Dodaj do ulubionych

Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami

29.12.19, 12:01
Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami

Władimir Putin powiedział między innymi, że przyczyną drugiej wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Mówił też, że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Prezydenta Rosji oskarżył również Polskę o zmowę z Niemcami, a przedwojennego ambasadora naszego kraju w Berlinie Józefa Lipskiego nazwał "łajdakiem i antysemicką świnią".


wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25550638,warszawa-siega-dna-rosyjscy-politycy-bronia-slow-putina.html#s=BoxOpImg1
To się dzieje tak bez celu? Kto we wrześniu nas zaatakował? Kto mojego ojca wysłał "na leczenie klimatyczne " do Kazachstanu?


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • suender Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 29.12.19, 20:54
   iryska:

   > Prezydenta Rosji oskarżył również Polskę o zmowę z Niemcami, a przedwojennego
   > ambasadora naszego kraju w Berlinie Józefa Lipskiego nazwał "łajdakiem i antysemicką świnią".

   Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że Wowa został namówiony dyskrenie na takie prowokacyjne zagranie po cichu przez wysłanników DZ, żeby w RP polityków obydwu walczących opcji niby scalić przed wspólnym starym wrogiem (Rosją), bo wiadomo w takich sprawach następuje patriotyczne zwarcie szeregów. Wtedy zyski DZ będą dla niej ewidentnie dobre, bo opozycja zamiast punktować DZ będzie od tej roboty podstępnie odsunięta bo będzie zajęta razem z wszystkimi innymi politykami babraniem się wydumanej awanturze, która i tak po kilku miesiącach sama przyschnie, - ot co, .....

   Natomiast szczwany lis Putia po cichu rzuca przepraszające spojrzenie w stronę Berlina za taktyczny powrót do retoryki niby wrogiej BRD, bo tak faktycznie liczy na wielki zysk w Norstrimie i dalszej szerokiej współpracy gospodarczej z liderującymi Niemcami w Europie.
   Zachodnie i wschodnie mocarstwo ma w nosie interes polityczny z Lechistanią (może nawet bardziej odpowiada im PiS u władzy) bo i tak jedni będą mieli tu dalej na dłuugo swoje montownie przemysłowe a drudzy rynek zbytu surowców.
   Dziwię się tylko opozycji że daje się wmanewrowywać w słowne potyczki z Moskwą, na czym ona bardzo docelowo straci, - ot co.

   Pozdrawiam.
   • estella50 Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 30.12.19, 10:59
    A co się dzieje po takim słownym, kłamliwym ataku Putina na Polskę? Czy zaprzyjażnione z nami państwa wyraziły oburzenie? Wyszehrad może? Francja może (którą uczyliśmy jeść widelcem)? Nikt? Cisza?
    Jakoś nikogo w Europie słowa Putina nie poruszyły. Takie mamy sojusze, przyjażnie...
    No to może chociaż nasz prezydent zabierze głośny (jak lubi) głos?

    Władimir Putin ostro o Polsce.

    Adam Bielan wskazał, kiedy zareaguje Andrzej Duda
    Andrzej Duda zabierze głos ws. słów Właidmira Putina o Polsce po przerwie świątecznej, czyli po 6 stycznia - tak wynika z wypowiedzi Adama Bielana.

    Europoseł PiS przy okazji skomentował również reakcję opozycji, która jego zdaniem "atakuje prezydenta za to, że przez kilka dni nie zabrał głosu" a jednocześnie domaga się zbliżenia z Rosją.
  • suender Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 31.12.19, 08:52
   iryska2604:

   > To się dzieje tak bez celu?

   No i proszę Państwa jest, jest potwierdzenie (częściowe) mojej diagnozy wyartykułowanej w poście z dnia: 29.12.19, 20:54.
   Redaktor GW Paweł Wroński pisze:

   "Prezydent Władimir Putin swoimi oskarżeniami o współudział Polski w wywołaniu II wojny światowej wyciąga rękę do Prawa i Sprawiedliwości. Nic bowiem lepiej nie wychodzi PiS niż dyskusje na temat historii oraz o tym, kto jest dobrym, a kto złym Polakiem."
   Resztę proszę czytać tutaj: wyborcza.pl/7,75398,25554867,oskarzenia-kremla-to-prezent-dla-pis-putin-uwzglednil-to-w.html#s=BoxWyboImg1

   Czyli, jak by nie patrzeć, suender mimo jego wielkiej krytyki (na tym forum też) ma często jakieś tam trafne spostrzeżenia. Proszę nie traktować tego jako mego samochwalstwa, lecz jako skromne uchylenie rąbka prawdy.

   Pozdrawiam serdecznie.
    • iryska2604 Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 31.12.19, 11:00
     Dlaczego Putin obraża Polskę? "Dąży do odwrócenia ładu w Europie"

     Komentatorzy zwracają uwagę, że sprawę należy rozpatrywać w szerszym kontekście, a za agresywnymi i nieprawdziwymi słowami wypowiadanymi przez Putina na temat Polski może stać strategiczna chęć do umocnienia jego polityki i pozycji w kraju. Anna Applebaum, polsko-amerykańska dziennikarka i publicystka "The Washington Post", a prywatnie żona byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego, wskazuje, że Putin ma konkretny cel w tym, by wykreować Rosję na "ofiarę drugiej wojny światowej".

     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25555228,atak-putina-na-polske-ma-polaczyc-rosjan-chce-sie-przygotowac.html#s=BoxOpMT
     --
     mieć w górze niebo a w sobie spokój...
    • suender Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 31.12.19, 13:46
     iryska2604:

     > Nawet Niemcy skrytykowali Putina.

     - Że Niemcy skrytykowali Putina to raczej dowód na to iż nie chcą oni by Putin aż tak silenie działał na korzyść DZ, - ot co, .....

     - Niech Szefowa przeczyta komentarze pod artykułem Pawła Wrońskiego, bo dają sporo do myślenia, naprawdę zachęcam.
     Oto jeden z nich:
     "Nie wykluczam, że całą operację zaplanowało rosyjskie FSB, z udziałem swoich polskich agentów na szczytach władzy w Polsce, aby ułatwić antyeuropejskiej partii utrzymanie się u władzy."

     Pozdrawiam.
      • suender Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 31.12.19, 17:50
       adria231:

       > pisiarnia ciągle sięga do historii i w dowolny sposób nią manipuluje.
       > Trafiła więc na godnego, a nawet lepszego przeciwnika ....

       Herezję Pani napisała!: Putin nie jest przeciwnikiem DZ lecz jej gorącym sympatykiem, a nawet wspomożycielem, - ot co, .......

       Pozdrawiam.
      • suender Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 31.12.19, 18:59
       adria231:

       > Mają teraz okazję przekonać się,

       Mają teraz okazję przekonać się, że jest takich artykułów więcej:

       Karolina Lewicka: "Jeżeli Jarosław Kaczyński w ogóle o Rosji mówi, to tylko źle. Jednak w polityce, jak i w życiu, liczą się czyny, nie słowa. A gdy przyjrzeć się bliżej czynom, to wniosek nasuwa się jeden – muszą działania PiS-u budzić na Kremlu niesłabnący entuzjazm. Ręce Władimira Putina same składają się do oklasków."


       To tu:
       www.newsweek.pl/polska/jak-putin-cieszy-sie-z-tego-co-robi-pis/vs0qhlfPozdrawiam.
  • suender Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 01.01.20, 12:19
   A czemu się tu dziwić, jak: "Rosja gra na Kaczyńskiego?"

   Autor tego tytułu Mariusz Janicki postawił na końcu pytajnik chyba tylko jako pro-forma.

   Tutaj cały artykuł:

   www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1515078,1,rosja-gra-na-kaczynskiego.read

   Myślę iż Szefowa i Estella przeczyta cały ten tekst Janickiego, jak tylko znajdzie chwilę czasu, - ot co, ......

   Pozdrawiam.
   • iryska2604 Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 01.01.20, 15:16
    Ponadto, premierostwo Kaczyńskiego przy prezydenturze Komorowskiego to gwarantowane polskie piekło wewnętrzne i awantury w polityce zagranicznej, przy których animozje pomiędzy Tuskiem a Lechem Kaczyńskim wydadzą się miłym wspomnieniem. Rosjanie przy Tusku musieli się mocno męczyć, bo szef PO miał wobec nich postulaty na tyle umiarkowane i zasadne, że nie można go było od razu z nimi odesłać z etykietą oszołoma. Trzeba było się jednak spotykać, odbywać jakieś rocznice, czynić gesty. Przy Kaczyńskim polityka rosyjska byłaby prościutka. Trudno sobie wyobrazić, że Kaczyński ściska rękę Putina, gdy jego kukłę sympatycy PiS już profilaktycznie spalili pod ambasadą Rosji. Żyć nie umierać, sprawa z głowy, Polska z głowy. Unia osłabiona. Dlatego Rosja Putina woli Kaczyńskiego i na niego stawia. Jeśli jest w Polsce partia faktycznie realizująca interesy Moskwy (przynajmniej w jej oczach), to jest nią PiS Kaczyńskiego.

    Jestem skłonna przyznać racje autorowi. Nic nie dzieje sie bez przyczyny.

    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
    • iryska2604 Re: Putin zarzuca zmowę z nazistowskimi Niemcami 01.01.20, 15:25
     "Próby wymazania swoich zbrodni i przerzucania win na ofiary" - tak słowa Władimira Putina komentuje ambasador Ukrainy w Polsce. Głos poparcia dla Polski płynie też od innych ambasadorów, a także ze Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.

     wyborcza.pl/7,75398,25556791,mocne-slowa-kolejnych-ambasadorow-po-lowach-putina.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

     Słowa Putina nie pozostały w Europie bez echa - moze sie spodziewał że nikt w tej chwili Polski nie poprze?

     --
     mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka