Jakie "elyty" taka kultura

08.01.17, 19:31
Trzeba się będzie z tym pogodzić. Zenek Martyniuk, zespół "Weekend" czy "Boysi" to obecnie elita artystyczna tego kraju. Oczywiście jeżeli wziąć pod uwagę ich zarobki. I chociaż na scenie pozują na zwykłych chłopaków, to w rzeczywistości ich dochody już dawno zdystansowały gwiazdy mainstreamu.

natemat.pl/198179,zenek-martyniuk-i-inni-to-fajne-chlopaki-z-ktorymi-mozna-pojsc-na-piwo-mylisz-sie-to-dzis-niedostepni-bogacze
Kto chce niech sie godzi. Ja nie muszę. I kazdy kto ma choć trochę wrażliwości i kultury -też sie nie pogodzi.
    • estella50 Re: Jakie "elyty" taka kultura 08.01.17, 19:38
      Na szczęście mamy internet, telewizję satelitarną i nagrania.
      • iryska2604 Re: Jakie "elyty" taka kultura 08.01.17, 19:39
        My mamy - ale skąd sie w takim razie bierze ta popularność bylejakości?
        • green-balon Re: Jakie "elyty" taka kultura 08.01.17, 19:43
          iryska2604 napisała:

          > My mamy - ale skąd sie w takim razie bierze ta popularność bylejakości?
          >
          Bo w byle jakim społeczeństwie króluje bylejakość. To społeczeństwo zgubiło ze słowa jakość ostatnią literkę.
          • estella50 Re: Jakie "elyty" taka kultura 08.01.17, 20:06
            To są po prostu ludzie, którym taka rozrywka odpowiada. No i dobrze! Nie każdy musi łaknąć kultury z tej wyższej póki!
            Ale media mają obowiązek działalności kulturotwórczej, żebyśmy równali w górę, a nie w dół! Jest przecież coś takiego, co się nazywa: misja! I na to coś Kurski ściąga od nas abonament (albo usiłuje ściągnąć). Niech więc nie podskakuje pod sceną do discopolowego rytmu, tylko bierze się do roboty!
        • wikul Re: Jakie "elyty" taka kultura 08.01.17, 20:15
          iryska2604 napisała:

          > My mamy - ale skąd sie w takim razie bierze ta popularność bylejakości?

          I to jest pytanie na które chyba nie potrafimy odpowiedzieć jednym zdaniem..
          • alfredka1 Re: Jakie "elyty" taka kultura 08.01.17, 20:20
            .. z genów , Przyjacielu , z genów ....
          • wikul Re: Jakie "elyty" taka kultura 08.01.17, 20:20
            Zenek Martyniuk stał się gwiazdą Sylwestra w TVP. Nowa jakość w kulturze według PiS

            – Czasem najgenialniejsze pomysły są na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba się po nie schylić – mówił podczas konferencji Jacek Kurski. "Schylić" to dobre słowo, a błysk owego geniuszu zobaczą widzowie Telewizji Polskiej w sylwestrową noc. Dokładnie wtedy, gdy na scenie pojawi pierwsza gwiazda Rzeczypospolitej Polskiej – zespół Akcent.

            Prawo i Sprawiedliwość wprowadza w Polsce zmiany totalne, a co za tym idzie, nie mogły one ominąć także sfery kultury. Zapowiadał je sam minister z tabletu Piotr Gliński, który słusznie bił na alarm, że wskaźniki uczestnictwa w kulturze w Polsce są na niskim poziomie i że trzeba je podnieść. I co ważne, Gliński chciał znaleźć miejsce w kulturze popularnej, masowej również dla wartości wyższego rzędu. Zaznaczył, że nie ma sensu walczyć z kulturą popularną i że trzeba ją "oswajać przez lepszą jakość".

            natemat.pl/196321,zenek-martyniuk-ulubiony-wykonawca-gwiazda-sylwestra-tvp-oto-nowa-jakosc-w-kulturze-wg-pis
Pełna wersja