Dodaj do ulubionych

Banaś rusza na wojnę?

06.12.19, 18:59
Marian Banaś jest gotowy na każdą ewentualność. Stworzył listę osób, które mogą go zastąpić na stanowisku prezesa NIK podczas jego ewentualnej nieobecności. Szykuje też publikację dwóch raportów, które mogą sprawić nowe kłopoty partii rządzącej – podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

natemat.pl/293009,banas-opublikuje-dwa-raporty-ktore-uderza-w-pis-podal-liste-nastepcow
Oj, będzie się działo...


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • aga-kosa Re: Banaś rusza na wojnę? 06.12.19, 19:20
   Ktoś zadał pytanie: Czy pies dobrowolnie będzie jadł musztardę?
   - Tak, pod warunkiem, że mu się musztardą posmaruje podogonie.
   Tak mi się przypomniało, jak przeczytałam co może "dobrowolnie" powiedzieć prezes NIK. Piecze? aga
       • iryska2604 Re: Banaś rusza na wojnę? 09.12.19, 17:33
        NIK ogłosi we wtorek, że składa doniesienia do prokuratury po kontroli w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodzi o nadużycia przy wydatkach na system inwigilacji kupiony przez CBA i na budowę hal przy więzieniach

        wyborcza.pl/7,75398,25495120,banas-kontratakuje-nik-zlozy-zawiadomienia-do-prokuratury-dotyczace.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

        Oficjalnie zapowiadana przez Najwyższą Izbę Kontroli konferencja ma pokazać, że mimo problemów prezesa Mariana Banasia Izba „działa normalnie”. Wiadomo już, że temat nie będzie politycznie neutralny i będzie dotyczył m.in. jednego z najbardziej kontrowersyjnych zakupów rządu PiS.

        Sam Banaś od tygodni jest pod presją ze strony PiS, by ustąpił ze stanowiska - choć to właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego powołała go na szefa NIK, a wcześniej na szefa Krajowej Administracji Skarbowej i ministra finansów.
        Priorytet szefa NIK

        Poniedziałkowy „Dziennik Gazeta Prawna” podał, że NIK zawiadomi prokuraturę o nieprawidłowościach przy wydatkowaniu pieniędzy z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwanego w skrócie Funduszem Sprawiedliwości. Według „DGP” chodzi o 25 mln zł, które w 2017 r. dostało z tego funduszu CBA i wydało na „cele operacyjne”. Jak ujawnił TVN 24, przeznaczono je na zakup systemu Pegasus służącego do niekontrolowanego śledzenia obywateli używających smartfonów.

        „Wyborcza” potwierdziła w NIK, że ta sprawa będzie przedmiotem wniosku do prokuratury.        --
        mieć w górze niebo a w sobie spokój...
       • m.y.q.2 Re: Banaś rusza na wojnę? 09.12.19, 23:14
        ewa9717 napisała:

        > Żeby to się nie skończyło kolejną misją seryjnego samobójcy...

        Też tak pomyślałam. wink
        --
        do niedokończonych lektur
        do niedokończonych pytań
        wracać zawsze jest warto
        i czytać.
        • estella50 Re: Banaś rusza na wojnę? 10.12.19, 08:56
         "Samobójstwa" raczej nie będzie, bo to zbyt mocno wskazywałoby na zleceniodawcę. W inny sposób będą chcieli go wykończyć. Zaczęli od syna. A Banaś składa donosy do prokuratury. Jest ich już kilkanaście!

         wyborcza.pl/7,75398,25495120,banas-kontratakuje-nik-zlozy-zawiadomienia-do-prokuratury-dotyczace.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

         Jeden z donosów:

         Poniedziałkowy „Dziennik Gazeta Prawna” podał, że NIK zawiadomi prokuraturę o nieprawidłowościach przy wydatkowaniu pieniędzy z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwanego w skrócie Funduszem Sprawiedliwości. Według „DGP” chodzi o 25 mln zł, które w 2017 r. dostało z tego funduszu CBA i wydało na „cele operacyjne”. Jak ujawnił TVN 24, przeznaczono je na zakup systemu Pegasus służącego do niekontrolowanego śledzenia obywateli używających smartfonów.  • suender Re: Banaś rusza na wojnę? 10.12.19, 16:54
   iryska2604:

   > Banaś rusza na wojnę .....

   Tak trochę chronologicznie: Skrót BB znaczył kiedyś Brigitte Bardot, później The Big Bang, a obecnie BB znaczy Brutus Banaś.
   www.youtube.com/watch?v=yOIrb4OIjR8
   www.youtube.com/watch?v=49Wu7vm6_g8

   Już tylko czekać aż niebawem Prezes zajęczy: "I ty Brutusie Banasiu też przeciwko mnie!?"
   Ot co, .....................   Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka