Dodaj do ulubionych

Ciekawe komu to wpadło do głowy

07.02.19, 12:05
Studentka położnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego dowiedziała się z wykładu, że lepiej nie pobierać krwi od homoseksualistów
Studenci położnictwa SUM dostali jeden z wykładów mailem. Dotyczył m.in. powikłań poprzetoczeniowych. Jedna z plansz informowała o tym, jak ich unikać. Studentka dowiedziała się, że jest to także „eliminacja dawców z grupy ryzyka (narkomani, homoseksualiści)”.

katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24437394,homoseksualista-nie-powinien-byc-dawca-krwi-rewelacje-z.html#s=BoxOpImg4
Wszystkie członki opadają...
Obserwuj wątek
    • suender Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 13:28
      iryska2604 07.02.19, 12:05

> Dotyczył m.in. powikłań poprzetoczeniowych. Jedna z plansz informowała o tym, jak ich unikać.
      > Studentka dowiedziała się, że jest to także „eliminacja dawców
      > z grupy ryzyka (narkomani, homoseksualiści)”.

Ludzie są po prostu wystraszeni o swoje zdrowie, - i nie ma się czemu dziwić.
      Podobnie Dobra Zmiana nie miała nic przeciwko temu, żeby ludzie jedli mięsko zainfekowane rakami i tumorami od chorych krów.
      Bardzo zatem dobrze, że TVN przywołał ministra J.K. Ardanowskiego do rezonu. Brawo nasz sojusznik USA!, - vivat amerykańska stacja TVN !!!!

Pozdrawiam.
        • estella50 Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 15:30
          A niekwestionowaną świadomość tego powinni mieć przede wszystkim wykładowcy Uniwersytetu Medycznego. Chyba że są zwolennikami guseł i czarów, a mikroskop omijają szerokim łukiem. Nic dziwnego, że naszych uczelni nie zobaczysz nawet w 500 uczelni notowanych na świecie sad
        • suender Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 15:32
          iryska2604 07.02.19, 15:06

> Tym sie człowiek nie zaraża.

Nie wszyscy w taki dogmat ( "że się nie zaraża", - nawet lekarze mają wątpliwości) wierzą i dlatego są zróżnicowane zdania na ten temat. To jest bardzo ważne dla spokoju społecznego! - i taka więc jest prawda.
          Myślę, że obydwie te zróżnicowane strony barykady pogodzi ruch z gatunku np. Ruch Pro life, albo podobny (jest ich więcej).
          Czyli pobieranie krwi do transfuzji zainfekowanej okultystycznym bakcylem TAK, ale będzie to robione do butelki z extra czerwona banderolą i z wyraźnym napisem: "Tylko dla osób LGBT!"
          Ta forma uspokoi tych spoza LGBT, którzy nie będą sobie życzyli takiej podejrzanej krwi. Można mieć śmiało ufność, graniczącą z pewnością, że takich będzie większość..

I jeszcze raz powtórzę: "Brawo nasz sojusznik USA!, - vivat amerykańska stacja TVN !!!!"

Pozdr.
            • wikul Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 16:10
              Ano wpadło do głowy mądrym ludziom i wymyślili że nie od wszystkich można pobierać krew dla innych. Wystarczy zajrzeć jak obszerna jest lista tych którzy nie mogą.

www.darkrwi.info.pl/portal/pokaz/7/kto-nie-moze-oddac-krwi.html
              Jest tam również następujący punkt.

- osoby, które ze względu na swoje zachowania seksualne należą do grup podwyższonego ryzyka zakażenia poważnymi chorobami, mogącymi przenosić się drogą przetaczania krwi,

Z tych powodów odkąd sięgam pamięcią od homoseksualistów krwi nie pobierano. Może teraz polityczna poprawność wymyśliła inaczej, ja jednak nie chciałbym żeby mnie przetaczano krew pobraną od homoseksualisty.
              Nawiasem mówiąc ja też nie mógłbym być dawcą krwi i nie obrażam się z tego powodu.
              • aga-kosa Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 16:31
                Też już nie mogę być dawcą krwi - ze względu na wiek, ale jeśli trzeba będzie być biorcą nie będę pytała o rasę, wyznanie, orientację... A krew od osób z"podwyższonym ryzykiem" mam nadzieję - jeśli już musi być pobrana bo powiedzmy jest poszukiwana - jest dokładniej badana niż od ludzi, którzy mówią: dziwką byłam, dziecko miałam ale co to to nie.
                wink aga
                  • suender Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 17:39
                    estella50 07.02.19, 16:48

> Dlatego każda pobrana krew jest badana, niezależnie od deklaracji dawcy.

Gdyby badania krwi były w 100% pewne, nie doskonalono by takich metod badawczych, - ale tak nie jest!
                    Na dodatek niefachowość i inne zaniedbania przy pobieraniu i badaniu krwi powodują błędne wynik. Tyle i aż tyle ......

Tu trochę na ten temat:

gazetawroclawska.pl/badania-laboratoryjne-moga-byc-niewiarygodne-mamy-dowody/ar/542543
                    Brawo Gazeta Wrocławska!

Pozdr.
                      • suender Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 19:40
                        iryska2604 07.02.19, 17:44

> Ludzie, mamy XXI wiek a wy dalej w Ciemnogrodzie.Suender, wstyd...

Nawet w XXI trzeba dmuchać na zimne. Dlaczego ja mam wierzyć we wszystko co nam obiecują lekarze (w ich dogmaty), czy co weterynarze zapewniają? Ci ostatni też mieli swe badania mięsa krów gwarantować, że niby bezpieczne na 100%, a teraz wiemy jak wyszło szydło z worka!
                        Jeszcze raz powtarzam: "Brawo nasz sojusznik USA!, - vivat amerykańska stacja TVN !!!!" Dzięki nim nie będziemy przynajmniej aż tyle jedli mielonych raków i tumorów!

W stosunku zaś co do badań krwi dałem Szefowej link jak na dłoni o podejrzanych praktykach i innych błędach badawczych, ludzi i aparatury, i że gwarancji tam do końca nie ma i nie będzie. Jeżeli Szefowa owego linku nie przejrzała, to bardzo polecam. Zatem w biedzie nawet żaden Rzecznik Praw Pacjenta nas nie obroni. Pacjencie pamiętaj: "Chcesz się bronić, - broń się sam!"

Na razie to jest dopiero preludium naszych kłopotów z okultystycznym dziwakami, bo najgorsze ciągle przed nami ..................

Pozdrawiam.
                      • wikul Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 21:07
                        iryska2604 napisała:

> Ludzie, mamy XXI wiek a wy dalej w Ciemnogrodzie.Suender, wstyd...

Proszę zwrócić uwagę że wg przywołanego przeze mnie wykazu, krwi nie mogą oddawać nawet zdrowe kobiety (w niektórych przypadkach) - patrz punkt 12. Nie należy tego traktować jako wyjątkowa dyskryminacji ale jako ostrożność i odpowiedzialność.
                  • wikul Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 21:01
                    estella50 napisała:

> Nie każdy głosi wszem i wobec, jakiej jest orientacji seksualnej. Nawet przy po
                    > bieraniu od niego krwi. A nawet może skłamać, gdyby był ewentualnie spytany. Dl
                    > atego każda pobrana krew jest badana, niezależnie od deklaracji dawcy.

To prawda ale pobieranie poprzedza obszerny wywiad. Czy jest on skuteczny? Wątpię. Przed laty w Austrii poszedłem za przewodnika z kolegami którzy krew sprzedawali. Od nich pewnie takiego wywiadu by nie uzyskali ale może tam przepisy są mniej restrykcyjne. Pamiętam że wtedy prawie zawsze chodziliśmy nawaleni więc teoretycznie nie mieli prawa oddawać.
                      • wikul Re: Ciekawe komu to wpadło do głowy 07.02.19, 23:11
                        estella50 napisała:

> Dodam tylko jeszcze, że nosicielami bywają również osoby heteroseksualne. Każdy
                        > z nas, również tutaj piszących, może któregoś dnia "złapać wirusa" bez własnej
                        > woli i bez własnej winy.

Tak, ale są tzw.grupy podwyższonego ryzyka i nie ma się co obrażać. Nie wiedziałem że jest aż tyle przeciwskazań.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka