Dodaj do ulubionych

Sędziego Tulei potyczki z prawem (i sprawiedliwośc

11.01.19, 15:39
Tuleya – wróg publiczny
Obecnie sędzią Igorem Tuleyą intensywnie zajmują się rzecznicy dyscyplinarni powołani przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę (który jest jednocześnie szefem wszystkich prokuratorów). Dotyczy go obecnie osiem postępowań (m.in. w sprawie wypowiedzi w mediach, ekscesu orzeczniczego, który miałby polegać na skierowaniu pytania prejudycjalnego do unijnego trybunału, czy uczestnictwa w Pol’and’Rock Festival – dawniej Przystanek Woodstock, oraz w spotkaniach poświęconych konstytucji).

Sędzią Tuleyą zajmuje się także wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Śledczy Ziobry – według ustaleń OKO.press – badają m.in., czy wpuszczenie mediów na posiedzenie, na którym uchylono umorzenie śledztwa w sprawie głosowania w Sali Kolumnowej, nie stanowiło naruszenia tajemnicy śledztwa.


Takie są prywatne potyczki wymiaru sprawiedliwości spod znaku Ziobry z Sędzią.
A z drugiej strony trwa przeciąganie liny w sprawie słynnego posiedzenia sejmowego z 2016 roku w Sali Kolumnowej. Sędzia nie odpuszcza!

wyborcza.pl/7,75398,24351217,co-mial-sedzia-tuleya-na-poslow-pis-znamy-tresc-zawiadomienia.html#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.foto

Śmieszne i tragiczne jednocześnie jest to, że zupełnie wbrew nagraniom, wbrew naszej pamięci i w ogóle wbrew oczywistym faktom prokuratura i sąd odrzucają zawiadomienia Sędziego. Ale On się nie poddaje:

Sędzia Tuleya w styczniu 2018 r. zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez posłów. Chodziło o składanie fałszywych zeznań (grozi za to do ośmiu lat więzienia) w sprawie słynnych obrad w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r., kiedy głosowano nad ustawą budżetową.


Nazwiska całej wierchuszki PiS, fakty, podpisane zeznania, a nawet potwierdzenia niedopuszczania opozycji do obrad.
Przeczytajcie cały artykuł. Budujące!
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Sędziego Tulei potyczki z prawem (i sprawiedl 11.01.19, 16:59
   Taki fragment:;
   Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zeznał, że Sala Kolumnowa została tak „zorganizowana, aby nie dopuścić posłów opozycji do stołu prezydialnego w Sali Kolumnowej. Miało to na celu uniemożliwienie zablokowania w/w stołu. Organizacja ta polegała na ustawieniu z tyłu Sali Kolumnowej trzech rzędów krzeseł w poprzek w/w Sali tak, aby zamknąć dostęp do stołu prezydialnego. Jak ustawialiśmy te krzesła, to posłowie opozycji nie mogli jeszcze wejść na Salę Kolumnową. Po ustawieniu krzeseł zajęliśmy miejsca i czekaliśmy na pojawienie się Marszałka i pracowników kancelarii Sejmu. Generalnie zamysł był taki, iż posłowie opozycji mogą wejść na Salę Kolumnową, ale nie mogą przemieszczać się w stronę stołu prezydialnego, a więc nie mogą przekroczyć trzech rzędów krzeseł. Krzesła były ustawione tak, iż się stykały, aby nie było możliwości przejścia pomiędzy nimi, a na krzesłach siedzieli posłowie. To był specjalny zamysł, uniemożliwiający przejście w głąb Sali”.
   Jak PiS głosował w Sali Kolumnowej? PO: Byli tam nie tylko posłowie
   Czytaj także:
   Jak PiS głosował w Sali Kolumnowej? PO: Byli tam nie tylko posłowie

   Widać to na nagraniach. Gdy poseł Cezary Tomczyk zwraca się do posła Andrzeja Melaka z PiS: „Panie pośle, chciałbym złożyć wniosek formalny”, Melak odpowiada mu: „Wypadaj stąd!”. Innych posłów opozycji nie chcieli przepuścić m.in. Wąsik i Dominik Tarczyński.

   Inny poseł PiS Tadeusz Cymański przyznał przed prokuratorem, że „poruszanie się po tej Sali [kolumnowej], a więc i dostęp były utrudnione”.

   No i wszystko jasne - kto nie ma dostępu do Wyborczej a chciałby przeczytać -proszę dać znac.


   --
   mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka