Dodaj do ulubionych

Komu...komu...-ale nie za darmo

23.02.19, 18:05
Oddaj głos na nas a wypełnimy ci kieszeń.Nie pytaj skąd na to mamy.

Wprost powiedział to premier Mateusz Morawiecki ("dla nas Europa to europejskie zarobki i zasobność") i Jarosław Kaczyński ("my, uwzględniając realia, te kieszenie wypełniamy", "europejskość w portfelach").

Jarosław Kaczyński na wstępie nawiązał do słów reżyserki Agnieszki Holland. Według prezesa PiS "jeśli wygrają nasi przeciwnicy, to będzie gorzej niż było". I prezes PiS, i premier w istocie powiedzieli, że jeśli PiS wygra, to będzie tak, jak jest, ale bardziej.

PiS przetestowało już skuteczność prostego transferu pieniędzy w postaci 500+. Teraz idzie więc za ciosem. Obietnica 500 zł już na pierwsze dziecko (a więc bez limitu 800 zł dochodu na głowę w rodzinie), trzynasta emerytura (póki co zapowiedziana jako pewnik tylko w roku wyborczym) i brak PIT-u dla osób do 26. roku życia to pomysły proste do granic możliwości. A dzięki temu bardzo łatwo jest wyborcy zidentyfikować swojego dobrodzieja. Łatwo emerytowi będzie zobaczyć dodatkowe 1,1 tys. zł w portfelu, a 20-latkom odczuć brak płacenia podatku dochodowego.

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24485533,nowy-program-pis-pieniadze-jednak-daja-szczescie-analiza.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Komu...komu...-ale nie za darmo 23.02.19, 18:38
   Prawo i Sprawiedliwość uznało, że musi przerwać niekorzystną dla siebie passę wydarzeń trwającą od wielu miesięcy, dlatego na konwencji wyborczej najważniejsze wystąpienie miał Jarosław Kaczyński, który złożył bardzo konkretne i kosztowne dla budżetu obietnice. Zasiłki w ramach programu 500+ obejmą także pierwsze dzieci, a w maju wszyscy emeryci dostaną 1100 zł. Żeby nikt nie miał wątpliwości, Beata Szydło powiedziała wprost: to prezent dla emerytów od Jarosława Kaczyńskiego. Obietnice te mają być zrealizowane jeszcze przed wyborami, co zdaniem strategów tej partii ma przesądzić o wynikach.

   wyborcza.pl/7,75968,24485834,pis-walczy-o-zycie.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy
    • wikul Re: Komu...komu...-ale nie za darmo 23.02.19, 20:25
     Po konwencji PiS.

     Żebyście nawet dali 500+ na każde niezpłodnione jajeczko i na każdy plemink.

     Żebyście nawet dali swoim zwolennikom darmowe mundury i buty z cholewami.

     Żebyście zamiast potrzebującym dali 1,2 mld na TVPis .

     Zebyście dalej pluli, kłamali i wsadzali swoich wszędzie dla kasy , limuzyn i salutowania "misiewiczom".

     Żebyście dalej szczuli na Unię i budowali nacjonalistyczno-katolicką dyktaturę.

     To i tak wiatr historii was zmiecie.
     Na jesieni lub za kolejne 4 lata.

     Śmiecie.

     Walter Chełstowski
     • estella50 Re: Komu...komu...-ale nie za darmo 23.02.19, 21:12
      Ani słowa o Unii, ani słowa o gospodarce, ani słowa o edukacji, służbie zdrowia itd. A przecież rządzą i chcą rządzić dalej!
      Są w stanie tylko rozdawać i kupować głosy. I kłamać. Nic więcej!
      Byle utrzymać się przy władzy, byle zgarniać dla siebie jak najwięcej. I jaka to pogarda dla ich wyborców.
      Takie miernoty moralne przy władzy w naszym państwie!
        • estella50 Re: Komu...komu...-ale nie za darmo 24.02.19, 12:32
         "Można było się spodziewać takiego ruchu ze strony rządzącej partii. Nie tylko dlatego, że mamy podwójny rok wyborczy. Od początku roku, jeśli nie od wyborów samorządowych z jesieni 2018, PiS znajduje się w wizerunkowej defensywie. Opinia publiczna żyje kolejnymi aferami, w jakie zaangażowane są postaci z obozu władzy. Konferencja bliskowschodnia, która miała odwrócić trend, okazała się spektakularną porażką – także w oczach istotnych części potencjalnego elektoratu partii. PiS potrzebował mocnego komunikatu, który pozwoli mu zmienić temat rozmowy i przejść do przedwyborczej ofensywy.

         Obietnice z soboty krótkoterminowo sprawdzą się w tej roli. Media przez kilka dni zajmą się liczeniem ich kosztów, reakcjami opozycji, analizami jak „500 plus na każde dziecko” wpłynie na wyborczą dynamikę. Pakiet obietnic PiS z pewnością nie zaszkodzi partii w wyborczym starciu i nie pomoże opozycji. Niekoniecznie jednak starczy na drugą kadencję."

         Bardzo ciekawy artykuł na stronie "Newsweeka"

         www.newsweek.pl/opinie/czy-worek-z-obietnicami-wystarczy-by-pis-wygralo-wybory/7e1y73b
         • iryska2604 Re: Komu...komu...-ale nie za darmo 28.02.19, 11:59
          Ministerstwo Kultury przyznało wielką dotację na zrujnowany dworek, który kupił obecny prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i użyczył go fundacji, która ma w nim prowadzić ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci. Nikt na Pomorzu nie dostał od resortu większych pieniędzy.

          Przysiółek Borkówko, wieś Borkowo Lęborskie, nadmorska gmina Choczewo. W zrujnowanym w czasach PRL pałacyku należącym przed II wojną światową do Georga Viehstaedta trwa generalny remont.

          W księdze wieczystej znaleźliśmy potwiedzenie, że wyłącznym właścicielem nieruchomości jest Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen z nadania PiS, były wójt gminy Pcim. Jego danych nie ma jednak we wniosku o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

          Obajtek kupił rozpadający się dworek wraz z dawnym parkiem o powierzchni 1,45 ha pod koniec 2017 r. Nie wiemy, ile zapłacił. Był wówczas prezesem państwowego koncernu Energa w Gdańsku i właścicielem innych nieruchomości w gminie Choczewo. Rozpoczął prace remontowe w dworku. We wrześniu 2018 r. było tam ośmiu pracowników i brakowało tablicy z informacją o inwestorze.

          trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24500530,800-tys-zl-na-dworek-obajtka.html#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.foto
          Obajtek odpowiedział na nasze pytania po czterech dniach, we wtorek wieczorem. Fundacja nie odpowiedziała w ogóle. Za to w środowym „Super Expressie” ukazał się tekst o dobroczynnej działalności Obajtka, który bezpłatnie użyczył dworek na ośrodek dla dzieci, pod tytułem „Piękny gest prezesa Orlenu”.

          Tak za darmo? Co sie za tym gestem kryje?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka