIS " nie zadbał" i nie podesłał swoich w
    > yborców. Napływowi zwani słoikami tego nie zapewnili. A może już się ucywilizow
    > ali.


    "Specyficzny" elektorat jest nie tylko w Warszawie, jest w dziewięciu województwach i wielkich miastach. Nie liczący na "koryta" a przede wszystkim na własną inicjatywę. A Warszawa to taka wyspa na pisowskim Mazowszu.

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,143907,17977913,Wybory_prezydenckie_2015__Wies_i_mlodzi_za_Duda__Komorowski.html?lokale=wroclaw#BoxNewsLink
  • wikul "Pogotowie Różańcowe" odwołane 25.05.15, 18:03
   Krucjata Różańcowa za Ojczyznę odwołała zapowiedziane zgromadzenie pod Państwową Komisją Wyborczą. Według wcześniejszych zapowiedzi uczestnicy Krucjaty mieli modlić się pod gmachem PKW, by nie doszło do fałszerstw podczas liczenia głosów. - Chyba nie ma już potrzeby dodatkowej akcji, bo wygląda na to, że kandydat, który zwyciężył według sondażu, się utrzyma - powiedział nam przedstawiciel Krucjaty.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,17981998,_Pogotowie_Rozancowe__pod_siedziba_PKW_odwolane.html?lokale=wroclaw#BoxNewsLink
  • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 25.05.15, 18:19
   ... a przewaga ostatecznie okazała się minimalna co świadczy o tym że te wybory były do wygrania.

   Oto oficjalne wyniki wyborów prezydenckich: Andrzej Duda 51,55 proc., Bronisław Komorowski 48,45 proc.

   Ostateczna frekwencja wyniosła 55,34 proc.
   • krakkrakusek1au Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 10:45
    Ja tu widzę problem z polską edukacją. W Polsce uczą jak powtarzać. Zachodnie uczelnie jak zdobyć informacje, krytycznie je przeanalizować i wyciągnąć własny wniosek.

    Andrzej Duda dużo obiecał, to fakt. Dlaczego jednak sądzicie, że nie będzie starał się rozwiązać tych problemów? Dlaczego ma mu się nie udać? Bo Komorowskiemu się nie udało? Bo tak wam wyprali mózgi nauczyciele?

    Wielu ludzi osiągnęło sukces tylko dzięki temu, że myslalo inaczej, że potrafiło rozwiązać problemy tam gdzie inni zawiedli.
    • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 10:50
     krakkrakusek1au napisał:

     > Ja tu widzę problem z polską edukacją. W Polsce uczą jak powtarzać. Zachodnie u
     > czelnie jak zdobyć informacje, krytycznie je przeanalizować i wyciągnąć własny
     > wniosek.
     >
     > Andrzej Duda dużo obiecał, to fakt. Dlaczego jednak sądzicie, że nie będzie sta
     > rał się rozwiązać tych problemów? Dlaczego ma mu się nie udać? Bo Komorowskiemu
     > się nie udało? Bo tak wam wyprali mózgi nauczyciele?
     >
     > Wielu ludzi osiągnęło sukces tylko dzięki temu, że myslalo inaczej, że potrafił
     > o rozwiązać problemy tam gdzie inni zawiedli.

     100% racji. Na moim podwórku obserwuję od lat niemoc POPISU. Nic się nie da, niczego nie można, nic się nie opłaci. To co jeszcze zostało sprzedać za przysłowiową złotówkę i zainkasować łapówę.
     • aga-kosa Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:03
      A w mojej gminie się wiele udaje mimo tego, że ludzie głosowali prawie w 70% za byłym prezydentem. Są nowe zakłady pracy, są wyremontowane ulice, robią kanalizację, są dwa przedszkola, Klub seniora, zakręceni na rowerach zespoły sportowe a bezrobotni nie dostają "kuroniówki" tylko w Centrum Integracji Społecznej - CIS pracują przy porządkowaniu miasta i zieleni.
      Wszystko to - a nie wyliczyłam wszystkiego -nie zależy od żadnego prezydenta . Tylko jak u Wyspiańskiego: "Ino żeby chcieli chcieć".
      aga
      • zajbel Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:12
       Ago, to samo jest u nas, obojetnie kto będzie prezydentem jak sami nie zadbamy o swoje małe ojczyzny to nikt i nic nam nie pomoże. A co do Dudy to po prostu nie jest z mojej bajki i na niego nie glosowalam. Będę punktować każde jego potknięcie tak jak on punktował i wyolbrzymiał potknięcia Komorowskiego a w dodatku włożył mu na plecy wszystkie winy rządu. Ludzie to łyknęli i to też ich przekonalo że prezydent wszystko może. A tak nie jest o czym Duda sam na własnej d.. sie przekona.
      • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:14
       aga-kosa napisała:

       > A w mojej gminie się wiele udaje mimo tego, że ludzie głosowali prawie w 70% za
       > byłym prezydentem. Są nowe zakłady pracy, są wyremontowane ulice, robią kanali
       > zację, są dwa przedszkola, Klub seniora, zakręceni na rowerach zespoły sportowe
       > a bezrobotni nie dostają "kuroniówki" tylko w Centrum Integracji Społecznej -
       > CIS pracują przy porządkowaniu miasta i zieleni.
       > Wszystko to - a nie wyliczyłam wszystkiego -nie zależy od żadnego prezydenta .
       > Tylko jak u Wyspiańskiego: "Ino żeby chcieli chcieć".
       > aga

       Cieszę się. W moim mieście na przestrzeni 25 lat zniknęło 5000 miejsc pracy a powstało 200. Obiekty będące własnością starostwa jeszcze stoją, nikt ich nie chce kupić ani wydzierżawić, popadają w totalną ruinę. Powiat PO zadłużyło na 28 mln i mam z tego powodu się cieszyć. Ja ich nie wybierałem
       • aga-kosa Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:28
        Ja "swoich" wybierałam. Jak mi coś nie pasuję idę do burmistrza, przewodniczącego rady i mówię, że: mają się dobrze bo ja podatki płacę i oczekuję załatwienia sprawy. smile
        Myślę, że moja nieobecność na wyborach obojętnie na jaką opcję oddała bym głos - nie pozwoliłaby mi mieć pretensji do żadnej ze stron.
        Czy ktoś pyta rybę co by chciała - nie, bo ryby głosu nie mają. Mogą sobie wypływać na szerokie wody i żyć szczęśliwie. Nie każda ryba tak może. aga
       • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:30
        der-chef napisała:

        > Cieszę się. W moim mieście na przestrzeni 25 lat zniknęło 5000 miejsc pracy a p
        > owstało 200. Obiekty będące własnością starostwa jeszcze stoją, nikt ich nie ch
        > ce kupić ani wydzierżawić, popadają w totalną ruinę. Powiat PO zadłużyło na 28
        > mln i mam z tego powodu się cieszyć. Ja ich nie wybierałem

        Ręce opadają. Trzeba brać sprawy w swoje ręce jak wyżej napisały doświadczone panie.
        Ale jak ktoś obarcza partię winą za stan rzeczy i czeka aż mu dadzą ...
     • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:26
      der-chef napisała:

      > 100% racji. Na moim podwórku obserwuję od lat niemoc POPISU. Nic się nie da, ni
      > czego nie można, nic się nie opłaci. To co jeszcze zostało sprzedać za przysłow
      > iową złotówkę i zainkasować łapówę.

      Trudno dyskutować z kimś kto bredzi o POPiSie, który istnieje chyba tylko w chorej lewackiej wyobraźni.
      • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:38
       wikul napisał:

       > der-chef napisała:
       >
       > > 100% racji. Na moim podwórku obserwuję od lat niemoc POPISU. Nic się nie
       > da, ni
       > > czego nie można, nic się nie opłaci. To co jeszcze zostało sprzedać za p
       > rzysłow
       > > iową złotówkę i zainkasować łapówę.
       >
       > Trudno dyskutować z kimś kto bredzi o POPiSie, który istnieje chyba tylko w cho
       > rej lewackiej wyobraźni.

       Tak, trudno dyskutować z kimś kto współpracował z regionalnymi przedstawicielami tych formacji. Jedyny radny który doprowadził do pozytywnych zmian w powiecie nie został wybrany w ostatnich wyborach samorządowych tylko dlatego że był z SLD. To dzięki takim jak Ty mamy totalny burdel w kraju i nie mów mi co zbudowano i czego to dokonano bo te rzeczy powinny być normalką a nie wyczynem i zrobione już 20 lat temu.
       • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 27.05.15, 17:39
        der-chef napisała:

        > Tak, trudno dyskutować z kimś kto współpracował z regionalnymi przedstawicielam
        > i tych formacji. Jedyny radny który doprowadził do pozytywnych zmian w powiecie
        > nie został wybrany w ostatnich wyborach samorządowych tylko dlatego że był z S
        > LD. To dzięki takim jak Ty mamy totalny burdel w kraju i nie mów mi co zbudowa
        > no i czego to dokonano bo te rzeczy powinny być normalką a nie wyczynem i zrob
        > ione już 20 lat temu.

        Kto współpracował? Ja? Ja odpowiadam za stan kraju? Puknij się towarzyszu w czółko.
        Powinno być? To czemu nie jest w tylu krajach?
        Dwadzieścia lat temu trzeba było odbudować kraj i wydobyć z kilkudziesięcioletniego zacofania po rządach komuny. A co zostało z SLD widać gołym okiem.
      • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:44
       der-chef napisała:

       > 100% racji. Na moim podwórku obserwuję od lat niemoc POPISU. Nic się nie da, ni
       > czego nie można, nic się nie opłaci. To co jeszcze zostało sprzedać za przysłow
       > iową złotówkę i zainkasować łapówę.

       Krakusek pisze o czym innym a TY der-chef przyznajesz mu rację i piszesz o jednostkowym przykładzie z Twojej małej ojczyzny. A więc nie rozumiem. Tym bardziej, że przypadek przez Ciebie opisany jest niechlubnym wyjątkiem. (wybieracie to macie...). Wierz mnie i innym, że
       samorządy sprawdziły się. Widać to naocznie, wystarczy wyruszyć w Polskę.
       A tak na marginesie.
       Dla mnie nie jest dowodem na niemoc władzy w Twojej gminie takie oto gołosłowne oceny:
       "Nic się nie da, niczego nie można, nic się nie opłaci. To co jeszcze zostało sprzedać za przysłowiową złotówkę i zainkasować łapówę. "
    • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:03
     Krakusku. Atakujesz inaczej myślących... ogólnikami. Przecież tu mamy konkretną sytuację (obietnice p. Dudy) i opisujemy ją, analizujemy , pokazujemy słabe strony, krytykujemy, poddajemy w wątpliwość możliwość ich realizacji .... nie gołosłownie ale pokazujemy , że na dziś
     brak możliwości finansowych ich realizacji.
     Można by wierzyć w te obietnicy tylko wtedy kiedy p. Duda pokazał by sposób, źródła, terminy realizacji obietnic. To było/jest powodem wyśmiewania takich obietnic i braku wiary w ich autora.
     Patrząc na obietnice od strony ekonomicznej .... wiadomo, że wszystko jest możliwe.... w ustroju socjalistycznym i komunistycznym. Można zabrać bogatym a dać biednym, można budżet państwa przeznaczać głownie na cele socjalne kosztem wydatków na cele rozwojowe,
     można....., można....
     A te oceny krytyczne polskiej edukacji, o wypranych naszych mózgach, o rozwiązywaniu problemów przy pomocy bezmyślnych metod .... daruj sobie. Dajesz nimi ocenę (nienajlepszą) swojej osoby... wyobcowanej z naszego narodu.
     • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:21
      Piszesz jak typowy peowiak, nie ma kasy. Jak ja k#&^#*a załatwiałem kasę i pracę dla jednostki budżetowej, dałem kasę i projekt w którym starostwo nie ponosiło żadnych kosztów to mnie wyśmiano i stwierdzono "to się nie opłaca bo trzeba by zatrudnić kilku ludzi". To pytam po kiego C(*%$#a tworzy się miejsca pracy? Po to by nie zatrudniać ludzi którzy sami na siebie zarobią i jeszcze oddadzą kasę na rachunek jednostki budżetowej. Rozumiem że dodatkowe np. 500 tys dla budżetu to tylko na waciki dla pani starościny.
      • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:34
       der-chef napisała:

       > Piszesz jak typowy peowiak, nie ma kasy. Jak ja k#&^#*a załatwiałem kasę i prac
       > ę dla jednostki budżetowej, dałem kasę i projekt w którym starostwo nie ponosi
       > ło żadnych kosztów to mnie wyśmiano i stwierdzono "to się nie opłaca bo trzeba
       > by zatrudnić kilku ludzi". To pytam po kiego C(*%$#a tworzy się miejsca pracy?
       > Po to by nie zatrudniać ludzi którzy sami na siebie zarobią i jeszcze oddadzą
       > kasę na rachunek jednostki budżetowej. Rozumiem że dodatkowe np. 500 tys dla bu
       > dżetu to tylko na waciki dla pani starościny.


       Pisze jak świadomy Polak z którym się czasem nie zgadzam ale który chce dobrze dla Polski
       i nie czeka na mannę z nieba.
    • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 11:23
     krakkrakusek1au napisał:

     > Ja tu widzę problem z polską edukacją. W Polsce uczą jak powtarzać. Zachodnie u
     > czelnie jak zdobyć informacje, krytycznie je przeanalizować i wyciągnąć własny
     > wniosek.

     Chyba za daleko odleciałeś z tymi opiniami. Antypody nie tylko geograficzne.

     www.portaloswiatowy.pl/aktualnosci/polska-edukacja-wg-oecd-i-bbc---sukcesy-wieksze-niz-w-innych-szkolach-282387
     wyborcza.pl/1,75477,17284649,Brytyjska_minister_edukacji__reforme_naszego_szkolnictwa.html
     naukonauci.blog.polityka.pl/2014/05/08/edukacja-znowu-sukces/
     To tylko trzy pierwsz z brzegu informacje.

     > Andrzej Duda dużo obiecał, to fakt. Dlaczego jednak sądzicie, że nie będzie sta
     > rał się rozwiązać tych problemów? Dlaczego ma mu się nie udać? Bo Komorowskiemu
     > się nie udało? Bo tak wam wyprali mózgi nauczyciele?

     Dlatego że naobiecywał to o czym decyduje rząd i parlament a nie prezydent. O kosztach nie wspominając. Kto ci wyprał tak mózg że nie rozumiesz takich podstawowych rzeczy?

     > Wielu ludzi osiągnęło sukces tylko dzięki temu, że myslalo inaczej, że potrafił
     > o rozwiązać problemy tam gdzie inni zawiedli.

     Bla, bla, bla ...
     • anoagata Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 12:58
      Jak czytam der-chefa to przypomniała się mi pewna baba dzwoniąca do telewizji;
      powiedziała,ze nie będzie głosować na Komorowskiego bo On nic jej nie dał.

      Ja nie oczekiwałam i nie oczekuję od prezydenta by mi coś dał a byli tacy z lewej,prawej i ze środka ale jeżeli nastąpił taki prezydent co to będzie dawał i rozdawał to mam nadzieję że mi coś 'wpadnie'.
      • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 15:22
       anoagata napisała:

       > Jak czytam der-chefa to przypomniała się mi pewna baba dzwoniąca do telewizji;
       > powiedziała,ze nie będzie głosować na Komorowskiego bo On nic jej nie dał.


       Nic na to nie poradzę że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.
       • anoagata Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 27.05.15, 10:43
        der-chef napisała:

        > anoagata napisała:
        >
        > > Jak czytam der-chefa to przypomniała się mi pewna baba dzwoniąca do telew
        > izji;
        > > powiedziała,ze nie będzie głosować na Komorowskiego bo On nic jej nie dał
        > .
        >
        >
        > Nic na to nie poradzę że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.
        Bzdetnych artykułów nie czytam w ogóle,to i nie muszę nic rozumować ale za to dużo myslę,tobie też radzę,bo myślenie nie boli.
      • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 27.05.15, 17:56
       anoagata napisała:

       > Jak czytam der-chefa to przypomniała się mi pewna baba dzwoniąca do telewizji;
       > powiedziała,ze nie będzie głosować na Komorowskiego bo On nic jej nie dał.
       >
       > Ja nie oczekiwałam i nie oczekuję od prezydenta by mi coś dał a byli tacy z lew
       > ej,prawej i ze środka ale jeżeli nastąpił taki prezydent co to będzie dawał i r
       > ozdawał to mam nadzieję że mi coś 'wpadnie'.

       Święte słowa. Ja byłem kilka dni we Wrocławiu. Wróciłem na II turę wyborów. Już po powrocie dowiedziałem się że jedyne osiedle (Kowale)w którym wygrał Duda głosowało na złość władzy jak by nie była. Przejeżdżałem kilka razy przez to osiedle, rzeczywiście nieciekawe. A gdzie byli w czasie niedawnych wyborów samorządowych? Co osiągnęli?
       Na złość babci odmrożę sobie uszy, mówiło się kiedyś.

       wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17990468,Na_tym_osiedlu_glosowali_na_Andrzeja_Dude__Ale_dlaczego_.html#BoxLokWrocImg
     • krakkrakusek1au Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 26.05.15, 23:47
      @wikul
      Dlaczego sądzę, że polska edukacja uczy powtarzać? Profesor medycyny (Bazan chyba jego nazwisko) odmawia wykonania aborcji. Dlaczego? Bo powtarza to co wmówili mu nienaukowcy. Andrzej Duda został wybrany prezydentem, jest to powszechnie znany fakt. Ogromna ilość ludzi twierdzi, że powinien poprosić o urlop bezpłatny albo zrezygnować z pracy. Dlaczego? Bo powtarzają to co napisała Gazeta Wyborcza, wbrew logice, bezmyslnnie. Dlaczego ma prosić o coś co należy mu się na mocy prawa? W większości państw demokratycznych, osoba wybrana, uzyskuje automatycznie urlop bezpłatny na okres mandatu. Prośbą o urop byłaby logicznie uzasadniona gdyby UJ nie wiedział o tym wyborze, nieprawdaż?

      Podałeś linki do stron, bez krytycznej analizy ich treści. Zacytowałeś opinię o edukacji podstawowej, która koncentruje się przede wszystkim na nauce powtarzania.

      Ekonomia kapitalistyczna nie jest nauką ścisłą. Co to oznacza? Ano oznacza, że 2+2 według niej, może równać się 5. Niemcy hitlerowskie nie miały pieniędzy a zbudowały potężną ekonomię w bardzo krótkim czasie, CHRL i ZSRR podobnie. Niedawno większość kapitalistycznych państw Świata była w stanie recesji a Australia nie. Wiesz co australijski rząd zrobił aby uniknąć recesji? Rozdawał ludziom pieniądze. Dlaczego? Aby pobudzić tkzw. "consumer confidence". Dużym źródłem PKB Australii jest nadzieja. Nadzieja? Tak. Australia sprzedaje usługi edukacyjne. Ludzie z różnych krajów np. Polski kupują ja. Dlaczego? Bo wierzą, że pomoże im to zostać na stale. Nie ma wiarygodnych badań naukowych udawadniajacych, że uzyskanie większości sprzedawanych kwalifikacji ma decydujący wpływ na możliwość pozostania w Australii na stale czy znalezienia pracy. Nie ma przepisu zmuszającego do zatrudniania zgodnie z kwalifikacjami (z małymi wyjątkami.)

      Polska mo dużo ludzi głęboko wierzących. Dlaczego nie wykorzystac tej wiary do stworzenia dobrobytu? Potrzebne jest myślenie niekonwencjonalne czyli tkzw. "lateral thinking".
      • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 27.05.15, 08:03
       Krakuska informacje o znaczeniu marketingu w działaniach o charakterze ekonomicznym przyjmuję jako pewnik. W czasach rozwiniętego rynku finansowego , w czasach giełd finansowych widzimy to na co dzień.
       I też dziwię się dlaczego połowa wyborców , głównie ludzi głębokiej wiary religijnej/ wierzących ...nie wierzy w obietnice kandydujących . Dlaczego nie ma w nich myślenia niekonwencjonalnego czyli tkzw. "lateral thinking".
       A może faktycznie obietnice wyborcze są w dużym stopniu nierealne i wykształcony, realnie myślący naród (formalnie tylko religijny) ani myśli takich obietnic kupować ?
      • wikul Re: Prezydenta wybrała nam wiocha ... 27.05.15, 18:27
       Groch z kapustą i informacje wbrew faktom. Co Chazan ma do edukacji? Odmówił wykonania aborcji i poniósł konsekwencje. Został zwolniony. Nie ma tu nic wspólnego z powtarzaniem a ma związek z tzw. klauzulą sumienia.
       Do eurodeputowanego Dudy były pretensje że blokuje etat na UJ pracując jednocześnie w Europarlamencie i na jakiejś poznańskiej uczelni prywatnej. To mu się należy z mocy prawa? Praca na dwóch etatach i rezerwowanie sobie posady na UJ? Co ma do tego GW i o co ci właściwie chodzi? Jak ci się to podoba to twoja sprawa.
       Podałem linki bo sformułowałeś absurdalne zarzuty. Co tu analizować.
       "Ekonomia kapitalistyczna" a jest socjalistyczna? Reszta to, przepraszam, jakiś pseudonaukowy bełkot, zwłaszcza że wiara nie tworzy dobrobytu. Od 25 lat Polska tworzy dobrobyt bez wiary. Trudno dyskutować z kimś kto tego nie zauważa.
       Kiedy byłeś w Polsce?
   • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 11:01
    Oswoiłem się z nową sytuacja. Czekam na realizację obietnic. Oczekuję też na głębokie zmiany na scenie politycznej. Czekam na powstanie nowej klasy politycznej .... wśród której prym wieźć będą ludzie młodzi, nie obciążeni w swoich działaniach ideami z czasów PRL i "Solidarności" a także presją KK i ZZ.

    PS. Prawdopodobnie nie doczekam się. Marzyć jednak mogę . wink
    • iryska2604 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 19:09
     der-chef pisze
     Ale mnie uczyli ludzie o poglądach zachodnich a nie polskich. Zawodu i szacunku uczyli mnie starzy Niemcy. Te 50 lat innego systemu nie jest wytłumaczeniem dla wrednych zachowań. Wrednym albo się jest albo nie nie zależnie od systemu czy religii.

     Wiesz - a mnie sie wydaje ze takie podstawowe wiadomości to sie wynosi z domu.Nie mówię o nauce zawodu ale o szacunku dla cudzej własnosci , dla ludzi, dla kraju. I to jest prawda,że "czego sie Jaś nie nauczy..."
     • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 19:37
      Piszesz, nie odróżniając stosunku Polaków do rodzajów własności.

      Też uważam, że życie kilkunastu pokoleń Polaków w niewoli bądź w warunkach własności społecznej na pewno (jak pisze iryska) - "te 50 lat innego systemu nie jest wytłumaczeniem dla wrednych zachowań".
      Mówimy nie o takich wrednych na co dzień zachowaniach (niemoralnych, przestępczych na co dzień) ale o mentalności Polaków skażonej życiem w nieswoim państwie i w warunkach własności niczyjej bo społecznej , grupowej, nie prywatnej.
      Co innego jest cudza własność prywatna ... ta (wg mnie) jest chroniona, bezpieczna nie mniej niż w Niemczech.
      Dam przykład konkretny. Opowiadał mi znajomy.
      Mieszkał w Niemczech. Garażował samochód w zatoczce , przy/na ulicy. Niemiec-sąsiad zauważył na ulicy małą plamę oleju z samochodu znajomego. Wyjaśnił mojemu znajomemu , że musi natychmiast ten wyciek usunąć bo zapłaci dużą karę. Znajomy tego nie zrobił. Po 3 dniach przyszli pracownicy z urzędu ochrony środowiska i nałożyli na niego karę. Przy nich
      sąsiad powiedział znajomemu, że to on poinformował kontrolerów bo to było jego obywatelskim obowiązkiem.
      • iryska2604 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 19:47
       Mówimy nie o takich wrednych na co dzień zachowaniach (niemoralnych, przestępczych na co dzień) ale o mentalności Polaków skażonej życiem w nieswoim państwie i w warunkach własności niczyjej bo społecznej , grupowej, nie prywatnej.

       Czuk, czegoś tu nie rozumiem. Jakim nieswoim państwie? I co to jest własnośc niczyja bo społeczna ?. Nie przesadziłes trochę? To mimo wszystko był nasz kraj, w którym żylismy, pracowalismy, zdobywaliśmy wykształcenie, wychowywaliśmy swoje dzieci. I jeśli ktos nie umiał przekazać dziecku ze nie ma czegos takiego jak niczyje bo jesli państwowe to nasze i że 7-me nie kradnij - to winszuję podejścia. Teraz mamy wolny kraj - tylko myslenie zostało...
       • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 20:35
        Ja winszuję Ci braku analitycznego spojrzenia i wiary , że VII przykazanie przymusiło Polaków do uczciwości. Piszę w swoim imieniu (to co obserwuję), o skutkach życia kilkunastu pokoleń Polaków pod zaborami (123 lat) , dalszych 5 lat pod okupacją niemiecką , dalej ok. 45 lat w państwie niesuwerennym. Był to okres wystarczający by cały naród przestał uznawać własność społeczną państwa i grupową (pgr, rsp, spółdzielni) jako własną, podlegającą ochronie. Większa część narodu ma nadal tę mentalność w genach i pozostanie tak dopóki nie wymrą ludzie pracujący/żyjący w PRL . Jakoś nie widzę powszechnej uczciwości Polaków w zakresie płacenia podatków, prowadzenia rachunkowości, jakości zleconych audytów, ....
        Kwestionujesz moje poglądy ale na koniec piszesz/ uważasz podobnie jak ja:
        Teraz mamy wolny kraj - tylko myślenie zostało...
        Ja dodaję, że za myśleniem w wolnym kraju nie idą powszechne działania propaństwowe.
  • aga-kosa Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 11:10
   Gorączka polityczna - gorączka , ale weźmy pod uwagę, że musimy TU żyć, pracować, myśleć.
   Napisanie do forumowicza, że w kraju jest burdel dzięki takiemu jak ty nie poprawia sytuacji w Polsce a robi przykrość czytającemu.
   Nasze pokolenie musiało ciężko pracować pod reżimowym ustrojem, ale innego nie było. Wielu ludzi należało do PZPR i nie można wszystkim zarzucać, że wstąpili dla kariery, to była jedyna okazja aby coś pożytecznego dla środowiska zrobić.
   Teraz mówi się, że wszyscy Polacy to pijacy, że wszyscy lekarze to łapownicy, wszyscy politycy to oszuści i złodzieje, jeśli nie mówi tego co chcę usłyszeć to komuch... itp...
   Nie wszyscy są niewykształceni, nie wszystkich nauczono czytać ze zrozumieniem - nie dlatego, że nie chcieli, ale dlatego, że nie miel warunków.
   H Sienkiewicz napisał Janka Muzykanta w XIX wieku. Czy dziś się sytuacja zmieniła, czy dziś nie marnują się prawdziwe talenty - bo rodzice nie mają pieniędzy a państwa nie stać. Promuje się wiele według mnie miernot dlatego, że robią to i głośno i głupio - ludzie to kupią.
   Jakże bym chciała żeby panu Dudzie udało się zrealizować tylko trzy obietnice. Boję się jednak, że nie wyjdzie bo wyborcy powiedzą OBIECAŁEŚ i zaczną się schody. aga
   • estella50 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 11:52
    Nie każdy z naszych rodaków brak wykształcenia "zawdzięcza" brakowi warunków do nauki. Są też po prostu tacy, którym brakuje zdolności, wytrwałości, a i chęci do nauki. Są między nami i też są wyborcami. I przez pretendentów do najwyższego urzędu powinni być traktowani poważnie. Należy i należało w przystępnej formie wyjaśniać im swoje zamierzenia, przyczyny zaniechania czegoś itd.
    Tymczasem są oni traktowani jak mięso armatnie. Prezydent-elekt złożył im długą listę zapewnień o daniu im czego sobie życzą. Żeby tylko zakreślili kratkę przy jego nazwisku. I oni zagłosowali na czarodzieja z magiczną różdżką.
    Mam pretensje do A.Dudy, że świadomie i cynicznie wykorzystał ufność tych wyborców, żeby tylko zdobyć urząd. Bo przecież nikt nie może twierdzić, że człowiek wykształcony, doktor nauk prawnych, europoseł nie wie, że jego obietnice w realiach budżetowych są nie do wykonania.
    I takiego prezydenta teraz mamy!
        • iryska2604 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 15:23
         Tak czytam i za głowę sie łapię jak niektórzy wiedzą wszystko na temat jak kraj naprawić (najlepiej z daleka ,za granicą) czego oczekują i dlaczego jest jak jest.I czasami az wszystkie członki opadają jak się czyta takie rzeczy
         Ekonomia kapitalistyczna nie jest nauką ścisłą. Co to oznacza? Ano oznacza, że 2+2 według niej, może równać się 5. Niemcy hitlerowskie nie miały pieniędzy a zbudowały potężną ekonomię w bardzo krótkim czasie napisał krakkrakusek. A jakim kosztem ? Tego juz nie napisałeś że ta ekonomia była zbudowana na trupach.na niewolniczej pracy. Przestań bzdurzyć. Po wojnie też im sie udało -plan Marschalla im to umozliwił. Nie mieli panowania komuny przez półwiecze. Poza tym przestańcie tak namietnie politykować i gdybać co da wam nowo wybrany prezydent. Prezydent nie jest od dawania, on niewiele może. A w demokracji tak juz jest - wybieramy, ekipy rządzace się zmieniają - i tak powinno być.
         • iryska2604 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 15:32
          I jeszcze jedno - Australia to nie Polska .Też porównanie znalazłes.Kraj w którym w stosunku do obszaru jest garstka ludzi, nie zniszczony poprzez wojny.Róznic sporo by sie znalazło. I żeby zastosować rozdawnictwo -to chyba trzeba miec co rozdawać. Poza tym są pewne róznice w mentalności ludzi. Przez 50 lat Polacy traktowali dobra państwowe jak niczyje a nie swoje dobro i jeśli dasz coś za darmo -to niewiele z tego wyniknie.
          • der-chef Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 16:35
           iryska2604 napisała:

           . Poza tym są pewne róznice w mentalności ludzi. Przez 50
           > lat Polacy traktowali dobra państwowe jak niczyje a nie swoje dobro i jeś
           > li dasz coś za darmo -to niewiele z tego wyniknie.

           Mentalność, właśnie. Mnie zawsze uczono że to co mi się daje do dyspozycji mam traktować jak własne czyli dbać o to i to co państwowe nie jest niczyje. Ale mnie uczyli ludzie o poglądach zachodnich a nie polskich. Zawodu i szacunku uczyli mnie starzy Niemcy. Te 50 lat innego systemu nie jest wytłumaczeniem dla wrednych zachowań. Wrednym albo się jest albo nie nie zależnie od systemu czy religii.
   • engine8 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 20:50
    Rekacja na wynik wyborow powino byc uznanie ze wiekszosc narodu wybrala i czy sie nam to osobiscie podoba czy tez nie, nalezy te decyzje uszanowac. Niestety.....
    Wiecej, nalezy zrobic wszystko aby nowemu Prezydentowi pomoc poprawic Polske.

    Jesli zacznie sie od tego: "No to teraz zobaczymy jak on sobie poradzi - tzn biernej obserwacji i nic tylko krytyki to za rezultaly nalezy winic rowniez siebie"

    Pokazcie mi jednego polityka ktory zrobil wszytko co obiecal?
    Kazdy mowi to co ludzie chca uslyszec a potem robi to co moze..
    Jak sie komus nie podoba wybor to zamiast winic tych co gloswali inaczej "bo glupcy" moze lepiej winic tych co nie glosowali?? To ich wina ze nie wybrano "ich " Prezydenta" .

    • estella50 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 21:01
     A dlaczego cedujesz na wyborców odpowiedzialność za niewywiązanie się z obietnic przez nowego prezydenta? To przecież on obiecuje, a nie jego wyborcy, prawda? Oczywiście okoliczności mogą nie pozwolić na zrealizowanie zamierzeń.
     Jednak inaczej wygląda sytuacja, kiedy kandydat świadom nierealności obietnic, mimo to głosi, że je zrealizuje. Chyba należy nazwać to oszustwem, prawda? A tak mamy właśnie w ostatnich wyborach.
     • engine8 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 21:10
      Zakladam ze wyborcy tak ja po wyborach to i przed nimi moga ocenic co jest realne a co nie w stosunku do wszytkich kandydatow a nie tylko tych co nam nie pasuja?
      Rzecz w tym Ze jsli zasada bedzi iz przgrana mniejszosc za swoj cel przyjmie jedyni eprzeszkadzanie i pokazywanie pacem bledow wiekoszasci to znaczy iz nie zalezy im na sukcesie panstwa ale wlasne ambije biroa gore..

      STALO SIE.. Jest nowy prezydent wybrany przez wiekszosc i nalezy to zaakceptowac i mu pomoc a nie przeszkadzac (czynnie czy biernie)
      A tak na marginesie....
      Ktore a jego listy obiecanch rzeczy do zrobienia chcialabys aby sie mu nie udaly?
      • estella50 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 21:40
       Nie chciałabym, żeby podpisał ustawę o in vitro w swojej wersji, tzn z zakazem mrożenia zarodków. Bo wtedy wszystkie powstałe zarodki będą musiały być kobiecie wszczepione od razu, co spowoduje ciążę mnogą (jeśli nastąpi) ze wszystkimi tego konsekwencjami, także z chorobami genetycznymi dzieci, przedwczesnym porodem, niską wagą urodzinową itd itd
        • engine8 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 28.05.15, 18:16
         to nie jest przeciz sprawa koscielna ale moralna kazdego z nas - a to ze kosciol to popiera to jedynie dlatego iz stoi na strazy zasad moralnych.

         No wiec skoro mozemy zaplodnic 10 komorek - potem wybrac sobie najlepsze a reszte zamrozic czy wyrzucic to co to znaczy jak nie wybieranie "lepszych" i wyrzycanie "gorszych" osobnikow?
         Jak chcesz zajsc w ciaze i nie mozez naturalnie to zaplodnij jedna czy 2 komorki i jesli obie sa zdolne do zycia - "zainstaluj" obie podobnie jak robi to natura... nie wyjdzie - sproboj jeszcze raz . Zapladnianie 10-ciu i wyrzucanie 8 czy 9 "kiepskiej jakosci" to etyczne i moralne?
         Decyzja kto ma przezyc a kto moz eprzynosci rozne skojarzenia z naszej przeszlosci i jesli pozwolimy na to to i przyszlosc moze byc inn niz sobie wyobrazamy.
         • estella50 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 28.05.15, 19:16
          Zarodki są mrożone i przechowywane w ciekłym azocie. Nie ma ustaleń prawnych, np czy i jak można je przekazywać np innym bezdzietnym.
          Istnieją choroby genetyczne, które prowadzą do nieuchronnej śmierci, a wcześniej cierpień dziecka. Rodzice są nosicielami takich genów. Nie dopuszcza się do zagnieżdżenia takich zarodków, a więc do powstania płodu.
          Polskie prawo dopuszcza aborcję u ciężarnej kobiety w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, jego nieuleczalnej choroby. Lepiej więc chyba nie dopuścić do ciąży z tak chorym dzieckiem, a w tym celu pod tym kątem (i tylko pod tym kątem !) bada się powstałe zarodki.
          Nie czytałam o przypadku zapłodnienia 10 komórek. Pobiera się od kobiety kilka jajeczek (po uprzedniej stymulacji hormonalnej) i je zapładnia nasieniem męża. W sposób naturalny dochodzi do następnej fazy: plemnik przebija ściankę jajeczka i następują kolejne podziały komórkowe. Albo i nie! Często żadne jajeczko nie zostaje zapłodnione, bardzo dobrze, jeśli będą to 2 jajeczka. A i one jeszcze nie muszą doprowadzić do zdrowej ciąży i urodzenia dziecka. Lekarze celowo nie doprowadzają do ciąży mnogiej (jeśli kilka jajeczek będzie zapłodnionych), bo grozi to jej niedonoszeniem, komplikacjami przy porodzie itd. Dlatego pozostałe zarodki są mrożone, by można je było przy próbie kolejnej ciąży kobiecie wszczepić.
     • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 27.05.15, 21:21
      Nowy Prezydent musi być ojcem i sługą dla wszystkich Polaków a nie dla jakiejś wybranej grupy społecznej, swojej partii, wyłącznie katolików,... Drugi warunek pełnego poparcia , pomocy społeczeństwa obywatelskiego - wykonywać obietnice przedwyborcze.

      Dla mnie mało ważne jest które grupy społeczne przyczyniły się najbardziej do wyboru Prezydenta.
      • tavros Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 07:44
       Czuk napisał: Nowy Prezydent musi być ojcem i sługą dla wszystkich Polaków a nie dla jakiejś wybranej grupy społecznej, swojej partii, wyłącznie katolików.

       A stary Prezydent czemu nie był ojcem i sługą dla wszystkich Polaków? Podział był i tego nie da się ukryć. Dlatego nie został wybrany. Od Nowego Prezydenta nie można wymagać ażeby łamał prawo a głosy nawołujące do łamania prawa słyszałem na spotkaniu z mieszkańcami Warszawy.
       • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 08:56
        Tavros : "A stary Prezydent czemu nie był ojcem i sługą dla wszystkich Polaków?"
        Czuk : Nowy zapomniał, że obiecał łączyć a nie dzielić, że jest doktorem prawa i uznawać
        musi uchwały Rady Warszawy, że nie może podejmować działań bezprawnych.
       • estella50 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 10:27
        tavros napisał:

        > Czuk napisał: Nowy Prezydent musi być ojcem i sługą dla wszystkich Polaków a ni
        > e dla jakiejś wybranej grupy społecznej, swojej partii, wyłącznie katolików.
        >
        > A stary Prezydent czemu nie był ojcem i sługą dla wszystkich Polaków? Podział b
        > ył i tego nie da się ukryć. Dlatego nie został wybrany. Od Nowego Prezydenta ni
        > e można wymagać ażeby łamał prawo a głosy nawołujące do łamania prawa słyszałem
        > na spotkaniu z mieszkańcami Warszawy.

        Wypowiedz zupełnie oderwana od faktów. Prezydent BK nie spowodował podziałów w społeczeństwie. Podział zapoczątkowali bracia Kaczyńscy. Wyrzuceni przez prezydenta L.Wałęsę poprowadzili tłum pod siedzibę prezydenta i tam spalili kukłę LW. Że już nie wspomnę wypowiedzi o tym, kto gdzie stał w towarzystwie ZOMO. Przykładów jest mnóstwo.
        A BK uchodzi własnie za prezydenta koncyliacyjnego (co właśnie wielu miało mu za złe).

        Nowy prezydent ma na własnym koncie łamanie prawa. Jesienią minionego roku został prawomocnie skazany za niezgodne z prawdą pomówienie kandydata na prezydenta jednego z miast na południu Polski. Osobiście czytałam zamieszczone w prasie, zgodnie z wyrokiem sądu, przeprosiny naszego obecnego prezydenta-elekta. Ten pomówiony prezydentem nie został. Jego miejsce zajął kandydat PiS.
        • iryska2604 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 16:10
         Ludzie , dajcie juz spokój przepychankom typu -mój,twój prezydent. Jesli tak piszecie to czego to dowodzi? Jak zwykle tego ze Polak z Polakiem sie nigdy nie dogada. A tak na dobra sprawę - to skad sie ma wziąć prezydent wszystkich Polaków kiedy do głosowania idzie połowa a z tej drugiej połowy następna połówka ma głos decydujacy? I tak 1/4 narodu decyduje za reszte.
         • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 17:34
          Irysko piszesz : "A tak na dobra sprawę - to skąd się ma wziąć prezydent wszystkich Polaków" .... a no z wymogów jakie przed nim stawia konstytucja, a no z uczciwości i odpowiedzialności przed narodem (a więc wszystkimi Polakami); także z tego, że takim być obiecał.

          ...."kiedy do głosowania idzie połowa a z tej drugiej połowy następna połówka ma głos decydujący? I tak 1/4 narodu decyduje za resztę."
          .....To ile osób , jaki procent wyborców wybrało prezydenta nie przeszkadza mu w spełnianiu (JEGO PRZECIEŻ) obietnic.
          • wikul Szwadrony propagandy PiS 29.05.15, 17:44
           Propagandową akcją przeciwko prezydentowi Komorowskiemu zarządzali ludzie, którzy w czasach rządów PiS korzystali z posad w mediach publicznych, a teraz otwarcie popierają partię prezesa Kaczyńskiego.
           Kiedy z początkiem marca sztab Bronisława Komorowskiego niemrawo zabierał się do kampanii, po drugiej stronie dawno już trwała połączona operacja propagandowa. Jej celem było wdrukowanie w świadomość odbiorców kilku podstawowych komunikatów: Komorowski jest nieudolny, leniwy, niekompetentny, a przede wszystkim śmieszny. Kompromituje Polskę oraz sprawowany urząd, stoją zaś za nim ciemne siły - komunistyczne służby oraz WSI. ...


           wyborcza.pl/politykaekstra/1,145665,17990401,Szwadrony_propagandy_PiS.html#ixzz3bXiSxFh5
          • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 17:52
           I jeszcze Irysko. Mój i każdego Polaka/obywatela Polski Prezydent to - Andrzej Sebastian Duda.
           Uznaję go, jak każdego innego ale też , wolność słowa i osobista oraz propaństwowe spojrzenie na Polskę, będę go /jak poprzedników/ krytykował za niewłaściwe, stronnicze, bezprawne działania bądź za zaniechania.

           Już mam uwagi :
           - lokalizacja pomnika śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego została ustalona przez Radę Warszawy. I co mamy , przychodzi nowy Prezydent Polski i mówi (jak echo PiS) bezprawnie -
           pomnik ma być przed Pałacem Prezydenckim. Mam to przemilczeć, że taki początek prezydentury nie podoba się mnie.
           - z kolei , dziś Prezydent przywołuje do porządku urzędującego prezydenta, parlamentarzystów, premiera i rząd, zaleca by nazwanym "okresie przejściowym" zaniechano podejmowania decyzji ustrojowych (np. o referendum, zmiany konstytucji, ustawy o TK, o in vitro,..._), ważnych decyzji , w tym skłócających społeczeństwo.
           Pytam więc .... swoimi w/w wypowiedziami Prezydent dał sygnały .... w jaki sposób będzie sprawował swoją prezydenturę. wink
           • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 17:54
            Poprawiam zdanie w następnym wpisie:

            Uznaję go, jak każdego innego prezydenta ale też , wolność słowa i osobista oraz propaństwowe spojrzenie na Polskę nakazuje mnie, że będę go /jak poprzedników/ krytykował za niewłaściwe, stronnicze, bezprawne działania bądź za zaniechania.
          • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 18:04
           Do mysli enigine i wikula.
           Może nie ma sensu przypominać .... jak było z tym wyborem nowego Prezydenta ? Wybór jest prawomocny. Prezydentem RP jest Andrzej Duda , którego musimy szanować.
           Uważam jednak, że prawo do niezadowolenia i uzasadnionej krytyki mają w jednakowym stopniu jego wyborcy, głosujący na Komorowskiego i ci co nie brali udziału w głosowaniu. Pod warunkiem, że będzie to krytyka uzasadniona.
           • anoagata Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 29.05.15, 21:37
            czuk1 napisał:

            > Do mysli enigine i wikula.
            > Może nie ma sensu przypominać .... jak było z tym wyborem nowego Prezydenta ? W
            > ybór jest prawomocny. Prezydentem RP jest Andrzej Duda , którego musimy szanowa
            > ć.
            > Uważam jednak, że prawo do niezadowolenia i uzasadnionej krytyki mają w jednako
            > wym stopniu jego wyborcy, głosujący na Komorowskiego i ci co nie brali udziału
            > w głosowaniu. Pod warunkiem, że będzie to krytyka uzasadniona.
            Po dniu dzisiejszym wyszły jakieś jaja,ale uzasadniać nie mam chęci.
            • engine8 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 30.05.15, 00:14
             Nie masz na mysli posuniecia Radka? Ten niestety pokazal swoje prawdziwe oblicze.

             Od dawna sie zastanwialem dlaczego ten czlowiek ( jak by nie bylo obywatel UK) ma tak wysokie stanowiska w Rzadzie Polskim ? Czy fakt ze przeszedl przeszkolenie w USA ma cos do tego?
             • czuk1 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 30.05.15, 15:06
              Wielkie halo. wink Nieuzasadnione. Pan Andrzej Duda został Prezydentem elektem, był eurodeputowanym . Marszałek Sejmu (nauczony doświadczeniem - w trosce o porządek w papierach Sejmu), wykonał czynność formalną. Nie troszczmy się o 16 pracowników eurodeputowanego Andrzeja Dudy. Za dwa miesiące (akurat) będą dla nich miejsca pracy w Kancelarii Prezydenta.

              Nie rozumiem więc co masz na mysli pisząc ..."niestety pokazal swoje prawdziwe oblicze...."..
              Sikorski jest drugą osobą w państwie - Marszalkiem Sejmu, wybranym proworządnie.
              Nie jest więc członkiem rządu. Marszałek Sejmu ... w mlodym wieku, skonczył studia na Zachodzie, chyba w USA. Takich ludzi mamy dziesiątki tysięcy.
              O co Ci chodzi ?
              Co insynuujesz. ?
              • engine8 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 01.06.15, 18:46
               Mila alterantywy- zrobil to co mial prawo i mogl ale rownie dobrze mogl wybrac inne - wybral ta ktora dla nowego prezydenta jest najbardziej niewygodna , wrecz upokarzajaca... To nie bylo dzentelmenskie posuniecie ale zwykla zlosliwosci wredny charakter...
               Tak skonczyl studia na zachodzie a potem przeszkolenie CIA w Stanach - reszta juz idzie jak po sznurku i pociaganie za sznurki zza occeanu dobrze pracuje. A nawiasem mowiac nie rozumiem jak czlowikowi ktorzy przsiegal lojalnosc obcemu mocarswu i posiada ich obywatelstwo powierza sie takie stanowiska? Uczciwy obywalet Polski oddalby przynajmniej obcy paszport.

                • iryska2604 Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 01.06.15, 19:14
                 O co wam własciwie chodzi ? I tak mu mandat wygasał. Lepiej zacznijcie o tym myslec
                 "Jarosław Kaczyński naturalnym kandydatem na premiera"

                 - Proszę wsłuchać się w słowa prezesa i poczekać do lipca, będzie organizowana konferencja, gdzie przedstawiona będzie tzw. ekipa, która będzie szła do wyborów - powiedział. Zapytany, czy na czele tej ekipy będzie Jarosław Kaczyński, odpowiedział: - Trzeba poczekać do lipca, dla mnie osobiście, dla Marcina Mastalerka, Jarosław Kaczyński jest naturalnym i oczywistym kandydatem na premiera - dodał.                 --
                 mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                 • aga-kosa Re: Prezydenta wybrała nam wiocha 01.06.15, 19:28
                  Finansowo to elekt będzie do "tyłu". Odpadną diety. Będzie miał "użerkę" z tymi co go nie wybrali - przekonać ich i z tymi co go wybrali - jak spełnić obietnice. Jeśli nie spełni będzie złym prezydentem dla tych co go nie wybrali, dla tych co go wybrali i dla tych co nie wybierali wcale. Jak się nie obróci to d..a z tyłu, wyżej kolan nie podskoczy a żyć trzeba.
                  Ogólnie, to mu współczuję, ale sam chciał. aga
  • wikul Minął rok i wszystko się potwierdziło 30.06.16, 14:29
   Po kilku miesiącach rządów PiS polska wieś murem stoi za Prawem i Sprawiedliwością. Bo choć tu najbardziej widać negatywne skutki dobrej zmiany, to także tu najsilniej odbił się program "500 plus".
   PiS wygrał wybory, a Andrzej Duda został prezydentem Polski, bo tak zdecydowali mieszkańcy wsi. To ich głosy przeważyły w 2015 r., podobnie jak wielokrotnie po 1989 r., o wynikach wyborów. Prezydent Bronisław Komorowski przegrał głównie na wsi (ogromny wpływ niechętnych mu proboszczów), bo w miastach miał przewagę głosów. Od początku rząd Beaty Szydło i prezydent Duda cieszyli się dużym poparciem zwłaszcza rolników; to poparcie było prawie dwukrotnie większe niż to, które miał rząd Tuska i Kopacz. Także obecny Sejm zdominowany przez polityków PiS zyskał w oczach wsi - nie tylko w stosunku do poprzedniego Sejmu, ale też w porównaniu z oceną, jaką wystawił posłom elektorat miejski. Takie dane przedstawia najnowszy raport "Polska wieś 2016", przygotowany na zlecenie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. ...

   wyborcza.pl/1,75968,20325381,rolnik-wolno-liczy-straty-czym-zyje-dzis-polska-wies.html#BoxGWImg
   • estella50 Re: Minął rok i wszystko się potwierdziło 30.06.16, 15:40
    "Rok po wyborach prezydent Duda nadal zachwyca wieś. Kiedy pytam rolników, co im się w prezydencie podoba, mówią, że to "taki zgrabny chłop", a nawet, że "jak laleczka". Ich zdaniem z tego powodu lepiej reprezentuje urząd prezydenta niż Bronisław Komorowski, który kojarzył się z "osiadłym misiem". Duda jest energiczny, prosto się trzyma, gada jak ksiądz, mówi z głowy, wyraźnie, bez kartki. Ale kiedy pytam, co mówi, nie potrafią powiedzieć. - Takie tam, mnie to nie dotyczy - odpowiada w końcu jeden z rolników."

    To fragment z artykułu. Chyba nie wymaga komentarza.
    Dodam, że elektoratem Dudy i PiS są właśnie rolnicy, mieszkańcy mniejszych miejscowości, niewykształceni.
    Kaczyński mądrze to wykorzystał i kupił ich darowiznami.
    Wprawdzie ceny mleka i wieprzowiny są niskie, wprawdzie własnej ziemi rolnik łatwo nie sprzeda, to dopiero z czasem oczy im się otworzą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka