Dodaj do ulubionych

Raport szefów mafii o własnych przestępcach.

14.10.18, 20:57
Czyli, jak ukryć własne zbrodnie? Wskazać kozły ofiarne, a resztę skryć za dymem z kadzideł.
Polecam też głosy komentarzy.


natemat.pl/251835,pedofilia-w-kosciele-niewygodna-prawda-o-raporcie-ws-molestowania-dzieci

"Niewygodna prawda o raporcie ws. pedofilii w Kościele. Zanosi się na wielkie oszustwo.
Księża posypią głowy popiołem i przyznają, co robili dzieciom ich koledzy? Na to się nie zanosi, choć właśnie powstaje raport w sprawie pedofilii w polskim Kościele. – Biskupi będą lać krokodyle łzy i pilnie strzec, aby to, co nie ujrzało dotychczas światła dziennego, takie nadal pozostało – zdradza "Newsweekowi" ksiądz zaangażowany w proces kościelnych rozliczeń.

– Biskupi okopują się w schronach, ale liczą, że nawet jeśli przyjdzie fala, to zmyje sąsiada. Prawdziwego tsunami nie będzie – przekonuje w rozmowie z "Newsweekiem" duchowny, uczestnik obrad episkopatu, które odbyły się pod koniec września. Obrady były – teoretycznie – niezwykle ważne, ponieważ zakończyły się deklaracją, że do końca listopada doczekamy się raportu dotyczącego molestowania dzieci w Kościele.
"
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: Raport szefów mafii o własnych przestępcach. 15.10.18, 20:45
    Myślę, że będzie ciąg dalszy. Po nagłośnieniu problemu pedofilii w polskim kk (buciki na przykościelnych płotach, niedawny marsz p-ko, w końcu film "Kler"), do jednego z punktów przyjmowania zgłoszeń do mapy kościelnej pedofilii zgłosiło się około 100 osób pokrzywdzonych. W ciągu jednego dnia! Poczuli, że już mogą.
    Poza tym "Kler" pobija kolejne rekordy frekwencyjne. Już ponad 3 miliony film zobaczyło, a będzie ich jeszcze więcej. To oznacza, że wiedza o tych wstrętnych księżowskich przestępstwach i o ukrywaniu ich przez biskupów też jest coraz większa.

    Ten raport? Na razie tylko czterech z setki biskupów zbiera dane. I to jest właśnie największy błąd hierarchów: lekceważenie, ukrywanie pod dywanem. Mogliby się uratować gdyby spróbowali uczciwie zmierzyć się z prawdą. Bo przecież będą kolejne sprawy i kolejne wyroki nakazujące kościołowi wypłatę odszkodowań i to właśnie ich najbardziej zaboli: finanse! Nie krzywda dzieci, tylko kasa!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka