Dodaj do ulubionych

Co tam , panie - w polityce?

11.07.19, 19:53

W połowie lat 80. cała Polska emocjonowała się perypetiami bohaterów brazylijskiej telenoweli historycznej “Niewolnica Isaura”. Potem nakręcono pierwszy polski tasiemiec “W labiryncie”. Bohaterowie kłócili się, godzili, łączyli i rozstawali, zagubieni “w labiryncie ludzkich spraw”. Potem były kolejne opery mydlane.

W najnowszym odcinku Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL wciąż planują, jak pokonać Jarosława Kaczyńskiego i jego kolegów. Kosiniak-Kamysz nie chce grać w jednej drużynie, jeśli będą tam również Włodzimierz Czarzasty z SLD i Robert Biedroń z Wiosny. Bo oni sprzyjają osobom LGBT (to częsty wątek w serialach), a widzowie, na których zależy szefowi PSL, podobno tego nie lubią. Akcja gęstnieje, każdy wariant jest możliwy. Paweł Wroński porównuje ich grę do tanga, choć może bardziej to ludowy oberek - razem, osobno, kółeczko i znów razem…

Cezary Tomczyk i Paweł Suski (posłowie PO młodego pokolenia) zostali zaproszeni przez ministra Antoniego Macierewicza. Nie chodziło jednak o spotkanie jak z filmu Patryka Vegi, a o poważne przesłuchanie w sprawie smoleńskiej katastrofy. To jednak odpowiadało standardom niskobudżetowej telenoweli: była koperta na wartowni i trzy godziny czekania: - Zastałem same puste pomieszczenia i jednego Antoniego Macierewicza z jedną panią w sekretariacie. Gdybym był scenarzystą i chciałbym wymyślić parodię podkomisji, to bym skonstruował mniej więcej coś takiego - opowiada Tomczyk w rozmowie z Agnieszką Kublik.

W naszej telenoweli są też antybohaterowie, którzy zajmują się niszczeniem przyrody oraz ci, którzy stają im na drodze. Dziś możecie zobaczyć ujęcia nakręcone przez nich z miłości do Mazur. Zobaczycie miejsca, które mogą zostać zniszczone przez czteropasmową jezdnię dla TIR-ów przebiegającą przez środek Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Mamy też zapowiedź kolejnego odcinka Wakacyjnego Strajku Klimatycznego. 13-letnia Inga zaprasza w piątek na wspólne czytanie książek o zmianach klimatu. Takiego przedmiotu nie ma w szkole, a szkoda. Ich lektura przydałaby się większości dorosłych bohaterów naszej telenoweli.

Fani telenoweli sądowych też nie będą zawiedzeni. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapowiada bowiem proces przeciw wydawcom tygodnika “Sieci”. Chodzi o okładkę sugerującą, że Gdańsk walczy z Polską i “chce do Niemiec”.

Za naszą wschodnią granicą seriale są dużo brutalniejsze niż u nas. Służby specjalne, z których wywodzi się prezydent Rosji, zmieniają się w zorganizowane grupy przestępcze. Tę historię - o której pisze Wacław Radziwinowicz - można z pewnością rozwinąć w pełnometrażowy film sensacyjny.

Na zachodzie też mają swoje telenowele, romantyczne, nostalgiczne... W felietonie w “Wysokich Obcasach” Natalia Waloch opowiada o zdjęciu z okładkowej sesji “Paris Match”. Głowa modelki i piosenkarki Carli Bruni spoczywa łagodnie na ramieniu jej męża Nicolasa, byłego prezydenta Francji. Nie byłoby w tym uroczym obrazku nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w rzeczywistości jest od męża wyższa o 10 centymetrów. Jak wyreżyserowano ten zaskakujący trik? Ta wiedza może się przydać - przed wyborami w naszym serialu też pojawią się sesje w kolorowych magazynach i tabloidach.
Przygotował Dominik Uhlig,

Ciekawe mamy czasy,nie? Stale coś sie dzieje...
Obserwuj wątek
  • aga-kosa Re: Co tam , panie - w polityce? 12.07.19, 13:33
   I tu cytat z Wyspiańskiego:
   -" Co tam panie w polityce
   A nic. Chińczyki trzymają się mocno:" crying aga
   • alfredka1 Re: Co tam , panie - w polityce? 12.07.19, 18:19
    www.planeta.pl/Rozrywka/morawiecki-kupil-milczenie-rydzyka-vega-pokazal-fragment-polityki

    piekiełko na miarę Dantego ....

    a właściwie większość artykułów, opinii, proroctw polit. jest nie do wytrzymania /dla mnie, może młodsi są bardziej odporni? /
    • estella50 Re: Co tam , panie - w polityce? 12.07.19, 19:08
     Alfredko, ja już też nie wytrzymuję czasami.
     Wiem, że do nas dociera tylko cień tych zakulisowych politycznych gier. Wiem, że niewiele możemy się domyślać z tego, co naprawdę mówią ze sobą w gabinetach. Ale to najwyższy czas, żeby ci politycy skończyli myśleć i mówić tylko o swoich i partyjnych interesach.
     • iryska2604 Re: Co tam , panie - w polityce? 12.07.19, 19:18
      A jak myslisz - po co oni tam poszli? Nie dla swoich interesów? Ideowcy juz dawno wymarli...
      • iryska2604 Re: Ciekawe sprawy, relacje , wywiady 13.07.19, 14:45
       Kto bardziej skorzystał na taśmach Falenty: Rosjanie czy PiS? W historii zachodnich demokracji nie było większej afery

       wyborcza.pl/7,75398,24989155,kto-bardziej-skorzystal-na-tasmach-falenty-rosjanie-czy-pis.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
       Afera podsłuchowa. Kto stał za Markiem Falentą? [SIEĆ POWIĄZAŃ i KALENDARIUM]

       biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,24987248,kto-stal-za-markiem-falenta-i-afera-podsluchowa-siec-powiazan.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy
       Ambasador USA w Moskwie: Myślałem, że Polacy lepiej rozumieją zagrożenie ze Wschodu

       wyborcza.pl/7,75399,24989201,michael-a-mcfaul-ambasador-usa-w-moskwie-myslalem-ze-polacy.html#S.W-K.C-B.4-L.1.maly
       "Ruszył walec ciężkiej pracy"

       wyborcza.pl/7,75398,24990239,kaczynski-oglosil-jedynki-do-sejmu.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy
       Dzieje się...Prawdę mówiąc chciałabym sie dowiedzieć kto "nadał" kelnerom" sprawę, czy Falenta został wystawiony i czym to sie skończy. Co do ostatniego linku -chodza słuchy ze Kaczyński widzi siebie w roli premiera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka