Tragedia w Berlinie

20.12.16, 06:23
Ciężarówka wjechała na teren kiermaszu świątecznego w centrum Berlina

Martwy mężczyzna znaleziony w kabinie ciężarówki, która wjechała w tłum ludzi w Berlinie, to jednak Polak - potwierdziła ostatecznie we wtorek nad ranem niemiecka policja. Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere powiedział, że wiele przemawia za tym, że był to zamach. Według ostatniego bilansu zginęło co najmniej 12 osób, a 48 zostało rannych, w tym część ciężko.

Podczas próby ucieczki policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. Według agencji dpa to Pakistańczyk lub Afgańczyk, który w lutym został zarejestrowany w Niemczech jako uchodźca.

wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/538333,berlin-jarmark-ciezarowka-ofiary-zamach-relacja-live-polskie-numery-rejestracyjne.html
    • alfredka1 Re: Tragedia w Berlinie 20.12.16, 10:08
      Jesteśmy wstrząśnięci .. tyle ofiar .
      ojciec zamordowanego Polaka w szpitalu .
      • ewa9717 Re: Tragedia w Berlinie 20.12.16, 10:46
        Straszne.
    • green-balon Re: Tragedia w Berlinie 20.12.16, 15:08
      A mówiłem że brudne należy wyprać a przynajmniej wybielić, najlepiej kwasem lub zasadą.
    • kaz_nodzieja Re: Tragedia w Berlinie 22.12.16, 15:45
      Takie wydarzenie, prędzej czy później było do przewidzenia. Jeszcze nieraz ulice europejskich krajów otwartych na imigrantów "konfliktowego pochodzenia" spłyną krwią niewinnych ludzi.
      • pia.ed Tragedia w Berlinie ... jest zakonczenie 23.12.16, 16:45

        Dzis nad ranem zamachowiec zostal zatrzymany do kontoroli pod Mediolanem ...
        Nie mial dokumentow, strzelil do policjanta, ranil go i zaczal uciekac ...
        podczas ucieczki zostal zastrzelony.
        .
        • pia.ed Re: Tragedia w Berlinie ... zakonczenie 23.12.16, 17:08

          Podczas rutynowej kontroli na przedmiesciach Mediolanu Anis Amri
          postrzelil w ramie policjanta ktory go zatrzymal,
          Wtedy 29-letni partner policjanta odpowiedzial ogniem i terrorysta zginal na miejscu.


          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21163664,wloskie-media-zamachowiec-z-berlina-strzelal-z-broni-ktora.html#MTstream
          .
        • green-balon Re: Tragedia w Berlinie ... jest zakonczenie 23.12.16, 17:26
          pia.ed napisała:

          >
          > Dzis nad ranem zamachowiec zostal zatrzymany do kontoroli pod Mediolanem ...
          > Nie mial dokumentow, strzelil do policjanta, ranil go i zaczal uciekac ...
          > podczas ucieczki zostal zastrzelony.
          > .

          Policjantowi należy się medal i duża premia.
          • pia.ed Tragedia w Berlinie, matka terrorysty pyta ... 24.12.16, 00:07

            Dlaczego nie odeslaliscie Anis Ami do Tunisu? Dlaczego nie wsadziliscie go do wiezienia w Niemczech? Dlaczego nie skazaliscie go za cos, skoro wiedzieliscie ze byl zdecydowany mordowac?
            - Sluzby specjalne w Niemczech i we Wloszech sa odpowiedzialne. Wiedzieli, ze jest niebezpieczny. Kilka razy go zatrzymano i wypuszczono. Dlaczego?



            Varför skickade ni inte tillbaka Anis Amri till Tunisien? Varför fängslade ni inte honom i Tyskland? Varför blev han inte dömd för något, när ni visste att han var beredd att döda?
            – Säkerhetstjänsterna i Tyskland och Italien är medansvariga för det här. De har vetat att han var farlig. De har gripit honom flera gånger och släppt honom. Varför?


            -www.sydsvenskan.se/2016-12-23/terroristjakt-blir-tysk-politik-under-valaret

            .
Pełna wersja