Dodaj do ulubionych

Obudzili się? Nieprawdopodobne...

13.12.18, 17:38
Ostatnie protesty m.in. policjantów pobudziły do działania prorządową dotychczas "Solidarność". Komisja Krajowa NSZZ wzywa rząd Morawieckiego do "podjęcia rzeczowego i skutecznego dialogu" i grozi protestami.

Więcej: next.gazeta.pl/next/7,151003,24272080,solidarnosc-grozi-rzadowi-protestami-jezeli-ten-nie-podejmie.html#a=90&c=145&s=BoxBizCzol1

W ostatnich miesiącach przez sektor budżetowy przetoczyła się fala protestów. Na "chorobowym" byli policjanci, "problemy ze zdrowiem" zgłaszali też inni opłacani z budżetu państwa funkcjonariusze. 10 grudnia na taką formę protestu zdecydowali się pracownicy sądów. Rosnąca skala niezadowolenia społecznego dotarła do "Solidarności". 

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność", w stanowisku przyjętym 11 grudnia, w sprawie sytuacji społeczno-gospodarczej oraz stanu dialogu w Polsce zwróciła uwagę na powiększające się dysproporcje w wynagrodzeniach w sferze budżetowej. A także na niepewność dotyczącą cen energii elektrycznej oraz "niejasne zapowiedzi wprowadzenia rekompensat wzrostu cen". 

Związkowi nie podoba się również stan dialogu społecznego i "nagminne łamanie ustawowych terminów oczekiwania na opinię partnerów społecznych" przy konsultacjach projektów ustaw. Rządowi dostało się też za to, że nie wywiązuje się z obietnic wyborczych. 
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka