Dodaj do ulubionych

Upsss...i nie wyszło...

30.08.19, 09:23
Dwudniowa wizyta amerykańskiego prezydenta miała być ograna propagandowo jako dowód na powstanie Polski z kolan. Spekulowano, że Trump zniesie dla Polaków wizy, że zapowie istotne zwiększenie amerykańskich sił w Polsce. Pompowany od wielu dni balon niespodzianie pękł.

Obóz rządzący i jego PR-owcy mają wielki problem. Problem ma też Andrzej Duda, który dzięki osobistym relacjom z Trumpem budował sobie pozycję w Europie. W Warszawie amerykański prezydent miał się spotkać z nowym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim i prezydentami krajów bałtyckich. Duda pomagał aranżować te spotkania, teraz musi świecić za gościa oczami.

wyborcza.pl/7,75399,25136131,dla-prezydenta-i-rzadu-pis-decyzja-trumpa-to-cios.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Miał powód zeby wizytę odwołać. A tak sie zastanawiam - czy mozna zbadać poziom wazeliny u kogoś?
Obserwuj wątek
  • pia.ed Re: Upsss...i nie wyszło... 30.08.19, 11:35
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25136383,donald-trump-odwoluje-wizyte-w-polsce-komentarze-opozycji.html
   Decyzję Donalda Trumpa skomentowali politycy opozycji. Większość z nich oceniła, że ta sytuacja pokazuje miejsce polskiej polityki na arenie międzynarodowej. Takiego zdania jest m.in. były minister finansów rządu PO-PSL Jacek Rostowski. "Trump ma inne, własne priorytety. Wizyta w Polsce na 80. rocznicę wybuchu wojny ewidentnie nie jest jednym z nich. To prysznic zimnej wody dla PiS i ich złudzeń co do tego prezydenta USA i smutna prawda dla na wszystkich" - napisał na Twitterze.
   • estella50 Re: Upsss...i nie wyszło... 30.08.19, 12:00
    Tłumaczenie odwołania wizyty nadchodzącym huraganem nie wydaje się prawdopodobne. Tym bardziej, że do Polski przyleci wiceprezydent Pence, a to on ma w swojej gestii właśnie katastrofy. W dodatku huragan ma uderzyć dopiero w poniedziałek. Tramp więc zdążyłby spokojnie i na przylot do Polski i na wygłoszenie mowy i na powrót do USA. Nawet mógłby ogłosić, że skraca wizytę w Polsce, żeby być z rodakami w tych trudnych chwilach. Czy nie zabrzmiałoby to ładnie w uszach wyborcy (a wybory prezydenckie niedługo!)?
    • czuk1 Re: Upsss...i nie wyszło... 31.08.19, 10:46
     estella50 napisała:
     > ,,,Tłumaczenie odwołania wizyty nadchodzącym huraganem nie wydaje się prawdopodobne,,,.

     Masz rację. A ponadto te numery amoralne, niedemokratyczne, przestępcze jakie w ostatnim czasie wykręca władza nie zachęcają ostrożnych kumpli do kontaktów. Maleje przecież pewność , że PiS będzie dalej rządził. Wszystko to , a nawet jednoczesny udział prezydenta Ukrainy, której Trump nie lubi i nieobecność Putina - przesądziło o odwołaniu wizyty Trumpa.
   • iryska2604 Re: Upsss...i nie wyszło... 30.08.19, 17:36
    Dziś prawicowe media grzmią, że "Trump w obliczu zagrożenia dla swojego kraju, chce zostać z rodakami". Opozycja natomiast uważa, że "to prysznic zimnej wody dla PiS".

    Zgodzę się z tym drugim stwierdzeniem. Budowanie międzynarodowej polityki na osobistym stosunku prezydenta Trumpa do kilku polskich liderów, którzy zachowują się wobec niego jak petenci, jest przeciwskuteczne dla interesów państwa.

    Mieliśmy na to wiele przykładów: od sławnego stania przy biurku prezydenta Dudy podczas podpisywania deklaracji międzynarodowej, po serwilistyczne wypowiedzi wielu czołowych polityków PiS. W ich tle zawsze było liczenie, że Trump się odwdzięczy naszemu krajowi. A to jest naiwne.

    natemat.pl/283045,bosacki-o-odwolanej-wizycie-trumpa-rozmowa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka